Avonturen van Donny en Ronny een woonhuis zal plaatsen voor haar bedrijfsleider. De toegang tot dit gehele com plex is gedacht door de zo-even genoemde straat langs het kerkhof en een tweede straat, die langs de spoorbaan en de Pette eveneens naar de Kerkweg loopt en juist uitkomt ten westefi van de spoor wegovergang. Dit object zal wel enige tijd wachten op uitvoering, omdat er nog steeds geruchten lopen over de opheffing van de spoorwegverbinding. Van deze plaats af moge ik onmiddellijk hierop doen volgen, dat officiéél van een opheffing niets bekend is. Een derde straat loopt over het midden van deze terreinen en komt uit op de Dorpstraat. Tenslotte zijn natuurlijk de nodige zijstraten op dit hoofdnet uitgezet. Uit bouwtechnisch oogpunt zijn hier nog enkele moeilijkheden op te lossen met de Jan Dorrekens- kade. Op deze dijk, die de schei ding vormt tussen de belangrijke waterschappen Rijnland en Schie- land, mag niet gebouwd worden en er mag evenmin een straat op ko men, waarover zwaar verkeer zou zijn toegestaan. Daartegen verzet ten zich de waterstaatsbelangen. Bovendien moet een behoorlijke helling worden gemaakt, omdat het terrein zeer snel daalt achter de waterkering. Op de Jan Dorrekenskade wordt een wandel- en rijwielpad ont worpen, terwijl de eigenlijke straat onder aan de helling komt. Van de bovendijk is iets aardigs te maken. De Pette met de ijsbaan is eigendom van de gemeente en op de bestaande eilandjes zijn enkele groenverfraaiingen gedacht, het toekomstige Waddinxveense recreatieoord. Overigens blijft de Pette wat zij is. Achter de huizen van de Kerk weg moet nog een strookje ge dempt worden voor de ontworpen riolering en ook hierop komt een groenstrook, waardoor de achter gevels van die huizen gecamou fleerd worden. (Wordt vervolgd) Nieuws uit onze woonplaats In de alg. ledenvergadering van de afd Waddinxveen van het Centraal-Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolomen van 2 Maart j.l. is besloten dit jaar weer enkele kinderen uit te zenden naar een koloniehuis. Ouders, die denken dat hun kin deren hiervoor in aanmerking komen, gelieven zich tot uiterlijk 20 Maart bij hun huisarts op te geven. We vestigen de'aandacht van het publiek op de lezing van den Hooggeleerden heer Prof. Dr. A. H, Edelkoort, die op Donderdag 18 Maart in de Herv. Kerk zal spreken over „Een Nieuwjaarsfeest in het oude Babel". Zoals velen weten is Prof. Edel koort een der Bijbelvertalers en vol gens „De Spiegel" van 8 November 1947 beheerst zijn Hooggeleerde zeven oude en drie moderne talen. Men leze, genoemd nummer van „De Spiegel" eens na om iets meer te weten van deze eminente ge leerde en verzuime niet de lezing bij te wonen. Men raadplege verder dg adver tentie en de raambiljetten. Schaakver. W.S.V, Maandag 8 Maart speelde W.S.V. tegen Messemaker. De voorlopige uitslag is l/2 2 W.S.V. Messemaker 3 F. Koster—A. Heij 1-0 P. BroerP. v.d. Zouwen afgebr. C. Tromp—F. P. Oomens 0-1 J. Tol—A. v.d. Vüst 1-0 S. VerslootD. Hoogendoorn 1-0 H.H.Schoemaker—Dr. A. Smeeks 0-1 W. Verstoep—J. L. Voortman 0-1 K.v.d.Gaarden- W.Groenenijdk >/2 '/2 A. Bonefaas—A. Scharloo 0-1. H. v. VuurenH. Dekker 1-0 Vorige week hield de Ziekenkas „De Werkman" haar jaarvergade ring. Voorz. C. Broer opent met een welkomstgroet de vergadering. De 17. De speren suisden langs hen heen, gelukkig zonder treffen, want de negers waren toch wel een beetje bang voor zulk een vreemd gedierte en deden niet te veel moeite om het beest te raken. Toen de negers hun achtervolging hadden opgegeven, en naar hun dorp waren ruggekeerd, deden de jonge helden het omhulsel weg. Is het gelukt of niet? Ronny Je bent een pracht kerel, DonnyDat is dat, maar wat zullen we nu doen Natuurlijk naar het schip! Ze gingen op weg in de richting waar ze de zee hoorden ruisen. secretaris leest de notulen en het jaarverslag. Het rapport over boeken en bescheiden van de Penm. zijn zeer gunstigwaarna rekening en verantwoording door de vergadering wordt vastgesteld Een kleine regle mentswijziging wordt aangenomen, inzake de uitkering van 20 pCt. Deze wordt nu inplaats van 26 weken, 52 weken: Na enige bespre king van ondergeschikt belang