ËOTERIKTTERS m fss WXEEBU mitmv LEZING GEHUWDE MANNEN Bahket^^aUUedi' „Baofy" - 7-d. MO Vliet wcwodit N.C.R.V. Kalender Boekhandel Veldwijk Boekhoudingen Belastingzaken A. G. de Ruyter Lezingen-Comité Waddinxveen de heer Tsj. P. TERPSTRA N.V. „CITOSA" - BOSKOOP STOOMGOEDEREN VERFGOEDEREN Bestelt nu reeds Uw HHHBhhhhrhhhi ^$SSÊÊ Predikbeurten op Zondag 16 November Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45 en 10.30 Ds. L. Vroegindeweij. 's nam. 6.30 uur Ds H. Goedhart van Reeuwijk. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. J. „Smidt. Vereniging »Wet en Evangelies 's namiddags 4.15 uur, Ds. D. Westerveld, Ned. Herv. Predikant te Rotterdam (Z). Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10uur Ds. P. D. van Royen. Burgerlijke stand Aangiften van 6 t/m 12 November 1947 GeborenAbraham IJbert zoon van W. A. Kraan en N Noor- lander, Johanna Clazina Geertruida dochter van A. Tol en J. la Grand, Adriana Hillegonda dochter van H. Russcher en L. Geluk, Jacobus zoon van J- Blonk en A- H. Slootweg, Hille gonda Jacoba dochter van G- Graafland en J- A. W- Baas- Gehuwd N- Kloet en M- H- Baas, C- de Vos en W- Rietveld- De Zondagsdienst wordt Zondag 16 Nov. waargenomen door Dr J. W. H. HELLEMAN. Bij de ouders moet het zwaarste wegen, hoe hun kinderen de we reld uit zullen gaan. Biddend om licht van Gods Geest moeten zij ze leren eerst het Koninkrijk Gods te zoeken. Spreker noemde het een list van de macht der duisternis, dat de jeugd tegenwoor dig overladen wordt met allerlei studie voor dit en dat examen, zo dat er geen tijd overschiet voor bezinning aangaande hogere din gen. Op zeer sobere wijze behandelde spreker ten slotte het geslachts leven. Het huwelijk heeft een be warende kracht. Een goed Chris telijk huwelijk staat onder de tucht van Gods Geest en geeft een goed en gerüst geweten. Ge- slachts- en religieus leven staan in nauw verband. Ontspoort het ene, dan volgt ook het andere. Spreker richtte een felle aanklacht tegen film,'pers en romanschrijvers, die een goed zuiver huwelijk tot een aanfluiting maken. Hechter dan de band tussen man en vrouw is de band 'tussen Christus en Zijn volk. Deze band is sterker dan de dood. Spreker wees er op, dat deze band in dit leven gekend moet worden, wil het wel zijn voor de eeuwigheid. Met een ernstig slotwoord werd deze rede besloten. Als dit jaar is afgelopen En men leest weer twee en zes Is het vijftien jaar geleden Dat een club stond op de bres Met behulp van kistentouwen Legde men een lange baan Waar een ieder die maar wilde Op de schinkels rond mocht gaan Spek en bonen, brood en erwten Was de leuze van den dag Daarvoor werd zo gevochten Met gejuich en gulle lach 's Avonds in de schuur bij Piete Wordt er braaf geconfereerd Over hen die op de middag Met een prijsje was vereerd Tot op heden is het anders Nu geen spek of bonen meer Maar soms 20 - 60 - 100 Telt 't Bestuur de guldens neer 't Gaat hen goed die club van boven 'k Had het zelf wel niet verwacht Weet u wie ik hier bedoelde Wel de IJsclub Nooit Gedacht. A. F. A. Zaterdagmiddag-voetbal Waddinxveen wint de tossen kiest voor de wind, Verheul trapt af en er volgt een aanval op het Waddinxveen doel, doch direct daarop neemt Waddinxveen het heft in handen en onderneemt enige felle aanvallen waarbij de doelman van Verheul verschillende malen handelend moet optreden. Na ca. 20 minuten spelen weet Waddinxveen uit een der aanvallen succes te boeken, en het is van den Burg welke na enige tegenstanders gepasseerd te hebben, het leder Vrij krijgt en de doelman met een fraai schot het nakijken geeft 0-1 Daarna pakt Verheul Wat steviger aan en gaat het spel regelmatig op' en neer. De aanvallen van Waddinxveen zijn echter gevaarlijker, doch het leidt aan beide zijde niet tot verder doelpunten. De rust komt dan ook met 0-1 Na de rust verschijnt Verheul met een invaller-doelman en na aftrap pakt zij verbeten aan. Er volgt een serie aanvals golven op het'Waddinxveen-doel welke echter geen gevaar opleveren. Na een kwartier weet Waddinxveen zich weer te herstellen en wordt Verheul in de ver dediging gedrukt waarbij de doelman enige