Avonturen van Donny en Ronny 34 dagen op een vlot de voorstellen inzake de salarië ring van de ambtenaren en werk lieden, opdat ook de commissie van bijstand in het beheer der gemeentebedrijven terzake advies kan uitbrengen. Besloten werd tot aangaan van een geldlening groot f 100.000. ter financiering van het stratenplan aan de Sniepweg bij de Coöperatieve Boerenleen bank tegen een rente van 3%. af te lossen in 20 jaren. Bij het voorstel tot het vast stellen van straatnamen voor de nieuwe straten bij de Sniep stelde Dr. van den Berg voor aandacht te schenken aan de namen van hen, die tijdens de oorlog, het verzet of de strijd in Indonesië uit deze gemeente voor het Va derland zijn gevallen. De voorzitter en met hem enkele andere raadsleden waren van mening, dat de namen van deze mensen aan de vergetelheid moe ten worden ontrukt, doch dat het beter is hiervoor b.v. een mar meren bord te laten maken met die namen, dat een plaatsje krijgt hetzij bij het moment, hetzij bij het raadhuis. De heer Dr. van den Berg verklaarde zich met deze oplossing volkomen accoord, waar na de voorgestelde namen Es doornlaan, Ieplaan, Prunusstraat en Meidoornstraat zonder hoof delijke stemming werden goedge keurd. Hierna sluiting. Nieuws uit onze woonplaats Het Waddinxveense Mannen koor „Onvermoeid Vooruit" hoopt op 3 en 4 Maart haar jaarlgkse uitvoe ringen te geven, onder de bekwame leiding van haar jjdirigent, de hier ter plaatse welbekende toonkunste-. naar M. Hoddenbach, Na de pauze volgt het optreden van Revuegezelschap Carl Tobi uit Amsterdam, welk een beschaafd en uiterst verzorgd programma ho pen te brengen. Voor bijzonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit blad. Donderdagmiddag had op de hoek Dorpstraat-Kerkweg een tragisch ongeval plaats. Het drie jarig doch tertje van de heer L. V. aan de Dorpstraat, uit de kleuterschool ko mende, geraakte op nog niet opgehel derde wijze onder de autobus Citosa, waarvan het achterwiel over het hoofdje van het kind ging. Met ge heel verbrijzeld hoofdje werd het kind levenloos opgenomen. Geslaagd voor Praktijkdiploma boekhouden ,van de Associatie voor Practijk-examens (avondexamen) Mej. B. W. Booij, en de heren A. C. Vermeulen, H. de Wilde en G. Bruin, opgeleiddoor de heer A. G. de Ruijter, Leraar Boekhouden M.O. te Boskoop. Zondagavond nam Ds. W. J. Smidt afscheid van de Geref. kerk alhier wegens zijn vertrek naar Naald- wijk. Aan de hand van 1 Petr. 1 25. „Maar het Woord des Heeren blijft in der eeuwigheiden dit is het Woord dat onder U verkondigd is" sprak hij ernstige woorden tot de gemeente, haar wijzende op de vastheid van Gods Woord in tegenstelling van al het vergankelijke. Sprekers werk was in zwakheid verricht en zal als het gras verdorren, Gods Woord echter blijft in eeuwigheid. Dit Woord had hij ook gedurende 18 jaren in deze gemeente mogen brengen'. Hij was hier dankbaar voor. Hij bond de gemeente op het hart dicht bij dit Woord te leven en dit te tonen in belijdenis en wandel. r Het viel spr. moeilijk zich van deze gemeente los te maken, hechte ban den waren gelegd, veel liefde had hjj mogen ondervinden. Hij was echter zeer verheugd over het aannemen van het beroep door Ds. Snoeij te Huizen, waardoor de gemeente bin nenkort weer een eigen herder eh_ leeraar mocht ontvangen. Dit maakte men het afscheid nemen gemakkelij ker. Ds. Snoeij had spr. tevens ver zocht hem hier te willen bevestigen. Na deze predikatie sprak de 2e, voorz. van de kerkeraad, de heer P. 16 Er waren niet veel negers in het dorp, maar de weinigen, die er waren keken heel verbaasd op -toen er een zeer eigenaardig dier langs de hutten wandeld .in de richting van de uitgang. Ook koning Beendergruis zag het. Wat is dat voor 'een vreemd dier. riep hij. in zijn Slokop-negertaaltje uit. Wij. weten het niet, Oh opperhoofd, wij hebben zo een raar