Kastpapier BoeUelUELBlJK De Gouweruiters. Tripte HeetfyOHfy De nieuwe bonnen LEER leer het goed Instituut cU Predikbeurten op Zondag 28 September Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur, Ds. D. J. van der Graaf Gereformeerde -Kerk Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. W. van Dijk, van Gouda Vereniging »Wet en Evangelie« voorm. 10 uur Ds. D. Westerveld, Ned. Herv. Pred. R'dam (Z.) namidd. 4.15 uur de heer N. de Zwart, hulpprediker Yerseke (Z.) Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst Burgerlijke stand Aangiften van 18 t/m 24 September 1947. Geboren: Wilhelmina, d. v. K. Oostrom en M. A Bont. Ondertrouwd J. C. la Grand en H. A. Boon. C. den Har- tog en W. S. van Wageningen. N. den Hertog en Metse laar. P. A. Vingerling en N. Hoogendoorn. N. L. van der Zijden en L. Pellekooren. GehuwdN. de Bruin en M. Kirpensteijn. A. Gruijs en G. Heeren. L. Uittenbogaard en A. Roos. J. Graafland en A. H. de Rooij. A. de Vries en C. Hekman. T" De Zondagsdienst wordt Zondag 28 Sept. waargenomen door Dr. P. van der Linde Mededeling van de Rijkstuinbouw- consulent te Boskoop. In veroand met een schatting die door mij gemaakt moet worden van de benodigde broeimest, verzoek ik belanghebbende Groentekwekers in mijn Ambsgebied op te geven 1) hoeveel m2 doormiddel van broei mest zal worden verwarmd 2) de hoeveelheid in tonnen die voor de te geven oppervlakte plat- glas nodig zijn. Het is in het eigen belang der Groentekwekers deze opgave voor 1 October a.s. in te zenden. Reyerskoop 50 Boskoop De Rijkstuinbouwconsulent, Dr. E. F. Jacobi. Toen wij Vrijdag 1.1. de Wad- dinxveense courant ter hand na men na een vermoeiende dag, was alle moeheid verdwenen door het lezen van een stukje gewijd aan de negen deelnemers, voor het défilé ter ere van de jongste blijde gebeurtenis ten paleize te Soest- dijk. In de eerste plaats onze har telijke dank voor het medeleven van de buitenstaander die deze sympathieke woorden in de pers geplaatst had met als laatste woorden „ónze ruiters! Zo hebben dyi „De Gouwe ruiters" Waddinxveen vertegen woordigd. Het initiatief hiervan was uitgegaan van de K.N.F. v. L. R. met medewerking van de Kath. rijverenigingen in Limburg en Noord-Brabant, die in totaal ruim 1100 paarden bijeen gebracht hadden en zo alle Provinciën ver tegenwoordigden. Alle onkosten ten spijt, waren de Zeeuwen reeds 's morgens om 5 uur op stap ge gaan, om tijdig in Soestdijk aan wezig te zijn. Klokslag 3 uur stond het Prin selijk gezin op het boqdes voor het paleis te Soestdijk, en op dat zelfde tijdstip gingen de eerste paarden door het hek van het paleis. Een muziekcorps van een Brabantse-rijvereniging opende de stoet, daar achter de comman danten van beide organisaties met de vaandels, en direct daarna, bij loting, de Bond Zuid-Holland als eerste, met „De Gouweruiters" aan het hoofd onder leiding van Mevr. S. Rippingv.d.Breggen. Naast het bordes hadden de beide Hoofdbesturen zich opge steld, om na het défilé voorge steld te worden aan het Prinselijk gezin, gepaard met het overreiken van geschenken, zowel voor de PrinsesjesPrinsèsen voor de Prins. Alle geschenken werden in dank aanvaard, en met hartelijke woorden beantwoord. Dit groote défilé, want nog nooit heeft er een défilé plaats gehad met 1100 paarden, ook zelfs niet in het leger voor 1940, maakte grote indruk ten paleizer maar ook bij de buitenstaanders. Na afloop hiervan had een de monstratie plaats van beide orga nisaties, voorafgegaan door een machtige parade, bijgewoond door het Prinselijk gezin. Bij de inspectie van de parade was Prins Bennard met de prinsesjes Beatrix en Irene te paard, een evenment om door de Landelijke ruiters en omstan ders nooit te vergeten, zo zelfs dat het een unicum is, dat de boerenjeugd zo van dichtbij het Prinselijk gezin heeft kunnen aan schouwen. Het is dan ook een dag geweest zoals Dr. C. Brands, de voorzit ter van de K.N.F. v. L R. eens schreef „Onze Federatie krijgt de mooiste kans om van zich te doen spreken en haar goeden naam naar buiten te doen stralen". Wij zullen die kans grijpen en ik roep U toe: Grijp allen mee! En deGouweruiters begrepen deze kans, zij zullen nooit vergeten