werd de vergadering gesloten, Vorige week Woensdag- en Donderdagavond hield de Mannen- zangver. „Onvermoeid Vooruit" haar jaarlijksché uitvoeringen, in de zaal van v.d. Water en in Gebouw „Cen trum". Woensdagavond even over 8 opende voorzitter de Jong deze uit voering- avond,met enige welkonis- woorden aan "het talrijke publiek, welk de zaal tot de uiterste hoeken vulde. Hij maakte de opmerking, dat het voor het eerst was, na de her oprichting dat „Onvermoeid Vooruit" een uitvoering gaf op het Dorp. Het was tevens de eerste maal, zo zeide hij, dat we in 't openbaar zullen op treden onder leiding van onze nieuwe dirigent de heer Hoddenbagh. Hierna volgde het zangprogramma, met als eerste nummer „Droomland", wat. keurig gezongen werd. Ook het derde nummer „Bede", van G. A. Heinze werd met veel gevoel en overgave uitgevoerd. Jammer dat de zaal bij v.d. Water, hoewel een zeer gezellig intiem zaaltje, zich niet bijzonder leent voor koorzang. Dit was aan de leden vooral bij de laatste nummers zeer goed te merken, daar er duide lijk tekenen van afmatting te be speuren waren. Ook de aandacht voor de directie verslapte aan het eind van 't programma, waardoor er onzuiverheden voorkwamen" in het rythme. De tweede avond in 't „Centrum" was het zangprogramma veel beter. Het was goed te bemerken, dat het zingen hier veel lichter ging, waar door de leden geen last hadden van vermoeidheid.Tot het laatste nummer wist de dirigent de leden geheel naar zijn hand te zetten, zodat het rythme nu keurig verzorgd werd. Een waar derend woord voor de dirigent de heer M. Hoddenbagh is hier zeker op z'n plaats, die het koor hoewel hij pas 4 maanden de leiding heeft, geheel in z'n macht had. Onder zijn bekwame leiding zal het koor zeker vooruitgaan, en op een hoger-peil gebracht worden. Na de pauze werden de avonden verder verzorgd door het teveuge- zelschap Carl Tobi uit Amsterdam. j Dit gezelschap, wist de aanwezigen Jjr bet verdere van de avond geheel te boeien. Vooral de sqIo nummers van Ed Bonte waren prachtig. Verder werden er enkele leuke schetsen ge speeld, en zong Mimi Kok verschil lende ajirdige liedjes. In de 2de pauze werd op beide avonden een verloting gehouden. Daar er een flink aantal prijzen waren, waaronder verschil lende waardevolle, wist menigeen een prijsje te bemachtigen. Aan het einde van de 2de avond, bracht de voor zitter een woord van dank aan allen die hun medewerking hadden ver leend, om deze avonden te doen slagen. Ook onze Burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling. „Onvermoeid Vooruit" kan met voldoening terug zien op haar ge slaagde uitvoeringen. Vorige week Donderdagavond tijdens de Ouderavond van de Chr. Ulo-school, nam mej. S. H. Broer afscheid van deze school na een loop baan bij het onderwijs van 40 jaar, waarvan 25 jaar bij deze scbool. Naenkele toespraken van bestuurs leden en het hoofd der school, wer den haar een schemerlamp en een vaas aangeboden, terwijl de leerlin gen en oud-leerlingen haar een fraaie tas schonken. Mej. Broer dankte voor het gesprokene en voor de fraaie geschenken, benevens voor alles, waardoor het haar mogelijk geweest was, haar taak bij het onderwijs te volbrengen. Zondagmorgen had te Naald wijk in de Geref. Kerk de bevesti ging plaats van Ds. Smith, voorheen pred. alhier.De bevestiging had plaats door Ds. Bovendorp van Vleuten-De Meern. In, de namiddag en avond deed Ds. Smith zijn intrede aan de hand van Matth. 13 31 en 32. Na deze intrede werd hij toegesproken door een ouderling der kerk van Naaldwijk, Dr. Smilde namens de classis den Haag, Ds. Pontier na mens de Westlandse predikanten, Ds. van der Tas, als consulent en door Ds. Geertsema, namens de Herv. Evangelisatie en tenslotte door de heer T. van Dam, namens de kerk van Waddinxveen. Ook het gemeente bestuur was tegenwoordig. Op Dinsdag 2 Maart j.l. heeft de Chr. Besturenbond een vergade ring gehouden waar de 2de Voorz. van het Chr. Nat. Vakverbond, de heer W. Strijbis het woord voerde. Het onderwerp, behandelde de so ciale-verzekerings-wetgeving doch door de matige opkomst der leden werd deze vergadering omgezet in een praat- en vraagavond. Spreker begon met de