Morgen, Zaterdag, Niwin Collecte. Avonturen van Donny en Ronny. 34 dagen op een vlot Uitreiking Bonkaarten Zelfverzorgers. Deze uitreiking heeft plaats op Woensdag 29 en Vrijdag 31 Octo ber van 9.30-12.30 en vari 1.30- 3 uur. kantoor Henergouwerweg. Nieuws uit onze woonplaats Tijdens de feestavon# van het personeel der N.V. Carrosserie- fabriek „Verheul" werd een collecte gehouden te bate der „Niwin" welke opbracht de som van f 108.5o, waar- voor collectanten en gevers hartelijk dank gezegd. In samenwerking met een mo- torenfabriek zal de N.V. Verheul de bouw ter hand nemen van de langste autobus op 4 wielen van Europa. De gehouden collecte van de Prins Bernhard Stichting bedroeg f 161.73—, Vrijdag 17 Oct. sprak Ds. P. Veenhuizen in de Geref. Kerk over „Kerkwerk in Indië", Hij behandelde eerst de Hollandse kerken en daarna het werk onder de verstrooiden. Tijdens de Japanse bezetting zijn de kerken niet verdwe nen, maar namen zelfs' in bloei toe, ondanks de bijzondere moeilijkheden. Wegens de enorme afstanden kunnen de' predikanten hoogstens eens per jaar samen komen. Zelfs één kerke lijke gemeente is verbazend uitge strekt. De kerk staat tegenover machtige vijanden, o.a. de Islam en het boeddhisme. Zij voert een zware strijd tegen magie, pantheïsme, theo sofie enz. De Hollandse kerk bestaat behalve uit Hollanders, ook uit Chinezen,Java nen, Menadonezen, Ambonnezen enz. Deze inheemsen spreken en verstaan ook Hollands. Zij hebben een groot verlangen naar het Evangelie van Jezus Christus, Tijdens de bezetting waren zij dev kern der Hollandse kerken. Thans worden deze kerken veel bezocht door. onze soldaten en mariniers, die door de kerk voor veel verleiding worden bewaard. Daarom, zegt spreker, moeten wij God danken, dat er dominé's en veldpredikers zijn. De verstrooide Hollanders op Nieuw-Guinea en Borneo móeten ook bezocht worden. Zij wonen Soms alleen als blanken in de rimboe met zijn geweldige hitte, stilte en bran dend licht. En zij, die op de verschillende ondernemingen werken, waar men soms niet weet, dat het Zondag is en men vaak eens per veertien dagen post krijgen. Ook zij hebben geestelijke steun nodig om niet onder te gaan, Speker eindigde met de wens, dat zij in de kracht van het geloof door God geschraagd mogen worden, Wij herinneren nog aan de le zing a.s. Donderdag-avond in 't ,jCen- trum", waar Dr. Miedema voor het lezingen-comité spreken zal.J Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 paar schoenen. Verloren1 want (zwart-wit), 1 rol vilt, 1 br. actetas met inh. Voetbal- en Athletiekvereen. »WADDDINXVEEN« Waddinxveen I Oudewater I In een aantrekkelijke en vlugge wedstrijd is Waddinxveen er in ge slaagd beide punten thuis te houden door met 3-1 van Oudewater te win nen. Het elftal had enige wijzigingen ondergaan. Aanvoerder Rupke en linkshalf Ringelesteijn speelden nu op de resp. rechts en linksbinnen plaats, wat vooral ten opzichte van de linksbinnenplaats een verbetering bleek, terwijl Biesheuvel die anders op die plaats speelt thans een prach tige partij op de linkshalfplaats speelde. Het begin van de wedstrijd is voor Oudewater. Aanval op aanval werd op het Waddinxveen doelon- 4 - Het was niets hoor jongens. Zeg. jongens hebben jullie zin om mee naaide kermis te gaan Nou en of! riepen ze Ze aaven den vriendelijken man een hand en stapten vrohjk babbelend vo°rt, De jongens fantaseerden al over de draai en de zweefmolen, de worsteltent enz. Ja jongens, zei de man nu, ikmaar verder kwam hij niet Geen van drieën had de geopende put gezien en de man hevig voortgetrokken door de twee enthousiasme jongens, viel in het ronde gat. Beteuterd stonden de jongens te EveT'later verscheen een modderig