het machtige en mooie dat zij hebben aanschouwd, waardoor zij een steentje bijgedragen hebben voor het slagen van deze grootse dag. v. d. H. We hebben in de geschiedenis tijden gekend van opbloei, niet alleen in het maatschappelijk leven, doch ook op geestelijk terrein. We behoeven niet te adstrueren, hoezeer op beider terrein een neergang is gekomen. We willen slechts enkele cijfers geven. Het aantal jeugdige misdadigers, dat in 1940, 3000 bedroeg, was in 1945 tot 9000 gestegen. Uit onwettige verhoudingen, werden in 1940 2600 kinderen geboren; in 1945 waren het 5000. In 1940 waren er 13.000 voogdij kinderen; een totaal dat in 1945 tot 27.000 was geklommen. Bij dit cijfer zij echter aangetekend, dat hieronder ook behoren de nieuwe categorie, de kinderen uit joodse gezinnen, die aan de gas kamers konden ontkomen, en de kinderen van de geinterneerden. Wanneer we ons echter bepa len tot de beide eerstgenoemde groepen, is hier een trieste lijn, die echter niet geheel onverwacht komt. Het is bekend na iedere oorlog dat het vooral ook de jeugd is, die in .moreel opzicht de groot ste klappen krijgt te incasseren, en waarvan de wonden maar slecht willen genezen. Men behoeft hiervoor heus niet alleen naar de grote stad te ver wijzen, ook in het dorpsleven kent men de erfenis, welke de oorlog in dit opzicht ons heeft gelaten. We behoeven ze niet op te soüi- men het zijn niet alleen de mis dragingen op het terrein der zeden, doch niet minder op die van al gemene ethiek. Het begrip van „mijn en dijn", de eerbied voor gezag, de volg zaamheid in wetten en normen voor het leven, het is alles ver vaagd, ontbreekt bij sommigen zelfs geheel. Veel wijsheid, veel tact zal nodig zijn om hetgeen in die opzichten werd verwoest, op te bouwen. Het is een taak voor kerk, voor school, en voor de vele jeugd verenigingen die we rijk zijn. Elk kan hiertoe een bijdrage leveren. Op een groot deel van de jeugd hebben noch kerk, noch vereni gingen vat, hier zijn de moeilijk heden nog groter om het doel te bereiken. Dan kan elk individu elke vriend of vriendin een plicht heb ben invloed ten goede uit te oefe nen. Er verschijnen tegenwoordig voor de gerechtelijke instanties jonge mensen, waarvan men in het verleden nimmer verwacht zou hebben dat zij de schande dér cel straf zouden moeten ondergaan. Het Bijbelwoord, waarin elk als zijn broeders hoeder moet wor den aangemerkt, heeft in deze tijd nog groter betekenis gekregen. De practijk van het leven, stelt ook in dit opzicht zijn eisen. Daar van spreken de cijfers, die we hier hebben vermeld. (Westlander). Bonkaarten KA, KB, KC 711 (Serie N) N 01 brood, 800 gram brood N 01" boter, 125 gram boter N 02 beter, 125 gram margarine of 100 gram vet N 03 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet N 01 vlees, 100 gram vlees N 02 vlees, 400 gram vlees N 03 vlees, 100 gram vlees N 01 melk, 4 liter melk N 03 melk, 6 liter melk N 05 melk, 6'/2 liter melk N 01 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N 03 reserve, 1600 gram brood N 04 reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N 06 reserve, 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (Serie N) N 11 brood, 800 gram brood N 11 boter, 250 gram boter N 12 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet N 11, N 12 vlees, 100 gram vlees N 13, N 15 melk, 10 liter melk N 11 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N 13 reserve, 800 gram brood Bonkaarten 711 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken (Serie M) N 21 brood, 800 gram brood N 21 boter, 250 gram boter N 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet N 21 melk, 5 liter melk N 21 vlees, 300 gram vlees N 22 vlees, 100 gram vlees N 21 kaas, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas M 21 Eieren, 5 eieren Het melkrantsoen voor volwas senen zal voor de hierop volgende 14 dagen 3'/2 liter bedragen, zodat gerekend voor 4 weken per week l7/g liter beschikbaar is. Het veertiendaagse rantsoen zal dus wis selen tussen 4 en 3'/2 liter. Vorming van nieuwe clubs Aanvang begin October Aangifte dagelijks bij GOUWE 228, GOUDA Wit en gebloct

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3