Avonturen van Donny en ^onny. Mededeling. 34 dagen op een vlot 11. Goeden morgen, o grote negerman, begon Mac. Brekum, wij groeten u zeer En hij maakte evenals de kapitein, een diepe buiging. Ik is Bambo Beendergruis, koning van Slikinnegers, wat moet blanke mannen Heeft blanke mannen geen geschenken? Natuurlijk, natuurlijk knikte de^ kapitein en brulde naar het schip. Ahoi oijmen, breng de kist. En Sijrnen Spierbal kwam mei; een grote kist aanzetten, die hij voor de voeten van Bambo Beendergruis deponeerde. Hier zwartkopHij lichtte de deksel op en Donny en Ronny staarden oog knipperend in het schelle licht Habrulde Bambo cn likte zijn lippen af Meermalen gebeurt het, juist deze week waren we nog getuige hier van, dat twee verenigingen op één zelfde datum een vergadering of uit voering vaststellen, zonder hiervan af te weten.Voor beide partijen is zo iets afbreuk. Om hierin tegemoet te komen wil len we iedere week een agenda plaatsen, bijv. voor twee maanden, waarin elke vereniging kosteloos op gave kan doen van vergadering, lezing of uitvoering. Dé enigste tegemoetkoming zou deze zijn, dat men vóór de betref fende datum een advertentie plaatst- We bevelen deze zaak aan in de belangstelling van heren secretaris sen- De Uitgever worden, als ze in een drankvrije omgeving worden ondergebracht? U kent toch de vele mensen, die door zo uiteenlopende oorzaken en omstandigheden strandden op de le venszee en hun levensgeluk totaal in' puin hebben zien storten of dit door afkomst, milieu en andere fac- 4 toren nooit hebben gekend? U kent toch de Vereniging „Het Hogeland" en U hebt toch wel ge hoord van haar inrichtingen? Hierin worden de mensen, hier boven getekend, voorzover er plaats is, opgenomen. Daar wordt getracht hen zo mogelijk weer klaar te ma ken voor het volle leven en vinden zij, die de maatschappij niet weer in kunnen, een blijvend en veilig te huis. Dit veelomvattende werk heeft in oorlog geleden en moet weer wor den opgebouwd. Bovendien is uit breiding 'n noodzakelijke eis -in de ze gedemoraliseerde tijd, waarin de criminaliteit nog steeds hand over hand toeneemt. Ieder die hieromtrent meer willen weten, bezoeke de filmvoorstelling, waarvan deze advertentie U volledig inlichten zal. De zoon van de fam. W. aan de Kerkweg alhier, politie te Breda, kwam Zaterdagavond door het slip pen van zijn motorrijwiel zodanig te vallen dat hij met zware hersenschud ding werd opgenomen, zijn toestand is zeer zorgeljjk, hfj is op heden nog buiten bewustzijn. Ds. L. Vroegindeweij heeft be dankt voor het beroep naarMontfoort. Onze plaatsgenote Mej. N. v. d. Starre slaagde te Rotterdam voor het diploma Kraamverzorgster. Men verzoekt ons mede te de len dat de bibliotheek „Instituut voor Arbeiders-ontwikkgling" door omstandigheden niet Vrijdag 16 Jan. maar Donderdag 15 Januari geopend is. door ROBERT TRUMBULE 13 In het allereerste begin van on zen tocht namen we ons voor voortdurend de wacht te houden, hetgeen we gedurende de eerste paar weken dan ook deden; tot we te zwak en te uitgeput raakten om lang rechtop te zitten. Een klok of een horloge hadden we- niet, maar in den aanvang hielden we om beurten vier uren lang de wacht, waarbij we den tijd op goed geluk af gisten. Na een week of zo verminderde ik de wacht tot twee uur. Uit den aard der zaak begonnen we langzaam maar zeker te versuffen, ons on derscheidingsvermogen werd meer en meer onbetrouwbaar, en van een geregelde wacht was hoe langer hoe minder sprake. Op zekeren dag stond ik een heelen dag zelf in de brandende zon op den uitkijk. Het deed de maat overlopen, en ik ver telde de beide anderen precies wat ik ervan dacht. Het hielp, en Het Lezingen Comité organi seert op 20 Januari a.s. een extra bijeenkomst, waarin zal worden ver toond de film „Land tussen de ri vieren". Deze film is gemaakt door de bekende illustrator en cineast Piet Maree en