0 Avonturen van Donny eir Ronny. ■®lf' lvZj 34 dagen op een vlot Nieuws vit onze woonplaats Toneelavond Niwin Ten bate van de Niwin komt het Korenschoofgezelschap uit Utrecht op 20 November a.s. een opvoering geven van het blijspel „Betje regeert". Deze avond wordt gegeven in de opnieuw gerestaureerde zaal van de heer van de Water. In ons volgende nummer komen wij nader op deze uitvoering terug* Het fanfarecorps Concordia is voornemens op 2 en 4 Decem ber een tweetal uitvoeringen te geven in het Centrum. We komen op 't programma nog nader terug. Het drie-jarig kind van de heer F. aan de Zuidkade alhier, trok een kokende pan met 4 liter melk naar zich toe, met gevolg dat de melk over het kind uit stortte. Met brandwonden bedekt moest onmiddellijk geneeskundige hulp worden ingeroepen en was opname in 't ziekenhuis gewenst. De heer D. Kwaak alhier, slaagde te Utrecht voor het Vak diploma voor de handel in sterke-, zwakke- en alcoholvrije dranken. De Rotterdamse Prijscon- trölebrigade heeft de gemeenten Bodegraven, Woerden, Boskoop, Waddinxveen en Alphen aan den Rijn met een bezoek vereerd. Er werden 11 processen-ver baal opgemaakt, waarvan 4 we gens overtreding van het prijs aanduidingsvoorschrift. Te Boskoop bleken in een res taurant eieren in de spijzen te wor den verwerkt en tevens tegen te hoge prijzen verkocht. Vanwaar proces-verbaal. Aan het postkantoor al hier werd gedurende de maand October 1947, Ingelegd f 16.759. 29. Terugbetaald f 14.740.46. Het laatste door dat kantoor uigegeven boekje draagt het num mer 5819. Bij de Coöp. Boerenleen bank is ever die maand ingelegd f 62,739.57, terugbetaald f74.892.80 In October werden 20 -nieuwe boekjes uitgegeven. In de maand October is de hefbrug 1957 maal geopend voor de doorlating van 3030 vaartuigen. In totaal passeerden in die maand 3688 vaartuigen de brug. Vorige week hield de zie kenkas „De Werkman" een le denvergadering. Zij mocht, zoals zovele vergadèringen, zich niet verheugen in een grote opkomst. Na de opening door de voor zitter, las de secretaris de notulen. Bij de bestuursverkiezing werden P. de 4 Bruyn en Jac. Hofman herkozen, resp. als penningmees ter en commissaris. K. Blanken meende te moeten bedankee als wijkcommissaris in diens plaats werd gekozen G. Saarbergen. Hierna volgde de benoeming der controlecommissie. De rondvraag ontspon zich in een gezellig préatje, waarna voorzitter C. Broer de vergadering sloot. De loco-burgemeesterheeft een openbare vergadering van de gemeenteraad belegd op Vrijdag 14 November a.s des namiddags 2 uur op het raadhuis. Onderwerpen van behandeling zijnvoorlopige vaststelling ge meente-rekening 1946;schrapping van de rang van voorman-stoker aan de gasfabriekverzoek van de Ver- Chr. Nat. Schoolonder wijs om medewerking voor in» /vSv 1 6. Er ontstond een onbehoorlijke ruzie tussen de twee heren en onze ballenjager was niet zo goed, of hij moest zijn excuus aanbieden. Met een verlicht hart hadden Donny en Ronny de ^Zeg3 Ronny, daar zijn we gelukkig afMaar kijk eens wat een mooi schip De 'jongens waren bij de haven gekomen. t De schoorsteen rookt, zei Ronny, fijn hè om Kapitein op zon schuit te zijn. 'Hollende voetstappen deden de jongens omkijken voering van een tekenmethode en herbouw van de fietsenberg plaats reclames hondenbelasting begrotingen der bedrijven en de gemeente voor 1948. 