Avonturen van Donny en Ronny en schrijft minstens een jaar met één vulling. In voorraad bij Boekhandel „Veldwijk". 2. De tevreden trek op Donnv's gezicht veranderde echter spoedig, toen hij zag wel ke kant de bal op ging, namelijk over een hoge schutting. Nu herkende hij ook pas zijn vriendje Ronny, die met een verschrikt gezicht naar de schutting staarde en toen in huilen uitbarste. „Mijn mooie bal. snikte hij, ohohohohoh hi hi„Wat is hier gebeurd, jongens," vroeg een zware stem plotseling, „Waarom huil je zo? Heeft iemand je geslagen „Neesnikmeneer snik hij heeft snik mijn mooie bal snik snik over de schutting geschoptsnik „Is dat alles 1" zei de voorbijganger," stil maar hoorIk zal hem wel even gaan halen. deze hoeveelheid wordt per dag 600,000 kg. suiker geproduceerd, per campagne 40.000.000 kg. vol doende dus om heel Nederland gedurende vier maanden van sui ker te vóórzien. En dit is nog slechts 18 pCt. van de totale pro ductie. Per minuut wordt 40.000 liter vers water in de fabriek ge pompt, per dag wordt 8.000.000 liter water verdampt. Het is dan ook geen wonder, dat de fabriek voortdurend in een wolk van stoom gehuld is. Per campagne wordt bijna 3 milloen kg. kolen verbruikt, een hoeveelheid groot genoeg om 3000 gezinnen van een winter- rantsoen te voorzien. Is de oogst normaal 1800 mil lioen kg. bieten, voor dit jaar kan naar schatting op niet meer dan 15000 millioen k.g, gerekend wor den. Dé schatkist wordt jaarlijks een f 70 millioen rijker door de sui keraccijns welk bedrag gedeeltelijk bestemd is om de bietenbouwers te steunen. Voetbal- en Athletiekvereen. »WADDDINXVEEN« Waddinxveen I Donk I. In elk van beide zijden slecht ge speelde wedstrijd is ons eerste elf tal er in geslaagd met 2— 1 van Donk I te winnen, De eerste helft van de wedstrijd kenmerkte zich door een systeemloos heen en weer getrap waarbij beide partijen om beurten in de aanval waren zonder er evenwel in te slagen te doelpunten. Met blanjce stand werd gedraaid. De tweede helft begon met een heftig Wad dinxveen offensief. Het vlotte in eens veel beter in aanval op aanval werd op het Donk doel ondernomen. Uit een ervan kopte van Dijk tegen de lat. De terugspringende bal werd door Rincheval ingekopt. 1—0 voor Waddinxveen, Donk geeft zich ech ter nog niet gewonnen en uit een aanval op het doel van Waddinx veen weet de midvoor gelijkmaker te scoren 1 1. Inmiddels verstrijkt de speeltijd en niemand verwacht dat er in de stand nog verandering zal komen. In de laatste minuur ech ter weet Ring lesteijn de bal te pak ken te krijgen, een strak schot op doel, en van de onderkant van de lat stuit de bal naar beneden waar de keper de bal achter de doellijn stopt, wat de overigens zwak lei dende, scheidsrechter gelukkig gezien had. 2—1 voor Waddinxveen. Kort daarop fluit de scheidsrech ter het einde van deze harde, maar döor Waddinxveen verdiend gewon-, nen wedstrijd. De overige uitslagen waren R.V.C I Waddinxveen II 5—2 Waddinxveen III Bodegraven II 15 Het programma voor Zondag a,s. luidt Gouderak I Waddinxveen I 2 uur. Waddinxveen III Unio I G.D.S. I Waddinxveen III Groeneweg II Waddinxveen IV 12 u. Hersengymnastiek DE OPLAAGCIJFERS De beide, optellingen luidden 28 09 1 8 45 100 4 102 5898 1 0.0 00 Piekerwaard naar de markt. „Wat een geluk, dat er nog halve centen schijnen te bestaan", zei vriend Piekerwaard van het Gulden Probleem, „anders had ik nooit dat partijtje oude rommel kwijt kunnen raken. Kijk eens, ik heb er 230 stuks gebeurd," Het bleek alras, dat Piekerwaard niet alléén naar de markt getrok ken was. Een stel vrienden had hem gezelschap gehouden en ieder van hen kwam met het bescheiden bedrag van f 1.15 thuis. Toch hadden er sommigen heel wat pondjes van dit en van dat ver kocht, al had ieder maar één soort artikel aan te bieden, en al moch ten ze vanwege de prijsbeheersing (je zou ze) maar één vastgestelde prijs rekenen. „Hoeveel koopwaar hadden jullie nu wel bij je?" informeer den wij. Piekerwaard glimlachte geheim zinnig. „Reken maar uit. We gin gen allemaal met een .geheel aan tal ponden op stap, we hadden ieder een verschillend artikel en we konden allemaal schoon uit verkocht terugkeren. Met z'n hoe- velen waren we nu en hoeveel bedroeg ieders prijs per pond We hebben het even uitgere kend. Het bleek een kwestie van combineren. Kunt U dat ook Prinses Marijke gedoopt. Een glanzend zilveren bekken, gedrapeerd met purper velours, een warmkleurig tapijt en rondom ons de pracht en praal van staat- siekleding en ambtsgewaden. Door één der boogvensters van de on metelijke Domkerk pinkte een glan zende zonnestraal. Orgelspel ruiste door Utrechts oude kathedraal. Honderden ogen van genodig den blikten