Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt elke Vrijdag Spiegel van de Week Dans om millioenen. Ook de schooljeugd doet mee Weekagenda No. 140 Vrijdag 13 Februari 1948 3e Jaargang Adres Redactie en Administratie Oranjelaan 30. Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.90 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Ernst en luimZo is het gehele leven. Men zal het ons niet ten kwade duiden, als wij ditmaal met de luim beginnen. En dat is niet zo gemakkelijk als wij de berichten, die wij voor de bespreking voor ons hebben liggen, even doornemen. Want voor de luim, voor de grap pige dingen moet men inzicht heb ben. Die moet men aanvoelen. En het is nu eenmaal zó, dat de een „lang niet grappig" vindt, waar een ander om moet schaterlachen af gezien nog van het feit dat er tegen woordig zo weinig grappige dingen zijn te beleven. De geschiedenis met de bedrogen meisjes te Velp, Amsterdam, Brussel en Amerika? Grappig niet, dat die huwelijkszwendelaar in zijn pralerige fantasie-uniform, zich uitgaf voorlid der UNO-politie. De radio-reporter, die het verhaal vertelde, schoot er zelf bij in een lach. Maar toch uw dochter moest maar eens bij het stelletje behoren.„Niets om te lachen" zou u brommen. En u zou nog ge lijk hebben ook Nee, er is niet veel, waar wij om kunnen lachen. Weet u, wie. lachen kunnen De burgemeesters van Arn hem en van Rotterdam, die naar het Amerikaanse burgemeesters-congres zijn vertrokken en eerst half Maart in ons land terugkomen. Wij kunnen er slechts jaloers op zijn, Daarom wij laten de luim schieten en bepa len ons tot de ernst des levens. En dan zijn wij in een keer bij het regeringsbesluit, op 4 Mei van 6 uur des namiddag af „de nationale herdenkeng" onzer doden te doen geschieden. De daarop volgende Na tionale Feestdag, Woensdag 5 Mei, zal „gezien de noodzaak de arbeids productiviteit zo weinig mogelijk in ongunstige zin te beïnvloeden" aan het Rijkspersoneel eerst des middags te vier uur vrijaf worden gegeven. Ja, wij kunnen het Rijkspersoneel nauwelijks een halve dag missen. De ernst des levens, mijne heren Die kijkt ook om de hoek bij de Enquête-commissie Regeringsbeleid 1940—1945. Uw weet, dat de Eerste Kamer, om het populair te zeggen, deze enquête min of meer heeft ge torpedeerd, door haar besluit, dat uit de ministerraden njet geklapt be hoefde te worden. De commissie maakt er toch ernst mee en zet haar werk toch door. 17 Februari begin nen de eerste verhoren. Maar voor velen is „de aardigheid", na de be slissing der Eerste Kamer er wel een beetje afl De delegaties „ter Ronde-Tafel- Conferentie" schijnen ook niet veel aardigheid in deze besprekingen te hebben. Wij kennen de bezwaren der Curagao-enaren. Deze heren zijn met loden schoenen ter conferentie gekomen en ook nu wensen zij op korte termijn een besprekiug met minister-president Beel over bestuurs wijzigingen. Mocht deze bespreking niet het door hen gewenste resul taat hebben, dan zal „Curasao z'n koffers pakken en Den Haag verla ten". Ook Suriname wenst nog eens afzonderlijke bespreking met de re gering over de staatsregeling aldaar. Men kan de heren geen ongelijk ge ven: ze zijn in Den Haag en willen hun zaken zo goed mogelijk zien geregeld. Als ze maar niet kwaad worden en weglopen! In de Oost schijnt het voor lopig weer goed te gaan, De laatste besprekingen zijn op de „Ren ville" gehouden en met dank voor de bewezen diensten, is het confe rentie-schip weggevaren. Men zal nu afwisselend drie weken te Batavia en drie weken te Djocja vergaderen. Het voornaamste is echter „dat men ernst maakt" met de wapenstilstand. Gedurende enige dagen zijn er geen Nederlandse militairen gesneuveld. „De wapens neer!" moge de leuze blijven van beide partijen. Dr. Koets, de directeur van het kabinet van dr. Van Mook, die met twee maanden vacantie naar Neder land kwam, bezag de toestand met gematigd optimisme. Als er dan toch maar optimisme bij is Optimistisch over de gang van zaken in Indonesië was men bij de aanhangers van het comité „Hand having Rijkseenheid" geenzins. Van deze zijde werd de radio-rede, die