„Eer het te laat is". Hulp m se huishouding Twee Herenrijwielen Prof. WISSE fiona (j, v. d.. Akez&Mtn De Commissie „Winkelweek 1947" 3 Dankbetuiging Damesrijwiel, Boekhoudingen Belastingzaken A. G. de Ruijter een DIVAN BU'n SCHEfflERLfiMP BLUE UR€W ZOEK..! Komt U ook luisteren? Berkkouwer's Slagerij LAPPEN vanaf 70 ct. p. pond BIEFSTUK 80 W L. BERKKOUWER, Ook St. Nicolaas Zegt U dat niets? Wat moest dat? Van wie kwam dat ding? „Help eens even naar binnen brengen," zei Jonathan tegen de huishoudster, „en haal een hamer en een schroevendraaier." Maar toen zij terugkwammet het ge reedschap had Brandligt de kist al open gekregen. Wat hij zag? Een grote mijter met gouden rand en kruis. Jonathan smeet de kist dicht en slofte woedend de kamer uit. „Zorg dat dat ding het huis uitkomt," commandeerde hij de huishoudster. Hij liep de trap op. Een Sinterklaaspak! Dat was.... Opeens stond Jonathan stil. Hij begreep het. Dat ding was natuur lijk bestemd voor dat idiote Sinter klaasfeest. Maar welke dwaas had die kist dan bij hem bezorgd. Waarom moesten ze hèm-met die poppenkast lastig vallen! Jonathan slofte weer terug. Juf frouw Been was niet meer in de kamer. Jonathan keek naar de kist en streek zich nadenkend over de kin. Aarzelend maakte hij de kist weer open, nryn de mijter er uit. Wat zat er nog meer in? Met on wennige vingers haalde Jonathan een lange, wijde roodfluwelen man tel te voorschijn en iets van witte kant en nog iets van paars fluweel en witte handschoenen, een pruik, een baard en een fraai gekrulde staf, die uitschuifbaar was. En nog altijd was de kist niet leeg. Hij vond nog een pruik van kroeshaar en een zwierige fluwelen baret en een doos met zwart spul er in en. ja, wat was er eigenlijk met Jonathan aan de "hand? Als een kind bekeek en betaste hij al die vreemde spullen. Juffrouw Been kreeg er haast iets van toen zij de kamer binnenkwam en mijn heer Jonathan zag staan temidden van allerlei kleurige gewaden en met een mijter op zijn hoofd! Maar nog voor zij iets zeggen kon zette Jonathan de mijter af en zijn stem klonk heel vreemd toen hij vroeg: .Heeft de kruidenier ook peper noten en chocoladeletters, juffrouw Been?"' Pepernoten en chocoladeletters? Ja, die had de kruidenier wel, maar. en toen stopte Jonathan Brandligt haar twee knisterende bankbiljetten in de hand, en hij zei', terwijl hij met zijn mouw over de mijter streek: „Koop alle peper noten en chocoladeletters die hij heeft. Kom direct terug. En zeg tegen Willem dat hij om zeven uur Bles inspant en dat hij dan direct hier bij me komt, Wat denkt U, zou dit passen?" Jonathan hield een blauwfluwe- len pofbroek met witte plooien omhoog, en van schrik kon juf frouw Been niet anders doen dan sprakeloos ja knikken en achter uit de kamer uitopen, Wat er nou opeens met haar mijnheer aan de hand was? Zo had ze hem nog nooit gezien! Pepernoten! Choco ladeletters! Wat een geld had hij haar gegeven! En waarom moest Willem straks Bles inspannen? En zou Willem die gekke broek aan moeten doen? En zou mijnheer Brandligt zelf De bovenmeester had wel ge dacht dat het Sinterklaasfeest een verrassing zou worden, maar zó'n verrassing, neen, dat had hij niet gedacht. Ook de veearts en de notaris zoon hadden in zak en as gezeten, toen het hele prachtige feest dreig de te mislukken, omdat de cos- tuums niet waren gekomen. De vee arts had wel drie keer naar de stad getelefoneerd en telkens had hij tot antwoord gekregen, dat de kist wel degelijk verstuurd en in Slootwijk bezorgd was ook! Dat was me wat moois! Daar zaten ze nu, in de kamer van de veearts, en de notariszoon keek droevig naar de enorme zak vol lekkers en cadeautjes en de vee arts beende nijdig heen en weer. Toen werd er gebeld. Zij sprongen allemaal op. „Daar zijn ze!" juich te de veearts. Zij renden naar de deur maar toen zij die hadden opengedaan, wisten zij niet of zij waakten of droomden. Er stond een rijtuig buiten. Met Sinterklaas er in! En Zwarte Piet stapte af, kwam naar de veearts toe en zei: „Mijn meester zegt, dat ik hier de zak met geschenken kan halen". Noch de een noch de ander kon een woord uitbrengen. Zwarte Piet kreeg de enorme zak, sjouwde die naar het rijtuig en zette het zware ding er in, bovenop een andere grote zak, die er al in lag. "Toen klom Zwarte Piet op de bok. En terwijl Sinterklaas minzaam wuif de en knikte, reed het rijtuig weg. Naar het eerste huis van Sloot wijk. En