gesloten MEISJE gevraagd Zaterdag 1 Nov. Boekhoudingen Belastingzaken A. G. de Ruijter PROEFT ONZE Banketbakkerij, „Booy," - IxleJj. Q-&0 Predikbeurten op Zondag 2 November Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur Ds. J. Batelaan. Zendingsdirector Woensdag 5 November 10 en 7.30 uur, Ds. L. Vroegindeweij. Dankdag voor het gewas. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Van der Sijs, van Amsterdam. Woensdag 5 November, 'savonds 730 uur, Ds. W. J. Smidt, Dankuur voor het gewas Vereniging »Wet en Evangelie* htom. 5uur Ds. S. Kranenburg, Ned. Herv. Pred., Amstelveen Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Donderdag 6 November, voorm. 9.30 en nam. 5 uur, Ds. N. van der Kraats. Dankdag voor het gewas Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. P. D. van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 23 t/m 29 October 1947. Geboren Jannetje Jacoba, d. v. C. Binnekade en D. Ketting. Simon, z. v. H. Langbroek en E. D. Kraan. Johanna Hen- drina Klazina, d. v. J. Fens en C. M. Traats. Jan, z. v. C. van Tol en J^Breedijk Johan, z. v. S. M Geers en G. van Leeuwen. Jacob, z. v. P. van Leeuwen en T. .de Hoog. Ondertrouwd G. A. Wesseling en J. G. Boere. W. Sira en A. G. T. de Jong. GehuwdJ. Loef en J. Leeflang. Overleden J. Vos, oud 69 j. De Zondagsdienst wordt Zondag 2 Nov. waargenomen door Dr- E. M. L. HEMMINGA. juichen het verkeer zal er onge twijfeld in bijzondere mate mede gediend zijn, terwijl het aspect van de aangrenzende gemeente- kom daarbij zou winnen. Veel meer dan bij een ijzeren ophaal brug, die wellicht veel sterker zal zijn dan een houten, maar uit eèn oogpunt van schoonheid niets aantrekkelijks heeft. De macht van het kleine, Hoe verheugden wij ons in het laatstè jaar der bezetting op de na derende bevrijding. Van Londen uit waren ons gouden bergen beloofd als de wrede bezetter maar eerst eens is verslagen en het land is uitgejaagd Die bevrijding kwam, nu al twee en een half jaar geleden, maar zij bracht ons niet tegelijkertijd de be vrijding van schaarste en zorgen de vervulling van de grote, Lon den se beloften. Verre van dat Niet alleen, die met een vast sa laris moeten „rondscharrelen", maar ook de kleine zelfstandigen, die onder de steeds zwaardere lasten, welke op hun bedrijf drukken, gebukt gaan, bemerken elke dag weer de brede kloof, die er nog ligt tussen de een maal gegeven, fraai-klinkende leuzen en de harde, nuchtere, kleur- en fleur- loze werkelijkheid van alle dag. Wij gevoelen aan den lijve, dat vijf jaar vernietiging niet in vijf jaar zijn ingehaald. De geschiedenis heeft meer dergelijke na-oorlogse periodes gekend. En die geschiedenis vinden wij „een wonderlijke overeenstem ming" met onze tijd: het jaar 18l6 twee jaar na de definitieve be vestiging van onze onafhankelijkheid in de slag bij Waterloo. Toen was het een Frans juk, dat ons land had had afgeworpen. De bondgenoten betwissten, evenals nu, elkaar de buit op het congres te Wenen en aan opbouw werd weinig gedacht. Ook toen zaten wij economisch héél diep in de put. En net als nü vroegen zich de mensen af: Hoe moeten wij de eindjes aan elkaar knopen Hoe moeten wij rondkomen Sparen? Waarvan sparen? Wie kon er sparen Doch aangemoedigd door koning Willem I, namen een paar onder nemende mannen het initiatief een spaarbank op te richten envele anderen volgden. Niet alleen kwamen er spaarbanken, er werd ook gespaard, door rijk en arm, maar vooral door kleine spaarders, die daarmede de grondslag legden voor hun eigen vooruitgang. De vrees en de zorgen van de Franse tijd en de tijd daarna wer den vergeten en zo zullen wij ook deze moeilijke tijd eens te boven komen en al het gemopper en het zware en de niet ingeloste beloften vergeten. En volgens een goed en oud Nederlands gezegde is daar, waar een wil is ook een weg. Goed gezien is het derhalve van de propaganda-commissie van de Ned. Spaarbond om juist in deze dagen een eenvoudig hulpmiddel uit te werken, dat ons zal helpen, de weg tot het sparen terug te vinden. Het toegelicht voorbeeld, dat bin nenkort bij vele spaarbanken in den lande verkrijgbaar zal zijn, wil ons het overzicht over gezinsinkomsten en- uitgaven vergemakkelijken. Dit overzicht zal het ons moge lijk maken, een begroting op te maken en door regelmatige vergelijking met de werkelijke uitgaven, de „uitgaven onder controle" te houden en daar door ons gestelde doel te bereiken „Rondkomen met het inkomen en.... sparen Dé 31ste Octoberin ,1924 tot Wereldspaardag uitgeroepen.,., is de telkens terugkerende aanleiding, om ons te bezinnen op de macht van het kleine het sparen. En een ieder van ons in ons eigen belang en in het belang van het gehele land heeft er thans, meer dan ooit, alle reden toe. Voetbal- en Athletiekvereen, »WADDDINXVEEN« Zondag j,l. speelde ons le elftal tegen Bergambacht I, en hoewel het vertrouwde buckstel Rupke-Lagrand op het appél ontbraken wisten de onze met 5O-te zegenvieren. Wij moeten ons echter op deze grote okerwinning niet blind