üempkes' iïieubeilanen fi.u. Begin April Bedrijfsleider gezocht MEUBELMAKERS en een geroutineerde Spuiter-Afwerker Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden 1 lederen t handschoen, 1 witte wollen sjaal, 1 huissleutel, 1 rozenkrans, 1 bruine want, 1 bril, 1 bruine herenportemonaie, 1 vul potlood, 1 snoeimes, komen aanlopen 1 witte hcfnd met gele vlekken. Verloren: 1 zwarte handkap, 1 bruine herenportemonaie, 1 zilveren broche. Zuidplaspolder. De dezer dagen door het polder bestuur opgemaakte lijst van stem gerechtigde ingelanden bevat de na men 314 personen, terwijl er 50 mede-eigenaren op voorkomen. Door 114 stemgerechtigde ingelanden zijn doorlopendgemachtigden aangewezen om hun belangen in de vergaderingen en bij de verkiezingen te behartigen. Van het bestuur is dit jaar aan de beurt van aftreding, doch herkies baar, de heemraad, de heer F. Hijkoop alhier. Groene Kruis. De afdeling Waddinxveen van de Z.-Holl. vereniging „Het Groene Kruis" voert een actie om haar le dental aanzienlijk uit te breiden en de contributie meer in overeenstem ming te doen zijn met doel en stre ven van deze vereniging. Dezer da gen wordt haar tweede circulaire verzonden. Het bestuur heeft de gemeente in meer dan loo kleine stukjes verdeeld en zal voor elk daarvan een jonge dame vragen om bij haar ouders eu de buren hoogstens 20 de intekenbiljetten op te halen. Het vertrouwt hiervoor ook nu niet te vergeefs een beroep op deze mede werking te zullen doen, Véle handen maken licht werk. Eigen Haard. De vereniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigem Haard" hield haar algemene ledenvergadering. De bijeenkomst was slechts matig bezocht. Aan het uitgebracht verslag over 1947 ontlenen wij, dat het bestuur ongewijzigd bleef: het aftredend lid J. Roubos werd in 1947 herkozen. Het ledental bleef onveranderd op 22. De financiële toestand der ver eniging- is vrij gunstig de reserve rekening beloopt «en bedrag van f 559,14. Omtrent de plaatsjes lezen wij het volgendeEr werden zes plaatsjes uitgegevendat is* reeds 20 jaar ge leden. De eerste drie jaren betaalde men voor elk plaatsje aan rente per jaar f 144,—Daarna moest ook af lossing worden betaald en werd de rentevergoeding omgezet in een jaar lijkse annuiteit van f 208,80 voor elke woning met bijbehorende grond. Gerekend werd dat dit bedrag gedu rende 30 jaar zou moeten worden betaald. In 1931 vond de Regering aanleiding de annuiteit tot ongeveer f V85,— te verminderen en in 1940 had een hertaxatie plaats waardoor de annuiteit andermaal omlaag werd gebracht, ditmaal tot circa f 140,— of nog geen f 2,70 per week. De betaling geschiedt per week en door afdracht van dit betrekkelijk kleine bedrag wordt gaen eigenaar van een derde hectare land met een mooie woning. Vier der plaatsjes zijn reeds ge heel vrij. De rekening van de penningmees ter werd goedgekeurd en vastgesteld. Bij de hierop volgende erkiezing van een bestuurslid, wegens aftre ding van de vice-voorzitter, werd de heer J. Jager als zodanig herkozen. De voorzitter deelde mede, dat in het afgelopen jaar ook onder de ogen is gezien of reeds kan worden over gegaan tot het stichten van plaatsjes, doch er bleken nog al enige moei lijkheden in de weg te liggen. Intus sen heeft deze zaak de volle aan dacht van het bestuur. Na rondvraag volgde sluiting. Vrijdag 1.1. herdacht de heer N. Bontenbal, alhier, de dag dat hij 25 jaar geleden werd aangesteld als ver tegenwoordiger van de Levensverz.mij. R.V.S. Predikbeurten op Zondag 14 Maart 1948 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur Ds. L. Vroegindeweij. