TW Avonturen van Donny en Ronny <èf" 34 dagen op een vlot Nieuws uit onze woonplaats De Gemeenteraad is tegen Dinsdag-avond bijeengeroepen, ter "behandeling van een adres aan Gede puteerde Staten inzake de door Gouda gewenste grensregeling. Het bestuur van de vereniging van Plattelands-vrouwen verzoekt ons mede te delen dat de ouden van dagen a.s. 10 April om 2.15 uurn.m. worden verwacht op de gezellige middag ïn lunchroom van de Water. Polders „Achterof en de Putte". De door het bestuur van genoemde polders opgemaakte rekeningen over het afgelopen kalenderjaar bieden een vrij gunstig beeld van de finan ciële toestand dier lichamen. De reke ning van de Achterofse polder be draagt in ontvang f 6304.69 en in uitgaaf f 4635.64, zodat er een batig saldo is van f 1669.05. Voor de Putte belopen de ontvangsten f 4767.66 en de uitgaven f 3559.35, alzo een batig saldo van f 1208,31. De gemeenschap pelijke kossen, namelijk die van be stuur, beheer en bemaling bedragen aan ontvangsten f 38749.31 en aan uitgaven f 33870.73, zodat deswege een batig saldo te boeken is van Deze uitkomst weerspiegeltzich-^f—- De Gymnastiek-vereniging in de begroting voor 1948 in zoverre, T. O. O. S. gaf een tweetal uitste- dat de uitgaven van'de Achterofse kend geslaagde uitvoeringen. In het polder zullen gedekt kunneü worden volgend nummer hopen we hierop met een omslag van f 6.— per ha, nader terug te komen, evenals verleden jaar, terwijl de ge- meenschappelijke lasten, die in 1947-$f- Dezer dagen werd door de ge- -r__ 'i a inmirt-vArAPTi. "Kurkwee" 21. Grr! Grr! Grr! klonk het achter Mac-Brekum en met een schok kwam hij tot de werkelijkheid, draaide zich om en zag tot zijn grote verrassing een mensaap staan, die tot zijn nog grotere verbazing heel vrolijk keek en naar beneden wees waar Donny en Ronny stonden. Nu breekt mijn klomp, mompelde Mac-Brekum.... Dag meneer, zeiden de jongens, we zijn weer terug en meneer aap heeft ons gered,en Ze verteldenjaan de detectieve hun avonturen. Toen de jongens klaar wa ren zei Mac-Brekum geen woord, stond op en haalde uit een koffer een grote zak met suikerklontjes en gaf die aan de aap. Deze greep de zak met suikerklontjes en gaf die aan de aap. Deze greep de zak met glinsterendé ogen en stak deze zonder veel com plimenten in zijn grote bek. GrrGrrGrrbromde hij, nam een aanloop en rende de wildernis in. niet minder dan f 14—bedroegen zullen kunnen worden teruggebracht tot f 11,per ha. De bijzondere uit gaven voor De Putte zullen echter moeten stijgen, omdat de bruggen nog al hoge eisen stellen aan de financien. De omslag hiervoor zal, wanneer de plannen verwezenlijkt moeten worden, moeten worden ver dubbeld. Dinsdag geraakte de heer P. R. op de timmerfabriek van fa. P. Both met zijn rechterhand tussen de fraisbank, met gevolg dat hem twee vingers werden afgesneden. Hij moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Gouda wórden vervoerd. Maandag-avond- hield de Chr. Besturenbond in combinatie met enkele kleine afdelingen haar feeste lijke jaarvergadering. Na opening door de voorzitter, werden de jaarverslagen van secre taris en penningmeester uitgebracht, Ter afwisseling gaf het zangkoor uit de afd. landarbeiders, enkele zang nummers ten beste. Door een aantal leden uit de diverse afdelingen werd een stuk „De zoon van Berkenhof" opgevoerd, welk stuk onder grote spanning door de aanwezigen werd gevolgd. De B-B. mag op een wel geslaagd jaarfeest terugzien. Woensdag-avond vierde de Chr. Houtbewerkersbond haar 6e lustrum in het Centrum. De voorzitter,' de heer van Twigt memoreerde in dankbaarheid de herrijzenis der afdeling na de bevrij ding. Na de gebruikelijke verslagen -yolgden de felicitaties van plaatse lijke en genabuurde organisaties. Als feestredenaar'bracht de Bonds voorzitter, de heer Westdrjk, ver schillende lotgevallen van de afd. naar voren en wekte de leden op tot grote activiteit en het waarach tig beleven van de Chr. beginselen en het overtuigen van de noodzaak der Chr. organisatie, aan hen die hier nog buiten staan en de uitbrei ding van het ledental. Tot laat in de avond bleef men in gezellig samenzijn bijeen, waarna deze verg. door de heer Holmer op gebruikelijke wijze werd gesloten. Door de Toneelvereniging K. T. W. werd deze Week in het R. K.