staren, want hij is meer een gevolg van de zeer sterke wedstrijd van de verdediging van Bergambacht, dan van het goede spel van Waddinxveen, en een meer doortastende voorhoede dan de onze zou ongetwijfeld nog meer doelpun ten gemaakt hebben. Dat neemt niet weg, dat het een nuttige overwin ning is waardoor wij thans de derde plaats op de ranglijst innemen, Het tweede elftal bracht een be zoek aan Woerden, waar het van V.E.P. met 40 verloor. Zij boden behoorlijk tegenstand maar waren tegen V.E.P. niet opgewassen, die de overwinning dan ook ten volle ver diende. Het derde elftal behaalde een verdienstelijk gelijk spel tegen Boskoop II 11 wat een goed resul taat genoemd mag worden, Ten slote speelde Zaterdag afd. tegen de leiders van hun afdeling gelijk met 22. Zeer goed gedaan lui. Het programma voor a.s. Zondag is als volgt. Moordrecht I Waddinxveen I 2 uur, Waddinxveen II Nic Boy's I 2 uur. Gouderak III Waddinxveen IV 12 uur, Zaterdagmiddag-competitie. Sportlust '46 I Waddinxvnen Z Sportlust wint de toss en kiest de wind in de rug, waarna ze direct met felle aanvallen het Waddinxveen doel komen belagen. Waddinxveen wordt geheel in de verdediging ge drongen en behoudens enige tegen aanvallen van Waddinxveen is het begin toch geheel voor Sportlust. On geveer 15 minuten spelen weet de linksbuiten der gastheren met een strak schot ee stand op 10 te bren- genj Waddinxveen gaat wat krachtiger spelen en kan zich aan de druk ont worstelen, zodat het spel gelijkma tig verdeeld wordt en de eerste helft verstrijkt zónder dat één der ploegen het tot verder doelpunten weet te brengen. Na de rust heeft Waddinxveen de wind in de rug, en trekt hier voor deel van om direct enige aanvallen op het Sportlust doel te onderne men, waaruit na 10 minuten spelen v. d. Berg met een mooi schot de doolman het nakijken geeft 11. Onophoudelijk zit Waddinxveen nu voor het Sportlust doel, waarbijSport- lust geheel tot verdediging wordt teruggedrongen. Toch is het weer Sportlust welke bij een snelle uitval het eerst weet te doelpunten, als de Waddinxveen doelman een tam schot niet onder controle kan krijgen en midvoor dit afstraft. 21. Er zijn nog ca. 10 minuten te spe len en geheel Waddinxveen trekt ten aanval om een gelijk spel te force ren, doch toch kan Sportlust zich nog evén herstellen en er volgt een aanval waarbij de doelman zijn doel verlaat, doch het leder niet bemach tigen kan, en het is v.d. Hoven welke het harde schot met het hoofd weg kan werken. 5 minuten voor het eind kan Dóde- waard uit een moeilijke positie een verre kogel afvuren, welke de doel man niet klemvast kan vangen, en het leder langzaam de hoek inrolt waar de toestormende Oskam het feit beslecht met. 2—2. Spoedig volgt nu het einde en Waddinxveen heeft de prestatie ver richt Sportlust op eigen terrein te weerstaan wat nog geen enkel elftal gelukt is in deze competitie. ges gew gel ver p. Sportlust 6 4 1 1 9 Boskoop 5 2 1 2 5 Verheul 4 2 0 2 4 Waddinxveeen 4 1 2 1 - 4 Jodan Boys 3 0 0 0 0 De nieuwe bonnen Voor het tijdvak van 2 tot en met 15 November Bonkaarten KA, KB, KC 7.11 Q 03 diversen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel Q 04 diversen, 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen Q 05 diversen, 250 gr. zachie zeep Bonkaarten KD, KE 711 Q 13 diversen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits Q 13, 14 en 16 diversen. 250 gram suiker, boterham strooisel enz., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen Q 17 diversen, 500 gr. zachte zeep Q 16 reserve, 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. Bonkaarten MA, MD, MH 712 (bijz. arbeid a.s moeders en zieken) Q 11 Suiker, 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 711 Q01.Q2, Q 3 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Q 01 versnaperingen 200 gr. choco lade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam stroop, enz. Q 03 versnaperingen 100 gr. choco lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Q 06 diversen, 1 ons vlees extra. Hersengymnastiek HET LUCIFERSLEED. I lucifer open plaats UW VISITEKAARTJE. „Tja" zei Piekerwaard peinzend, „allemaal heel mooi en aardig. dat u mij als bron van vermaak voor jong en oud in uw krant te koop zet, maar ik wil toch eigenlijk wel eens weten met wat voor mensen ik te maken heb". „Natuurlijk^' moesten wij be amen, enwij gaven deze hooggeleerde puzzleheer uw vi sitekaartje. Ja, het uwe. „Zo, zo" piekerde Piekerwaard toen, „nu weet ik genoeg, voor mensen van dat slag ben ik altijd bereid pro blemen uit te denken." Ziehier waarde piekeraar van Piekerwaard-problemen uw visite kaartje T. R. *K e n z e Laren En onze vraag is, wat las Pie kerwaard hieruit voor dag of dag en nacht. A. W. P1ETS. Kerkweg 217 Salon DOELEMAN Accountant Leeraar Boekhouden M.O. BOSKOOP Reijerskoop 121, - Telef. 5 GOUDA, Gravin Jacobastraat 48 WADDINXVEEN,. C Kwaak, Oranjelaan 11 en U weet waar U voor de a.s. Sint Nicolaas moet bestellen

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3