Avonturen van Donny en Ronny 34 dagen op een vlot 14 Wees welkom! klonk het de jongens tegemoet. Donny en Ronny keken om zich heen en konden in het schemerlicht een man onder scheiden met een lange baard. O, menneer, wie bent U? vroeg Donny, Ik zie wajijnisic, maar hoe komen jullie hier? Donny en Ronny keken om zich heen. Wat ziet U dan meneer? vroeg Donny. De bedaarde man begon hartelijk te lachen. HahaDat is mijn naam. Ik ben Rus- sich ontdekkingsreiziger. Haha Toen zagen de jongens pas dat de man aan een paal gebonden zat. Ja, jongens, we ziften hier gevangen en ik ben bang, dat we allemaal opgegeten zullen wordenMaar misschien willen jullie me losmaken. Dat deden de jongens ter wijl zij onderhand elkaar hen geschiedenis vertelden. B. en W, achtten den verderen woningbouw dringend noodzakelijk en stelt mitsdien voor een kasgel- diening aan te gaan voor de opne ming van de uitgaven van den bouw in termijnen en deze later om te zetten in een definitieve lening voor 50 jaar. De kosten bedragen naar raming f 375.000 voor de bouwkosten en f 75.000 voor de grondkosten. Enkele leden wilden zich nog goed vergewissen van de financiële conse quenties voor de gemeente, waarop de voorzitter kon antwoorden dat deze in geen geval zwaarder zullen zijn dan bij voorschotverlening door het rijk, Andere leden hadden critiek op de wijze van den bouw en wilden zo nodig voor de nu liggende plannen een nader overleg. De voorzitter zegde toe, dat de wij£e van het op trekken van de muren- nog grondig zou worden bekeken en besproken met verdere deskundigen en Weder opbouw, doch overigens dienen de plannen ongewijzigd te worden uit gevoerd, omdat anders een niet te verantwoorden vertraging zou ont staan in de uitvoering. Tevens kon de voorzitter nog mededelen dat de woningbouwvereniging opnieuw schetsplannen voor 67 woningen had ingediend, ontworpen door architect Stuurman. Deze zullen nader in de raad worden gebracht en zowel wo ningbouwvereniging als gemeentebe stuur zullen alles doen wat in hun vermogen ligt om deze zo spoedig mogelijk tot uitvoering te brengen. De raad besloot hierna met alge mene stemmen de financiering van de tweede 31 woningen zelf ter hand te nemen. Verwacht mag worden, dat thans spoedig met den bouw kan worden begonnen. Bij de rondvraag bespreekt de heer van Tol de toestand bij de distri- butiedienst alhier en informeert de heer Venema naar een geval van huuropdrijving, terwijl de heer Ok- kerse vraagt wat B. en W. deden inzake de atfnexatievoorstellen van Gouda. Nieuws uit onze woonplaats Op uitnodiging van de drie plaatselijke Lanöbouw-organisaties zal a.s. Maandag spreken Mr. Kip. lid der Eerste Kamer, over een on derwerp waar ieder landbouwer be langstelling voor zal hebben. Men zie de desbetreffende advertentie in. dit nummer. Tot kraamverpleegster van „Het Groene Kruis" te Ouderkerk a. d. IJssel is benoemd mej. Van Ooyen, alhier. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare School B is benoemd de heer N. B. Broeks uit Amsterdam. Naar we vernemen zal „Con cordia" een verloting houden ten bate van het instrumentenfonds. De prijzen hiervoor zijn tentoongesteld in de etalage van de firma Roskam. Ook -heeft de afd. Toneel van deze vereniging ingeschreven voor een toneelwedstrijd te Moerkapelle op 28 Febr. met het stuk in drie bedrij ven „De Vrek" van R. H. Bezoen. Verenigingen uit Zoetermeer, Moor drecht en Bleiswijk zullen eveneens uitkomen. Wij maken onze lezers attent op de Winterlezing a.s. Donderdag in de Geref. Kerk, waar voor het Chr. Winterlezingen comité zal spre ken Ds. Brinkman uit Amsterdam. Men raadplege de advertentie. De Middenstandsvereniging is voornemens a.s. Donderdag een fees telijke jaarvergadering te houden in Lunchroom Van dé Water. Deze avond is uitsluitend toegan kelijk voor leden met hun