Z! een fiindecsloel ttasfline nieuws ems laimoüHifiEHiiiiOEL Hersengymnastiek De nieuwe bonnen Te koop gevraagd: Weggelopen, 2e Paasdag, üflf! berger, KerHweg 215, De eerste Haarden en Haardkachels Bijhouden van Boekhouding e. d. Te koop aangeboden en diversen ies cantinevan de N. V. Louis Dobbel- mann aan de Noordkade. Een groot steedse gelegenheid, welke een groot scheeps* opzet mogelijk maakte. De enorme cantine was voor dit doel door middel van 350 vierkante m. meubelplaat (prachtgeste van de fir ma A. Kempkes) verdeeld in 3 zalen van 14 a 14 m. In de eerste zaal, welke te kwart voor drie geheel ge vuld was met genodigden, ouders, leerlingen en belangstellenden vond de opening plaats door de Voorz. der Comm. van Beheer dhr. A. Mul der. Na 't openingsgebed sprak hij een woord van welkom tot wethou ders en raadsleden, bestuur van, Chr. Nat. Sch., vertegenwoordigers der N. V. Dobbelmann, werkgevers en werknemers der verschillende meu belmakers- en bouwvakverbonden, middenstandsvereen. en andere be langstellenden. Onder deze merkten we op de heer Swaneveld, dir. der Ambachtschool te Gouda, de heer Rooymans, oud-dir. der avondschool, de heren van den Dool en Zonne veld, hoofdeir van scholen en vele industriëlen en ouders. Nadat de voorzitter een kort resumé had gegeven van de gang van zaken spoorde hij de leerlingen aan, onder Gods zegen vast te houden aan het devies werk aan je toekomst Hierna verkreeg de directeur dhr. A. v. d. Vusse de gelegenheid de spanning der jongens op te heffen. Alvorens dit te doén, richt de direc teur zich tot de Comm. v. Beheer en de leraren, hen dankend voor hun pracht medewerking bij de vele ar beid weljce in het afgelopen cursus jaar moest worden verzet. Hierna vond de bevordering plaats, afgewisseld met de prijsuit reiking, toepraatjes en applaus. Ook dit jaar konden weer keurige en practische grijzen ter beschikking van een aantal uitblinkers worden gesteld. Een 7-tal heeft de studie niet kun nen volhouden. Nadat nog enkele heren het woord hadden gevoerd werd gelegenheid gegeven de tentoonstelling te bezich tigen. Met grote voldoening werd gecon stateerd dat niet alleen 't geheel, de doch ook de details op hoger plan stond dan vorige jaren. Excelsior 1 Op yerscbillende afdelingen der tentoonstelling hopen we nog nader terug te komen. Vermelding verdient nog dat de examencommissie voor het vervolgdiploma werd gevormd door de heren Kraneveld, Modder kolk, Olie en Roggeveen, welke he ren voor hun arbeid een woord van hartelijke dank te incasseren kregen. De Comm. van Beheer, de directeur, de leraren en de leerlingen kunnen terugzien op een succesvolle, prach tige arbeid, welke juist in onze tijd zo broodnodig is en 't zal hen allen zeker tot grote voldoening stemmen dat zij de medewerking en het me deleven en ook de „goodwil" heeft van zo velen uit Waddinxveen en omgevende plaatsen. Uitslag prijsuitreiking W: Waddinxveen, B: Boskoop, M: Moercapelle, R: Reeuwijk. Bevorderd van klas 1 naar -klas 2: H. Lindhout M, L. Schoemaker W, (3de prijs), J. v. Veen B, G. L. de Knegt W, W. v. Es B, A. v. Schoonveld W (6de prijs), C. v. Schooneveld W, J. Bonefaas W, A. v, Nielen W,\G. Treffers W (de prijs), H. v. d. Berg W, H. Voskuilen B (2de prijs), W. de Groote B, A. de Joode W, A. Hofman W, L Houdijk B (4de prijs), M. J, v. Oosterom B (1ste prijs), P. Versluis W, A, A. Oomkens W, D. Ravenstein W, G. J. v. Ommeren W, G. W. de Wit B (1ste pr. beeldh.), G. Ra- vensberg W, H. Loef B (5de prijs). Afgewezen: 6 leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: M. P. Oosterom W (4de prijs), J. Hijzelendoorn W, J. van Doo- dewaard W (1ste prijs),"J. Dul- lemeyer W (2de prijs), A. v. *d. Predikbeurten op Zondag 11 April 1948 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. L. Vroegindeweij (H. Doop) 's Avonds 6.30 uur Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Dr. A. de Bondt, van Den Haag Bed. H. A. Vereniging »Wet en Evangelie« Nam. 3.15 uur Ds. G. van Veldhuizen, N. H. Pred. Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds.' P. D. van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 1 t/m 7 April 1948. GeborenWillie Gerarda, d. v. G. H. M. Grootendorst en W. Boevé- - Willem, z- v- Pieter Broer en J. Hofman- Johannes, z. v. G. Neven en E- Groen OndertrouwdK. O. van Dam en M. G. Ploegsma. P. J Heemelaar-en J. K. van Os Gehuwd: H. M. Vergeer en E. de Heer. D. Boere en M. Gibbon. C. L. Buurman en D. Kooijman De Zondagsdienst wordt Zondag 11 April waargenomen door Dr. P. VAN DER LINDE Flier W, W. Dekker W, A. Mul der W (3de prijs), C. Scheelè W, C. Boer B, W. v. d. Berg W, J. Monster W, H. Verlaan B, R. v. d. Vusse W. Afgewezen: 3 leerlingen. Bevorderd van klas 3 naar klas 4: W. T. v. Leeuwen W, C. Broer W, E. Bonefaas W, P. C. Tref fers W (2de pr. beeldh.), J. J. Treffers W, A. J. Both W, E. C. Stolker W (1ste prijs), A. v. Leeuwen W, C. v. Pruissen B, W. v. d. Starre-W, J. de Bruin W, P. M. Hoogerdijk W (2de prijs). Afewezen: geen. Het einddiploma werd uitgereikt aan: A. A. van Oort met 1ste prijs, B. van Soest met 2de prijs, W. J. Oorschot met 3de prijs, K. Stuiver en E. van de Put. Het Vervolgdiploma A werd ver overd door: M. de Gelder, C. E. Gründmann, M. P. Asscheman, J. v. Oort, J. Vermeulen en J. Langedam. Af gewezen: één leerling. Oplossing „Rookwolken" Er komen 9 dames en 10 heren op bezoek. 