Net Meisje LEZING Hersengymnastiek TER RUILING Nieuwe Schoenen Orgelles De nieuwe bonnen Ds. D. J. van Dijk VUUr DLULlliDULLLII jAC. GERTS Boekhoudingen Belastingzaken A. G. de Ruijter 2 kleine Bontjes Meisje gevraagd Lezingen-Comité Waddinxveen Dr. R. MIEDEM A Gevulde en dikke BatoUMMtetij- - Tel. Collecte Niwin. Het plaatselijk Niwin-comité is voornemens een eerste openschaal collecte te houden op Zaterdag 25 October 1947. De opbrengst wordt voor een ge deelte besteed voor het zenden van verjaardags-pakketten aan de militai ren uit Waddinxveenhet andere gedeelte wordt aan het hoofdbestuur gezonden voor de Kerst-pakketten actie. De medewerking van de plaatse lijke muziekverenigingen worden ge vraagd. Voor deze collecte zijn tientallen dames en heren nodigvooral op laatste categorie wordt een dringend beroep gedaan, omdat deze zich als regel afzijdig houdt. Doe het voor uw vrienden en kennissen Meldt u mondeling of schriftelijk als collectant(e) bij het secretariaat op het raadhuis vcór Woensdag 22 October a.s. Het comité vertrouwt dat ook thans Waddinxveen zich van haar goede zijde zal laten zien. Nog niet eerder werd voor dit doel een be roep op u gedaan, Geeft met milde hand. Het is voor onze jongens in Indië. Voetbal- en Athletiekvereen. »WADDDINXVEEN« Zaterdagmiddag - Competitie. Boskoop heeft de aftrap en enkele aanvallen op beide doelen wisselen zich af. Na 5 minuten spelen weet de Boskoopse voorhoede door te breken en de linksbinnen heeft van korte afstand weinig moeite de keper te verschalken 1—0. Daarna golft het spel regelmatig op en neer, Waddinxveen is welis waar meer in de aanval doch tot gevaarlijke momenten leidt dit niet. Daartegen zijn de Boskoopse aan vallen minder maar gevaarlijker en het Waddinxveen doel ontglipt ter nauwernood aan een doorboring als ljet leder bij een voorzet over het hoofd van de vallend koppende mid- voor schuurt. Ook ontstaat nog een gevaarlijk moment als de Waddinxveen doel man de bal bij het uitlopen niet ver genoeg wegtrapt en deze achterna- lopend nogmaals net voor een aan stormende Boskoop speler over de zijlijn kan trappen. Hierna volgt rust. Na de rust is Boskoop het eerste kwartier steeds in de aanval en het Waddinxveen doel ontglipt ternau wernood aan enkele doorboringen. Daarna wisselen enkele Waddinx veen voorspelers met de achterspe lers, wat een belangrijke versterking brengt. Onophoudelijk beuken de Wad dinxveen aanvallen op Boskoops veste, doch ook deze doorstaan deze krachtproef, zij het ook met een groot dosis geluk. Inmiddels nadert het einde en vele toeschouwers beginnen het veld te verlaten in de mening, dat de stand onveranderd blijft, doch in de laatste minuut weet onze linksbuiten op fenomenale wijze de bal voor de doelmond te plaatsen, waar de rechts binnen van korte afstand het leder in de touwen knalt 1 1. Na aftrap blaast de uitstekend lei dende scheidsrechter het einde van deze spannende wedstrijd. Waddinxveen I kreeg Zondag j.l. in Gouderak een flinke nederlaag te slikken. Waddinxveen speelde met 2 invallers waardoor van enig ver band in de ploeg, wat toch al niet te hecht is, helemaal niets meer te bespeuren was. Voeg daarbij een schotloze voor hoede, en een zichtbaar gebrek aan vechtlust bij de meeste spelers, dan is de nederlaagvgrotendeels al ver klaard. De verdediging was nog het beste deel van de ploeg maar toen Gouderak na de rust het derde doel punt maakte storte ook dit deel in elkaar, en kon Gouderak de score mooier opvoeren tot 6—0, waarmede het einde kwam. Ons tweede elftal speelde gelijk tegen Unio I, wat tegen deze sterke ploeg toch altijd nog een uitstekende prestatie is. Waddinxveen III behaalde met 3 - 2 haar eerste overwinning op G.D.S. Wellicht volgen er nu meer. Het vierde elftal werd door Groe- neweg II „ingemaakt" met 10—2. Tenslotte speelde onze Zaterdag middag afdeling tegen Boskoop ge lijk met 1 1. Het programma voor a.s. Zondag luidt Waddinxveen IOudewater I 2 uur. IV—Gouderak III 12 Oplossing vorige week. De laagste prijs per pond was eert halve cent, f 1.15 is 230 halve centen. Een eenvoudig onderzoek leert door welke getallen 23O deelbaar is. "Resultaat is: 8 m n trok ter markt met resp. 230 a halve et- 115 pond a 1 ct. 46 pond a 2 en halve ct, 23 pond a 5 ct. 10 pond a 11 en halve ct. 5 pond a 23 ct. 2 pond a 57 en halve cent en 1 pond af 1.15 per pond. 6 x 1 is 12 „Dat is helemaal niet fout" beweerde Piekerwaard, een tikje beledigd toen wij spottend glim lachten om zijn rekenarij. Daar had de goede hersenmees- ter zes keer een 1 op de lei ge zet en nu bestond hij het nog ons Wijs te maken, dat het samen;.... 