34 dagen op een vlot Avonturen van Donny en Ronny Nieuws uit onze woonplaats Voor het Haagse Gerechtshof werd onze plaatsgenoot T. B. vorige week vrijgesproken als verdacht van rijwieldiefstal op 1 Sept. 1947. De vorige week gehouden col lecte ten bate van de Monumenten commissie heeft f 457,—opgebracht. Voor het diploma Vakbekwaam heid Huisschilder slaagde de heer M. C. Kloet, alhier. Gaarne vestigen we de aan dacht onzer lezers op de advertentie in dit nummer, waarin de tentoon stelling wordt aangekondigd van de Vakteken-avondschool. Op deze ten toonstelling zal men zich een beeld kunnen vormen van het werk en van de vorderingen der leerlingen dier school. Het is bekend dat deze school een goede naam heeft, er wordt ge werkt onder leieing van prima leer krachten, zodat de resultaten hier aan evenredig zullen zijn. In een plaats als onze is het van zeer groot belang een zodanige inrichting van Nijverheidsonderwijs rijk te zijn. Bovendien zullen ook de diploma's aan de leerlingen worden uitgereikt. Men tone zijn belangstelling. Aan het postkantoor werd ge durende de maand Maart 1948 inge legd f 7.577,65, terugbetaald f15,038,90. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 5874. Op het groot Nationaal Dam- tournooi te Leiden wisten onze plaats genoten 17 punten te halen. A. Blom, G. Blonk, C. W. v. Dam, en W. H. v. d. Laan, allen 1ste prijs, C. H. Kramp, 2de prijs, W. v. de Heijden en G. Heeren 3de prijs, alzo een groot succes voor Damvereniging „Exselsior". Zaterdag 27 Maart hield de Postduiven-vereniging „De Zwaluw" een paasvlucht vanaf Nieuwerkerk. Duiven zijn gelóst 2.45, aankomst eerste duif 3-12-24, laatste duif 3-49-26. De prijzen werden alsvolgt behaald. 1 F. Baan 3-12-24, 2 A. d. Wit 3-15-41, 3 C. Toor 3-16-39, 4 W. Boon 3-16-41, 5 D. de Gelder 3-17-12, 6 W. de Bas 3-18-16, 7 W. de Lang 3-18.39, 8 J. Sol 3-19-20, 9 Adr. de Bruin 3-19-53, 10 S. Oskam'3-20-14,11 Abr.de Bruin 3-20-48, 12 D. la Grand 3-21-14,13 R. de Gelder 3-22-24, 14 L. W. Versluis 3-22-49, 15 A. v. d. Kraats 3-23-19, 16 F. Boere 3-26-54, 17 D. de Leeuw 3-41-09, 18 D. de Bruin 3-49-26. De ingelanden van de Voor- ofsche polder zijn tegen Maandag 19 April a.s. opgeroepen voor de verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van de heer A. Oudijk, die herkiesbaar is en voor het het houden van de jaarlijkse ver gadering. De rekening over 1947 be draagt in ontvang f 3626,84, .in} uit gaaf f 2143.93, zodat er een batig saldo is van f 1482,91. De ontwerp begroting voor het dienstjaar 1948 is zeer gunstig de omslag zal onge twijfeld op f 14 per hectare gehand haafd kunnen blijven. Groene Kruis. Het bestuur van de voormalige tbc-vereniging, thans „Het Groene Kruis" heeft in zijn jongste verga dering de functiën onderling verdeeld als volgtD. B. van der Most, voor zitter. L. W. Verbakei, vice-voorzit- ter, A. Oudijk, secretaris, A. Kreu peling, tweede secretaris, Ph. J. C. Dijs, penningmeester, Dr. W. van den Berg, tweede penningmeester, A. Boonstoppel, H. Glasbeek en G. van Tilburg, leden. Op Zaterdag, 24 AprU a.s. zal de gebruikelijke Emmabloem-collecte worden gehouden, terwijl in de laatste week van April een algemene leden vergadering zal worden belegd,waarin rekening en verantwoording zal wor den afgelegd en verslag zal worden uitgebracht over het afgelopen jaar. Nu een grote uitbreiding van het ledental der vereniging wordt ver wacht en de werkzaamheden zich ook evenredig zullen vermeerderen, heeft de heer M. Voskuilen zich, mede in verband met zijn gezondheid, genoodzaakt gezien ontslag te nemen als bode der vereniging tot bestrij ding der tuberculose. Het bestuur, tpana van „Het Groene Kruis", heeft nu benoemd tot propagandist der vereniging de heer A. Kooiman, Brugweg 34, alhier. Na de dezer dagen ingestelde actie der jonge dames zal deze de gemeente blijvend bewerken. 