sociale ver zekeringswetten uiteen te zetten en behandelde o.m. ook waarom een christen principieel voorstander van deze wetgeving kan zijn. Een 4 tal vragen werden door de spreker uitvoerig beantwoord. Jammer dat er niet meerdere be langstelling was voor dit belangrijk onderwerp. Zaterdag 13 Maart zal een collecte gehouden worden voor het T.B.C. fonds „Draagt Elkanders Las ten" onderafd.van het Chr. Nat. Vak verbond. Van harte bevelen wij deze collecte aan. Helpt mede deze gevreesde ziekte te bestrijden door Uw gaven en geeft daarom met milde hand. „Concordia in het goud" 16 Maart a.s. zal onze plaatselijke Muziekvereniging haar gouden jubi leum vieren met een drietal uitvoe ringen, in het Centrum. Voor deze avonden is een bijzonder programma samengesteld, voor de pauze bestaan- uit een aantal muzieknummers, ter wijl na de pauze een toneelstuk op gevoerd zal worden. De vereniging, die momenteel uit 40 leden bestaat, heeft in de loop dezer 50 jaar vele ups en downs meegemaakt, men is zelfs tot 15 leden gedaald geweest. Vooral aan enkele stoere werkers is het te danken dat Concordia is wat zij op het ogenblik is. De heer Klopper is o.m. 32 jaar lang voor zitter van de vereniging geweest. terwijl de heer van der Starre uit Gouda reeds 38 jaar lang secretaris is. Stond men aanvankelijk in de le afd., men daalde tot de 4e terug, maar kon onder de leiding van de directeur de heer van Gent, uit Schie dam, weer opklimmen tot de supe rieure afdeling. In de loop der jaren wist Concordia een 20-tal eerste, 4 ere, 9 tweede en 4 derde prijzen te behalen. Sinds 18 jaren is de heer van der Laarse met het voorzitter schap belast. Vanaf deze plaats brengen we „Concordia" hulde met haar gouden feest en spreken we de wens uit dat nog vele jaren haar klanken mogen gehoord worden. -X"— Van de 31 arbeiderswonin gen, die door de Woningbouwver eniging aan het nieuwe stratencom- plexbijde Sniepweg worden gebouwd zijn de eerste 12, gelegen aan de Prunusstraat, thans gereedgekomen, Maandag a.s. zullen deze worden betrokken. Naar wij vernemen zal de vereniging de voortuintjes met sierbomen gaan beplanten. In de woningen is aanwezig een douche cel en in de keuken een warmwater- geyser. In de Ieplaan en de Esdoorn laan komen 2 woningen voor grote gezinnen. Het is te hopen, dat ook de woningen aan deze straten heel spoedig zullen worden kunnen be trokkenen dat inmiddels de bouw van de volgende 31 woningen kan wor den aanbesteed. Deze huizen wor den tussen de nu gereed zijnde woniugen de Meidoorn straat gebouwd Donderdag j.l. hield de Handel drijvende en Industriële Middenstand haar jaarvergadering in hotel de Unie. De agenda bestaande uit jaarverslagen en bestuursverkiezing werd vlot afgewerkt. De aftredende bestuursleden, de heren C. van der Linde en Saton, werden herkozen. Gememoreerd werd dat de ver eniging 30 jSar geleden werd opgericht met 30 leden en thans 130 leden telt. Met meerderheid van stemmen werd besloten te trachten te komen tot één middag sluiting per week van de winkels. Maandag a.s. zal de heer H. W. de Vlieger, te Rotterdam, de dag herden ken dat hij in dienst trad bij de N.V. Dobbelmann, alhier. Als 13-jarige knaap betrad hij in 1898 het terrein van de tabaks fabricage, welke toentertijd nog stond onder de persoonlijke leiding van de oude heer Dobbelmann,doorliep in die jaren vrijwel het gehele bedrijf, en werd 30 jaargeleden tot chauffeur aangesteld. Als jongen nam hij. deel aan de huldi ging van de fa Dobbelmann bij de kroning van onze Koningin. Ondanks deze 50 jaren diensttijd is de heer De Vlieger nog ten volle berekend voor zijn taak en brengt nog dagelijks de bekende Dobbelmann-producten naar alle zijden heen. Smakelijk weet hij zijn belevenissen te vertellen, als hij spreekt over de tijd van hongersnood, waarin hij steeds op voedsel uft was voor het per soneel, meermalen met de Duitsers slaags raakte en werd opgesloten, maar kans zag te ontglippen. Ook zijn wagen kregen ze niet. Behendig wist hij deze te verbergen. Het zal deze jubilaris Maandag a.s. op de fabriek niet aan belangstelling ontbreken. De vlag gaat uit.

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2