Heldeti. De Vlededand&e \Jtauw OPROEPING Engels, of «Wilt heden nu treden" in het Latijn Met voldoening mag worden geconclu deerd, dat „De Lofstem" deze avond bij zonder in vorm was. Van de koornummers voldeed Gade's „Lenteboodschap" wel het meest. Dit levendige werk met zijn kennelijk oorspronkelijke begeleiding vermocht vol ledig te boeien. Psalm 103 van Mobach, hoewel muzikaal niet van het gehalte als de hiervoren- genoemde compositie, was ook een dank bare gelegenheid voor „De Lofstem" om haar kunnen te tonen, vooral in de fu- gatisch opgebouwde gedeelten. Opvallend was hier wel de activiteit van de directeur Hoddenbagh. die in dit werk tevens de zangsoli verzorgde, jammer, dat het koor in het mineur-gedeelte „De dagen des mensen zijn als het gras" met de zuiverheid te kampen kreeg. Overigens moge als totaal-indruk van het optreden van deze vereninging worden vermeld, dat het koor hoogst verdienste lijk werk verrichte. De samenklank is goed, hoewel vooral de mannenstemmen aan vullingen moeten hebben. De zuiverheid is over het algemeen vrij goed de uit spraak heeft blijkbaar de aandacht gehad en de inzetten, hoewel hier en daar wel eens ongelijk, getuigden ervan, dat de di rectie haar invloedten deze metterdaad tot gelding bracht. Wat de voordracht betreft, kan o.i. wel meer zorg. worden besteed aan de nuanceringen in tempo en sterktegraad over het algemeen was de zang wat vlak. De dirigent wist het orkest, vooral ook in deze laatste opzichten, niet volkomen naar zijn hand te zetten. Onwennigheid tegenover elkaar had bovendien wijfelin- gen bij het orkest tengevolge. De heer Hoddenbagh, die over geen onverdienstelijk tenor-geluid beschikt, was in zijn soli tamelijk „nuchter" en miste de innerlijk bewogenhefd, die b.v. het een voudige en toch zo mooie gebed „Blijf bij mij, Heer" binnen zekere grenzen toch zeker niet mag ontberen. Overigens legde deze dirigent, tevens zangsolist.de gehele avond een bewonderenswaardige ambitie aan de dag, waarvan „De Lofstem" als koor in de toekomst stellig meerdere vruch ten zal kunnen plukken. De organist, H. van Nielen, zorgde bij de zang-soli voor een gepaste en beschei den orgel-begeleiding. Giliam Rietveld tenslotte gaf met orkest begeleiding het bekende Largo van Handel als fluitsolo ten gehore, hetgeen in het verder geheel vocale programma een goede afwisseling was, Resum^rend mag worden geconcludeerd, dat „De Lofstem" met deze uitvoering hoopvolle verwachtingen voor de toekomst wekt. Verwachtingen van een eertijds ge vestigde reputatie door „De Lofstem", die het indertijd aandurfde om met Bach- cantaten en koorwerken van Mendelssohn voor het voetlicht te komen. Moge een en ander voor de huidige koorleden een aansporing zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan. De Ere-Voorzitter der vereniging, de heer A. van de Vusse, sloot deze avond, waarbij hij een ernstig beroep deed op diegenen onder de toehoorders, die als actief zanger of zangeres de vereniging zouden kunnen versterken. d. M. Waddinxveen in »Succes« In het Maartnummer van het bekende tijdschrift „Succes" komt een zeer intressant artikel voor over onze gemeente. Na een voorwoord en een foto van onze burgemeester, wijdt de schrijver een groot artikel aan de con stellatie van onze gemeente, vooral belicht uit het gezichtspunt „de industrie". Verschillende bedrij ven worden uitvoerig besproken, o.m de N.V. Kempkes.fa Okkerse en de N.V. Carrosseriefabriek Verheul. Op de omslag prijkt een tekening van onze Hef brug. We kunnen ieder aanraden hiervan kennis te nemen. Nationaal Vredes-orgel. Er is een comité opgericht om te komen tot het bouwen van een Vredesorgel, zulks ter nagedach tenis aan hen die voor jie vrij heid van ons Vaderland het leven lieten. Voor het verwezenlijken van dit plan, acht men nodig te heb ben een bedrag van f 250.000, voor welk bedrag het uitvoerend Predikbeurten op Zondag 7 Maart 1948 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. L. Vroegindeweij. H. Doop 's Avonds 6.30 uur Ds. H. Goedhart Woensdag 10 Maart, voorm. 