Ir HA \f A Grootst magazijn van SpeeiDoederen 34 dagen op een vlot Ingezonden. CYPRUS KATER, Een Kookkachel Magazijn heeft het voor U. Lepels en Vorken, Ontbijtmesjes, enz. Nederlandse geschenkzending Vaarzen in Engeland verkocht Zoals men weet, heeft de Neder landse Regering aan Engeland 50 drachtige vaarzen ten geschenke aangeboden als bijdrage voor het Engelse Landbouw Nood Fonds. De Engelse Regering heeft dit geschenk onder veel dankbetuigingen geaccep teerd. 163 dieren van de eerste zending zijn op Zaterdag 22 November j.l. te Cardiff bij veiling verkocht. Voor deze verkoping bestond grote belangstelling. Uit alle delen van Engeland en zelfs uit Ierland waren er belangstellenden naar Car diff gekomen, in de hoop één of meer exemplaren van deze uitzon derlijk fraaie collectie vee te kunnen bemachtigen. Engelandse populairste veilingmees ter op dit gebied, de Heer Hobson. organiseerde de verkoop Van het Nederlandse vee geheel belangeloos. Gemiddeld elke twee minuten wist hij een vaars te verkopen. De dieren brachten hoge prijzen op. Voor één der vaarzen werd zelfs bijna vierduizend gulden be taald. In totaal bracht deze eerste verkoping op gemiddeld twee dui zend gulden per stuk. Dit is een zeer hoge prijs, vooral, wanneer men bedenkt, dat de dieren als gebruiks- vee werden verkocht en niet direct in het Engelse stamboek werden opgenomen. Hersengymnastiek De Puzzle: Piekerwaard's hondjes „Twaalf hondjes had ik gedres seerd", blufte Piekerwaard op zijn vertrouwde geloofwaardige toon, „prachtbesiesSpringen dat ze konden." Hij demonstreerde er mee ten hove, zei hij, en dan zette hij ze eerst, in een kringetje, maar met een lege plaats tussen no. 1 en no. 12 in. Als ze uitgesprongen waren, dus steeds naar een lege plaats of over een ander hondje naar de vrijgekomen plek, dan zaten ze alle twaalf precies' in omgekeerde volgorde en no. 1 zat op de plek van no. 12. We roken de puzzle al. En jawel hoor, „Reken nu eens uit hoe die hondjes van me spron gen" vroeg Piekerwaard, „Denk er om, ze konden alleen maar naar een vrije plaats springen als die naast hun plaatsje openviel door ROBERT TRUMBULE Predikbeurten op Zondag 14 December Ned. Hervormde herk voorm. 8.45, 10.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. J. Smidt. Vereniging »Wet en Evangelie« Nam. 4.15 uur Ds. J. H. F. Engel, Ned. Herv. Pred. Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. P. D. van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 4 t/m 10 December 1947 Geboren Margaretha Adriana Johanna Goverina, d. v. P. G. de Kooter en M. Hoogendoorn. - Theresia Maria, d. v. L. C. Th. Rip en van J. S. van der Klauw. Willemijntje Maria, d. v. H- Olie en G. Graafland. GehuwdM. J. Nederhoff en A. J. van Ardenne. H. Koel- mans en J. Visser. Overleden: Johannes Hendrikus Wilhelmus van Niekerk, 67 jaar. De Zondagsdienst wordt Zondag 14 Dec. waargenomen door Dr. E. M, L. HEMMINGA. 11 Wij koesterden groote belang stelling voor de vogels en de ver schillende soorten tropische vis- schen. De oranje-gele kleur van ons vlot scheen een onweerstaan bare aantrekkingskracht op hen uit te oefenen, en ze kwamen in scholen naar boven om ons te be kijken alsof we een of ander zee monster waren. Hetzelfde gold klaarblijkelijk voor de vogels. Heel den dag lang klapwiekten ze over ons heen en keken nieuwsgierig neer op het rare drijvende ding dat hun on herbergzame wereld van wind en water binnen was gedrongen. Het zien van al die vogels, de albatrossen en meeuwen van aller lei soort, die heel den langen dag zich te goed deden aan hetgeen de zee, voor ons zoo ongastvrij, voor hen opleverde, verscherpte nog onzen honger; en het begon ons te ergeren dat wij niet in staat waren ons zelf voedsel te verschaffen, terwijl al deze minder begaafde schepsels maar feestten en zich dik aten. Aldrich liet blijken dat hij be- of als er hoogstens één tussen zat. Want verder konden die besies nog niet springen, zie je We hebben ze laten springen. Dat de stukken er af sprongen. En U? Buitenverantwoording der Redactie Concordia. Was het hiet wenselijk dat wij, Waddinxveners, die zoveel aan„Con- cordia" verplicht zijn, nu eens een comité vormden, dat de huldiging van deze vereen, op zich neemt Staat „Concordia" niet altijd voor ons klaar? Voor Winkelweek, voor collectes als „Niwin" enz. enz. voor de Sportweek, voor Koninginnefeest enz. Komaan plaatsgenoten, dit mag niet onopgemerkt voorbij gaan. „Concordia" heeft zeker verdiend om op waardige wijze gehuldigd te worden, door, ja doof wie - wie zet de schouders er onder Als wij wat doen willen, dan moet er schot in komen. Misschien oprichters als die nog aanwezig zijn Opmerker. De nieuwe bonnen Van 14 t.m. 27 December Bonkaarten KA, KB, KC 713 055 algemeen, 750 gram suiker, bo terhamstrooisel of 1500 gram lang stelde in visschen, zoodoende begonnen we meteen uit