Sj BERICHT. 34 dagen op een vlot Avonturen van Donny en Ronny. ':t2 Wij verzoeken beleefd aan de abonné's buiten Waddinxveen het abonnementsgeld f 0.90 van het 4e kwartaal te willen overmaken. Ook zij die nog niet het 3e kwartaal voldeden, verzoeken wij dringend dit alsnog tegelijk met het 4e kwartaal te voldoen. Mochten deze bedragen met enkele weken niet zijn overgemaakt (giro 47062) zullen we een kwitantie af geven, verhoogd met incassokosten. DE UITGEVER Nieuws uit onze woonplaats De op Zaterdag 25 Öct jl. gehouden collecte ten behoeve van de kerst- en verjaardags-pakketten actia voor de militairen in Indië heeft de mooie som van f 1000,82 opgebracht. Hartelijk dank aan de medewerkers(sters), t. w. de collectanten en collectrices, alsme de aan de leden der beide mu ziekverenigingen. Aan de ingezeten, die een strook voor een Kerstpakket bestelden, zij medegedeeld, dat deze stroken inmiddels aan het hoofdbestuur der Niwin zijn verzonden. Thans de verjaardagspakken. Het plaatselijk comité verzoekt schriftelijk opgave van de namen, voornamen, geboortedata en veld postadressen van de jongens in Indië. Deze opgave wordt gaar ne ingewacht vóór a.s. Woensdag ten raadhuize. Zoals reeds eerder werd medegedeeld, ligt het in de bedoeling aan deze militairen op hun verjaardag een pakket te stu ren van de Waddinxveense be volking. Ds. L. Vroegindeweij ont ving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Loon op Zandr Ds. W. J. Smidt, alhier, ontving een beroep naar de Ger. Kerk van Naaldwijk. Het bouwen van een por tierswoning op het fabrieksterrein van de N.V. Louis Dobbelmann aan de Noordkade is gegund aan de heer P. Rehorst, alhier, laag ste inschrijver, voor f. 16.945. Aan het Architecten-bureau Fledderus en Roggeveen, alhier is door de gemeente Boskoop op dracht gegeven tot het maken van de bouwplannen van 36 wo ningen aldaar en door het gemeen tebestuur van Moercapelle even eens voor 10 woningen. "door ROBERT TRUMBULE 5 Donny en Ronny maakten dat ze weg kwamen'. Vlugger, dan ze gedacht hadden, was de eerst zo vriendelijke en hulpvaardige man uit de put geklauterd en zette hen na. Lopen Ronny, hijgde Donny, hij haalt ons in Inderdaad zou het niet lang meer duren of de woedende man zou de jongens inge haald hebben en stond hen vast en zeker een mals pak slaag te wachten. Gelukkig kwam er redding opdagen in de vorm van een andere voorbijganger. Deze liep na melijk te dromen en had de hollende knapen niet in de gaten. Hij botste pardoes tegen de woedende man op. Hé, kun je niet uitkijken, riep hij kwaad In zijn eersfe wanhopige pogin gen om in dit angstaanjagende ele ment drijvende te blijven (eerst later ontdekte ik dat zij geen van beiden konden zwemmen) liet Al- drich mijn kaarten en beide nood- lichten glippen. Het was onmoge lijk gebleken de parachutes te red den. Ik ontdeed me van mijn .45 automatisch pistool, om het ge wicht kwijt te raken dat me naar omlaag trok, en Aldrich volgde mijn voorbeeld. Tony Pastula be hield het zijne, hoewel tegen wil en dank, om de doodeenvoudige reden dat het met een koord aan zijn kuit bevestigd was en hij den knoop ónmogelijk in het water los kon peuteren. Ónder de bedrijven door, waren we alle drie druk be zig groote hoeveelheden zee te slikken. In het begin, toen we alle drie eindelijk goed en wel op het vlot zaten, vroegen we ons niet zonder ongerustheid af of het sterk genoeg zou blijken om weerstand te bie- In een Maandagavond ge houden lidmatenvergadering van de Geref. Kerk werden de plan*- ne besproken tot het bouwen van een verenigingsgebouw. Dit