H.M. de Koningin hield, zelfs in afkeurende zin besproken al werd daarbij toegegeven, dat deze rede geen diepere zin had dan een troon rede, waarvoor de regering de volle verantwoording draagt. Het doet niet aangenaam aan, dat, door wie dan ook, zij het zijdelings, ook de Ko ningin in discussie wordt betrokken, Men moge het niet eens zijn met de houding van de regering, in bepaalde aangelegenheden, Hare Majesteit staat boven de partijen en mag nim mer in het geding worden gebracht. Wij zijn toch niet gauw zónder Wie van herrie houdt er zijn van die mensen kan tegenwoordig zijn hart op halen. Om herrie te zoeken, behoeven wij niet eens naar het buitenland te gaan. Wij kunnen rustig thuis blijven in Nederland, bedoel ik. Noem dat geval met de luchtha vens nu. Het is een plezier, de he ren erover te horen. U kent de geschiedenis Ze is doodeenvoudig. Amsterdam heeft een luchthavenSchiphol, wèlbekend. Rotterdam had vroeger een luchtha ven en wil weer een nieuwe aanlegplaats voor de luchtvaart hebben Schie- veen. De K. L. M. vindt Schiphol verouderd er komt nogal wat kijken voor startbanen, die de zware luchtkastelen moeten torsen en op vangen. Onze luchtvaartmaatschappij wil nu een heel nieuw internationaal geval laten maken bij Burgerveen. Het gaat om millioenen-werken en het spreekt daarbij vanzelf, dat de kunst van het groeperen der cij fers met ijver wordt toegepast. Het spreekt óók vanzelf, dat de deskun digen het er niet over eens zijn. Deskundigen zijn het nóóit eens Hoor het Rotterdamse Comité hoor Amsterdams burgemeester hoor de grote vertegenwoordiger van de K. L. M., dr. Plesman, die zijn hart aan de centrale luchthaven beeft verpand. Wie daar niet voor is, lijdt aan localitisIk ken een andere nieuwe ziekte, repliceert burgemees ter d' Ailly heel geestig Ples-mania 1 Er worden over en weer perscon ferenties gehouden en de naarstig schrijvende journalisten worden met argumenten, beweringen en cijfers overstelpt Voorde herrie nóg groter wordt, wil ik een bescheiden poging doen, een oplossing te geven, die Rotter dam èn Amsterdam èn de K. L. M. kan bevredigen. Hier komt-iemaak Schiphol zó groot, dat Burgerveen erin verdwijnt 1 Wat hebben wij aan zo'n klein hoekje Haarlemmermeer Haal dóór die boelEn dan een ondergrondse een vijf-minuten- dienst met sneltreinen in lange ritsen naar Amsterdam en Rotterdam. Op schieten moeten wij. In de toekomst hebben wij dat tóch allemaal nodig. In de toekomst Maar als die helicoptères nu eens groter werden 1 Als het in die toekomst eens moge- lijl$ zou zijn, net als vroeger met die oude paardentram overal aan te leggen en te stoppen 1 NeeLaten wij er ons tóch maar niet mee bemoeien. Laten de deskun digen het maar verder uitboksen. Alleen- vervelend, dat het Rijk - en dat zijn wij toch ook aan zo'n heel grote portie van die milli oenen mag meebetalen Met de mogelijkheid van opzen ding der kolengeldbonnen 78 BV en 81 BV naar „Machtiging nr. 1917, Den Haag" hebben de Nationale Monumenten Commissie en de Na tionale Inspanning Welzijnsverzor- ging Indië (NIWIN) voor alle Ne derlanders de gelegenheid geschapen deel te nemen aan de verzorging van de slachtoffers uit oorlog en verzet en van de militairen overzee. Deze organisaties zijn echter van mening, dat ook de jeugd haar deel moei; kunnen bijdragen, en daarom doen zij een beroep op de hoofden der lagere en middelbare scholen om onder hun leerlingen een inzameling van deze kolengeldbonnen te orga niseren. Én certificaat voor het al dus verkregen aantal vierkante cen timeters Damplantsoen te Amsterdam wordt uitgeschreven op naam der betreffende school, die hiermede een blijvende herinnering verkrijgt aan een actie, waarbij zeker de Neder landse jeugd niet zal willen achter blijven. Aan de Burgerij der gemeente Waddinxveen. Waarde thuisfronters. Hiermede spreek ik mijn hartelijke en welgemeende dank uit voor de tractatie, welke wij, zijnde de mo menteel als militair in Nederlands- Ifidië vertoevende plaatsgenoten uwer gemeente, in de vorm van een bo terletter, hebben mogen ontvangen en waaruit onomstotelijk is gekomen vast te staan, dat