Avonturen van Donny en Ronny. 34 dagen op een vlot 8. Of ze ook schrokken. Eerst wisten ze niet wat er gebeurde. Ronny keek voorzich tig naar buiten en wie beschrijft zijn schrik, toen hij ontdekte, dat ze hoog boven de kade zweefden. Donny hakkelde hij, ik... geloof.... dat we op het schip gehesen worden. Dat kan lollig worden, Donny, hou je heel stil. Donny vond het een reuze mop en grinnikte van plezier. Misschien gaan we wel naar verre landen, opperde hij. Met een bons kwam de kist in het ruim van het schip terecht. Een paar uur later koos het vaartuig zee, terwijl twee blinde passagiers, overmand door de belevenissen, in de kist in slaap waren gevallen. bedrijf van ruim f 3000, terwijl het gasbedrijf een nadelig saldo zal laten van f 25.000.- In de gemeente-begroting zijn in de gewone dienst o m. ge raamd de totale kosten van her- strating bedragende ruim 25,000. De raad kon zich met de voor stellen van B. en W. verenigen. Stilgestaan werd nog bij de voor ziening van kleding voor de ge meente-werklieden. aangedrongen werd op verhoging en uitbreiding van de rijwieltoelagen de bouw- politiehet wachthuisje bij de brug voor autobuspassagiers de controle op de steunverlening en klachten over de distributie uitreiking op het agentschap Wad- dinxveen. Bij de rondvraag wenste de heer Pille te herstellen, wqt hij bij vorige gelegenheden had becritiseerd met betrekking tot de kwaliteit van de muren der nieuw gebouwde woningen aan de Sniepweg. Na dëskundig oordeel moet deze bouw wijze voldoende solide worden geacht. Nieuws uit onze woonplaats Ds. Vroegindeweij heeft voor het heroep naar de Herv. Kerk te Loon op Zand bedankt. Woensdagavond kwam de A.R.Kiesvereen.in jaarvergadering bijeen, welke een eenigszins feeste lijk karakter droeg. Na opening en jaarverslagen werd het werk program 1948 vastgesteld, om trent het Millioenplan werden enkele mededelingen gedaan. De heren T. v. Dam en M. v.d. Berg spraken een opwekkend woordde laatste in het bijzonder tot de jongere A R. Door Ds. W.J.Smidt werd een causerie gehouden over „Het Mohammedanisme in Indië". Als gast was tegenwoordig de heer A Warnaar van Hazers- woude. In een korte toespraak memoreerde hij, hoe hij meermalen voor deze kiesvereniging in een openbare vergadering was opge-' treden en bracht dank voor de uitnodiging om deze samenkomst bij te wonen. Binnenkort zal hij zich offi ciéél aan deze gemeente te ver binden en hij hoopt op een pret tige verstandhouding met de ge hele burgerij van Waddinxveen. Men wordt herinnerd aan de lezing van het Lezingen-Comité a.s. Woensdag 26 November in het „Centrum". Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden 1 paar bruine hand schoenen, 1 zwarte want, 1 kin derschoentje, 1 "paar klompsokken. Verloren 1 bruine portemonai, 1 bruine ceintuur, 1 bril, 1 akte tas, 1 grijze ceintuur. Tbc.Vereniging, Naar wij vernemen is bij het be stuur der Vereniging een herziening van het reglement in voorbereiding. De statuten bullen worden aangepast aan die van de Zuid-hollandse ver eniging „Het Groene Kruis" in ver band met het plan om bij deze pro vinciale vereniging aan te sluiten. Het doel schijnt te zijn, dit te doen ingaan op 1 Januari a.s. Zijn wij goed ingelicht, dan bestaat tevens het voornemen om voor de beide zusters een nieuwe werk verdeling in te voeren en de wijken per 1 Januari a.s. om te wisselen. Wij hoorden, dat dit in de vervolge telkens met Nieuwjaar zal geschieden. Keur Voorofsche polder. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben hun goedkeuring gehecht aan de onlamgs door het bestuur van die polder vastgestelde politieverorde ning. Het schouwpeil is hiermede officieel 'bepaald op 2,38 meter be neden N.A.P. terwijl het in de ver volge verboden zal zijn bij het maaien van de graskanten van de kweke rijen en andere gronden, het afko mende gras irf de sloot of watergang te werpen of te laten, vallen. Het staat aan een-ieder vrij om vóór 10 December a.s. tegen deze keur in beroep te .komen bij Hare Majesteit de Koningin. Men denke eraan, dat het adres van beroep be hoort te worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in deze Provincie. Jubileumrede v. Ds. L.Vroegindeweij. Donderdag-avond hield Ds. L. Vroeg indeweij in de Herv. Kerk alhier een ge dachtenisrede in verband met zijn twaalf en een half-jarige ambtsperiode te dezer plaatse. Als tekst had spreker gekozen Gen. 32: 10a. In grote trekken memoreerde hij zijn ambtelijk werk in deze gemeente, waarbij hij wees op de weldadigheden en trouw die de Heere hem had bewezen naar lichaam en ziel. Vanaf zijn jeugd had ds. Vroegindeweij een begeerte om het Evangelie te verkon digen om zondaren tot Christus te bren gen en degenen, die Christus als hun Borg en Zaligmaker hebben leren kennen, te bemoedigen en te schragen. Spreker mocht getuigen dat de Heere met Zijn geest zijn ziel bearbeid heeft, en dat zijn prediking niet zonder vrucht geweest is Voor dit alles kwam alleen God de eer tóe. Ouderling van Hoeven richtte hierna een kort woord tot de predikant en de gemeente, waarin hij wees op het grote voorrecht der gemeente deze dominé te bezitten, die ook nu weer voor een be roep heeft bedankt. Dhr. N. Hofman sprak nog enkele woor den in verband met de cadeaux, die den domine waren aangeboden. Ds. Vroegindeweij werd nog toegezon gen Psalm 134; 1, 2, en 3. Van de gelegenheid, tot fecliciteren en bezichtigen der geschenken werd door velen na afloop van den dienst gebruik gemaakt. door ROBERT TRUMBULE 8 Ik weet niet meer wie 't zei, maar we slaakten onwillekeurig een kreet van vreugde en begonnen meteen geestigheden te verkoopen over ontbijten en zoo. We ontdek ten spoedig dat Gene gek was op kaas, en hij liet ons geen kans het ooit te vergeten. Hij smeerde kaas op alles en nog wat, telkens als we over eten spraken en voed sel vormde vrijwel ons eenige on derwerp van gesprek in de komen de dagen en nachten. Tony en hij hadden het eens twee uren lang over niets anders dan boterhammen met ham en kaas in alle mogelijke verscheidenheid, terwijl ik me met moeite in bedwang hield en mijn best deed te doen of 't mij interes seerde. Telkens als Gene het over eten had, kwam er kaas bij te pas. Hij kon bijvoorbeeld plotseling voor den dag komen met de opmer- Ziekenzorg. Dinsdagavo'nd hield de vereniging „Ziekenzorg" haar gewone algemene najaars-ledenvergadering in het hotel „De Unie". Ook hier was een zeer geringe mate van belangstelling te constateren, want van de 1358 leden die deze vereniging telt, waren er slechts ongeveer 20 present. De voorzitter, de heer C. P. Broer, die ook in de voorjaarsvergadering ofn gezondheidsredenen niet present kon zijn, moest thans op dezelfde gronden verstek laten gaan en ver vangen worden door de vice-voor- zitter, de heer De Wilde. Nadat de zeer uitgebreide notulen van de belangrijke voorjaarsverga dering door de secretaris Dr. W. van den Berg waren gelezen, deed de voorzitter mededeling dat het be stuur ter uitvoering van het laatst genomen besluit aan het hoofdbe stuur der Zuidhollandse vereniging „Het Groene Kruis" het lidmaatschap heeft opgezegd. Een korte bespre king over de samenstelling met de t.b.c.