Mededelingen Distributiekring Gouda Op 1 October herdenkt de heer J. Mooijenkind dat hij voor 25 jaar als fitter werd aangesteld bij de gemeentelijke gasfabriek te Wad- dinxveen. „Groene Kruis". Enkele weken geleden meenden wij in uitzicht te kunnen stellen, dat zeer spoedig een algemene ledenvergadering van de vereniging tót bestrijding der tuber culose zou worden gehouden, met het doel de leden te -laten beslissen over een eventuele aansluiting van die vereniging aan de Z.H.V. „Het Groene Kruis", Wij hebben van 'n gunstig besluit te dien opzichte de beste verwachtingen. Ons werd toen medegedeeld, dat het bestuur der vereniging deze zaak geheel had voorbereid en dat de ontwerp-statuten ter beoordeling wa ren ingezonden aan het hoofdbestuur der Z.H.V. Thans vernemen wij van betrouwbare zijde, dat dit onderwerp in studie is aan het departement van Justitie en bij het departement van Sociale Zaken. Ongetwijfeld wordt de afwikkeling van het aanhangige onderwerp hierdoor weer vertraagd. Wel jammer We herinneren de leden der Oranje Vereniging „Dorp" aan de Maandag te houden leden-vergade- ring, Zaterdagmiddag a.s. zal de opening plaats hebben van de tweede Herv. Kleuterschool. Schijnbaar vinden de Ameri- kaanse gangster manieren sinds de oorlog meer en meer ingang, ook in ons land. Bekend is de auto overval LI. onder Hekendorp, Deze week overkwam onze plaatsgenoot, de boterhandelaar H. K. ook zo iets en wel onder N. Vennep, waar hij passeerde en werd aangehouden door een tweetal M.P.-ers per jeep, die hem op zwarte handel controleerden, hen zijn boter-coupures en f 600.af handig maakten onder dreiging van vuurwapens. Volgens hun zeggen kon hij op 't politiebureau te Wad- dinxveen zijn eigendommen terug bekomen. Vanzelf sprekend lieten de M.P.-ers niets van zich horen. Woensdagmiddag kwamen enkéle brutale personen per jeep bij een landbouwer onder Moerkapelle en eisten eveneens onder bedreiging een 6 tal zak haver op. Zonder te betalen vertrokken de heren. Gelukkig wist de landbouwer het nummer der jeep op te tekenen. Onze plaatselijke politie, onder wiens ressort dit valt, had het geluk reeds Woensdagnacht de daders in Den Haag te achterhalen. Voor de zoveelste maal is ingebroken bij de tabakshandelaar fa. T. aan het Dorp. Door verbre king van tralies voor het raam in het pakhuis, wisten de inbrekers binnen te komen en enkele artikelen mede te nemen. Zaterdagmiddag werd de Herv. Kleuterschool aan de Onderweg ge opend door een openbare les van het hoofd der Kleuterscholen mej, Keiler. Behalve v.ele ouders van school gaande kinderen en de Kleuterschool commissie waren o.m. aanwezig de wethouder van onderwijs, dhr. W. Buitelaar, vertegenwoordigers van 3e Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en bestuursleden van het Herv. school bestuur. Alle verrichtingen der kleuters o.a. een plakles, gegeven door mej. Burger en een zangles door mej. v. Pruisen werden door allen met genoegen gevolgd. Ds. Vroegindeweij sprak hierna een woord van dank aan allen die, op welke manier dan ook, hadden meegewerkt om dit tot stand te bren gen. Hij bracht echter de grootste dank aan God voor dit voorrecht en sprak de wens uit, dat de Here het werk der Kleuterscholen wilde' zegenen. De voorzitter der commissie, de heer N. Hofman verklaarde, dat men 'n jaar geleden, niet had durven den ken, wat nu werkelijkheid was ge worden. Het\ is dan ook een prachtig schooltje met twee