te kijken naar iets dat als vischsnoer dienst zou kunnen doen. We waren zoo gelukkig in een van de gereed schap-bergplaatsen een eind touw te vinden van een meter of vijftien lang. Tony bezat een rooden zak doek, waarvan Gene een stuk aan de lijn bond, bij wijze van aas, om dat we weieens gehoord hadden dat tropische visch in alles bijt wat maar fel van kleur is. Gene hing over den wand en wierp zijn lijn in het water, Het duurde maar even of hij ontdekte dat het stuk zakdoek verdwenen was; eenvoudig afgebeten, We versterkten het eind van het .snoer met een stuk koperdraad, bonden de rest van den zakdoek er aan, alsmede een stuk van de gebroken tang om het te doen zinken. Ik had de tang gebroken toen ik probeerde van en leegen houder van mijn pistool een vischhaak te fabriceeren. Toen ik probeerde een stuk metaaldraad door te kn:ppen, brak de tang in tweeën; eenvoudig doorgeroest. Niette min, het stuk tang vormde een uit stekend lood. Met dit gereedschap v'schte Gene uren achtereen, maar hij kreeg geen beet meer. Hij pro beerde van alles en nog wat, in middels voortdurend vertellend jam, stroop, enz. of 750 gram versnaperingen 053 algemeen 25o gr, zachte zeep 052 algemeen 2ooo gram brood (gel dig 20 December), 050 algemeen 1 ei 044 res, 800 gram brood (geldig t.m. 20 December). 045 res. 250 gram citroenen (reeds aangewezen voor-inleverings bon). 047 res. 400 gram brood (geldig t.m. 20 December). Bonkaarten KD, KE 713 555 556 557 algemeen 250 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram versnaperingen. 553 alg. 500 gram zachte zeep. 552 algemeen 8o0 gram brood geldig t.m. 20 December). 550 algemeen 1 ei. 554 reserve, 400 gram brood (geldig t.m. 20 December) 546 algemeen, 500 gram bloem, zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbescuits. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 713 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken 1015 suiker 250 suiker, boterham strooisel, enz, of 500 gram jam stroop, enz. of 250 gram versnaperingen. Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 711 T 01, T 02, tabak, 1 rantsoenen ci- garetten of kerftabak T 03 tabak 2 rantsoenen cigaretten- of kerftabak. T 01 versnaperingen 200 gr. versna peringen 200 gr. suiker, botèr- hamstrooisel enz. of 400 gram jam stroop, enz. T 3 versnaperingen 100 gr. versna peringen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. pf 200 gram jam, stroop, enz. VERMIST: ongeveer V2 jaar oud Wie kan inlichtingen verstrekken, tegen beloning, Noordkade 293 TE KOOP: 3 gaten B. BREEDIJK, Breedeweg 6 FRANS VAN KOOTEN van zijn vroegere visschersavontu- ren thuis, in de buurt van de Mis- s:ssippi. Tony wou echter voor hem niët onder doen en hield op zijn beurt het gesprek gaande door elke ge legenheid aan te grijpen om te ver tellen van zijn werk op het land. Het was een onderwerp dat mij steeds weer welkom was, omdat het mij gelegenheid schonk deel te nemen aan het gesprek en het een en ander te vertellen van mijn boerderij in de buurt van San Die- go. Het was vrijwel het eenige al- gemeene onderwerp van gesprek; maar iets anders waar we alle drie belang in stelden en uren over konden praten was koffie. We waren alle drie groote lief hebbers van koffie, zooals vrijwel alle marine-menschen. In het begin misten we vooral onze sigaretten, maar later nog meer onze koffie; en, naarmate de tijd voorbij knoop, liet het verlangen ernaar ons schier niet meer los. Na verloop van tijd werd de behoefte aan tabak geringer, maar ik miste mijn da- gelijksche zes of acht koppen kof fie al heel pijnlijk. Er is geen beter opwekkend middel dan een goed kop koffie met suiker en room. Naarmate de tijd verstreek voeg den we ons naar de omstandighe den. Natuurlijk, ons eeuwig ge praat over koffie en sigaretten versterkte nog ons verlangen er naar, maar, hoe tegenstrijdig het ook klinkt, we schenen een zekere genoegdoening te vinden in dit soort zelfkwelling. Urenlang kon den we over niets anders dan eten praten, soms met fel verlangen, soms ook om ermee te spotten. Tony, die een sterk gevoel voor humor heeft, vond spoedig een manier om al onze gesprekken er mee te beginnen en te eindigen. Hij wendde zich soms plotseling tot Gene (dien hij Henry noemde, naar een radio-acteur waarop lrij erg gesteld was) om dan spottend te zeggen: „Vooruit nou, Henry, 't Is tijd 't water op te zetten." „Henry" en ik hielden onveran derlijk de comedie vol door aller lei ingewikkelde manieren te be denken om koffie te zetten en te schenken, waarbij we belachelijk overdreven salon-manieren aan- ïamen, in dwaze nabootsing van wat we in allen ernst voor deftig heid aanzagen. Het wil mij voorkomen dat juist dit dwaze gedoe ons er voor be hoedde volkomen gek te worden, toen lijden, honger en dorst ons waanzinnig dreigden te maken. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3