gebouw zal verrijzen aan de nieuw geprojecteerde weg achter de Geref. Kerk, naar het station Het bouwplan was tentoonge steld in de vorm van een maquette en gaf een duidelijk beeld van het plan. Het bestaat uit catechisatie lokaal, een kleine en een gro te vergaderzaal, benevens een woonhuis. Gezien de hoge bouw en inrichtings-kosten werd nog niet een definitief besluit genomen. Dinsdagavond hield Dr. Miedema te Amersfoort zijn aan gekondigde lezing voor het lezin gencomité over „Het lied van de arbeid in de beeldende kunst" Een serie schitterende lantaarn plaatjes voerden langs de schilders en beeldhouwers Milet, Meunier, Frederique, Max Liebermann, Kathe Kolwitch, Ilja Ripin. Pe- trow Wodkin en Vera Moekina. Na de pauze waren aan de beurt Vincent van Gogh, Breitner en de beeldhouwer Miedema, vader van de Spreker. In een interes sant betoog werd een uiteenzet ting gegeven van de arbeid, die in het werk werd voorgesteld, een lied,' dan weer in majeur, dan weer in mineur. Vooral het sombere werk van de Russen en van Vincent van Gógh vormden een scherp contrast met het veel opgewektere werk van de Belg Meunier en de Nederlander Breitner. Ook het werk van de den aan het geweld van de golven. En dan herinnerde ik mij, dat een vrend van mij eens negen dagen lang op een soortgelijk vlot had rondgedobberd, onder de kust van Panama, een gedachte, die mij meer vertrouwen schonk in de zee waardigheid van ons vlot. Ik besprak met de beide ande ren onze kansen op redding, en probeerde hen op te vroolijken. Het bleek minder moeilijk dan ik verwacht had. Ik kwam spoedig tot de ontdekking dat gezonde jonge kerels van een jaar of twin tig niet pessimistisch aangelegd zijn. Hun opleiding en oefening kwam hun nu goed te stade, en zij namen den toestand kalm en ge laten op. We hielden ons bezig met het soort dingen waarvan men ver wachten kan dat ze iemand onder soortgelijke omstandigheden bezig houden. We zaten in een weinig opwekkend parket, en maakten er geen geheim van, maar we twijfel den er niet aan of er werd naar ons gezocht, en we wisten boven dien dat we een goede kans had den gevonden te worden. Tony was zelfs een en al vroo- lijkheid. (Wordt vervolgd). inmiddels overleden beeldhouwer Miedema, wiens oeuvres hoofdza kelijk naar Amerika zijn verkocht, toonde aan welk een begaafd kunstenaar Nederland nog voor kort bezat. Bovendien werd op deze wijze de kunst belicht van een zijde, die men zelf niet spoedig zal ontdek ken, maar die zeer waardevol zal blijken te zijn, wanneer men la ter nog eens werk van deze mees ters onder ogen krijgt. De eerste avond van een veel belovend seizoen is achter de rug en de talrijkeaanwezigen zullen van hun gang naar het Centrum geen spijt gehad hebben. Voor het Candidaats-examen Rechten te Leiden afgenomen,slaagde onze plaatsgenoot de heer J. A. Zwar tendijk. Het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling brengt 13 November in Lunchroom Van de Water de film „Wintersport in de witte Zwitserse wereld", toegelicht door de Heer J. Panman, Algem. directeur N.R.V. Voor de Chr. Boeren en Tuinders- bond wordt a.s. Maandag een verga dering gehouden in het Centrum, waar als sprekers zullen optreden de heren T. Borst uit Veur en N. Hoogendoorn Beide sprekers zullen een, voor de tuinbouw actueel onderwerp behan delen. Met ingang van Maandag 3 No vember wordt op het baanvak Gouda- Alphen een trein ingelegd, die alleen op werkdagen zal rijden. Deze trein vertrekt om 6.38 uit Gouda, om 6.47 uit Waddinxveen, om 6.53 uit Boskoop en komt een minuut over