Avonturen van Donny en Ronny O Dit zogenaamde herbouwplan is door de gemeentelijke instanties vastgesteld en goedgekeurd en de v/acht is nu op de goedkeuring van gedeputeerde staten en van de dienst van de wederopbouw. De gronden moeten allereerst bouwrijp gemaakt worden en zo dra tot uitvoering wordt, overge gaan kan volgens de voorschriften op subsidie van het rijk worden gerekend. De totale kosten van uitvoering van het gehele plan wo'den momenteel geraamd op 435,000,—. Een belangrijk kapi taal, dat in de vorm van bouw grondprijs gedeeltelijk zal moeten worden terugontvangen. Dit zijn momenteel de bestaande plannen, terwijl er nog twee in voorbereiding zijn nl. een rege ling in onderdelen voor de Noord kade, alwaar de vestiging van groot industrie zal word'en gestimuleerd en een regeling voor het gebied tussen de Jan Dorrekenskade en Burgemeester Trooststraat, achter de Zuidkade, Deze plannen zijn het college van B. en W. gepasseerd maar aan gezien zij de gemeenteraad nog niet hebben bereikt is het voorbarig er hier reeds over te spreken. Wanneer U evenwel belang stelt in de verdere ontwikkelings plannen van Uw gemeente, dan geef ik U wel in overweging eens naar het raadhuis te komen, zodra in de krant de aankondiging van de ter visielegging is verschenen. Wilt U van te voren een afspraak maken dan bestaat daartegen niet het minste bezwaar en het voordeel is bovendien, dat U, wanneer U dingen ziet die U niet juist voor komen, bezwaren kunt indienen bij de gemeenteraad. Op deze wijze kan een ieder medewerken om het beste voor de gemeente te berei- kefo. Nieuws uit onze woonplaats - De heer G. de Pater te Haas trecht heeft voor de benoeming als Godsdienstonderwijzer te Wormer- veer bedankt. Dinsdagmiddag ontstond brand in de houtwarenfabriek van de heer H. /an Os, aan de Henegouwerweg. _oen de brand ontdekt werd, woedde deze met grote hevigheid op de tweede verdieping, waar een grote voorraad afgewerkte producten en fineer opgeslagen waren. Het is dan ook te danken aan het _zo vlug in grijpen van de brandweer, dat de brand geen grotere afmetingen kon aannemen. Het bleef beperkt tot de tweede verdieping, die echter geheel is uitgebrand. Beneden werd veel waterschade aangericht. De oorzaak van de brand kon nog niet worden vastgesteld. Verzekering dekt de schade. Maandagavond zal in het „Cen trum" door de A.R. Kiesvereen, een z.g.n. Praatavond worden gehouden, waar het raadslid de heer J. Berg hoef zal spreken over De gemeente- lflke „autonomie1"'. Voor de firma Van Dijken, spiegolfabriek Hollandia, was het Maandag een bijzondere dag toen de geheel verbouwde fabriek weer in gebruik kon worden genomen. Zowel het uitwendige als het inwendige van het gebouw heeft een algehele verandering ondergaan. Voor deze heropening was grote belangstelling van de zijde der plaat selijke industrie en uit de kring der relaties. Een groot aantal bloem stukken zetten het geheel luister bij. In aansluiting.op ons bericht van vorige week, waarin het 50-jarig jubileum van de heer Vlieger bij de N.V. Dobbelmann, alhier werd aan gekondigd, kunnen we mededelen dat dit jubileum op grootse wijze werd gevierd in het bedrijf. Door directie en collega's werd de jubilaris hartelijk toegesproken en werden hem verschillende geschen ken aangeboden. Namens ons ge meentebestuur werd hij door burge meester Warnaar gelukgewenst. Wfl vestigen de aandacht van belanghebbenden op de advertentie van deGymnastiekverènigingT.O.O.b. waarin wordt medegedeeld, dat de oefenuren van de kinderafdeling zgn verzet. 18. Daar liepen ze heel alleen in de grote Afrikaanse wildernis, waar wilde dieren leven. Wat schrokken ze dan ook toen een luid gebrul hen deed omkijken en daar op de weg een echte leeuw zat, die hen dreigend aanstaarde, terwijl zijn straat vervaarlijk heen en weer zwiepte. Heip, wat moeten we doen schreeuwde Ronny. Als versteend bleven ze staan, niet in staat zich te bewegen. En duidelijk zagen ze, dat de leeuw zich voor de sprong klaar maakte. Woest brullend sprong de leeuw Op dat moment werden de jongens door even onzichtbare handen omhoog getrok- ken, terwijl de leeuw met zijn neus op de plaats terekht kwam, waar Donny en Ronny even tevoren had gestaan J. C. Mastenbr deze vereniging va- ogene samenstelling dient alle lof- Niet waarop hij zijn koo bezieling weet op tfca zang van deze avonljB vends bezat, dat mefcr loers kan zijn- Het