huisgenoten Vorige week geraakte de heer v. d. L. alhier met zijn auto op de spoorbaan GoudaRotterdam bij de spoorwegovergang tussen de rails, zodat men niet meer voor of achter uit kon. Alle moeite bleek vergeefs. Hoewel men getracht heeft de nade rende trein tot staan te brengen, gelukte dit niet en moest men aan zien dat de auto door de locomotief geheel vernielt! werd. Woensdagmiddag rukte onze brandweer uit voor een brand in de blikfabriek van tje firma Heye te Boskoop. Bij aankomst was de brand reeds .geblust, 'In de afgelopen maand pas seerden 2790 vaartuigen de hefbrug. De brug moest voor 2357 vaartui gen geopend worden. De Nederlandse Padvinders Vereniging, Groep I, Afd. Waddinx- veen, is voornemens om op Zater dagmiddag en avond 14 Februari-a.s. in Lunchroom v.d. Water een grote Sjoeldag te organiseren, waarvan diverse mooie prijzen verbonden zijn. De opbrengst van deze dag zal worden gebruikt om zo hoog nodigé materiaal, waaraan de groep al 2 jaar een grote behoefte heeft aan te kopenr Dit materiaal bestaat uit kampeertenten, touw, palen enz. waarmedè onze jongens moeten wer ken. Wij vertrouwen dat de Waddinx- veense bevolking zoveel medewer king aan onze jeugd wilt schenken dat deze dag een groot sucèes wordt. Zij, die voor deze dag .een prijsje willen beschikbaar stellen, worden beleefd verzocht dit evën te willen mededelen aan J. A. van Dijken, kantoor Glasfabriek of aan C. van Mourik, Dorpstraat 45. De prijsjes worden dan gaarne door de jongens afgehaald. Voor verdere mededelingen zié men de advertentie in de Waddinxveense Courant van Vrijdag 13 Febr. a.s. Donderdag-avond 29 Jan, 1. 1. hield de Buurtver. „Oranje Boven" haar winterfeestavond in de zaal van den heer v.d. Water, welke uitstekend geslaagd mag heten, n.l. door het het optreden van E.W.W. met hun klucht„Als Ma aan de touwtjes trekt" welk reuze in de smaak viel. Ook gaf een fluit en mandoline-clubje enige aardige stukjes ten gehore. Onze gochelaar van Nielen maakte het publiek nog al eens in verwondering met zijn kranige stukjes van goche- len. Soldaat Hekman nam deze ge- legenheid te" baat om afscheid van de leden te nemen wegens zijn ver trek naar Indië en hoopte daar ook Oranje Boven hoog te houden, De Buurtver. wenste hem dan ook we derkerig het beste toe. De muzikale begeleiding werd ver zorgd door het duo Langendam Dijkhuis. De zaal was goed"bezet en al met al was het een gezellige avond, Aan het postkantoor werd ge durende de maand Januari ingelegd f 14777.36, terugbetaald f 15619.11. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 5852. Woensdagavond hield de buurt ver. Oranje Trouw haar jaarvergade ring in 't Centrum. Na opening der vergadering door Voorzitter Brand horst, leest de Secr. de notulen en het jaarverslag, ook de Penningmees ter las.zijn millioenepnota. Het aftre dend lid de heer Zijderhand werd herkozen. Bij het wel of niet bedan ken van de heer van Dorp als Pen ningmeester, deed de heer Buitelaar een oplossing aan de hand, wat werd bekrachtigd door de heer Matse, die ook de bestuursleden bij dit jubileum, een prachtige jubileum-kalender aan bood. De heer van Dorp had geen vrijmoedigheid te bedanken en bleef. De Voorzitter gaf vanwege het tienjarig bestaan een overzicht van de afgelopen jaren en sloot de ver gadering, waarna men overging tot het feestelijk gedeelte. Eerst kreeg men te horen de voordracht de 13e dienstbode, daarna het toneelstuk Teun Truffels in 4 bedrijven, waar door dikwijls d.e lachspieren in wer king kwamen, tot slot de traditionele verloting, alles afgewisseld door mu ziek en zang, en niet te vergeten 'de grote en heerlijke tractatie's. Hierna sloot de Voorzitter deze zeer geslaagde avond, met een woord van hartelijke dank aan allen die hieraan hadden meegewerkt. Na het zingen van het Wilhelmus ging allen voldaan huiswaarts. Donderdag had J. v- D. het ongeluk tussen het huis van Wed. C. de Rooy en een aanhangwagen van een auto bekneld te geraken. Tengevolge hiervan bekwam hij een beenbreuk en moest naar het St. Jozef Paviljoen te Gouda worden overgebracht. Bode S, had het ongeluk, dat bij het aanslaan van zijn auto, deze gang kreeg, met gevolg dat S. tus sen auto en muur bekneld geraakte. t)e verwonding was zodanig, dat hij naar hét-ziekenhuis moest gebracht worden. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 bril, 1 blauwe strik. 1 geblokt wantje. 1 portemonnaie inh, f 21 br. herenportemonnaie, 1 paar zw. wanten. Verloren1 vulpen, 3 wanten, 1 hoornbal (motor). door ROBERT TRUMBULE 16 Dat was zo min qf meer het peil van onze gesprekken, nu en dan vermengd met langdurige en nogal eentonige klaagliederen over den toestand waarin we ons bevonden en onze kansen op redding. Van tijd tot tijd kwam de een of de ander op de proppen met brok stukken uit z'n verleden, en dat bracht tenminste enige afwisseling in de conversatie, maar het hoofd thema bleef voedsel. Den derden dag ontdekte ik dat ik een potlood bezat. Het drong plotseling tot mij door, dat dit eenvoudig een onverhoopte uit komst was. Ik kon nu immers een kaart tekenen! Mijn blikken schoten door de boot. 't Op den zijkant van de boot tekenen? Nee, op een zwemvest! Ik had het mijne verloren kort nadat het vliegtuig zonk. Het lekte en was niet luchtdicht, en zodoen de had ik het weggegooid, Maar we hadden er nog twee over, en ik greep er een van. Ik wist tennaastenbij wat onze Dinsdag 27 Januari speelde Excelsior I tegen Bergambacht I. Deze wedstrijd wist Excelsior I weer als gewoonlijk met goede cijfers te winnen, n.l. met 14—6. Hoewel de heren F. Jacobi, A. Blonk en C. Blonk aan de 3 eerste borden met remise genoegen moesten nemen. Deze heren hadden deze avond de partij kunnen winnen. De spelers van Bergambacht deden hun uiterste best, en streden dan ook zeer fel, waardoor de spanning dan ook niet ontbrak, De totale uitslag is als volgt. Excelsior I. Bergambacht I. F. M. P. Jacobi—3. van Herk 1-1 A. Blonk—G. Deelen l-l C. BlonkA. Post 1-1 A. BlomM. Schelten 2-0 A. v. Ringelenstein—A. deJoole 2-0 J. de Beer—D. v.d. Berg 1-1 H. TroostA. C. P. de Lange 2-0 A. N. LittooijA. Burger 2-0 A. B- RietveldB. v. Herk 1-1 D. la GrandJ. Speksnijder 1-1 totaal 14—6 Excelsior speelde met 2 invallers. Een verslag van de lezing van Jef Last voor het Lezingen-Comité wordt volgende week geplaatst. Schaakvereen. W.S.V. De wintercempetitie van de Schaak Vereniging W:S.V. werd voortgezet met het spelen der 17e ronde. Ie groep: G. HeikampJ. Valk 1-0 P. Broer—J. Tol 0-1 A. Bonefaas—K. v.d. Gaarden 1-0 F. Koster—S. Versloot 1-0 H, van VuurenW. Verstoep 1-0 2e groep J, Kleijweg—J. Scheele 10 positie was toen we in zee beland den; en tijden geleden, aan boord van ons schip, had ik de positie van alle eilanden in dit deel van de Stille Zuidzee uit mijn hoofd geleerd. Voor een groot deel zou het maken van een kaart op gissin gen en geheugen moeten berusten, maar de kaart die ik had weten te redden gaf de afstanden in mijlen, en dat betekende een uitstekend hulpmiddel. Navigatie was voor Gene en Tony een fabelachtig mysterie. Zij sloegen mij met grote belangstelling gade, terwijl ik lengte en breedte uitstippelde op den voorkant van het zwarte zwemvest en met kleine cirkeltjes de plaats aanduidde waar we geland waren en de rich ting die ons vlot had genomen. „Hier zitten we, en daar gaan we naar toe," zei ik geesdriftig. Zij knikten opgewonden, al begrepen zij niets van deze duistere weten schap. Eiken namiddag, vlak voor het ondergaan van de zon, placht ik voortaan onze richting en den af- gelegden afstand op de kaart uit te stippelen. (Wordt vervolgd).

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2