naar de kleine dope ling. Ons vierde prinsesje beleefde gisteren haar grote dag. In haar lange doopjurk maakte zij een snoezige indruk. Niet ver van het Prinselijk Paar blonken de uni formen van generaal Kruis en admiraal Helfrich, we ontwaarden de sultan en de sultane van Pon- tianak, kardinaal De Jong, de ministers. De hoogste autoriteiten van den lande waren in deze plechtige stonde verenigd rond het oude doopvont, de schenking van een mr. E. Huydecoper van Nigte- vecht, kerkmeester 22 Maart 1871. Buiten het bedehuis en langs de route verdrongen zich duizen den nieuwsgierigen Detachemen ten van de Koninklijke Marine en de Legerluchtmacht in hun opvallende blauwe en blauwgrijze uniformen stonden stram en strak in de houding. De politie-bevelen gonsden door de aether- Utrecht had zich ook ditmaal kleurig uitgedost. In de schilder achtige costuums uit het midden der vorige eeuw had de Studenten weerbaarheid zich opgesteld bij de hoofdingang. Alom wapperde Predikbeurten op Zondag 12 October Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur, Ds. Hooykaas Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. J. Smidt. H. Avondmaal Vereniging »Wet en Evangelie» Voorm. 10 uur Prof. Dr. W. C. van Ijnnik, Hoogleraar, Utrecht Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geefn dienst Nam. 2.30 en 's avonds 7 uur Ds. A. W. de Rover, Vlaardingen Burgerlijke stand Aangiften van 2 t/m 8 October 1947. Geboren»: Dido, z. v. wijlen -D. Doornhein en van A. E. van Gemeren. Johannes Maria, z. v. A. M. Compeer en Th. C. M. van Vliet. Johanna Gerarda Maria, d. v. P. J. Droogh en C. J. Alkemade. Jacoba, d. v. D. Kool en W. H. Sbhmidt OverledenEvert van Hoven, 6 maanden. Jacoba Riet veld, echtgen. van Johannes Roubos, 56 j. SW De Zondagsdienst wordt Zondag 12 Oct. waargenomen door Dr. E. M. L. HEMMINGA. het rood-wit-blauw langs de route. Oranjeverkopers uit alle windstre ken schenen neergestreken in het drukke geroezemoes van een wach- tende-menigte. Een aardige verrassing voor het Prinselijk ouderpaar was het verkleinde model van het zilveren bekken, dat bij deze tweede doop plechtigheid in Nederland (sinds de eerste wereldoorlog) namens de Kerkvoogdij werd aangebeden. Het is een souvenir, geheel een der uitgevoerd als het origineel en draagt in het zelfde lettertype in de rand de inscirptie „Staat op en laat u dopen en uwe zonden afwassen, aanroepende de naam des Heeren". Eén afwijking is er met het eigenlijke bekken. Het verkleinde model dat een door snee heiéft van ongeveer 18 cm., vertoont op de bodem een fijne gedreven afbeelding van de Dom kerk. Groen en palmen gaven de hoge gewelven een fleurig aanzien. Het grote moment. Halzen worden gerekt. Het doopformulier werd langzaam en plechtig uitgesproken. De stem van ds. Van Berkel, de hofprediker uit Apeldoorn, klonk duidelijk door de kerk, waar de zón nog even het veleurs van het doopvont in een purpere gloed hult. Prinses Maria Christina van Oranje-Nassau, prinses derNeder- landen, wordt gedoopt. Men kon een speld horen vallen. Dit is Haar dag. Dankt, dankt nu allen God Machtig klinken de orgeltonen. De Koninklijke familie verhief zich van haar zetels. Onmiddellijk rezen al die uniformen en kleurige gewaden, het stemmig zwart met de ridderorden, en de kostbaren toilletten der dames op. Prinses Marijke is gedoopt. Dat was 9 October 1947. De nieuwe bonnen Bonkaarten KA, KB. KC 711 (Serie P) P 01 brood, 800 gram brood P 01 boter, 125 gram boter P 02 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet P 03 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet P 01 vlees, 100 gram vlees P 02 vlees. 400 gram vlees P 01 melk, 3 '/2 liter melk P 03 melk, 6 liter melk P 05 melk, 6'/2 liter melk P 01 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas P 02 diversen 1 ei. P 03 diversen, 125 gr. koffie P 04 diversen, 50 gr. thee P 03 reserve, 1600 gram brood P 13 res. brood, 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711' (Serie P) P 11 brood, 800 gram brood P 11 boter, 250 gram boter P 12 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet P 11, P 12 vlees, 100 gram vlees P 13, P 15 melk, 10 liter melk P 11 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas P 12 diversen: 1 ei. P 13 diversen 8oo gr. brood Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (bijz. arbeid a.s moeders en zieken) P 21 brood 800 gram brood P 21 boter, 250 gram boter P 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet P 21 melk, 5 liter melk P 21 vlees, 300 gram vlees P 22 vlees, loo gram vlees P 21 kaas, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas P 21 Eieren, 5 eieren

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3