- vereniging-gebouw een tweetal op voeringen gegeven van het door onze plaatsgenoot, de heer A. Boere, geschreven toneelstuk „De Suiker tante". Beide avonden was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet een bewijs dat het stuk was „ingeslagen". De heer Boere krijgt een zekere vermaardheid in het toneelschrijven, daar zijn stukken reeds op verschei den andere plaatsen met succes wer den opgevoerd. Maandag 19 April zal in het „Centrum" voor de A.R. Kiesvereni ging in openbare vergadering optre den de heer Gosker, adj. secr. van het Centraal Comité over het ver- kiezings-program der A.R. Partij. likwideerde Buurt-vereen. Kerkweg van het saldo der kas, dertig gulden geschonken aan de Vereniging „Het Groene Kruis" en eveneens dertig gulden ten bate van de uitgaansdag van de ouden van dagen. Mej. N. in 't Veld. hoofd der Chr. Kleuterschool aan de Oranjelaan, is benoemd aan de zelfde school te Rijswijk. Vorige week Dinsdag hield de afd. van de Chr. Land- en tuinbouw- arbeiders haar jaarvergadering, waar als vertegenwoordiger van het hoofd bestuur, de heer Stokman, tegen woordig was. Deze wees in een rede op het grote belang van de vakor ganisatie, zulks ook in verband met de dreiging van het communisme. Door de secretaris en de penning meester werden verslagen uitge bracht. Men kreeg hierdoor een in zicht in het vele werk, wat door de organisatie wordt verricht ten bate van de leden. Het verdere van de avond werd gezellig doorgebracht met voordrachten en enkele samen spraken, terwijl een zangkoortje on der leiding van de heer C. Kole enkele nummers ten gehore bracht. Er heerste een gezellige stemming en de afdeling kan dan ook met vol doening op deze geslaagde avond terugzien. Thans kunnen voor rentebrj- schrijving worden ingezonden de rijkspostspaarboekjes van inleggers, wier familienaam begint met de letter T. 2de Paasdag hield de P.D.V. „De Sperwer" een eierenvlucht vanaf Lekkerkerk. De prijzen wefden als volgt behaald, 1 W. v. d. Water, 2 D. Oskam, 3 W. v. Berkesteijn, 4 P. Metselaar, 5 C. Droog, 6 H. v. Dijk, 7 J. de Beer, 8 J. Fens, 9 H. v. d. Berg, 10 J. v. Ardenne, 11 P. Vink, 12 G. Burger, 13 J. v. d. Zijden, 14 L. Hoogerdijk, 15 D. v. Wageningen, 16 A. P. v. d. Graaf, 17 P. Kersbergen. 18 A. v. d. Graaf. Emmabloem collecte De t.b.c.-vereniging, beter gezegd „Het Groene Kruis doet de laatste tijd wel van zich spreken. Nauwe lijks is de actie tot vermeerdering van het getal leden achter de rug of we krijgen de Emmabloem-collecte. „Moet dat zo blijven" 1 horen we onze lezers al vragen. Neen geachte lezer of lezeres, dat juist niet. Maar de Emmabloem is het enige bloeme tje dat niet beinvlöed wordt door de weersgesteldheid en automatisch in April verschijnt. Of het nodig is behoeven wij niet te demonstreren het is voldoende bekend welke grote bedragen gemoeid zijn met een in tensieve bestrijding van de tubercu lose. Maar, gelukkig de tbc-bestij ding behoeft in onze gemeente geen speciaal woord van aanbeveling. Alleen dit: de vereniging, die de collecte op Zaterdag 24 April a.s. moet houden, heeft dames en heren nodig, die als collectant of collectant? willen meehelpen aan het welslagen der inzameling. En daartoe doet het bestuur een beroep op alle ingezete nen. De beide wijkverpleegsters ge ven het goede voorbeeld en zullen ieder een gedeelte van het af te vis sen terrein voor haar rekening nemen wie volgt. De zusters der vereniging zullen gaarne de namen noteren van hen, die de behulpzame hand willen bieden. Schaakvereniging" W.S.V. Onder