20. Bij de bosrand gekomen, klom de aap voorzichtig naar beneden en wees toen voor zich uit. GrrGrrGrrDe jongens keken in de aangewezen richting en zagen een tentenkamp en op de achtergrond de zee, waar het schip voor anker lag, Hoera de boot, Donny. - Wat een lieve aap hè Donny. Ik zal de apen in artis nooit meer plagen en altijd apenootjes voor ze meenemen, zei Donny. Gedrieën gingen ze naar de tenten. Een sombere Mac-Brekum was eens om zijn tent heengelopen, toen was hij naar binnen gestapt hij ging op een stoel zitten en dacht aan de twee kleinen, die op een of andere wijze in de kist verzeild waren geraakt. Wat zou die Beendergruis met ze uitvoeren! misschien werden ze geroosterd! Van de hand van onze plaats genoot, de dierenarts Dr. W. van den Berg, verscheen dezer dagen een hoogst belangrijk boekwerk getiteld: Onderzoekingen over kiemgetalbe- palingen van rauwe mengmelk. Een product van langdurige en diepgaan de studie, dat vooral in vakkringen levendige belangstelling zal hebben. Wellicht is het ons mogelijk hier op nader nog eens terug te komen. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van de polders „Achterof en de Putte" voor 1948 vermeldt de namen van 60 stemgerechtigde inge landen, waarvan er 17 een doorlo pend gemachtigde hebben aangewe zen. Het kohier van omslag voor dit jaar bevat niet minder dan 196 ar tikelen. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 .zilverbon van f 1 1 dames-portemonnaie met inhoud. Verloren1 vulpen. Alphense Vierdaagse- Waarom wel een vierdaagse wandeltocht en niet een dergelijke per rijwiel Deze vraag heeft een comité te Alphen aan de Rijn geïnspireerd iets derge lijks te organiseren op 14 Juni a.s. Men heeft een viertal ritten ont worpen en wel een naar de omstre ken van Leiden, een naar Amster dam, Utrecht en Rotterdam. Het zullen geen wedstrijden, maar wel prestatie-of betrouwbaarheidsritten worden. De afrit zal plaats hebben telkens des morgens te 7 uur. Indien er mogelijk onder onze plaatsgenoten zijn die aan deze toch ten wensen deel te nemen, kunnen deze dan elke morgen nog per eerste trein naar Alphen vertrekken en dus des nachts thuis zijn. Voor deze ritten, Laura-ritten genaamd, zijn prospectie verkrijgbaar aan het secre tariaat Toussaintplein 12, Alphen aan de Rijn, waarin men alle ge wenste inlichtingen kan vinden. De deelname is opengesteld voor dames en heren van 17 jaar en ouder. Tot aan de sluitingsdatum 17 April kan men zich laten inschrijven voor een bedrag van f 4,—, na die datum zjjn de kosten, f 7.50.— De beloning voor hen die de vier tochten binnen de bepaalden tijd volbrengen is een fraaie draagspeld of medaille, welke met toestemming der autoriteiten ook door militairen op hun uniform mag gedragen worden, hbfyhtaoh ERGERLIJK VANDALISME Wij ontvingen een ongetekend schrijven van de volgende inhoud „In uw blad van Vrijdag j.l. las ik dat de Waddinxveense jeugd er de schuld van heeft gekregen de jonge boompjes te vernielen. Nn liepen wij ongeveer 3 weken geleden op de Sniepweg te wan delen, en zagen dat er een jong boompje sneuvelde. Het werd met een aan brandhout gezaagd en verstookt. Is dit jeugdwerk Nu doet de jeugd wel veel kattekwaad, maar dit was woonwagen-bewo ners werk. En hiernaar moest de politie wel zeer zeker kijken. De samensteller van het vorige stukje. moet zich eerst goed overtuigen voor hij de jeugd er van beschuldigd' Hoogachtend, Een Opmerker. Ofschoon wij van anonieme brie ven geen nota kunnen nemen, heb ben wij voor dit geval een uitzonde ring willen maken en wij stelden degene, die het materiaal voor het vorige bericht verschafte, ermede in kennis. En wat was het antwoord „Nou breekt m'n klomp 1 In feite zijn wij het roerend eens. Niet de jeugd, maar „vandalen en onver laten" is de strekking van het bericht, met een aansporing tot hen, die daarvoor zijn aangewezen, om opvoedend op te treden. En