6 dames ontvangen die "avond 24 sigaretten en 5 heren roken 20 sigaren en 6 si garetten. Piekerwaard moet dus kopen: 24 -f 20 -f-6 50 siga retten en 20 -j- 5 25 sigaren. Als er nu niets mag overblijven roken de 6 zelfde dames (die andere joken immers niet!,) 6 si garetten meer, want de étiquette schrijft voor dat deze dames ge presenteerd wcrdt. En daar zij allen roken, blijft er voor de ro kende heren geen sigaret over. Wel kan Piekerwaard dan aan de 5 sigarenkokers per persoon nog een extra-sigaar offreren. Om de gehele voorraad op te maken, moet Piekerwaard dus de dames vijf maal sigaretten, de heren vijf maal sigaren en slechts vier maal sigaretten aanbieden. Een puzzle in brokken Piekerwaard, in onze kolom men zo langzamerhand beroemd geworden door zijn wekelijkse problemen en puzzlestieke gaven, heeft dé jaloezie van enkele col lega's opgewekt. Twee „heren van de grote pers", afgunstig op zijn rekenkundige gaven, boos omdat deze denker hun aanbod tot ontwarring van de finan ciële redactie afgeslagen had, die twee „heren" kwamen bij ons op de zetterij. Er stond een puzzle klaar. Natuurlijk stond er een puzzle klaar. Van Piekerwaard. En daar hadden de sinjeurs al op gerekend. De één hield met een smoesje de krantenmensen aan de praat en de ander brak de puzzle in vier stukken en voegde ze stilletjes op een verkeerde manier weer aan- elkaar. De „heren" vertrokken van morgen in de volste overtuiging, dat zij Piekerwaard een prachtige poets gebakken hadden. Ze had den natuurlijk buiten de (Pie ker-)waard gerekend, die op 't laatste moment nog even kwam kijken of er niet een zetfout in z n puzzletje geslopen was. Toen hij zijn opgave zag, tuurde hij verbaasd naar de cijfers. „Meneer de hoofdredacteur" sprak hij langzaam, „dit is mijn opgave niet. In mijn figunr, die er overigens wel eender uitziet, was cle som der getallen op elke rij, dus horizontaal, verticaal en langs beide diagonalen, precies 34. Hier klopt er niets van." De hoofdredacteur verbleekte. Wat nu Daar hadden die twee sinjeurs de puzzle verknoeid. Maar.... wacht eens even (en een glimlach verhelderde zijn gelaat)er waren nog puzzelaars onder de lezers. Als die eens hielpen En zo ziet u, geachte probleem oplossers, hier een afdruk van de verkeerd samengevoegde stuk ken. Een brok hebben de slim merikken er zelfs nog naast la- ten liggen. Kunt u de vier stuk ken nu zo verleggen dat de som der getallen weer van links naar rechts, van boven naar beneden en van hoek tot hoek 34 wordt? 13 12 3 10 7 2 11 4 15 8 1 6 5_ 14 9 16 Let op de datum aan de achterkant van uw bon kaarten van 11 t.m. 24 April 1948, Bonkaarten KA, KB, KC 804 301 melk, 4 liter melk 303 melk, 7 liter melk 306 vlees, 100 gram vlees 307 vlees, 300 gram vlees 308, 309 boter, 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 320 algemeen 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 321 algemeen. 400 gr. brood 1 rant soen puddingpoeder, vermi celli e.d. 322 algemeen, 1600 gr. brood- (gel dig t.m. 17 April) 313 reserve, 200 gr. kaas of 250 gr. korstlöze kaas 314 reserve, 800 gr. brood (geldig t.m. 17 April) 316 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m. 17 April) Bonkaarten KD, KE 804 803 melk, 12 liter melk 806, 807 vlees, 100 gr. vlees 808 boter, 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet 809 boter, 125 gr. boter of mar garine of 100 gram vet 820 algemeen, 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 821 algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, ver micelli e.d. 822 algemeen, 400 gr. brood (geldig t.m. 17 April) 815 reserve, 400 gr. brood (geldig t.m. 17 April) Aanbiedingen T. Burger, boekhandel van Kerkweg 11 't Seizoen van gekookte Kroten is voorbij, in 't najaar hoopt ze weer voor U te hebben zijn aangekomen. Maak ons uw wensen bekend. Zorg nu vast voor het a.s. seizoen Beleefd aanbevelend, Administratief onderlegd persoon zoekt werk in avonduren, zoals: Brieven onder no. 216, aan bet bur. van dit blad Te bezichtigen a,s. Woensdag 14 April in een box van Garage Van der Spek aan de Oranjelaan Levering van nieuwe- of gebruikte Naaimachines Reparaties aan of om bouwen van uw machine Van een hand- een trap- machine maken en om gekeerd aan alle soorten machines en in enkele dagen gereed Agentschap A. SNOEK Azn. ZUIDKADE 133

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 3