Waddinxveense Winkelweek Juist nu... Boterletters Spritsletters Bakkerij J. Verheul - Tel. 466 V.J af 't t^aiwUtiM^dd^. ciccctj e ^\Can cl ec sSyi&b, yiet Deze Sint zegt -zwarte Piet brengt dit jaar weer lekkere daar zitten die heerlijke amandelen weer in Bestel vroegtijdig Kwaliteitsschoenen Firma A. DE JOODE Zn Vergeet niet te Ven bij JAC. SATON Geen beter adres voor fijne WORSTSOORTEN dan zuidkade 143 - telefoon 36i Slagerij G. A. MOONS November 1947 le Blad te houden van Zaterdag 29 Nov. tot en met Vrijdag 5 December'47 Uitgave van het Comité uit beide plaatselijke Middenstandsverenigingen, tot het organiseren van een winkelweek (Verantwoordelijke redactie genoemde Commissie) Winkelweek Bij het ontvangen van dit blad zal men zeggen, hoe is het moge lijk „een winkelweek". 'Zo opper vlakkig gezien hebben allen die dit zeggen gelijk. De vraag naar vele artikelen is groot en wat ontvangen wordt is schaars, lang niet voldoende om irf het nodige te voorzien en tóch een winkel week. Ja juist nu, ondanks de moeilijkheden van het bedrijfsleven en vele belemmeringen en- crisis maatregelen, besloten de gecom bineerde middenstands-verenigin gen een winkelweek te houden van Zaterdag 29 November tot en met Vrijdag 5 December. Tweeërlei wordt daarbij nage streefd. In de eerste plaats om het kopend publiek te tonen wat hier te koop is en dat men hier voor niet naar elders behoeft te gaan en' in de tweede plaats om de middenstand in staat te stellen op een zeer practische wijze geza menlijk reclame te maken voor hun zaken. Het aankweken van^ saam horigheidsgevoel is de grondtoon dezer winkelweek. Daarvoor wor den van de zijde der winkeliers extra kosten gemaakt, opdat zij U zoveel mogelijk kunnen aan bieden. En inwoners van Wad- dinxveen, laat u leiden in deze alles-beheerschend gen^enschaps- gedachte. Laten de winkeliers zorgen voor welverzorgd.e etalages. Aangemoedigd door de vele geldprijzen, door de deelnemers beschikbaar gesteld, vertrouwen wij dan ook, dat dit door geheel de burgerij in ogenschouw geno men en gewaardeerd zal worden. H. M. DE WILDE Voorz. van de Handeldr. en Industr. Middenstand De Middenstand J De laatste weken hebben we veel gelezen van de Rekenkamer. Een instituut welk laat horen hoe „nuttig en zuinig" onze belasting duiten besteed worden. Er is nog zo'n rekenbureau, het „Centraal Bureau Statistiek" of kortweg C. B. S. Dit bureau leert ons o.a. hoe de verkoopverhoudingen zijn tus sen het Grootwinkelbedrijf, de Coöperatie en de Middenstand. Enige jaren voor de oorlog stond procentsgewijs het groot winkelbedrijf aan de kop. De laatste paar jaren voor de oorlog vond er al reeds een verschuiving plaats in het voordeel van de middenstand. In de oorlog werden de rollen glansrijk omgekeerd. Ver bovenaan stond en staat nog de Middenstand. Bij elk jaarlijks verslag van de C. B. S. is ook een toelichting hoe en waarom er een verschuiving plaats heeft. Zonneklaar blijkt daaruit dat de koper aan de Mid denstand de voorkeur geeft en wel daarom le. Bij de Middenstand is een koper een persoon en niet een nummer. 2e. Bij de Middenstand wordt de verkoop, inkoop, etalage, ad ministratie en al wat nodig is door een persoon gedaan, waar door de onkosten het minst stij gen en de prijzen dus ook van zelfsprekend lager zijn. De beide andere groepen hebben een groot bureaucratie-systeem, waardoor de onkosten en dus de prijzen stijgen, om b.v. te noemen de controle in en over de bedrijven, hetgeen extra geld kost. 3e. Bij de Middenstand is U niet gebonden in een bepaalde winkel te kopen, wat dus de con currentie in de hand werkt, wat ook al weer de prijs drukt. Ook zal elke Middenstander zijn ser vice en bediening tot de grootst mogelijke hoogte opvoeren en daardoor U als klant winnen. Ja, ik weet wel, het Grootwin kelbedrijf heeft zijn speciale aan biedingen tegen lage prijzen. Maar dat zijn lok-artikelen, waar het kopend publiek op invliegt, maar ■dat wordt, als U' logisch nadenkt toch op andere artikelen verhaald. Zij hebben enorme reclame-cam pagnes en afgemeten werktijd, enz., hetwelk de prijzen uitein delijk toch verhoogd. En ja de Coöperatie geeft kor ting, zeker, maar ook een coöpe ratie moet eerst winst maken om korting te geven en hebben daarbij een veel omslachtiger organisatie als een Middenstandsbedrijf, wat ook alweer uiteindelijk de prijs moet verhogen. Zo geachte kopers en koopsters heb ik U in enkele trekken laten zien, dat wij niet behoeven te smeken om in Middenstandszaken te kopen. Ja, het is werkelijk uw eigen voordeel. Bezoekt en koopt daarom vooral in onze Sint Nicolaasweek bij de Middenstand. Bovendien zijn er als gewoon lijk, en dit keer wel heel aan trekkelijke attracties aan ver bonden. - En tot slot wens ik U allen een goede „St. Nicolaas". DOELEMAN, Voorz. R. K. Middenstandsbond, afd. Waddinxveen. -eeft U een aankoopvergunning voor een nieuwe Auto enlof Motorrijwiel, levert deze dan bij ons in en wij zorgen voor een vlotte a/levering, en een zo uitge breid mogelijke service. Verder alle voorkomende reparatie's en onder- houdwerken aan Automobielen en Motoren. Speciale inrichting voor Luxe- en Bedrijfs automobielen. Henegouwerweg 16 Telef 406 Oram'elaan 38 Telef. 390 EN vraagt men naar Die vindt U bij KERKWEG 179 i bij het doen van uw inkopen eerst even Grote voorraad Gouden, Zilveren en Verzilverde artikelen Zilveren Potloden Lepeltjes met Kerk, Brug, Raadhuis en Wapen Verschillende soorten Pendules en Electrische Klokken Alles verkrijgbaar zonder inlevering

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 5