ruime, heldere lokalen, die een lust voor het oog zijn. Maandag-avond hield de Ver eniging „13linden-penning" een propa- ganda-avond met lichtbeelden in het Ver. Gebouw achter de Herv.Kerk. De plaatselijke afdelingsleider, de heer de Vries, opende deze druk bezóchte avond en sprak enkele woorden ter inleiding. De propagan dist, de heer Smallengange gaf aan de hand van duidelijke lichtbeelden een heldere uiteenzetting van het werk onder de blinden te Amsterdam. Een dier blinden, de heer Meijer was eveneens aanwezig en deze vertelde zelf iets over het brailleschrift, dat voor hem de duisternis'tot licht maakt. Enkele schriftelijke vragen van het publiek, werden door de heer Smal- legange in braille-schrift overgebracht en de heer Meijer voorgelegd. Tot grote verwondering der aanwezigen „las" deze blinde ze in een ommezien. Het geheel werd afgewisseld met zang door het Herv. Zangkoor „Vox Jubilante" onder leiding van de heer J. Verkuil. Deze interesante avond werd gesloten door de reizenden vertegenwoordiger, de heerLagerwerf. Het resultaat van deze avond was een jaarlijkse contributie van f 70—. terwijl de collecte voor het Invaliden- fonds, de mooie som opbracht van f 61,86—, waarbij een bankbiljet van 25 gulden. Het talrijke publiek ging voldaan huiswaarts. Gehoor gevend aan de vrien delijke uitnodiging van de heer Blan ken zijn wij naar het Centrum gestapt en hebben daar zijn nieuwe piano bezichtigd, bespeeld en bewon derd Het is inderdaad een prachtig instrument, niet alleen wat het „in nerlijk" betreft. Het instrument heeft een prachtige volle en toch fluwelige toon en slaat gemakkelijk aan. Natuurlijk tevens geschikt voor be speling bij bals en feestelijke bijeen komsten, leent deze piano zich uit stekend voor het vertolken van se rieuze muziek, terwijl zij ook bij zanguitvoeringen uitermate geschikt is voor -begeleiding van elke soort koorzang. Hier kan met recht gesproken wor den van een verbetering en voor uitgang en we wensen de heer Blan ken dan ook al het succes toe, dat hij met de kostbare aanschaffing van dit mooie instrument voor ogen had. Zaterdag hield de P.V. „de Zwaluw" een wedvlucht vanaf Qui- vrain, afstand 196 km. De duiven werden gelost 12 uur. Aankomst eerste duif, 2.1.3.8, laatse, 2.12.46. De prijzen werden als volgt be haaldD. La Grand 1, Abr. de Bruin 2.3.6.7. L. W. Versluis, 4.8. 9.10. A. de Wit, 5, D. M. de Gel der 11. De P.V. „de Sperwer" hield een wedvlucht van Mons (B.) afstand 181 km. De duiven werden gelost 9,15. Aankomst eerste duif, 11.12.35. De uitslag was als volgt. P. Vink, 1.2.6.lo. 18.19.23.30.37. J. Fens, 3,28. 31, P. v.d. Berg. 4.5.7.11.13.15.21 J. v. Ardenne, 8.14.27, Abr. d. Graaf. 9.20, Gebr. v.d. Zijden, 12.17, W, v.d. Water, 16.24,25,34.35.36, A. P. v.d. Graaf, 22.33, L, Hoogerdijk. 26.32. H. v. Dijk, 29, In concours stonden 112 duiven. Uitslag „Damclub Exelcior", 2de ronde F. JacobiH. Troost 20 A. BlomF. Twicht afgebr. A. Blonk—J. de Beer 0—2 A. A. v. RietveldC.J. Korten- oever 0—2 W. v.d. Heijden—S.M. Schouten 2-0 L. de GraafJ. Terlouw 0—2 W. v.d. Laan—H. Hofman 02 G. Heeren—S, Kram 2—0 D. La Grand—S. v. Dam 2—0 De opbrengst van de collecte ten voordele van de T.B.C.-bestrij ding onder het Spoorwegpersoneel bedroeg alhier f 57.44. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden 1 bril in leren ^etui, 1 beige portemonnaie, 1 zakmes, 1 zwarte portemonnaie, 1 badhanddoek en badpak, 1 vulpen, 1 zilverbon van f 1-. Verloren: 5 zilverbons van'f 1 portemonnaie met inh. 1 kinderschoen en 2 kindersokken, 1 vulpen, 1 pad- vindersriem, 1 bruine beer. Uitreiking Bonkaarten 713 en Schoenenbonnen Aan houders van Twede Distri butiestamkaarten voorzien van een TD 2 zegel en dienststempel zullen worden uitgereikt le. Levensmiddelenkaarten KA aan personen geb. voor 1928 KB aan personen geb. in 1928 t.m. 1933 KC aan personen geb. in 1934 t.m. 1943 KD aan personen geb. in 1944 t.m. 1946 KE aan personen geb. in 1947 en later 2e. Schoenenbonnen volgens cijferaanwijzing 1, verjaardags bonnen aan kinderen geboren in de maanden October en Novem ber van een der jaren 1932 t.m. 1945 en aan kinderen geboren in de maanden December 1946 en Januari 1947, waarbij moet wor den overgelegd de stamkaarten met de daarbij behorende inleg vellen waaraön de bonnen 612 resp. 614 zich moeten bevinden, De uitreiking zal plaats vinden Zelfverzorgers in de gemeente Waddinxveen op Woensdag 29 October en Vrijdag 31 October. Niet-zelfverzorgers in de gem, Waddinxveen Woensdag 5 Nov. A t.m. G Vrijdag 7 Nov. H t,m- L Woensdag 12 Nov. M. t.m. S Vrijdag 14 Nov. T t.m. Z. Bij noodwendige verhindering bestaat de gelegenheid voor na- uitreiking op Donderdag 20 No vember uitsluitend aan het hoofd kantoor Westhaven 33, Gouda. Klachten over in ontvangst ge nomen bescheiden kunnen niet meer in behandeling genomen worden wanneer men zich [van het loket heeft verwijderd. De loketten zijn geopend van 9.30—12.30 en van 13,3015 uur. Haal uw bonnen op de aangegeven tijd dat voorkomt wachten tot uw spijt. Aanvragen en inschrijvingsbewijzen A—B voor Rijwielbanden In het tijdvak van 1 t.m. 14 October 1947, wordt de gelegen heid opengesteld voor hen die een rijwiel bezitten en geen aanteke ning op hun stamkaart hebben dat zij na de bevrijding toerbui- tenbanden hebben ontvangen, als nog hiervoor een inschrijvings- bewijs aan te vragen. Aanvraagformulieren kunnen uitsluitend worden afgehaald en ingediend in bovengenoemd tijd vak aan het kantoor Henegou- werweg op Dinsdag en Don derdag.' Bij het aanvragen en indienen moeten de stamkaarten worden overgelegd. Loonbelasting voor aangenomen werk Voor aangenomen werk, o.a. aardappel- en bietenrooien is be paald Art. 5 belasting. Groep 1. Ongehuwden 10% van het loon. Groep 2. Gehuwden zonder kinderen 7 van het loon. Grpep 3. Gehuwden met kinderen, waarvoor kinderaftrek mag worden genoten, met 1 kind 5 met 2 kinderen4 met 3 kinderen of meer2 Werkt men in b.v. een groep van 4 personen, dank an men één hiervan als aannemer nemen. Deze moet dan schriftelijk de namen van al zijn helpers aan de werk gever opgeven alsmede wat ieder verdient en eventueel hoeveel kinderen ieder heeft, met het oog op welk bedrag voor ieder van het tptaal van de aanneemsom moet worden afgehoudenaan be lasting. Een aannemer die werkt met vrouw en inwonende kinderen betaalt belasting over de gehele aanneemsom, berekend naar het tarief van de groep waarin hij persoonlijk valt. Afzonderlijke aannemers en an ders de voorman van de ploeg, die Uw werk aannam, moet, om voor deze regeling in aanmerking te komen, een loonbelastingboe- kje-voor-aangenomen-werk heb ben. Dit is te verkrijgen bij de dienstgeleider der belastingen ter plaatse of de Inspectie der Be lastingen. Art. 13. Van het loon, uitbetaald voor „aangenomen" werk behoeft geen verevenings-heffing te wor den afgedragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2