is geheel gewijd aan de Krimperwaard. De burgemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, Mr. L. C. A. Lepelaar, voorzitter van het comité die de film liet maken, zal persoonlijk een toelichting geven De Krimpenerwaard is voor vele ingezetenen een vertrouwd en bekend terrein en ongetwijfeld zouden.yelen deze zeer interesante film willen zien. Zooals gebruikelijk is er in beperkte mate gelegenheid voor introductie. In ons volgend nummer hopen wij op deze filmavond terug te komen. Aan het postkantoor werd ge durende de maand December 1947, ingelegd f 9085.66, terugbet. f 11150.60 Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 5832. Volgende week Dinsdag 13 Januari komt de Chr. Boeren- en Tuindersbond in vergadering bijeen, waar na afhandeling der huishoude lijke zaken, spreken zal'burgemees- ter Warnaar, over het emigratie- vraagstuk. Zij die zich hiervoor in- tresseren doen goed de advertentie in dit nummer te raadplegen, Woensdag-avond hield de Man- nenzangver, „Onvermoeid Vooruit" haar ledenvergadering. Deze vergadering droeg een, enigs zins feestelijk karakter, doordat de penningmeestsr de heer W. Treffers herdacht dat hij voor 25 jaar in het bestuur werd gekozen. Nadat enkele punten van het agenda waren afge handeld, richte de voorzitter J. de Jong zich tot de jubilaris. Hij me moreerde in 't kort de 25 jaren, waarin de heer Treffers geen gemak kelijke taak gehad had, vooral de van dat ogenblik af ging het beter. Gedurende de gehelen tocht bleef de discipline behoorlijk ge handhaafd. Uiteraard voerde ik het bevel. Ik greep een geschikte gelegenheid aan om de jongens er aan te herinneren, dat ik als kapi tein alle "gezag in handen had. ,,'t Is een kwestie van allen voor één en één voor allen," verklaarde ik, „maar als 't er op aan komt een beslissing te nemeji die ons al len drie aangaat, dan heeft de ka pitein het laatste woord." Toney en Gene, goede zeelui als ze waren, stemden daar volkomen mee in, en van dat ogenblik af had den we in dat opzicht geen moei lijkheden meer. Naarmate de dagen voorbijgin gen, werd onze prikkelbaarheid niettemin erger en erger. Als oudste van de drie, en als degene met de meeste ervaring, neem ik het mij zelf meer kwalijk dan een der beide anderen, dat ik tijdens het laatste deel van den tocht nu en dan in een driftbui uitbarstte. Ik erken met schaamte dat er ogen blikken waren waarop ik niets zo zeer betreurde dan de afwezigheid e-rste jaren tot 1933 was het met de financiën altijd hopeloos gesteld, door het kleine aantal leden en de toen heersende crissis. Het is dan ook vooral in deze jaren gebleken, dat hier de rechte man op de rechte plaats wa§, daar hij de vereniging altijd nog drijvende wist te houden. Steeds werden de boeken en be scheiden keurig in orde bevonden. Een hartelijk woord van dank, zo zeide de voorzitter, is hier dan ook op z'n plaats, vooral die jaren waarin u onvermoeid voor „Onvermoeid Vooruit" heeft gewerkt, en wjj hopen van harte dat de vereniging nog vele jaren van uw diensten gebruik zal mogen maken. Mevr. Treffers, die zeer tot verwon dering van de jubilaris even te voren was binnen gekomen, werd met har telijke woorden toegesproken. Aan de jubilaris werd een cadeau toege zegd, n.l. een luxe cigaretten doos. met inscriptie.Doordat het graveren nog niet klaar was* kon het jammer genoeg deze avond nog niet over handigd worden. Mevr. Treffers ont ving een prachtige bloeiende plant, die zeer in de smaak viel. Hierna sprak de jubilaris enige kernachtige woorden in verband met z'n 25 jarige bestuursperiode. Toen hij penningmeester werd kreeg hij van z'n voorganger niets ter over name, dan één schrift, waarin zelfs nog een tekort in voorkwam. Het was daarna steeds tobben, om de eindjes aan elkaar te krijgen, meer als we nu de stand van onze kas bekijken, mogen we toch niet onte vreden zijn. Hij dankte verder de