dier nooit eerder gezien Grijpt het danbeveel Bambo. Wij durven dat niet Oh opperhoofd! Gebruik dan je speren, ezels! Bambo was woedend! Toen kwam er speer vlak bij het monster neer, waarop de buik van het monster piepte: O, Donny, ze gooien met speren. Het waren natuurlijk onze met de gevon den voorwerpen uit de hut, die het schrik wekkende beest uitmaakten. Ze zetten het op een lopen en vlogen tussen de hutten door: Magré namens kerkeraad, gemeente en jeugd-verenigingen enkele-harte lijke woorden van afscheid. Hij wees op de prettige samenwerking welke steeds bestond tussen predikant en kerkeraad en de trouw waarmede Ds. Smidt zijn gemeente had gediend. Vooral het werk onder de jeugd had bewondering gewekt. De jeugd droeg hem op handen. Spr. verzocht de scheidende leeraar toe te zingen ps. 134: 3. Verschillende genabuurde kerken hadden afgevaardigden gezonden, zo ook de kerk van Naaldwijk, de clas sis Gouda, voor welke Ds. Wielinga uit Oudewater hartelijke woorden van afscheid sprak. Met het oog op de tekst was deze huiverig tot Ds. Smidt waarderende woorden te rich ten, hij kon echter niet nalaten hem op dit ogenblik te danken voor de zo bescheiden, maar niettemin har telijke wijze van samenwerken bin nen kerkelijk verband. Als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur waren aanwezig de wethouders Oudijk en Buitelaar, be nevens de gemeentesecretaris, de heer Jenné, daar de burgemeester persoonlek verhinderd was. De heer Oudijk sprak zeer waarderende woor den en dankte Ds. Smidt voor het vele goede welk hij verricht had voor de gemeente en voor de goede ver houding die steeds bestaan had tus sen burgerlijke en kerkelijke ge meente. Hij wenste hem ook in zijn -nieuwe gemeente Gods zegen toe. Ten slotte dankte Ds. Smidt voor al de hartelijke woorden tot hem gericht en de gemeente voor de wijze waarop zij het hem had mogelijk gemaakt zijn taak als dienaar van Jezus Christus te volbrengen. Het had hem en zijn gezin, ook tijdens de moeilijke oorlogsjaren aan niets ontbroken. Hij verzocht hierna te zingen de psalm van zijn intrede,'psalm 122 3 waarna de aanwezigen gelegenheid gegeven werd met een handdruk van Ds. en Mevr. Smidt afscheid tp nemen. Daartoe uitgenodigd door de R.K. Middenstands-vereniging sprak Woensdag-avond de heer Jenné, Ge meente-secretaris, in het R.K. Ver enigingsgebouw over 't uitbreidings plan der gemeente Waddinxveen. Deze zeer interessante lezing werd door de aanwezigen met grote aan dacht gevolgd, waaruit bleek dat voor dit onderwerp wel belangstel ling bestond. Verschillende hieruit voorkomende vragen werden dan ook uitvoerig door de spreker, hierbij aangevuld door de burgemeester, beantwoordt. Het was voor de uitnodigende ver eniging een goéde gedachte eens met zulk een onderwerp voor he.t voetlicht te komen. Op de lezing zelf hopen we t.z.t. breder terug te komen. «Postzegel—Tentoonstelling^ Van het Bestuur der Waddinx veense Vereniging van Postzegel verzamelaars „Waddinxveen", welke een onderafdeling is van de Varéfti- ging van Postzegelverzamelaars „Gouda", vernemen wij dat op 6 Maart 1948, van 2 tot 10 uur n.m. in „het Centrum" een postzegelten toonstelling zal worden gehouden. De bedoeling van deze tentoon stelling is om aan hét streven van deze jonge vereniging wat meer be kendheid te geven en meer in het algemeen het verzamelen van post zegels en wat daarmede samenhangt te propageren. Op deze tentoonstelling zal men kunnen zien dat het verzamelen van postzegels geen zaak is die alleen de jeugd aangaat, doch juist meer onder de ouderen serieiis wordt be oefend. Ook is het algemeen bekend dat het verzamelen van deze kleine prent jes de algemene ontwikkeling van de verzamelaar sterk bevordert, want op bijna alle postzegels van Vfelk land ook, kan men waarnemen en laten deze nietige papiertjes ons zien, welke de