de leuze „Oké, wij leven mee met de jongens over zee" in de gemeente Waddinxveen uit geen holle phrase blijkt te bestaan. Het doet ons goed, dat de Ne derlandse bevolking," in dit geval speciaal de ingezetenen onzer gemeen te, met ons meeleven en dit sterkt ons in plechtsbesef jegens het Va derland en doet ons, de voor velen uiterst moeilijke en zware taak ge makkelijker vervullen, omdat wij we ten, dat het gehele Nederlandse volk achter ons staat. Nogmaals hartelijke dank en tot weerziens. Sergeant C. P. M. van Vuuren te Batavia. Nieuws uit onze woonplaats Sedert 2 Februari j,l. worden de bij-brievenbussen in de bebouwde kom gelicht te 5 uur, 10.30 uur en 17.50 uur. De 2e bestelling vangt aan te 15.55 uur. Teneinde te tussen 10,30 en 15.45 uur ter post bezorgde correspondentie bestemd voor de bebouwde kom van Waddinxveen nog in genoemde be stelling te kunnen opnemen wordt belanghebbende verzocht deze cor respondentie in de brievenbus van het postkantoor te deponeren. Voor de drie plaatselijke land bouw organisaties sprak Maandag avond Mr. W. Kip, lid v.d. Eerste Kamer en secretaris v.d. C. B. T. B- over „actuele landbouw-problemen". Zonder direct op de principieële kwes ties in te gaan, behandelde spreker Wat iemand weet, betee- kent veel minder dau wat hij presteert. Dr. Deterding Maandag 16 Februari Openbare Vergad, P. v. d. Arbeid Spreker de heer Scheps van de Dolder. 17 en 19 Februari Ruiteravond Maandag 23 Februari A.-R. Kiesvereeniging. Spreker E, van Ruller Woensdag 25 Februari Gecombineerde Middenstandsverga dering. Spreker de heer H. Jenné Vrijdag 27 Februari Uitvoering „De Lofstem" Maandag 1 Maart Jaarvergadering Geref. M. V. Woensdag 3 Maart Lezingen Comité Spreker jan P. Strljbos Woensdag 3 en Donderdag 4 Maart Uitvoering Mannenkoor Dinsdag 9 Maart Uitvoering „Morgenrood" 16, 18 en 24 Maart Uitvoering „Concordia" Heren Secretarissen worden beleefd verzocht voor deze agenda tijdig hun vergaderin gen op te geven vele actuele zaken die de boer mo menteel raken. Zo sprak hij b.v. over de bestemming van het landbouw- egalisatiefonds, de politiek der graan prijzen, het gevolg v.d. devaluatie van de Franse franc op onze export en andere belangrijke zaken. Aan het einde van zijn rede beantwoordde hij nog verschillende vragenstellers. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. A. v. Berkel voor zitter der C.B.T.B. afd. Waddinxveen en was goed bezocht. Men schrijft ons Op de Meubelfabriek H. A. v. Berkensteun alhier, wapperde Dins dag-morgen de vlag, ter ere van het 25-jarig dienstverband van de heer D. Poot, P.C. Bothstraat 59, te Gouda. Om half elf was een der fabriek- zalen herschapen in een ontvangzaal, om de jubilaris met zijn gezin binnen te halen. Deze werd toegesproken door de fabrikant, die in warme woorden de plichtsbetrachting ge durende al die jaren releveerde, en de jubilaris dank bracht voor het vele werk door hem verricht, hem daarbij 'n goud horloge met inscriptie overhandigende. Uit het feit dat de jubilaris daarna nog werd toegesproken door verschil lende leden van het personeel, van hoog tot laag, vergezeld gaande van mooie cadeaux, terwijl mevr. Poot een bloemenhulde in ontvangst had te nemen, bleek wel dat de jubilaris een algemene achting genoot. Na enkele uren van feestelijk sa menzijn, vormden de tachtig aanwe zigen spontaan een erepoort, waar door de familie Poot, als koninklijke gastgn, werd uitgeleide gedaan. De bevolking óver 1947. Op 1 Januari 1947 was het inwonertal van Waddinxveen 8133. t.w. 4084 mannen en 4049 vrouwen. Door geboorten (240) gevallen van overlijden (49) vertrek (349), bestond de bevolking per 1 Januari 1948 uit 4167 mannen en 4131 vrouwen totaal dus 8298 personen. We vestigen de aandacht op de sjoeldag, uitgaande van de Pad- vinders-beweging, waarvan de adver. tentie meerdere inlichtingen verstrekt Voor de Partij v.d. Arbeid zal a.s. Woensdag spreken, de heer J. H. Scheps, over het onderwerp „Politieke Perspectieven". Belanghebbenden doen goed nota te nemen van de desbetreffende adver tentie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 1