géén boek 34 dagen op een vlot Avonturen van Donny en Ronny. Zakagenda's 1948 Boekhandel Veldwijk Ten vervolge op ons bericht van verleden week kunnen wij mede delen, dat het' bestuur van de polders Achterof en de Putte het baggerwerk van het tweede blok in de duikertocht onderhands heeft aanbesteed aan de heren E. van Hoven en A. Heij voor f 4,48 en de westelijke tocht in de Putte aan de heer P. Brandhorst voor f 3.24 per 3.76 meter. Deze maat is de officiële aanduiding van hetgeen men in de volksmond noemtde Rijnlandse roede. Het bestuur van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling ver zoekt ons mede te delen dat zij in verband met de grote belangstelling voor de Instituutsbibliotheek besloten heeft deze vanaf hedenavond een half uur vroeger te openen, dus reeds om 6.30 uur. Het is echter de bedoeling dat in dit extra half uur alleen de jeugdige lezers voor kinderboeken komen. Alle andere kunnen op het gewone uur hun boeken ruilen. Onze gemeente heeft nu reeds het tweede offer in Indië gebracht. Was het twee weken geleden dat de familie Van Vliet zich een zoon zag ontvallen, Zondag kreeg de familie Moons de droevige tijding dat hun zoon om het leven was gekomen. Beide families kunnen zich verze kerd weten van het medeleven onzer plaatsgenoten in deze zo droevige omstandigheid. Onze plaatsgenoot de heer A. Graafland slaagde voor het examen vakbekwaamheid P.T.T. Ie gedeelte. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft Ds. A. W. de Rover te Vlaardingen, die 12 jaar hier ter plaatse op zekere tijden voor een kleine groep mensen voorging, 11. Zondag zijn arbeid, alhier, be ëindigd door te spreken naar aan leiding van Hand. 20. De Zwem- en Poloclub „De Gouwe" organiseert op Vrijdag 21 November a.s. een filmavond in de zaal van de heer Van de Water. Er worden uitslutend films over het zwemmen vertoond. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de heren K. van Tilburg, A. C. van den Bosch. C. Rietveld en R. den Haag. Het bekende toneelgezelschap van de Korenschoof heeft zich be langeloos 'beschikbaar gesteld voor het geven van een toneelavond ten bate van de Niwin en wel op 20 November a.s. Onder verwijzing naar de adver tentie in dit nummer wekken wij be langstellenden op deze avond bij te wonen. Zoals uit de advertentie blijkt is het fanfarecorps „Concordia" voor nemens op 2 en 4 December een uit voering te geven. De eerste avond voor donateurs en de tweede avond voor het publiek. Op deze avonden zal naast een zeer gevarieerd muziek programma, bestaande uit een 8-tal nummers een toneelstuk worden op- door ROBERT TRUMBULE Ondertusschen inspecteerde ik het vlot zoo goed en zoo kwaad als het in het donker mogelijk was, en vond 't meer dan jammer dat Gene niet een van de lampen had weten te redden. Een grondig on derzoek bracht mij evenwel tot de slotsom dat onze rubberboot in uitstekenden toestand verkeerde; een ontdekking, die mij niet weinig verheugde Later ontdekte ik dat het geval minstens een jaar of vijf oud was. We spraken niet veel dien nacht, en bepaalden ons tot het bespre ken van den toestand. Tony's op gewektheid was eenigszins inge zakt, en hij lag op den bodem van de boot, met zijn hoofd op de voeten van Gene en de mijne als een steun in zijn rug. Ik had een inventaris opgemaakt van onze uitrusting, en trachtte het ontoereikende ervan weg te praten door er op te hameren dat we den volgenden morgen vast en zeker zouden worden opgepikt. Tot onze telleurstelling ontdek ten we, dat alle noodzakelijke 7. Daar kwam warempel