hoofd boven de putrand uit. Toen konden Donny en Rouny zich niet langer goed honden bij dat gezicht en barsten in lachen uit. Wel apen van kwajongens, brulde de modderige man woedend uit, eerst mij de put laten lopen en me dan uitlachen op de koop toe Wacht maar. dernomen, maar de verdediging weet alle gevaar-te voorkomen. Waddinxv. weet echter het spel te verplaatsen en brengt op zijn beurt een bezoek aan het Oudewater doel, echter voor lopig ook zonder sutces, Snel golft het spel op en neer en bij vlagen wordt er door beide partijen zelfs goed voetbal vertoond. Het plaatsen van de bal is echter slecht verzorgd en doelpunten blijven uit. Bij een aanval van Waddinxveen begaat een O udewaterspeler een overtreding en Waddinxveen krijgt op de rand van het strafschopgebied een vrije schop te nemen, welke door Ringelesteijn benut wordt 1—o. Kort daarna is het rusten, De tweede helft begint met een heftig Waddinxveen offensief. On ophoudelijk zitten de geelzwarten voor het doel der tegenpartij maar het juiste schot is echter zoek. Plot seling krijgt van Dijk echter de bal te pakken en van grote afstand zend onze midvoor een gloeiende kogel in welke de Oudewaterkeper te mach tig was, Een schitterend doelpunt 2—o. Dit is Oudewater te veel. Verbeten trekt het ten aanval en het gelukt de rechtsbuiten met een prach tige kopbal de achterstand te ver kleinen 2-1. Nu ontstaat er een ware belegering van het Waddinx veen doel maar keper Romijn heeft er nu aardig het oog in en weet een paar zeker schijnende doelpunten te voorkomen, Langzamerhand weten onze jongens' zich onder de druk vandaan te werken en een aanval op het Oudewater doel werd door P, Kant met een mooi doelpunt be sloten 3-1. Kort hierna komt het einde van deze goede wedstrijd. Scheidsrechter Post leide de wed- door ROBERT TRUMBULE Kennelijk was ons nietige, en bovendien oranje-gele vlot on zichtbaar op het zilveren pad dat de ochtendzon over de zee spreid de. Het vliegutig kwam dichter en dichter bij, tot het ongeveer een halve mijl van ons verwijderd was. Tenslotte werd het ons duidelijk dat men ons niet had gezien. Het vliegtuig passeerde ons, het geronk van de motoren stierf geleidelijk aan weg, als de eindtonen van een doodenmarsch. Ik liet mij op den rand van het vlot zakken. Gene en Tony leun den met hun handen op de boor den, nog steeds zwakjes wuivend, en naar de verdwijnende machine starend alsof hun gedachten haar terug konden brengen. De machine was nog slechts een vlek aan den hemel, en er klonk strijd voortreffelijk. Het zal ons een genoegen zijn deze arbiter in Wad dinxveen terug te zien, Waddinxveen IV - Gouderak III kon door bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. Het programma voor a.s. Zondag luidt. Bergambacht I - Waddinxveen 12 uur, V.E.P. Waddinxveen II 2.3o uur. Waddinxveen III - bos koop 2 uur. Sportlust '46 I - Wad dinxveen Zaterdagmiddig afd. 4 uur. Uitslag Damclub „Excelsior" 6e ronde F. Jacobi—T. Baan 2 0 A. Blonk—H. Troost 2—0 A. Blom—J. de Beer 0 2 T. Twigt—C. J. Cortenoever afgebr. Dr, A.A.v.Rietveld—C.Kramp 2—0 D. la Grand—W.v.d.Heijden 1 1 G. Blonk—A. v. Ringelestein 2—0 A. A. Littooij—C. v. Dam 2—0 G. Heeten—J. Timmermans 1 1 A. v.d. PlierGhr. v.d. Steld 2 0 W. v.d. Laan—C. M. Schouten afg. L, de Graaf— A.Tol C. Blonk—A. v. d, Flier 2—0 C. de Man—Chr, v. d. Steld 2—0 Raadsvergadering. De raad kwam in openbare verga, dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder Oudijk, 1. b. Het verslag van de vergadering van 9 September 1947 werd vastge steld. Na herstemming werd de heer Buitelaar herbenoemd tot voorzitter- van het burgerlijk armbestuur met 6 stemmen, de heer Schouten ver kreeg 5 stemmen.' Tot leden