voorzitter voor de hartelijke woorden, en de leden voor hun vertrouwen in deze 25 jaren. Hij besloot met de woor den ik hoop nog lang voor O.V. te blijven werken, deze 25 jaar zijn nu voorbij, we gaan thans vol moed op de 50 aan. Na deze woonden volgde een stormachtig applaus. van dingen om mee te smijten. Niettemin, alles en alles bij elkaar genomen, schoten we uitstekend met elkaar op, en soms sleten we zelfs heel genoeglijke ogenblikken, vooral als we er in slaagden enige afleiding te vinden. De beide anderen waren vooral in het begin nogal bang dat onze boot spoedig zou gaan lekken en zinken. Zonder de pomp, die met de machine naar den kelder was gegaan, hadden we absoluut niets om de boot in geval van lekkage weer op te pompen, Ik geef toe, dat de gedachte aan deze mogelijk heid ook mij ni^ en dan allesbehal ve prettig stemde. Voortdurend waarschuwde ik de jongens op te passen en het gevul- caniseerde weefsel niet met een of ander scherp voorwerp of de kno pen van hun kleren te beschadigen. Het was van het allergrootste be lang zo voorzichtig mogelijk te zijn met de luchtcompartimenten aan weerskanten van het vlot. We na men dan ook alle mogelijke-voor zorgen, wel beseffend dat het een voudiger was het vlot in zijn hui- digen .uitstekenden staat te hand- Tot slot dient nog vermeld te wor den. dat er deze avond werd besloten in begin Maart de jaarlijkse uitvoe ringen te geven, en dat er op He melvaartsdag zal worden deelgeno men aan een zaal concours te Haar lem'. Zangliefhebbers profiteert van deze gelegenheid door te komen lui steren, of wat nog beter is, door lid te v/orden van deze vereniging. Om kwart over tien, werd deze gezellige vergadering door de voor zitter gésloten. Ondanks de zeer ongunstige weersgesteldheid was de voordrachts avond van mej. Truis Hooyer, op uitnodiging van het lezingen-comité, gisteren druk bezocht. Deze kunstenares heeft de bezoe kers een avond van hoogstaand, kunstgenot weten te bereiden, waarin ernst en hutnor elkaar passend af wisselden. Het lezingen-comité heeft zich met deze avond te zeerste verplicht aan de leden, die zich de moeite hebben getroost naar het Centrum te gaan. 1 Januari 1.1, verliet de ambachts man H. v. d, Berg van de Woning- bouw-vereniging „Waddinxveen" zijn post na deze werkzaamheden ruim 26 jaren verricht te hebben. Dit feit hebben de bewoners van de Woning bouw niet ongemerkt voorbij laten gaan en hebben als blijk van waardering voor zijn vele werk zaamheden aan de huizen verricht hem een geschenk aangeboden. Dit geschenk waaraan de schilders, met selaars, loodgieters, enz. ook hadden bijgedragen, bestond uit een rijwiel welke door een zestal vrouwelijke bewoonsters werd aangeboden, daar bij dé hoop uitsprekende dat hij nog- vele jaren van dit vervoermiddel ge bruik zou mogen maken. Verrast door zoveel symphatié bedankte v.d. Berg allen die hadden megewerkt hem een zo kostelijk en passend ge schenk aan té bieden. haven, dan het op te lappen in geval van beschadiging door on voorzichtigheid. Juist daarom achtte ik het noodzakelijk geregeld mijn waarschuwing te herhalen be treffende het gevaar van beschadi ging door knopen, het onvoorzich tig omgaan met gereedschap en zelfs door ruwe en ondoordachte bewegingen, die nodeloze slijtage van het weefsel veroorzaakten. Nu en dan haalde ik het flesje vloeibaren rubber te voorschijn om er die plekken mee te bestrijken die het meest geleden schenen te hebben. Deze maatregel hield niet alleen de slijtage tegen van de be handelde gedeelten, maar liet ons tevens zien welke plelïhen het meeste te lijden hadden van onze bewegingen. Naar gelang de tij.d verstreek en onze dappere kleine boot van ge- vulcaniseerd weefsel geen tekenen van ernstige slijtage vertoonde, groeide mijn vértrou\yen. Zij trot seerde de golven als een geharde oceaanstomer (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2