hun hun achtervolger weer aan, nog even woedend en met de vuisten zwaaiend "Wat moeten we doen Donny Ik weet het niet, laten we maar of nee, kom, dan kruipen we gauw in die kist. Hij vind ons dan vast en zeker niet. Het deksel zat niet al te vast en weg waren Ronny en Donny. Het was stikdonker, ze konden géén hand voor ogen zien. Plotseling werd er aan de kist geschud, een mannestem bromde allerlei woorden en toen klonk het Halen maarrr En daar zweefde de kist met de jongens e;r in, opgetrokken door een hijskraan het luchtruim in gevoerd „De Vrek", geschreven door het lid der vereen. R. H. Bezoen, waaraan door 8 leden wordt mede gewerkt. Van bestuurszijde wordt er de aan dacht op gevestigd, dat het aantal plaatsen beperkt is, zodat liefhebbers zich spoedig van toegangsbewijzen dienen te voorzien. Het Lezingen-comité zal op Woensdag 26 November de tweede lezing van dit winterseizoen geven, waar door dhr Tsj.P. Terpstra gespro ken wordt over„De glorie van het Prinsenhof", een lezing over Friesland. Het gehalte van deze lezingen is ven zodanige aard, dat een aanbe veling deze lezing te bezoeken over- bodig geacht kan worden. Men leze de advertentie. Men lette op de advertentie waarin de ledenvergadering van „Zie kenzorg" wordt aangekondigd. Bijzondere Avondvaktekenschool Een kort zakelijk bericht. In de loop van October werden alle beschikbare plaatsen bezet. Verschillende jongens moesten worden teleurgesteld. Zojuist is echter bericht gekomen dat er in begin sel geen bezwaar bestaat het aantal lesuren zeer beperkt uit te breiden. Dat betekent we zijn uit te brand. Die zich opgaven en niet geplaatst konden worden krijgen spoedig bericht en zij die het vaq. plan waren meldt je zo snel mogelijk. Deze uitbreiding geeft niet alleen mo gelijkheid tot uitbouw, maar brengt ook mee verbetering van het onderwijs. werktuigen, zooals roeiriemen, pomp, en wat dies meer zij, ont braken. Toen ik ontdekte dat we zelfs geen pomp hadden, dreigde ik een oogenblik m'n bezinning te verliezen. Ik was sprakeloos. We ontdekten dat ons hebben en houden bestond uit: Een politiefluit: en Een spiegeltje en een nijptang, die in de gereedschappenzak van de boot zaten; Nog een nijptang die ik in m'n zak had gestoken in die brak bij de eerste_de beste gelegenheid dat ik er gebruik van wilde maken; Een gewoon zakmes, eigendom van Gene; Een blik vloeibaar rubber-ce ment, dat later zeer bruikbaar bleek; Een stuk materiaal om de boot mee op te lappen; Het pistool van Pastula; Drie houders met bijbehoorende* ammunitie; Twee pneumaiische zwemgor dels; En de kleeren die we aan had den. De twee anderen gooiden hun schoenen weg, omdat ik bang was dat schoenen de boot zouden be schadigen, en bovendien omdat we ruimte noodig hadden. Ze gooiden Aanmelding is dus mogelijk tot en met Donderdag 20 November voor alle klas sen en alle leeftijden vooral degenen wel ke zich theoretisch willen bekwamen in hun vak: meubelmaken, timmeren, metselen, bankwerken, smeden, en andere werktuig bouw, alsmede carrosseriebouw en beeld houwen. Tekenbord, haak en driehoeken in bruikleen. Papier wordt gratis verstrekt. Schoolgeld f 4.55 per kwartaal. Lessenvoor ouderen Woensdag en Donderdagavond. Voor jongeren Maandag, Woensdag, Donderdag, en Vrij dagavond van 7-9.20 in het schoolge bouw, Oranjelaan, alhier. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden1 blauwe handschoen 1 bruine want, aan komen lopen een bruin hondje. Verloren1 zwarte want. Voor het Chr. Comité van Winterlezingen trad j.l. Woens dag in de Herv. Kerk alhier op Ds. G. Boer met het onderwerp „Het Huwelijk" Gezien de weers omstandigheden was de opkomst goed en het publiek zal ongetwij feld met aandacht deze boeiende rede aangehoord hebben. Spreker handelde over de in stelling en de oorzaken van het huwelijk naar aanleiding van het huwelijksformulier op grond van de Goddelijke uitspraak in Gen. 2 „Het is niet goed, dat de mens alleen zij". Het huwelijk is een instelling Gods. Volgens de schep pingsordinantie is man en vrouw een eenheid, met persoonlijke ver- ze den volgenden dag weg, maar later hadden we er spijt van. Ik behield de mijne, want het leek mij beter een paar te bewaren, voor het geval we op een onbewoond eiland zouden landen. Gelukkig had Tony een wollen trui aan, wat een extra kleeding- stuk beteekende. Het bleek later zeer bruikbaar, omdat we zijn hemd konden gebruiken voor lap pen en hij zijn trui nog had. We waren nogal hoopvol ge stemd, dien eersten nacht toen we den toestand bespraken. Deden athans alsof. „We z'ullen om beurten de wacht houden," zei ik, „met een rust tus- schen de beurten." Elke wacht duurde vier uur dien eersten nacht, een van ons keek voortdurend scherp uit, voor het geval redding mocht opdagen. Van slapen kwam echter niet veel, op z'n best konden we dommelen; hoe wel de zee kalm was, stond er niettemin een lichte golfslag. Iedere golf op zich zelf leek zoo onschul dig als in een bad, maar het klonk als een scherpe ontploffing telkens als ze met tergende regelmaat te gen de boot uteen sloegen. De boot danste op het water als een kurk; en dat geen van ons ook maar een oogenblik zeeziek werd, antwoordelijkheid tegenover God. Hartelijke liefde is nodig. Man en vrouw moeten een eenheid vormen tegenover Gods liefde en deugden, en tegenover eigen zonde en schuld. Het huwelijk is een schaduw van de band tussen Christus en Zijn Kerk. Man en vrouw horen elkaar bij te staan, wat betreft de tijde lijke dingen, maar zeer zeker t.o.v. de eeuwige dingen. Aan het huwelijk heeft God de kinderzegen verbonden. Volgens Goddelijk bevel moet de wereld bevolkt en bewoond worden. On der het oude Israël was kinder loos zijn een vloek. Nu is het geen schande, als God ons kinderen onthoudt. Kinderen zijn gaven Gods, die wij moeten opvoeden in de ken nis en vreze des Heeren. Wij moeten geloven, dat God het zal voorzien en niet zelf in grijpen, hetzij döor beperking, het zij door overvoering. Laat bij Sint Nicolaasgeschenken ontbreken. Wij hebben een pracht sortering ROMANS en JEUGDBOEKEN Boekh. VELD WIJK is voor mij wel een van de vreemd ste verschijnselen van ons avon tuur Elk golfje dat tegen den bodem van onze rubberblaas-van-een-boot beukte, beteekende een harde klap op den rug en het achterhoofd van den man op den vloer. Stel je voor, dat je dubbelgevouwen op een smalle matras ligt, terwijl een sterke knaap elke twee of drie se conden zoo hard als hij kan met een knuppel tegen den onderkant er van mept, terwijl iemand anders emmers vol zout water over je gezicht uitgiet. en je hebt een levendige voorstelling van onze sensatie. We brachten dan ook een slape- loozen nacht door, en als we nu en dan praatten, dan was het on veranderlijk over hetzelfde onder werp, met de eentonige hardnek kigheid van de drie mannen wier heel hun denken in beslag wordt genomen door de hachelijkheid van hun toestand. Geen onzer kon lang blijven liggen, hoewel Tony, zoo als ik reeds gezegd heb, er aan ge wend scheen te raken. „He, kijk, 't begint te dagen!" (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2