-vereniging, de gewijzigde doel stelling van die vereniging en waar door deze als het ware het lidmaat schap van „Het Groene Kruis" van onze vereniging overneemt en voort zet, was van een en ander het gevolg. De begroting voor het volgend jaar werd hierop geheel overeenkomstig het aangeboden ontwerp en na het verstrekken van alle gewenste in lichtingen, goedgekeurd, tot een gelijk bedrag in ontvang en uitgaaf van f 3529,25. De heer Dr. van den Berg, die dit jaar aan de beurt van aftreding is, werd door de vergadering als lid van het bestuur herkozen en liet zich ook nu deze benoeming welgevallen. De voorzitter feliciteerde de heer Van den Berg in hartelijke bewöor- dingen en prees de vereniging geluk kig met het besluit. De heer J. Meiderwijk bracht, mede namens zijn medelid, de heer Van Os, verslag uit over de staat, waarin zich 't verplegingsmateriaal bevindt. Behoudens enkele kleine opmerkingen kon dat rapport zeer gunstig luiden. Wat de opmerkingen betreft deelde de voorzitter mede, dat hierin reeds is Voorzien. Breedvoerig werd nog van gedachten gewisseld over de mogelijke aanschaffing van matras sen en bedden, waaraan in sommige ziektegevallen behoefte bestaat. De king: „Een dozijn spiegeleieren en een lekkere homp gesmolten kaas er overheen voor m'n ontbijt En dat was slechts een van zijn vele gerechten-met-kaas. Hét opgaan van de zon was als de terugkeer van een oude kennis, en plotseling voelden we ons als drie schooljongens vroeg uit de veeren en vol jeugdige - verwach ting omtrent een komend uitstapje. We babbelden en maakten meer beweging dan goed was voor ons vlot, terwijl we over onze wijde, uitdijende wereld gretig uitkeken naar een schip of een vliegtuig. Drie kunnen heel wat zien, en we hadden onze oogen meer dan noodig. HOOFDSTUK III. Het vliegtuig kwam en verdween weer. bezwaren vérbonden aan de duur van het gebruik, het reinigen en ontsmet ten, mogelijk ook stomen van dat bèddegoed, werden behoorlijk onder de loupe genomen en uiteindelijk heeft het bestuur toegezegd, hieraan bijzondere aandacht te zullen beste den, zodat mag worden verwacht dat, indien zal blijken dat er practisch aan de wensen te voldoen is, dit ook werkelijk zal plaats hebben. Voor het volgend jaar werden be noemd tot leden der commissie voor het materiaal de heren H. Huizer, H. Storre en C. Slob, die niet tegen woordig zijnde, met hun benoeming in kennis zullen worden gesteld. Hierop benoemt de voorzitter drie leden voor het nazien van de reke ning over 1947, waarvoor worden aangewezen de heren Jac. Boon, J. J3aton en M. Heemskerk. Ook 'deze heren, niet tegenwoordig zijnde, zul len met hun benoeming in kennis worden gesteld. De voorzitter constateert dat dit de laatste vergadering is van onze vereniging als Groene Kruis-afdeling, spreekt zijn beste wensen uit voor de verdere groei en de bloei van „Ziekenzorg" in zijn gewijzigde vorm en sluit deze geeanimeerde verga dering. Openbare wegen. Nog onlangs schreven wij over een verbetering, welke was ter hand genomen ten aanzien van de Bredeweg in de Znidplas- polder, de weg tussen de gemeen ten Moordrecht en Moerkapelle. Thans vernemen wij, dat het college van Gedeputeerde Staten een verslag heeft uitgebracht aangaande het onderhond van het tertiaire wegennet, waartoe ook de Bredeweg behoort. In dat verslag komt het college tot de conclusie, dat alle verbeteringen in de gehele provincie voor de uitvoering van het tertiair wegen plan niet veel betekenis hebben gehad. Alleen de genoemde Bre deweg kan thans door de in de loop der jaren aangebrachte wij zigingen geacht worden aan de eisen van het tertiair wegenplan We zakten uitgeput neer, al onze energie verspild in onze ,nutte- looze pogingen de aandacht van den piloot te trekken. Tony en ik zaten ieder aan een kant van het vlot en keken elkaar aan. Gene zat in het midden. Hij staarde nog steeds hoopvol naar de verdwij nende machine, die nu gezwind kleiner werd. Tony hield den blik scherp op mij gevestigd. Een oogenblik lang dreigde de mismoedigheid de overhand over mij te krijgen. Ik weet nog nauw keurig wat ik toen zei: „Jongens, daar gaat onze eenige en laatste kans" want weken nadien her haalde Tony letterlijk mijn woor den. Met die ongelukkige uitlating doodde ik vrijwel de hoop in To ny's van nature opgewekte ge moed. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2