10 en 's avonds 7 uur, Ds. L. Vroegindeweij. Biddag voor het gewas Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds.J. L. Wielenga. van Oudewater Donderdag 11/Maart, 7.— uur, Ds. H. van Rhijn. Bidstond voor het gewas Vereniging »Wet en Evangelie* Nam. 3.15 uur Ds. C. M. Krijger, N.H. Pred. te t)en Haag Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Donderdag 11 Maart v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. N. van der Kraats. Biddag voor het gewas Remonstrantsch Gereformeerde.Gemeente Voorm. 10 uur Ds. W. j. R. Hubeek, Vlaardingen Burgerlijke stand Aangiften van 26 Februari t/m 3 Maart 1948 Geboren: Cornelfs, z. v H. van der Linde en W. P- van den Heuvel. Loth, z. v. P. Kroese en B van Mourik. Willem Wouter? z. v. M. Oudijk en M. Slappendel. Adriana Hendrika, d. v. D. van Dijken en J. Buurman. Leendert, z. v. L. Vroegindeweij en M. G, Voskamp Ondertrouwd: C. L. Buurman en D. Kooijman OverledenGeertje Johanna Verhoeff, öud 3 j. De Zondagsdienst wordt Zondag 7 Maart waargenomen door Dr. E. M. L. HEMMINGA comité uitnodigingen doet uitgaan om bedragen variërend van f 1 tot f 25.— hiervoor te storten. Prins Bernhard heeft het erevoor zitterschap van dit comitéaan vaard. Het secretariaat is gevestigd Leu vense straat 106 te Scheveningen, gironr 505200. Ook het beste volk telt in zijn rangen slechts een kleine percen tage helden. Dat geldt ook "voor het Neder landse volk. Dat gold ook voor het Neder landse volk gedurende de jaren van bezetting en onderdrukking. O zeker, we praten er nu graag over hoe flink we allemaal zijn geweest, en hoe we ons tegen de vijand in allerlei opzicht hebben verzet. En daar is gelukkig veel van waar. De Duitser is er, ondanks alle propaganda en terreur, nooif in geslaagd de geest van het Neder landse volk te breken. Maar weigeren mee te doen, stille tegenwerking en verzet, stempelen een mens nog niet tot een held. Werkelijke h.-lden waren er weinig. Dat waren de mannen en de vrouwen, ouderen, en vooral veel jongeren, die zonder enige reserve alles hebben gewaagd, wier ge hele leven door de hartstocht van het verzet werd beheerst, die de grootste martelingen hebben ge dragen zonder maar één woord los te laten, en die, als het moest, ten slotte hun leven hebben ge geven, of voor de rest van hun leven ongelukkig zijn geworden. Dat waren echte helden. Velen van hen zijn gevallen Voor het Vaderland Voor ons aller vrijheid! Het is een eretaak voor het Nederlandse volk de door hen nagelaten betrekkingen zo goed mogelijk te verzorgen. Wat van 'ons gevraagd wordt is maar heel weinig, vergeleken bij het offer dat zij moesten brengen. Van de Nationale Collecte die hier 20 Maart wordt gehouden, komt het grootste deel aan dit doel ten goede. Laat ons dan met blijdschap ons offertje brengen. Ter gelegenheid van het 50 jarig regerings-jubileum van H.M. de Koningin willen de Nederlandse vrouwen een eigen huldeblijk aanbieden. Men wil dit doen door in de Houtrusthallen in Den Haag een grote tentoonstelling te organi seren, waarin het leven en wer ken der Nederlandse vrouw ge durende deze 50 jaren wordt uit gebeeld. Het batig saldo van deze ten toonstelling zal H.M, ter hand worden gesteld voor een door haar te bestemmen doel, terwijl Haar tevens een album zal wor den overhandigd, met de hand tekening van alle geefsters. Ook op de Waddinxveense vrouwen wordt dezer dagen voor dit doel