30 October slaagde aan de Nederl. Econ. Hogeschool te Rotterdam, onze plaatsgenoot de heer N. J. Bremmer, voor het Cand. ex. Economie. De heer C. Wiss^, wacht meester bij de Rijkspolitie alhier, slaagde heden voor het politie diploma. Woensdag a.s. zal voor het Chr. Winterlezingen Comité in de Herv. kerk optreden Ds. G. de Boer uit Putten, met een onder werp „Het Huwelijk". De toe gang is vrij. Men zie de advertentie Onder verwijzing naar de advertentie wordt het optreden gemeld van prof. Henrie Ravos, een telepaath van bijzondere kwa liteit. Alom in den lande was de pers vol lof over deze prof- Geïn- tresseerden kunnen zich hierom trent Woensdag overtuigen. In de gecombineerde ver gadering van de plaatselijke Mid denstandsvereniging werd beslo ten een Winkelweek te houden van 29 Nov. tot 5 Dec. met de daaraan verbonden attracties voor de kopers. Wij komen hierop nog nader terug. Op Maandag 3 November had de C.B.T.B. afd. Waddinxveen een vergadering belegd, waar als sprekers optraden de heren T. Borst uit Leid- schendam, lid van fiet dagelijks be» stuu» Holland-Brabant der C.B.T.B- en de heer N. Hoogendoorn, assistent van de Voorlichtingsdienst. Laatst genoemde sprekerkwam het eerst aan het woord en sprak over de structuur van de grond, de bemes tingen en onkruidbestrijding. We moeten trachten de kruimel- door ROBERT TRUMBULE „Chef"tijdens de heele reis noemde hij me Chef „toen ik zag dat je de kist op 't water neer ging zetten, dacht ik, wel, we zijn d'r geweest!" „Zoo, je dacht dat ik niet op 't water landen kon, eh?" Dat klinkt misschien een beetje ve-waand, maar ik moet erkennen dat ik nogal over mezelf tevreden was. 't Was een uitstekende lan ding, al zeg ik 't zelf. Tony grinnikte van vreugde over het feit dat hij nog leefde. „Ik verzeker je, Chef, ik dacht dat we er geweest waren! Ik dacht dat 't heele geval aan splinters zou slaan. Hoe heb je 't er zoo goed af weten te brengen, Cref?" Ik legde hem uit, dat de landing eigenlijk moeilijk noch gevaarlijk was geweest. Tony floot en lachte, kennelijk structuur zoveel mogelijk te benade ren, door ontwatering, goede bewer king, door de natuur er op in te laten \jferken, door gewassen te telen, die structuur-verbeterend werken en door oordeelkundige bemesting. Wat de onkruidbestrijding betreft, deze wordt reeds nu al en zal ook in de toekomst ln nieuwere banen ge leid worden door de chemische be strijding door middel van kleurstof fen en groeistoffen. Na de pauze kwam de heer Borst aan het woord en liet de geschiede nis van de tuinbouw vanaf de tijd van voor de eerste wereldoorlog in 't kprt de revue passeren om ten slotte over de tuinbouw in '47 en het beleid voor 1948 wat langer stil te staan. Spreker liet duidelijk uitkomen, dat zoveel mogelijk getracht moet worden ook weer naar Duitschland onze overtollige fruiteh en groenten te exporteren. Door minimum prijzen voor alle artikelen vast te stellen en door af voeren van groenten bij overproduc tie naar diepvriesbedrijven, drogerijen en natconservenfabrieken en vooral door goede organisatie heeft men de prijs veel beter in handen dan vroeger. Beide sprekers vonden een aan dachtig gehoor en van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. De loco-burgemeester gaf door zijn aanwezigheid blijk van zijn belang stelling Aan het einde van de vergadering bracht de heer van Berkel de beide sprekers dank voor hun betoog en werd de vergadering met dankzeg ging gesloten. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 textielkaart, 1 auto dynamo, 1 passerdoos, 1 want (Noors) Verloren1 br. portemonnaie, 1 blauwe- en 1 bruine want, 1 porte- monnaie, 1 binnenband (.28-1 Vj)" Aanbesteding baggerwerk. Dinsdagavond heeft het bestuur der polders „Achterof en de Putte" de aangekondigde aanbesteding van het baggerwerk gehouden, in zoverre dat dat de ingekomen inschriivingbiljetten zijn geopend/ Er waren er slechts drie. verheugd dat het zoo goed afge- loopen was. Ik wendde me tot Aldrich en stelde een paar vragen omtrent •onze radio. Ik begreep niet goed waarom hij ons schip niet had kunnen waarschuwen. Ik had eigenlijk een signaal van hen ver wacht. „He, wie heeft er een sigaret voor me?" vroeg Topy. Gene voelde werktuiglijk in zijn doorweekte zakken, en grinnikte. „Ik wou dat ik een sigaret had bij de koffie," zei hij meesmuiend, „als we maar koffie hadden Het gebrek aan sigaretten en koffie werd spoedig een van onze meest geliefde onderwerpen van gesprek. Wij zeelieden zijn verzot op koffie, goeie en sterke koffie, met een hoop suiker, en hoe vaker hoe liever. Ik denk dat we het ge mis van koffie en sigaretten erger voelden dan het gemis van al de rest. (Wordt vervolgd) Na de opening en voorlezing der biljetten maakt een der inschrijvers bezwaar tegen de aanbieding van de andere gegadigden, omdat deze per sonen niet bevoegd zouden zijn aan openbare aanbestedingen deel te ne- 'men. Het bestuur dat zich enige dagen bedenktijd had voorbehouden, heeft bedenkingen overwogen en tenslotte besloten het werk aan geen der in schrijvers te gunnen. Daarmede de laagste inschrijver vrijwarende tegen eventuele nadelen. Wij vernamen, dat 't polderbestuur nu en in den vervolge zal overwegen het werk onderhands aan te beste den in voege als regelmatig in de landbouw geschiedt. Kracht en sterkte Aan de rand van de gemeente Scheen de zon in pracht en praal, Want daar had een zorgend echtpaar Al hun kinderen groot gebracht.' Eensklaps ging de zon verdwijnen Achter een donker wolkendek, En de wind liet van zich horenj Door het kleine woonvertrek. Stormen woedden over baren Die ver van hier zijn opgegaan Om het ons te doen verklaren Waar zij nu eens stil zal staan, 't Was bij hen, die daar zo zorgden Voor haar Zoon; in 't Indisch land, Om de rouw hen te verkonden Van hun allerliefste pand. Vader, Moeder, Broers en Zusters Een uit u is weggerukt. Als een bloeffi die stond verheven Op het veld werd neergedrukt. Schoonheid gaat ons ver te boven Aldiet aardsche wonderpracht. Weet gij vrienden wie na deze Ook die tijding wordt gebracht. Die slag; die u zal moeten dragen Is voor ons een schok geweest, Want voor vele onzer jongens Wordt ook altijd zo geyreesd. Kracht en sterkte, zij ons wensen, Door 't verlies van bloedverwant. Wij die zijn de trouwe lezers Van de Waddinxveense Courant. A. F. A. Zaterdagmiddag-competitie Groot-Ammers I -. Verheul I 0—8 te Groot-Ammers SpelVerloop: Groot-Ammers wint de toss. Ver heul brengt de bal aan het rollen. Al direct zit Verheul yoor het vijan delijke doel en de keeper kan op het nippertje redden. Verheul blijft sterk domineren en de thuisclub moet alle zeilen bijzetten. Na ongev. 10 minuten scoort de linksbuiten met een hard schot 0—1. Groot-Ammers poogt het spel te verplaatsen, maar de verdediging geeft „niet thuis". Enkele minuten later moet de Gr. Ammers doelman weer vissen 0—2. Verheul zondigt nog al eens tegen .de buitenspelregel, die de backs met succes toepassen. Toch kunnen op de duur doelpunten niet uitblijven. Uit de steeds elkaar opvolgende Verheul's aanvallen wor den in de eerste speelhelft nog 2 doelpunten geboren. Rust stand 4—0. Na de rust. hetzelfde spelbeeld als boven. Een strijd die bijna uitsluitend op de Groot-Ammers helft gestreden wordt. Regelmatig volgen de doel punten elkaar op. Achtereenvolgens scoren Stolp, Verboom, Neef èn de Wild. Overzicht: Over het algemeen was het spel- verloop soepel, fris en snel. Goede

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2