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. De Ruiter, van Schoonhoven Vereniging »Wet en. Evangelie« Voorm. 10 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik, Hoogleraar te Utrecht Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst Burgerlijke stand Aangiften van 4 t/m 10 Maart 1948. GeborenJan, z. v. D. Trouwborst en N. de Kooter. Jan, z. v. N. L. van der Zijden en L. Peilekooren. Martha, d. v. J. J. Straver en M'. Metselaar. Boudewijn, z. v. W. J. Los en B. van Leeuwen, Geertruida Margaretha, d. v. J. H. Uittenbroek en G. M. van Erk. Hermanus Christiaan, z. v. H. Verweij en A. J. Rehorst. Maria Petronella, d. v. J. L. P. van Kempen en A. van Kempen OndertrouwdC. C. van Esch en A. T. van Vuuren. k<&" De Zondagsdienst wordt Zondag 14 Maart waargenomen door Dr. P. VAN DER LINDE Het heeft de jubilaris deze dag niet aan belangsfelling ontbroken/Het was een aan- en aflopen van belangstel lenden, terwijl een aantal bloemstukken deze dag luister bijzetten. De direc teur, chefs en collega's kwamen in de loop van de dag de jubilaris compli menteren, waarbij hem door de directie de gouden draagmedaille werd aan geboden, benevens een prachtige por tefeuille met inhoud. Ook door de collega's werden hem gesehenken en bloemen aangeboden. De heer Bontenbal heeft zich in onze gemeente een vooraanstaande plaats veroverd, mede te danken aan zijn populaire figuur. In de zwem-en gym- nastiek-wereld is hij een gaarne gezien persoon, geen wonder dus dat hij spontaan werd gehuldigd. Het was dan ook voor hem en zijn gezin een onvergetelijke dag. Woensdag 14 April zal het Meis jeskoor „Soli Deo Gloria" onderafd. van „De Lofstem", een uitvoering geven in het „Centrum". Volstaan we ditmaal met deze voor lopige aankondiging. De Nederlandse Vrouw Met blijdschap zullen velen het bericht in de bladen gelezen hebben, dat het hoofdbestuur van de orga nisatie die, als huldeblijk van de Nederlandse vrouwen aan H.M. de Koningin, ter gelegenheid van haar 50 jarig Regerings-jubileum de Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw" organiseert, besloten heeft deze tentoonstelling gedurende de gehele Zondag gesloten te houden. Wij gevoelden dat deze stap voor het Hoofdbestuur een belangrijk offer betekent. Want het is slechs een be trekkelijk klein gedeelte van het Ne derlandse Volk, dat er bezwaar te gen heeft, indien een dergelijke ten toonstelling, althans gedurende een gedeelte van de Zondag geopend is. En de Zondag is juist voor de opbrengst der toegangsbewijzen een zeer belangrijke dag. Maar zeer terecht heeft het Hoofd bestuur gevoeld, dat aan een hulde blijk van de Nederlandse vrouwen aan onze geliefde Koningin alle Nederlandse vrouwen moeten kun nen medewerken. Onze Waddinxveense dames zijn reeds druk bezig, Voor zover er ook in Waddinxveen vrouwen zijn, die aanvankelijk, op grond van principieële bezwaren te gen het geopend zijn op Zondag, ge weigerd hebben bij te dragen, ver trouwen wij, dat zij nu hun bijdra ge alsnog aan één van de comité leden zullen doen toekomen. De oorlogsgraven De actie voor het „Nationaal Monument", bedoelt behalve voor de zorg voor de nagelaten betrekkingen der gevallen, ook een behoorlijk bedrag bijeen te brengen voor de verzorging der oorlogsgraven in ons land. Velen- hebben in de strijd voor onze vrijheid het leven gelaten- Het is een erezaak voor het Ne derlandse volle er zorg voor te dra gen, dat hun graven altijd behoor lijk zullen worden onderhouden. Hieraan kan iedereen medewerken door zoveel mogelijk een vierkante centimeter van het damterrein te ko pen. De plaatselijke commissie