harde schoten te verwerken krijgt wat hem zeer goed afgaat. Waddinxveen blijft nu overwegend aanvallen, doch vindt vaak de weg versperd door de linksback van Verheul welke zeer opviel door uit stekend spel. Intussen raadpleegt de scheidsrechter de aanvoeder van Verheul om de wed strijd wegens invallende duisternis te sta ken, doch deze stelt er prijs op door te spelen. Weer Volgen enige aanvallen van Wad dinxveen waarvan alle spelers [zeer goed voetbalden, doch als nog ca. 10 minuten te spelen is blaast de scheidsrechter het einde van deze wedstrijd, daar het spel niet goed meer te volgen is. a,s. Zaterdagmiddag 15 November speelt Sportlust 2 - Verheul 2 te Woer den. Aanvang 3.30 gesp gew gel verl p Sportlust 6 4 119 Boskoop 7 3 13 7 Verheul 6 3 0 3 6 Waddinxveen 5 2 2 1 6 - Jodan Boys 4 0 0 4 0 Groot-Ammers 2 10 12 Prijs f 2.25 Verschijnt nog vóór St- Nicolaas Hersengymnastiek 42 liter wijn Het was één dier klassieke schenkprcblemen, dat ditmaal tal van hersens aan het rekenen en combineren heeft gebracht. Vele oplossingen waren mogelijk, maar slechts één is de kortste, en die werd gevraagd. In tien overschen- kingen kunt ge het klaren, het vat van 12 liter blijft dan leeg. We beginnen met 42 (vol), 27 (leeg) en 12 (leeg) en schenken dan als volgt: 30-0-12, 30-12-0, 18-12-12, 18-24-0. 6-24-12, 6-27- 9, 33-0-9,33-9-0,21-9-12, 21-21-0 DE ZEVEN KURKEN. „Kijk mensen," zo zij Pieker- waard, „als je nou de kurken van al die flessen, die daar staan, zo in drie verschillende figuren weet te leggen, dat er telkens vijf rijen van drie gevormd worden, zijn jullie reuzen kerels. Dat lieten we ons geen twee maal zeggen. We grepen en grab belden naar de kurken, telden er zeven en probeerden er figuren mee te leggen. Na lang proberen wist de oudste resultaat te boeken. Hij bad een mooie figuur gecon strueerd en we telden inderdaad vijf rijen van drie kurken. Laat op den avond vond de jongste de tweede figuur. Maar de derdeNee, dat ging ons boven de pet. Lezèr, help ons toch uit de brand. De nieuwe bonnen Voor het tijdvak van 16 tot en met 22 November Bonkaarten KA, KB, KC 711 R 04 diversen, 500 gram suiker, bo terhamstrooisel of 1000 gr. jam, stroop, enz. of 500 gram versnaperingen R 05 diversen, 225 gr. huishoudzeep of 180 gr, toiletzeep Bonkaarten KD, KE 711 R 11, R 12 diversen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen R 13 diversen, 450 gr. huishoudzeep R 16 reserve, 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbiscuits Bonkaarten MA, MD, MH 712 (bijz. arbeid a.s moeders en zieken) R 21 suiker, 250 gram suiker, boter hamstrooisel of 500 gram jam, strpop enz. of 250 gram ver snaperingen Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 711 R 01, R 02, tabak, 1 rantsoen siga retten of kerftabak R 03, tabak, 2 rantöenen sigaretten of kerftabak R 01 versnaperingen 200 gr. versna peringen 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam stroop, enz. R 03 versnaperingen 100 gr. versna peringen of 100 gram Suiker, boterhamstrooiselenz. of 200 gram jam, stroop, enz. De reeds aangewezen bon R 03 vlees voor 100 gr. vlees is geldig t.e.m. 22 November a.s. U kent onze zaak.' VOOR 000 EN BEURS LAMPEN von OOSTHAVEN 19 - TEL.2392-GOUDA Onze Verlichtings - ornamenten zijn ook te bezichtigen bij de Fa. H. ter Meulen, Kleiweg 25, Gouda Accountant Leeraar Boekhouden M.O. BOSKOOP, Reijerskoop 121, - Telef. 5 GOUDA, Gravin Jacobastraat48 WADDINXVEEN, C Kwaak, Oranjelaan 11, Tel. 474 met Lichtbeelden op Woensdag 26 November 1947, des avonds 8 uur, in »het Centrum», door Onderwerp „De glorie van het Prinsenhof", een lezing over Friesland Toegangsprijs f 1.25. Kaarten verkrijgbaar bij het bestuur en bij de heren W. F. de Weger en C. Tijsterman. Namens het Bestuur D. B. VAN DER MOST," Voorzitter H. JENNE, Secretaris vraagt van 25—30 jaar. om te worden opgeleid tot Chauffeur-Conducteur Ervaring als chauffeur strekt tot aanbeveling Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. Dinsdag gebracht, Vrijdag klaar «ya a ia met plm. 14 dagen I*IUIb9 k. Tiendeweg 4, GOUDA, - Tel. 3257

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3