34 dagen op een vlot Avonturen van Donny en Ronny. Officieële Mededelingen Keuring voor Dienstplicht lichting 1948. De Burgemeester van Waddinx- veen maakt bekend, dat alle oproe pingen voor de keuring voor de lich ting 1948 zijn verzonden. Zijn er in 1928 geboren mannelijke personen, die hier te lande wonen of geacht worden te wonen en een dergelijke oproeping of een bericht van niet- inschrijving niet hebben ontvangen, dan moeten zij zich vóór 10 Novem ber a.s. ter gemeente-secretarie aan melden. Wijziging indienen aanvragen om vrijstelling van Militaire dienst. Ingeschrevenen voor de dienstplicht, die reeds voor de dienst zijn geschikt bevonden, doch nog niet zijn inge lijfd en die menen voor uitstel van eerste oefening of voor vrijstelling van militaire "dienst in aanmerking te komen kunnen in de vervolge een daartoe strekkend verzoek eerst in dienen, nadat de oproeping ter inlij ving in hun bezit is. Het verzoek moet alsdan worden ingediend binnen veertien dagen na ontvangst van de oproep bij de burgemeester. Slechts aanvragen om vrijstelling wegens opleiding tot geestelijke enz. of wegens broederdienst kunnen eer der worden ingediend. Waddinxveen, 15 October 1947. De Burgemeestervoornoemd, A. OUPIJK, L. B. Nieuws uit onze woonplaats Lezingen-Comité Op de eerste bijeenkomst van het Lezingen-Comité, 28 October a.s. hoopt Dr. Miedema uit Amersfoort een le zing met lichtbeelden te houden over „Het lied van de arbeid in de beel dende kunst". De bedoeling van deze uiteenzetting is, dat wij een beeld krijgen van het geen het onderwerp: „Arbeid" voor invloed gehad heeft op het scheppend werk van oude meesters, dus welke ambachten en werkzaamheden zij bij het uitbeelden van hun kunst op de voorgrond hebben geplaatst. Uiteraard is dit een aspect in de kunst waaraan veelal weinig aandacht wordt geschonken en wij hebben de overtuiging, dat ons vele nieuwe en interessante gegevens verstrekt zul len worden. Op uitnodiging van de plaatse lijke commissie der G.Z.B. zal D.V. Woensdagavond om 7.30 uur in de Ned. Herv. Herk spreken Ds. D. J. van Dijk over het onderwerp „De voortgang van het Evangelie onder de Toradja's". Ds. Van Dijk, die als Zendeling vele jaren op het Zendingsveld heeft gearbeid, zal daarvan uit eigen er varing veel kunnen vertellen. Voor diegenen, die hun school kennis nog eens willen opfrissen, kan de gelegenheid geopend worden in de cursus, die vanwege de Waddinxveense bestuurdersbond wordt opgericht. Deze oprichting zal alleen dan kun- door ROBERT TRUMBULE 3. De man mat even de schutting, pakte toen de bovenkant beet en was met een flinke zwaai aan de andere kant. „Ha, hoorden de jongens hem mompelen/ ik zie hem al! Toen volgde een hevig gedruis, vervolgens een verschrikte uitroep. Woef, woet woef, waf, Grrrrrrrrr, woef, waf. Wat zou er gebeuren, Donny. Koest toch, hond. koest, Af zeg ik je, koest. Auauauau. Een gekraak volgde en toen kwam de vriendelijke helper met n vreselijke smak op straat terecht, terwijl een woeste hondenkop over de schutting kwam kijken. Maar ij hield de bal in zijn handen. Ronny vloog er met een juichkreet op at. Wel bedankt, meneer Onmerkbaar kroop de dag nader tot het plotseling licht werd, zon- der overgang, zooals altijd in de tropen. De zee werd plotseling weer zichtbaar, een loodkleurig grijs. Kleine witte vuurtongen dansten op de golven. Het Oosten werd een wonderlijk en bont kleurenspel, dat eindelijk zich op loste in een vurigen, rijzende bol, de zon. Doch tevoren reeds, zoo dra de horizon vaag zichtbaar werd, keken wij gespannen uit naar een schip of een vliegtuig dat red ding beteekende. 