zeven te Alphen aan. Bovendien worden met ingang van 8 November alleen op Zaterdagen in gelegd de treinen Gouda vertrek 11.37, Waddinxveen vertrek 11.47, Boskoop- vertrek 11.54. Alphen aankomst 12.01 en Alphen>ertrek 12.08. Boskoop ver trek 12.16 Waddinxveen vertrek 12 23. Gouda aankomst 12,32- Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden 1 want, 1 blauwe ceintuur, komen aanlopeneen bruine bonte hond. Verloren 1 bruine portemonnaie, 1 bril. Damclub „Exelsior" 7e ronde. P. Jacobi—A. Blom 0—2 A. Blonk—T. Twigt afgbr. J. de Beer—A.v. Rietveld 2—0 H. Troost—C. J. Kortenoever 0—2 C. Blonk—A. A. Littooij 2—0 C. v. Dam—W. v.d. Heijden 1—1 C. M. Schouten—G. Heeren 2—0 W. v.d. LaanC. de Man 20 A. v.d. Vlier—A. Tol 0—2 C. KrampJ. Timmermans 21 F. TwigtC. J. Cortenoever 11 W. v.d, Laan—C"M. Schouten 2-0 L. de Graaf-W."v.d. Laan 2-0 L. de Graaf-D. la Grand 2-0 Op Dinsdag 4 November grote Dam- wedstrijd in de zaal 't „Centrum" Excelsior 1-Gouda 1. Excelcior 2 Gouda 3. Vrij toegang voor dam liefhebbers. Schaakvereniging W.S.V. Woensdag 22 Oct. is de eerste wed strijd voor de Rotterdamse schaak bond gespeeld, n. 1. Krai. Veer I, W.S.V. I. Nu Waddinxveen is goed gestart zij won deze wedstrijd met 5</2 - 4i/2. Ook het 2de tiental is in het strijd perk geweest en wist tegen Kralin gen 13 een gelijke stand te maken 5-5. Voor de huish. Wfhtercompititie zijn we aan de 6e ronde gekomen, met de volgende uitslagen lste groep. A. Bonefaas-H. van Dijk 1—0 H. v. Vuuren- K. v. d. Gaarden 1—0 G. Heikamp-. W. Verstoep 1—0 P Koster- J. Valk 1—0 F Broer- S. Versloot 1—0 P. Tromp- J. Tol 0—1 2de groep. R. Peterman- A. Doornhein 0—1 J. Vink- J. Kleiweg 1—0 H. Schoemaker- J. Scheele 0—1 C. Broer- L. Schoemaker 0 Etalageverlichting toegestaan Etalageverlichting is toegestaan voor de middag- en avonduren vanaf een half uur na zonsondergang tot het tijdstip, waarop de verkoop in het betrokken winkelbedrijf beëindigd wordt. Bij wijze van uitzondering mag bovendien in de perioden van 1 t.m. 5 December en van 22 t.m. 24 December a.s. de etalage tot ui terlijk 10 uur 's avonds worden verlicht. De aandacht wordt er op geves tigd, dat ook in deze perioden de winkel op het gewone tijdstip moet worden gesloten, tenzij de Gemeente raad op grond van art. 7,'lid 3 van het Winkelsluitingsbesluit voor deze dagen een later sluitingstijdstip heeft toegestaan. Polderbruggen over het kanaal Aan beide einden van de Brede- weg bevinden zich ophaalbruggen over de ringvaart ter verbinding van de polder met de aangrenzen de gemeentekommen. De poort en de balans van deze bruggen Zijn van hout en omdat de brug- gen in de grote verkeersweg liggen, van flinke omvang, waardoor zij een zeer gewaardeerd aspect voor de landelijke omgeving vormen. Het houtwerk van die bruggen heeft echter in de oorlogsjaren zeer geleden. Meermalen toch kon van een behoorlijk onderhoud geen sprake zijn en vooral dat van de brug welke leidt naar het dorp Moerkapelle eist dringend ver nieuwing. De materiaalschaarste speelt hierbij echter ook een voorname rol, Er valt niet aan te denken de bovenbouw ander maal van hout op te trekken, zodat er ernstig aan gedacht is, er een ijzeren brug van te maken. Doch hiermede is het landelijk schoon allerminst gediend. Voor de aanblik betekent dat geenzins een verbetering. Het geheel wordt er zeker niet fraaier door. Zijn wij goed ingelicht, dan overweegt het polderbestuur thans om ter plaatse een mooie, brede, vaste betonnen brug te maken. Dit plan is ten zeerste toe te

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2