12 was. De schoolmeester krabde eens achter zijn oor en mompelde iets van„Ja, als je v met hogere wiskunde begint „Om de drommel niet", zei Piekerwaard, „je kunt t je eigen kleuterklas voorrekenen". „Dat moet je me dan eens vertellen" vond de onderwijzer. En grif plaatste Piekerwaard twee rekentekens tussen de geduldige eentjes. Toen herademden wij. Zes maal één kan twaalf zijn. Hoe Predikbeurten op Zondag 19 October Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur, Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. J. Smidt. Vereniging »Wet en Evangelie« Nam. 4.15 uur Ds. J_C. J. Dijkstra, Ned. Herv. Pred R'dam Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. P. D- van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 9 t/m 15 October 1947. GeborenElisabeth Maria, d. v. L. F. Wesseling en M. A. van Dijk. Jan Jacob, z. v. W. A. Marchand en G. Haagsman. „r.,,., Ondertrouwd: J. G. de Bruijn en H. C. van der Willik. J. Loef en J. Leeflang, GehuwdP. A. Vingerling en N. Hoogendoorn, J. de Jong en S. T. Ravenstein. N. L. van der Zijden errL. Pellekooren. L. de Graaf en S. Benders. Overleden:, van der Sar, Jacob, 75 j. Goor, Willem Theodoras, 83 jaar. iï&~ De Zondagsdienst wordt Zondag 19 Oct. waargenomen door Dr- P. VAN DER LINDE. C De 16e October hebben wij J j£. herdacht dat Me]. J C M. D. van Ringelensteijn 3 Verstoep 1) 25 jaar als werkster in onze 5 dienst geweest is Haar trouwe arbeid zal door G ons ten zeerste gewaardeerd J jP worden j j? Fam. DE GRAAFF Zuidkade 2 maat 38 tegen 37. Zuidkade 100 Nog enkele uren beschikbaar tot het geven van Vraagt inlichtingen t A. E. VAN GEMEREN Zijde 125, Boskpop Geldig van 19 Oct. tot 1 November Bonkaarten KA, KB, KC 711 (Serie P) P 05 diversen. 750 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen P 06 diversen, 250 gr. waspoeder Bonkaarten KD, KE 711 P 13, P 14, diversen, 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 5P0 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen P 15 diversen, 250 gr. waspoeder P 16 diversen, 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits P i7 reserve, 250 gram waspoeder Bonkaarten MA, MD, MH 7li (bijz. arbeid a.s moeders en zieken) (Serie P) P 21 Suiker, 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk. Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 711 P 01, P 02 Tabak, 1 rantsoen sigaretten of kerftabak P 03 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak P 01 versnaperingen200 gr. choco lade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam stroop, enz. P 03 versnaperingen: 100 gr. choco lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Woensdag 22 October spreekt in de Hery. Kerk Zendeling onder de Toradja's over het onderwerp „De voortgang van het Evangelie onder de Toradja's" Aanvang 7.30 uur TOEGANG VRIJ naar NOORDKADE 29 Accountant Leeraar Boekhouden M. O. BOSKOOP, Reijerskoop 121, Telef. 5 GOUDA, Gravin Jacobastraat 48 WADDINXVEEN, C. Kwaak, Oranjelaan 11 Te koop geschikt voor garnering Te bevragen Jan Dorrekenskade 39 voor hele dagen, was buitenshuis Aanmelden Kerkweg 217 zoekt werkkring in winkel, kantoor of lichte huishoudelijke bezigheden Brieven onder no. 124, aan het bur. van dit blad te houden op Dinsdag 28 October 1942, des avonds 8 uur, in »het Centrum«, door over »Het lied van de arbeid in de beeldende kunst« (met lichtbeelden) Voor een zeer beperkt aantal belangstelknden zijn nog toegangstaarten verkrijgbaar bij de bestuursleden en bij de heren Tijsterman en De Weger. Prijs f 1.25 Namens het Comité: D. B. VAN DER MOST, Voorzitter H. JÊNNÉ, Secretaris

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3