toen naar het tweede. En naar het derde, het vierde, het vijfde. Sinterklaas en Zwarte Piet bezochten alle huizen van Sloot wijk en overal brachten zij vreug de en blijde verrassing. Het werd een prachtig feest, waar heel Sloot wijk nog dagen vol van was. Maar na een week sprak heel Slootwijk over iets anders, dat minstens even verrassend was. Zoals die Jonathan Brandligt op eens veranderd was! Was die vriendelijke, gulle oude baas de zelfde als de gierige mopperpot, die zij tot hog toe hadden gekend? Daar begreep geen sterveling iets van! Toch wel er waren er drie in Slootwijk die het begrepen. De bovenmeester en de veearts en de notariszoon. Want zij hadden het rijtuig en Bles herkend. En vooral de bovenmeester had zich ver heugd in de handen gewreven na die ongelooflijke verrassing. Want hij wist, dat zijn plan tenslotte niet alleen de kinderen, maar ook een groot mens zielsgelukkig had ge maakt C Zaterdag 20 December 3 a.s. hopen onze geliefde !p Ouders, S: i W. DE BRUIN d) en J M. DE BRUIN—Borst, 3 fP de dag te herdenken, p waarop zij voor 35 jaar S: in het huwelijk werden J verbonden. ip Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is J de wens van hun dank- Tj Cbare Kinderen en Klein- si kinderen Waddinxveen, Dec. 1947 3 Wilhelminakade 28 Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een smar telijk, kortstondig, gedul dig gedragen lijden, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Zus ter, Schoonzuster en Tante CORNELIA DEKKER, wed. van B. Treffers, in de ouderdom van 76 j. Uit aller naam, P. TREFFERS Waddinxveen, 29 Nov. '47 Jan Dorrekenskade 4 De teraardebestelling heeft Donderdag 4 Dec. plaats gehad. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vrouw en Moeder, NEELTJE HEEREN, geb. Zwartendijk, betuigen wij onze hartelijke dank. - Inzonderheid onze dank aan Dr. Helleman en Zuster Hamer slag voor hun zorgvolle en liefderijke behandeling. Fam. HEEREN Waddinxveen, Dec. '47 Burg. Trooststraat 46 Gevraagd voor hele of halve dagen, was buitenshuis Kapper VAN ES, Zuidkade 29 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan Dr. J. W. H. HELLEMAN, voor de zorgvolle behandeling en Zuster HAMERSLAG voor de liefderijke verpleging tijdens de ziekte van onze Moeder, CORNELIA DEKKER. Uit aller naam, P. TREFFERS Waddinxveen, December 1947 jan Dorrekenskade 4 Ter overname aangeboden: en een als nieuw. Nesse 15 Accountant Leeraar Boekhouden M.O. BOSKOOP, Reijerskoop 121, Telef. 5 GOUDA, Gravin Jacobastraat 48 WADDINXVEEN, C Kwaak, Oranjelaan 11, Tel. 474 Te koop gevraagd Te bevragen bij boekh. Veldwijk U ken* onze zaak! INEEN BOEK BRENGT U U brengt sfeei tn Uw kom er door hei warme schijnsel van gezellige wandlampjes! Maakt Uw keuze bij. OOSTHAVEN 19 -TEL.2392-GOUDA Onze Verlichtings - ornamenten zijn ook te bezichtigen bij de Fa. H. ter Meulen, Kleiweg 25, Gouda komt met een nieuwe tijdrede 1Ö DEC, 7.30 uur. Deuren open 7 uur In de Herv, Kerk te Waddinxveen biedt U aan 150 gram per rantsoen Zijde 297, Tel. 98, Beskoop Predikbeurten op Zondag 7 December Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. J. Smidt. Vereniging »Wet en Evangelie* Voorm. 10 uur Ds. J Swigchum, Ned. Herv. Pred, Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst Burgerlijke stand Aangiften van 27 November t/m 3 December 1947, Geboren: Jacomina Johanna, d. v, A. van den Berg en B. Versluis. Henderika. d. v. J. J. Speelman en L. van Prooijen. Dirkje Geertruida, d. v. D. J. Koster en P. C. Dortland. Cornelis, z. v. G. van Bruggen en T. Alting. Ondertrouwd: C. Lubbers en J. M. Bouwhuizen. GehuwdW. Sira en A. G. T. de Jong. Overleden C. Dekker, 76 jaar, weduwe van B. Treffers. - N. Zwartendijk, 76 jaar, echtgenote van G. Heeren. De Zondagsdienst wordt Zondag 7 Dec. waargenomen door Dr. P. VAN DER LINDE maakt steeds gebruik van de diensten der Geregelde Motorboot- en Autodiensten Verzending naar binnen- en buitenland maakt hiermede bekend, dat de uitslag der winkelprijzen Vrijdag 5 December, 's avonds 8 uur, in elke winkel zal worden bekend gemaakt, terwijl de uitslag van de waardebonprijzen Za terdagmiddag 6 December door middel van lijsten zal worden gepubliceerd. Deze lijsten zullen bij elke winkelier in de etalage worden opgehangen De waardebonnen zijn inwisselbaar bij de. heer Jac. Saton, Kerkweg, tot uiterlijk Zaterdag 20 December terdagmic

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 4