veel belongstelling speelde W.S.V. Maandag j.l. de laatste wed strijd voor de R.S.B. tegen Capelle a.d. IJsel. W.S.V. die met 3 invallers speelde, verloor met 6—3 de mooie kans op het kampioenschap. De uitslag is W. S. V. Capelle a. d, IJsel. F. Koster—G. de Groot 0-1 G. ~HeikampB. Star 0-1 door ROBERT TRUMBULE 22 De regen had ook onze kleren en lichamen een bad gegeven dat veel van het zout en het zweet weg waste. Het weinigje dat we gedronken hadden, was niet genoeg om onze uitgedroogde weefsels veel goed te doen, maar in ieder geval had den we dien nacht althans onzen dorst kunnen lessen. Ongelukkiger wijze was er echter niet genoeg regen gevallen om de rubberfles, die tot de uitrusting van de boot behoorde, te vullen. We hoopten vurig dat de volgende bui niet te lang op zich zou laten wachten. Dien nacht schoot de wind weer naar het Noorden en later lichte lijk naar het Oosten, zodat we ons anker ophaalden. Heel dien zesden dag keken wij verlangend en hopend uit naar een volgende stortbui, want onze dorst, geprikkeld door dien schamelen dronk, werd met het uur scherper. Het water dat we tot ons hadden genomen, was blijkbaar onmiddel lijk geabsorbeerd door ons verdorst gestel. Zodra de zon weer begon te branden, kwam dat nu maar al te bekende gevoel van droogheid en versmachting weer in onze keel op en ditmaal zoveel moeilijker uit te houden. Wat de honger betreft, onze gekrompen magen waren thans ongevoelig. Ieder op zijn beurt vertelde zijn levensgeschiedenis, en zodoende raakten we beter en beter met elkander bekend. Ik schijn me te herinneren dat ik dien nacht althans een beetje C. Tr6mpJ. Oskam 0-1 J. Tol—R. Hartman 1-0 H. H.SchoemakerP.P.Raetman afgeb. H. v. DjjkeJ. Zeeuw 0-1 W. Verstoep—D. Zeeuw 0-1 K. v. d. Gaarden—J. Molenaar 0-1 A. Bonefaas—P. v. d. Waal 1-0 H. v. Vuuren—W. P. v. Reeuwijk 1-0 Uitslagen van de Winter-compe- titie zijn: H. v, Vuuren—F. Koster 1-0 S. Versloot—C. Tromp l/2 G. Heikamp—F. Koster 0-1 P. Broer—K. v. d. Gaarden 0-1 F. Koster—A. Bonefaas 1-0 Uitslagen promotie degradatie paf tij en W. Verstoep J. Scheele 1-0 H. v. Dijke—H. H- Schoemaker 1-0 J. Scheele—G. v. 't Slot 0-1 Tentoonstelling der Bijz. Avondvaktekenschool. Voor deze gelegenheid werd de school Oranjelaan minder geschikt geacht en had men voor deze middag de beschikking gekregen over de geslapen heb, al weet ik het niet met zekerheid. Wel weet ik, dat ik' herhaaldelijk begon te dommelen, doch slechts, naar het mij toe scheen, om onmiddellijk wakker te schrikken met het afgrijselijke ge voel dat de luchtbanden van het vlot lekten en dat we in zinkenden toestand verkeerden. Die nacht merrie keerde meer dan eens terug. Soms ook droomde ik dat ik in de zon gebraden werd en dat er stoom uit mijn lichaam sloeg. De beide anderen ondergingen precies dezelfde ervaringen. Zij klaagden herhaaldelijk over kwade dromen, vooral later. Het was waarschijn lijk een gevolg van het doorstane lijden. In ieder geval droegen deze nachtmerries er heel wat toe bij onze nachten tot een verschrikking te maken. Zij waren des te erger, omdat wij er volslagen machteloos tegenover stonden. Vandaag was de boot voortdu rend omzwermd door massa's spe lende en dartelende tropische vis jes. Zij zwommen doorgaans recht op het vlot toe, om zich dan om te wentelen op hun zij, en ons met hun bolle uitpuilende oogjes aan te staren. Het was een vermakelijk gezicht. UHeraard keken ze niet naar ons maar naar het vlot, aan getrokken door de felle oranje kleur. Een in het bijzonder, een donker getinte vis, kwam tot vlak bij het vlot, en hing daar vrijwel bewegingloos even onder de op pervlakte. Gene, die viste met het' mes sedert onze proefneming met het snoer en den roden lap mislukt was, stak er naar op goed geluk, af, met geen ander resultaat echter dan dat het mes op de flank af gleed. 'Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 2