'De beide anderen bespraken elke mogelijkheid met verwachting en opgewektheid. Zij waren er vast van overtuigd dat talrijke schepen elke vierkante mijl van dit gebied afzochten in de hoop óns te vinden. Zij waren het er over eens dat als nen slagen, indien zich voldoende deelnemers opgeven. Voor nadere gegevens zie men de advertentie. Benoemd tot onderwijzer aan de Hervormde School, Brug, de heer S. Ermstrang uit Zijderveld en de heer M. in 't Veld uit Den Haag. Zaterdagmiddag wordt alhier een collecte gehouden ten bate van de Prins Bernhard-stichting. Donderdagmiddag geraakte het 7-jarig zoontje van dè heer G. spelen derwijs aan de Zuidkade te water. De heer V., die juist, passeerde, mocht het genoegen smaken hem op het droge te brengen. Het ventje kwam er dus met een nat pak en de schrik af. Woensdagmorgen had nabij de Carrosseriefabriek „Verheul" aan de Henegouwerweg, een botsing plaats tussen een luxe auto en een bieten auto, met gevolg dat beide wagens zodanig beschadigd waren, dat zij met eenkraanwagenmoesten weggesleept. Beide chauffeurs hadden echter geen letsel, wat wel een wonder genoemd genoemd mag worden. Eveneens was het een wonder, dat Donderdagavond een motorrijder, die met grote snelheid via de brug de Henegouwerweg opreed, nabij de gas fabriek een buiteling maakte, er zon der letsel afkwam, 't Was op 't kantje af. - De rijkspolitie, alhier, heeft heden verschillende der laatste tijd gepleegde inbraken kunnen oplossen. Eén der daders blijkt te zijn de 24- jarigeH. V. te Hazerswoude. V. is te Hazerswoude gearresteerd voor een diefstal, waarin zijn vingerafdrukken zijn gecontroleerd met reeds aanwe zige van genoemde inbraken. Deze bleken overeen te stemmen, terwijl in zijn kosthuis te Leiden inbrekers gereedschap werd gevonden. Na al deze bewijzen heeft V. bekend de inbraken in het station alhier, bij den sigarenhandelaar Tijsterman, de we vandaag -niet gevonden werden het dan toch ongetwijfeld morgen zou gebeuren. Ik was er echter niet zoo zeker van. Ik kende dit soort avonturen van ouds, en ik wist dat onze ad miraal- onmogelijk zijn heele macht in de waagschaal kon stellen om drie man te redden, We waren ten slotte in oorlog. Wij bevonden ons in de nabijheid van vijandelijke posities en zeestrijdkrachten. Er zou ongetwijfeld een haastige po ging gedaan worden om ons te redden, doch ook niets meer. Het zou voor de jongens een harde pil zijn om te slikken. Doch het was slechts eenvoudige, mili taire logica. Mijn gedachten waren niet mis moedig, doch ik maakte me geen illusies en ik zweeg over hetgeen er in mij omging. Er kwam een oogenblik dat ik dacht dat de beide anderen gelijk hadden en ik me vergiste, tot mijn groote opluchting overigens. Naar ik giste was het omtrent fa. v. Hezik en bij de heer H. in het Noordeinde te hebben gepleegd. Hij had o.m. ontvreemd rijwielban den, boter en kaas. Maandagmorgen ontstond bij de veehouder v. d. P. een begin van brand, doordat de kinderen met vuur speelden. De spuiten van Gouda en Waddinxveen waren evenwel spoedig ter plaatse en kon de brand beperkt blijven tot de hooiberg. In de Dinsdag-avond gehou den vergadering van de plaatselijke Middenstands-vereniging werd een commiisse samengesteld tot voor bereiding van een winkelweek om streeks St. Nicolaas en een com missie tot het voeren van Midden stands-actie, beide in samenwerking met de R.K. Middenstands-vereni ging. Besloten werd zich vooralsnog niet aan te sluiten bij de Kon. Ned. Middenstandsbond, tevens om tegen 1948 een spreker met een voor de middenstandbond actueel onderwerp te doen optreden. De gemeenteraad is bijeenge roepen ter openbare vergadering 'op Dinsdag 21 