is met haar voorbereidingen ongeveer gereed, op 20 Maart zal de Wad dinxveense burgérij de gelegenheid krijgen haar bijdrage voor deze zaak te géven. Wij vertrouwen.dat Waddinxveen zich ook hierin van haar beste kant zal laten zien. Bekendmaking - Op de datums, gestempeld op de in omloop zijnde bonkaarten kunnen worden afgehaald: Levensmiddelenkaart 806, Bonkaart voor a.s. moeders. Schoenenbon, met no. 7 Brandstoffenkaart TA 806. Nadere mededelingen volgen. Hersengymnastiek OPLOSSING Piekerwaard's Slippertje Ieder gaf gehele kwartjes uit, waarvan het gezelschap er te zamen 40 stuks bezat. 'Daar de uitgaven geen aanleiding gaven tot wisselen, werden dus ook ge hele kwartjes verdeeld- Het restant kon blijkbaar eer lijk verdeeld worden tussen 8 mensen. Er moeten dan minstens 8 kwar tjes zijn overgebleven. Meer is mogelijk, aangezien de uitgaven dan niet meer kunnen kloppen. De paren bestonden dus uit Poesestaart-Sientje, Pummelaar- Marijke, Pakmebaard-Katrijn en Piekerwaaid-Annemie, De nieuwe bonnen Bonkaarten KA, KB, KC 802 241 melk, 4 liter melk 243 melk, 7 liter melk 246 vlees, 100 gram vlees 247 vlees, 300 gram vlees 248, 249 boter, 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 266 algemeen 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 267 algemeen, 50 gr. cacao 268 algemeen, 1600 gr. brood (gel dig t.m. 20 Maart a.s.) 269 algemeen. 400 gr. brood 1 rant soen puddingpoeder, vermi celli e.d. 253 reserve, 800 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart a.s.) 255 reserve, 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 256 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) 180 algemeen, (Bonkaart 802) 250 gr. zechte zeep (reeds aangewezen) geldig t.m. 20 Maart Bonkaarten KD, J£E 802 743 melk, 12 liter melk 746, 747 vlees, 100 gr. vlees 748 boter, 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 749 boter, 125 gr. margarine of 100 gr. vet 766 algemeen, 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 767 algemeen, 100 gr. cacao 768 algemeen, 400 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) 769 algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, ver micelli e.d. 753 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) 680 algemeen, (Bonkaart 802) 500 gr. zachte zeep (reeds aangewezen) geldig t.m. 20 Maart L. DONKER en Echtgenote willen langs deze weg al hun Familie, Vrienden en Bekenden, bij hun ver trek naar Canada, hartelijk groeten van AANDEELHOUDERS van te WADDINXVEEN op Maandag 22 Maart a.s., voormiddags om 11 uur, in Hotel „De Zalm", Markt 34 te Gouda. De punten van behandeling liggen vanaf heden ter inzage ten kantore der Vennootschap te Waddinxveen Houders van Aandelen aan Toonder, die aan de stemming wensen deel te nemen, moeten, ingevolge Art. 33 der Statuten, hun aandelen twee dagen vóór de vergadering deponeren bij een der kantoren van de Rotterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Utrecht of Gouda, of ten kantore van de Vennootschap te Waddinxveen DE RAAD VAN COMMISSARISSEN aanvang der nieuwe cursus Opleiding examen 1949 Aangifte dagelijks van 9—12, 2—6 en 6.30—10.30 uur 's Zaterdags van 9—12 en 1.30—4 uur in kleine meubelfabriek waar alleen zeer exclusieve meubelen worden gemaakt (geen massawerk). Alleen eerste klas kracht komt in aanmer king, Leeftijd liefst tussen 40—50 jaar. Bij gebleken geschiktheid en betrouwbaarheid interessante toe komst-perspectieven Br. of pers. aanm. bij »EMJEE«-Meubelfabriek, kantoor Steenstraat 48, Nijmegen. Tevens plaats voor enige eerste klas

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 3