programma vfV wisseld door het oj ten Karreman en volgzame piano-be Van Dam ten voor 2 violen van olisten hoorden wij meer overtuigende uitvoeren- Het kerkgebouw Jubileum Concordia. Dinsdag 16 Maart gaf „Concordia" haar eerste Jubileum-uitvoering ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan. Met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen opende de voorzitter, de heer van der Laarse, deze avond en gaf een kort overzicht van de afgelegde weg gedurende deze 50 jaar met als eind punt dit jaar, het' concours in Loos- drecht in de supr. afd. Hierna werd de directeur, de heer van Gent uit Schiedam, die thans 20 jaar „Concordia" dirigeert, een blijvende herinnering aangeboden, alsook'aan zijn echtgenote. Onder de aanwezigen werden opge merkt de burgemeester, de beide wethouders, de gemeente-secretaris en de heer van der Most, notaris, met hunne dames, verder verschil lende afgevaardigden van andere verenigingen, alsook de echtgenote van de oud-voorzitter, de heer J.W. Klopper. Na deze huldiging werd het muzi kale gedeelte 'op keurige wijze voor gedragen en waren deze, gezien de zware nummers, een goede prestatie. Vervolgens werd gelegenheid ge geven tot het aanbieden van geluk wensen, waarvan door velen gebruik gemaakt werd. Allereerst door de burgemeester, die betoogde dat een gemeente zonder muziekvereen. haast niet denkbaar is, gezien de mede werking bij verschillende feestelijk heden ter eere van ons Vorstenhuis en bijv. het inhalen van een nieuwe burgemeester. Spr. gaf de verzeke ring dat Concordia ten alle tijde kon rekenen op steun van B. en W. Hij bood namens het gemeentebestuur een prachtige bloemenmand aan. Vervolgens gaf de heer A. Kwaak op sappige wijze een overzicht van de vereen, in haan eerste jaren en sprak de heer Buurman als mede oprichter en mevr. Klopper namens haar echtgenoot. De muziekvereni gingen te Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, en Boskoop, verder de Herv. Zang vereen. Vox Jubilante, Muziekvereen. Voorwaarts, Wadd. Mannen- en Vrouwenkoor, Voetbal vereniging, Gymnastiekvereniging Oranjevereniging, complimenteerden alle de jubilerende vereniging. Na mens de vrouwen en verloofden van de leden overhandigde mevr. Bezoen een stel bekkens, een mars en een couvert met»inhoud. Door de heer Langendam werd namens de tamboers een mars aan geboden. Een en ander ging verge zeld met het aanbieden van bloem stukken. Het podium was dan ook weldra in een bloementuin herschapen. Te midden hiervan werd het geheel op de gevoelige plaat vastgelegd. Tenslotte dankte de voorzitter allen voor de grootse hulde, in het bij zonder de dames Verstoep en Verweij, die een pluim kregen als stille werk sters voor het huldeblijk der vrouwen. Concordia heeft zulke dames nodig. Ook de heren van der Laarse en Van der Starre werd een fruidmand aangeboden, voor het vele werk door hen voor Concordia verricht. De avond werd besloten met het opvoeren van het toneelstuk „Zijn tweede jeugd". Er werd flink ge lachen, een bewijs dat het stuk m de smaak viel. Het was een waardig „Concordia" feest en wj wensen dat zij op deze weg voorspoedig mag blijven voort gaan. Collecte. De Zaterdag j.l. ge houden collecte voor het t.b.c. fonds „Draagt elkanders lasten" bracht de som van f 273.80 Maandag 14 Maart was voor de heer K. Hollander een heugelijke dag. Hij was n.l. op die dag 25-jaar in dienst bij Kempkes Meubelfabrie ken N.V. 'sMorgens werd Hollander door de directie ten kantore der N.V. ontvangen. De directeur overhan digde aan de jubilaris een prachiig Delftsblauw wandbord, benevens een geschenk onder couvert. Aan mevr. Hollander werden bloe men overhandigd. Van zijn collega's ontving hij een stel mooie overgordijnen waarmede ook vanzelfsprekend zijn vrouw zeer ingenomen was. De gehele dag kwa men kennissen en vrienden de familie Hollander gelukwensen. Al met al kan de jubilaris op een mooie dag terugzien. a.s. Donderdag-avond 8 uur, zal in de Geref. Kerk alhier door het Kerkkoor onder leiding van de heer Hoddenbagh, een Paas leclama- torium worden uitgevoerd. Uitvoering Waddinxveens Vrouwenkoor. Zij, die zich Donderdagavond 11 Maart j.l. begaven naar het Kerkgebouw der Rem. Geref. Gemeente alhier, tot bijwo ning van een uitvoering van Waddinx veens Vrouwenkoor, zullen deze gang geenszins hebben betreurd. Onomwonden wordt op deze plaats onmiddellijk erkend, dat hier door een