een beroep gedaan. Wij twijfelen niet of er zullen vele Waddinxveense handtekenin gen geplaatst kunnen worden in 't album dat aan onze Koningin zal worden aangeboden. Hersengymnastiek Oplossing „RAADSELTJES" 1. Ik trek m'n handschoen uit; 2. haardons; 3. eergisteren, giste ren, heden, morgen, overmorgen; 4. kwartel; 5. de letter m; 6. uw portret; 7. de cijfers 1,2,3,4,5,6, 7,8,9.0; 8, Wormerveer. Piekerwaard's Slippertje Tjonge, jonge, jonge, wat een feest was datzei Piekerwaard en hij veegde z'n lippen nog eens af- Met drie vrienden. En (maar mondje dicht) ze hadden er ken nis gekregen aan vier knappe deernen. Zij hadden de 'bloemetjes bui-: ten gezet. Met z'n achten bezaten ze te voren veertig kwartjes, grinnekte Piekerwaard ons toe, en daar hadden ze plezier voor gemaakt. Sientje, de zuinigste van 't hele stel, gaf een kwartje uit voor een bord poffertjes, Marijke tracteerde haar begeleider en zichzelf op het zelfde, Annemie verloor 75 cent in een schiettent en schoot [nog mis ook, Katrijn gaf vier kwartjes uit. De mannen waren er nog beter in thuis. Piekerwaard gaf even veel 'uit als .t meisje, waarmee hij zich amuseerde. Pakmebaard gaf twee keer zoveel. Poesestraart drie keer en Pummelaar wel vier maal zoveel als z'n meisje uit. En hoeveel was er nu ever? - vroegen we. Wat we over hadden - zei Piekerwaard - dat hebben we cp weg naar huis heel eerlijk ver deeld. 't Waren nog allemaal kwartjes, dus dat ging makkelijk. Ja ja - zuchtten wij - Ja wilt ons laten uitrekenen hoeveel er over was. Nee - zei Piekerwaard - niet hoeveel er over was, maar; hoe de paren gekoppeld waren De nieuwe bonnen Voor het tijdvak van 7 tot en met 20 Maart Bonkaarten KA, KB, KC 802 232 algemeen, 750 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen. 233 algemeen, 1600 gr. brood (gel dig t.m. 13 Maart) 231 algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak 299 eiéren, 2 eieren 225 reserve, 800 gr. brood (geldig t.m. 13 Maart) 228 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m.' 13 Maart) Bonkaarten KD, KE 802 730 algemeen, 250 gram suiker, oterhamstrooisel, enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. m versnaperingen 732 algemeen, 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen 733 algemeen, 400 gr. brood (geldig - t.m. 13 Maart) 731 algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak 729 algemeen, 2 eieren 725 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m. 13 Maart) 728 reserve, 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 803 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) 1075 suiker, 250 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. versnaperingen Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 802 19, 23 Tabak, 2 rantsoenen si garetten of kerftabak 21 versnaperingen, 200 gr. versna peringen 200 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz. of 400 gr. jam, stroop, enz. 24 versnaperingen, 100 gr. versna peringen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. tir KOOS VAN DER SPEK en Echtgenote wensen bij hun vertrek naar Canada alle vrienden en kennissen het aller beste toe Waddinxveen, 5 Maart Ï948 Allen die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of borg tochten onder hun berusting hebben, getekend door wijlen de Heer DIRK LEENDERT HUISMAN, gewoond hebbende te Alphen aan de Rijn, Groeneweg 23 en aldaar over leden 28 Januari 1948, worden ver zocht daarvan vóór 1 April 1948 op gave of betaling te doen ten kantore van Notaris G. J. SMEENK te Boskoop, Burg. Colijnstraat 80. N.B. Ook van verschuldigd gebleven landpachten en huren wordt opgave, betaling of voorstel tot afbetaling in gewacht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 3