van de commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de heren N. den Haan met 13 stemmen en de heer D G. van Hoeven met 12 stem men. De heer dr. Van den Berg werd geen ander geluid dan het gelispel der golven tegen het vlot. En dan was ook de vlek verdwenen, en wij voelden ons wanhopig verlaten in onbegrensde eenzaamheid van he mel en zee en zon. De j ongefis lieten zich op den bodem van ons vaartuig zakken, hun gezichten uitdrukkingloos. Het heeft mij gespeten dat ik op dat oogenbik mijn tong niet beter in bedwang had; het ontsnapte mij werktuiglijk, denk ik, en ik her innerde het me niet eens, tot iony het later met bitterheid herhaalde: „Jorigens, daar gaat onze eenige en laatste kans." HOOFDSTUK II. We hadden verwacht dat de ma chine minstens een paar minuten zou blijven drijven, maar ze zonk, vrijwel onmiddellijk. j De vleugel waarop ik zat, zonk! onder me vandaan eer ik goed enj wel wist wat er gebeurde. Het ge wicht van den neus trok den rompl niet minder snel onder het lei- herkozen als lid van de commissie van toezicht op de bad- en zwem inrichting. Aangeboden werd de ge meenterekening 1946 en de gemeente en bedrijfsbegrotingen voor 1948. Aangezien de geldigheidsduur van de precario-verordening was afge lopen werd tot verlenging besloten. De prijs voor grove cokes af fabriek werd gesteld op f 32.— per ton voor afname bij grote hoeveelheden. Bij wijze voor proef werd de prijs per K. W. U. in spertijd 'bepaald op 50 cent, alzo een verlaging tot de helft. Op een vraag van de heer Okkerse, of het mogelijk is de spertijd tot 2 maanden te beperken, antwoordde de voorzitter dat de fabrieken te Leiden een dergelijke concessie niet cfoen. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een vergoeding voor verplaatsingkosten aan de gemeente architect ontmoette in zoverre be zwaren, dat het bedrag van de voor gestelde vergoeding te laag werd geacht. De heer Berghoef deelde na mens de financiële commissie mede, dat zij een verhoging van f 370.— noodzakelijk achtte, hetgeen door de heer Dr. van den Berg nog uitvoerig werd toegelicht. De heer Modderkolk was van 'mening, aan de hand van door hém gemaakte berekeningen, dat het voorstel van B. en W. juist was. De heer Ir. Venema dacht het bedrag van B. en W. te laag. dat van de financiële commissie te hoog. Anderzijds kwam het hem ook beter voor het bedrag niet te laag te hou den, opdat anders de architect op eigen kosten moest rijden. Ook de heer Pille ondersteunde deze argu menten. De voorzitter merkte op, dat B. en W. van oordeel waren, dat het voorgestelde bedrag voldoende was, terwijl, indien mocht blijken, dat de vergoeding te gering was, aan het einde van het jaar een verhoging zou kunnen worden overwogen. Het voor stel van de financiële commissie in grijze water, en slechts een kleine draaikolk duidde nog een oogen- blik de plek aan waar het vliegtuig zijn graf geVonden had. Pastula en Aldrich schoten als kurken uit het wrak omhoog, op gelicht door hun pneumatische zwemgordels, zoodat het leek of ze er aan touwen uitgetrokken wer den. Inmiddels worstelde ik wan hopig met het rubbervlot, dat nu onder mijn handen begon op te bollen. Aldrich hield krampachtig mijn zeekaarten vast, die Tony hem had toegereikt, samen met twee nood- lichten. Hij stak er een. van aan, toen de machine zonk als een bak steen. Enkele'seconden later hoor de ik hem in het zoute water rond- plassen en zag het licht spiralen beschrijvend naar de diepte gaan, met iets dat denken deed aan een lichtgevende visch. Een seconde later was het verdwenen, en de duisternis slokte ons op. Wordt vervolgd). vieK aan u«;ii u^xinsx, w*

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2