klein vrouwenkoor koorzang werd gebo den, die het middelmatige peil verre over treft. Dit koortje, mumeriek klein, doch kennelijk voorzien van krachten van uit stekend gehalte, gaf deze avond muzikaal zoveel goed te horen, dat deze qualiflcatie zeker op zijn plaats is. Het programma, dat helaas wat te lang was, omvatte een aantal kleinere werken voor dit vocaal ensemble, die stuk voor stuk a capella werden gezongen. Reeds met het eerste nummer („Een dag in de lente" van Olivier Koop) werd deze goe de indruk gevestigd, hetzelfde mag gezegd worden van het streng rhythmisch gezon gen „Lenteweelde" van W. van Bruggen, terwijl „Het Creupelken", een geestig en compositorisch knap werkje van Albert de Klerk, met groot genoegen kon wor den beluisterd, om slechts deze koorwerk jes met name te noemen. Zoals gezegd, het programma was te lang en er is in dit verband aanleiding om de onzuiverheden, die zich hier en daar openbaarden, te wijten aan vermoeid heid bij de leden van het kleine koor. Een goede afwisseling werd verkregen door het optreden van de Gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap uit Moerkapelle. Dit koor, dat op. een niet onverdienstelijke samenklank mag bo gen was weliswaar niet van hetzelfde gehalte als het eerdergenoemde vrouwen koor, het had meer met onzuiverheden te kampen en legde niet het bij de dames zo opmerkelijke nuanceringsvermogen aan de dag, doch ook dit zong zonder steun van een instrumentale begeleiding en le verde voortreffelijk werk. De wijze, waar op dit gemengd koor b.v- de wals van Lanner en de humoristische „Spijskaart" van Zöllner ten gehore bracht, was hoogst verdienstelijk. Bij dit laatste werkje (moei lijk aan te horen met drogemond) verhoogde de ernst, waarmee deze luim te berde werd gebracht, onmiskenbaar het komisch effect. Een waardig slot van het pragramma vormde het door de beide koren gezon gen „Haec Dies" van Alphons Vranken. Een woord van hulde voor alles komt toe aan de eminente directeur, de heer Damverenig Stand na de huishoudelijke F. Jacobi A. Blonk C. Blonk A. Blom T. Twigt A. v. Ringelenst J. de Beer C. J. Cortenoevt H. Troost A. M. Littooy A. v. Rietveld C. Kramp T. Baan D. la Grand C. v. Dam J. Terlouw W. v. d. Heyden L. de Graaf A. Tol G. Heeren W. v. d. Laan J. Timmerman Gevonden en v Gevonden 1 bos sleutels, 1 blanwe mats. Verloren: 1 1 grijs-blauwe 1 bruine zakme 2' d jl 1 3 6 3 3 3 2 3 2 5 2 1 5 4 1 4 4 4 4 3 2 zt pi i! .o l 3f b 1 2 2®r M Predikbeurten op Zondag 21 Maart 1948 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45, 10.30 uur Ds. L. Vroegindeweij. Nam. 6.30 uur de Heer A. Twigt Goede Vrijdag nam. 7.30 uur Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. G. Visser van Rotterdam Goede Vrijdag nam. 7.30 uur Ds. Guilleamme van Amsterdam Vereniging »Wet en Evangelie* Nam. 3.15 uur Ds. Jac. Treffers, N. H. Pred. Rotterdam Goede Vrijdag nam. 7 uur Ds. J. H. F. Engel N.H. Pred. R'dam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Goede Vrijdag nam. 7 uur Ds. N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. P. D. van Royen Donderdag 27 Maart nam. 7 uur Ds. P. D. van Royen Avondmaal Burgerlijke stand Aangiften van 11 t/m 17 Maart 1948. GeborenArie Willem Jacobus, z. v. A. van Ede, en A. van den Berg. Gerrit z. v. D. Uitbefjerse en J. Bontebal. Marinus Adrianus z- v. J. A. J. Straver en C. H. Zwaard. Ondertrouwd: D. Boere en M. Gibbon, J. Ravensberg en G. J. Bosman. Gehuwd H. W. Lindhout en C. Molenaar, C. C. van Esch A. T. van Vuren. OverlijdenL. W. Vefmulm, 75 jaar. A. v. d. Loo, 78 jaar. De Zondagsdienst wordt Zondag 21 Maart waargenomen door Dr. J. W. H. HELLEMAN De nieuip] Bonkaarten 259 algemeen, cnjji zeep of 260 algemeen, rijzend b 261 algemeen, rantsoen 262 algemeen, dig t.m. 263 algemeen, t.m. 27 264 eieren, 4 eia 265 algemeen, hamstrooii jam, stroc versnap 254 reserve, 8 t.m. 27 258 reserve, 400 t.m. 27 270 algemeen, Bonkaart 759 algemeen, zeep of 760 algemeen, rijzend b; of kindetl 761 algemeen, rantsoen 762 algemeen, t.m. 27 763 algemeen, t.m. 27 764 algemeen. 765 algemeen, terhamsti gr. jam gr. vers: 755 reserve, 40l|rc t.m. 27 758 reserve, 501 rijzend b of of kindei 770 algemeen Tabak-en Versi QA, Q8 - 25, 26, 29 Tabfnt garetten 27 versnapering peringen hamstroo jam, stro 30 versnapering1 peringen boterham; gr. jam- V 51 iir (1 4 >r

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2