Opmerker zegt ongeveer hetzelfde. Alleen nog dit Opmerker, die één boompje door woonwagenbe woners heeft zien afzagen (waarom meldde hij dat niet terstond aan het politiebureau generaliseert en maakt nu uit, dat d e z e de be drijvers zijn van de wandaden. Opmerker weet echter wel beter, want onwillekeurig rijzen de vra gen Waarom zouden zij, die brand hout nodig hebben, de dunste boompjes uitzoeken en waarom verwijdert men door afscheuren of afbreken juist het dunste topgewas, dat b o v e n manshoogte uitsteekt Voor brandhout soms De vraag stellen is haar beantwoorden. door ROBERT TRUMBULE 21 Een tijdlang vermaakten we ons er mee elkander met water te gooi en om onze brandende lijven af te koelen, doch spoedig drukte de smorende hitte ons weer neer in somber zwijgen, en we waren blij toen de avond begon te vallen. Dien nacht regende het. HOOFDSTUK ZEVEN. Tony had de wacht. Gene lag met opgetrokken knieën op den bodem. Ik zat bij den achtersteven, met mijn hoofd in m'n handen ge steund, tevergeefs trachtend den slaap te vatten. Tony zat in den kop. Plotseling richtte hij zich op, met zo'n bruuskheid van beweging dat de boot een ogenblik wiegde. Ik keek hem aan. Een regendruppel trof mij in het gezicht. Ik durfde amper hopen dat het iets anders kon zijn dan een druppel spattend "schuim. „He!" zei Tony fluisterend, bijna onhoorbaar. Meer en meer droppels vielen op mijn gezicht, in steeds sneller op volging, tot we als bekogeld wer den met dikke zware droppels. Regenwater. Geen twijfel mogelijk. Nimmer in mijn leven heb ik iets verrukkelijkers geroken. Een seconde later goot het een tropische stortbui. Ik gaf haastig bevel zoveel mo- Wij behoeven hieraan niets toe te voegen en zullen het hierbij laten; het is niet nodig over dit geval uit te weiden. Laten we de handen in een slaan en gezamenlijk waken over het weinige natuurschoon dat onze gemeente bezit. Red. Aanvragen werkschoenen In het tijdvak van 1 t/m 15 April 1948, wordt de gelegenheid opengesteld voor aanvragen en indienen om werkschoenbonnen, voor hen die volgens hun beroep daarvoor in aanmerking komen en na 30 Juni 1947 geen bon voor werkschoenen hebben ont vangen. Arbeiders, werkzaam in bedrij ven met minder dan 5 arbeiders moeten individueel aanvragen, bedrijven met 5 en/of meer ar beiders collectief. De ipdividuële, zowel als de collectieve aanvragen dienen op het formulier MD 333-04 te wor den ingediend bij de distributie- dienst en wel individuële aan vragen bij de Dienst van de ge meente van inwoning, collectieve aanvragen bij de Dienst van de gemeente waar het bedrijf geves tigd is. gelijk water op te vangen, terwijl ik een zwemvest greep en er een soort van zak van maakte. En amper had ik op die manier een mondjevol water vergaard, of ik bukte me en slurpte het op; om het even haastig weer uit te spu wen. Zout! „Je moet 't zout uit het goed spoelen!" riep ik de anderen toe, tegen het aangroeiend geweld van den wind in. Elke draad van onze kleren en van het gevulcaniseerde weefsel van onze boot was over- zadigd met zout, er in gebakken bovendien door de zon. Als razen- den boenden wij uit alle macht om het er uit te krijgen, met tegenzin elk beetje zoet water verspillend dat nodig was om het zout weg te wassen. De wind zwol aan, loeiend; en een minuut of vijf lang hadden we een verblindenden zondvloed van een regenbui. De boot dreunde van het geweld van den zwaren regen op haar, als een trommelvel, ge spannen zijkanten. We doken en doken als begerige zeevogels naar prooi om elk kostbaar mondjevol op te slurpen. - De regen hield even plotseling op als hij begonnen was, en we likten het beetje water van den bodem op, tot het te zout werd. Onze monden waren eindelijk weer koel en verfrist. Nooit van m'n levensdagen heb ik iets ver rukkelijkers geproefd. 'Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1948 | | pagina 6