geschiedenis van dat land is. Ook zien we dikwijls op de zegels gebouwen, schepen, dieren en voor- brengselen van het betreffende land. Zijn sommige jongens niet de pri meur van de klasse wanneer het aardrijksknnde betreft In de regel zijn ditjeugdige verzamelaars van postzegels. Zoals uit het voorgaande blijkt is het verzamelen dus geen kwestie van lege vakjes volplakken in een album of cahier, of het proberen om in de korst mogelijke tfld zoveel mo gelijk verschillende zegels bij elkaar door ROBERT TRUMBULE te garen, doch vormt een verzai ling hoe groot en hoe klein ook, d doet er niet toe, een aangenaam at dieobject, dat telkens weer rr belangstelling wordt bekeken, Dikwijls wordt beweerd dat pa zegelverzamelen een kweste is v „geld". Niets is minder waar dan Wanneer U de tentoonstelling t zoekt, zal U weldra tot andere g dachten komen. Ook met beschei middelen is' veel te bereiken. Op de tentoonstelling zijn naa verzamelingen zegels van Nederla en Koloniën, Europa en Overzee aanwezig een verzameling prei, briefkaarten, weergevende moo plekjes in ons land, stedenschc; molens etc. Behalve een complete verzamel! van Zwitserse Kinderzegels is op tentoonstelling ook nog aanwez een prachtige verzameling vanNoor Amerika. Wanneer wij U nu vertellen er op deze tentoonstelling hoofdz kelijk materiaal ter bezichtiging van onze Waddinxveense postzegi verzamelaars, "en dat er mag zi. dan behoeven wij U zeker onderzij niet tot een bezoek aan deze te toonstelling aan te sporen, waar nog komt, dat de tentoonstel!! wordt gehouden op een Zaterda middag en de toegang vrij is. T. z. t. zullen wij U per advertent nog even aan dit evenement heri neren. 18 Van het eerste begin af aan had den we er alles op gezet een Wes telijken koers te houden, doch njet deze nieuwe windverandering dre ven we naar het Noord-Oosten, precies de tegenovergestelde rich ting dus. En als dat zo doorging, overwoog ik in stilte, waren onze vooruitzichten verre van gunstig. Een gestage stevige bries uit den verkeerden hoek kon dit luchtige geval. En dan had ik plotseling een lu mineus idee! Waarom zou het niet mogelijk zijn een soort van anker in elkaar te knutselen, zodat we tenminste niet afdreven zolang de wind uit den verkeerden hoek woei? Meteen begon ik te zoeken naar middelen om mijn inval practische uitvoering te geven. „Geef me dat zwemvest," beval ik Gene-, Het;,fluim-dikke touw hing nog seecÉ'aan de boorden van het vlot. Ik maakte het los, aan het ene eind bond ik het leeggelopen zwemvest, en het andere eind bevestigde ik aan de luchtkraan in den spitsen kop van de boot. Het touw was een meter of zes, zeven lang. Ik gooide het met het vest verzwaarde eind overboord, om te zien hoe dit improviseerde anker werkte. Toen het zwemvest zonk en boot haar vaart had uitgelopo voelden we een schok, het vl kwam stil te liggen, draaide lan zaam om zijn as tot het met di kop in den wind lag. Uitstekend! Het touw was eerste kwaliteit het zwemvest juist zwaar genoi om bij zwakken wind een meter drie diep te zinken en anderha tot twee meter wanneer er c krachtige wind stond. Een feit dat de wind al heel sterk moe zijn wat een of twee keer g beurde om het vest helema naar boven te halen en daarmee ballast nutteloos te maken. Dat beurde slechts wanneer de win naar schatting, een snelheid h» van een dertig knopen of meer, he geen zelden voorkwam. Over het algemeen gesproke belette dit geïmproviseerde ank' het afdrijven van het vlot zeer a doende. Naar mijn schatting dr< ven we- bij een wind van 16 knope hoogstens één knoop af. Ik hie de boof voortdurend met den k in den wind, zodat de wind er weinig mogelijk vat op had, tend het verzwaarde eind van het touw/Tf als ballast werkte. Deze twee fat toren samen werkten alleszins v| vredigend. (Wordt vervolgd) I

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2