October a.s. te 8 uur 's avonds. De agenda vermeldt o.m.Benoe ming voorzitter burgerlijk armbestuur; benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim en commissie zwembadaanbiëding gemeentereke ning 1946 en begrotingen voor 1948; verlenging verordening precario rechten vaststelling prijs van grove cokes wijziging spertijd electrische stroomvergoeding van verplaat singskosten gem,eente-architectaan vrage van Vereniging Chr. Nat. schoolonderwijs om medewerking voor de aanschaffing van een rij wielbergplaats en voor invoering van een nieuwe rekenmethode wij ziging salarisregeling gemeenteper- soneel. Kerkwerk in fndië. Naar aanleiding van de lezing van Ds. P. Veenhuizen over „Kerkwerk" in Indië, die hedenavond 17 Oct. gehouden wordt in de Geref. Kerk, kunnen wij nog nader medelen, dat behandeld zal worden het kerkelijk en geestelijk leven op Java, waarna spreker zal laten zien, hoe van Java uit het geestelijk leven in het einde loze gebied van Borneo gestimuleerd wordt. Er zal gelegenheid bestaan om na afloop der lezing vragen te stellen. - Woensdagavond werd door en voor het personeel der N. V. Carrosseriefabriek „Verheulin de Schouwburg te Gouda een feestavond gegeven, aan het personeel door de Directie aangeboden. In alle opzichten kan deze avond geslaagd genoemd worden. Er heerste een prettige stemming en voldaan keerden allen huiswaarts. Uitslag Damclub „Excelsior" Huishoudelijke Competitie le ronde. F. JacobiA. Bldnk 20 A. Blom—A.Tol 2—0 F. Twigt—A,A. v. Rietveld 2—0 C, KrampC. Blonk 1 1 T. Baan—C. v. Dam afgebr. J. TerlouwD. la Grand 02 W. v.d. Heijden.L. d. Graaf 2'0 J. Timmermans.C.v.d- Steld 20 W. v.d. Laan—A,v.d. Flier 2-0 G. Heeren—A.v. Ringelestein 2-0 A, A. v. Littooy—H. Hofman 2—0 C. J. Cortenoever—J. Terlouw afg. T. Baan—C. Kramp 2—0 Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden 1 bril, (zwart montuur) Verloren1 vulpen en 1 zwarte kam, capuchon van de gummimantel. acht uur of half negen in den mor gen toen we' een vliegtuig bespeur den. Aanvankelijk dacht ik dat het een vogel was, doch hoever het ook van ons verwijderd was, we konden zien dat het een rechten koers vloog, en enkele minuten la ter hoorden wp zwakjes het geronk van motoren. In onze opwinding sprongen we overeind, en deden zoodoende het vlot bijna kantelen, „He! Kalm aan, wat!" gebood ik ernstig. „We hebben nog tijd ge noeg om te verdrinken!" Ik hoefde geen twee keer te waarschuwen. Voorzichtig gingen we weer zitten, onze oogen onaf gebroken op de machine .gericht. Geen twijfel, of het was een der onzen. We raadpleegden onze horloges, doch ze waren alle drie blijven staan op 7.40, het oogenblik waar op onze machine onder ons was weggezonken en we in het water belandden. Ik opende mijn horloge en bekeek het raderwerk. Het was re°ds te roestig om er nog iets van te verwachten. Het was duidelijk dat er naar ons werd gezocht. De machine, die een Oostelijke koers vloog, kwam recht op ons toe met een snelheid van ongeveer 140 knoopen. Toen het vliegtuig dichterbij kwam, be gonnen wij met de armen te zwaai en, doch niets bewees dat men ons had opgemerkt. Gene en Tony begonnen te schreeuwen. Ik wenschte vurig dat we een van onze parachuten had den kunnen redden. Ik zou die op dit oogenblik geopend en op het water hebben laten drijven. Haas tig doorzocht ik het vlot. Doch er was niets aan boord dat we had den kunnen gebruiken om er de aandacht mee te trekken, behalve onze hemden. Gene en Tony had den de hunnen reeds uitgetrokken en stonden er als wilden mee te wuiven. Hun stemmen werden ras schor van het schreeuwen. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2