Weekblad voor Waddinxveen Weekblad voor Woensdag 16 Juni Collecte „Hoogeland" Kris-Kras No. 313 Vrijdag 8 Juni 1951 7e Jaargang I A A-r Da/1 am A A mi'vi ictrofi a - Versrhiint elke Vriidaö I Riirli-arfon Varclarton atn nit»rlii)r I No. 312 Vrijdag 1 Juni 1951 (tweede blad) 7e jaargang Nieuws uit onze woonplaats Met een zeer geanimeerde slotavond werd op 29 Mei het win terseizoen gesloten van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandsche Bond van Plattelandsvrouwen. Daar zelfwerkzaamheid der leden een der belangrijkste doelstellingen van de organisatie is, werd het programma geheel door eigen leden verzorgd. Door het eigen koortje was o.a. het nieuwe Zuid-Holland lied ingestu deerd en door de leden werd al heel gauw dit mooie lied meegezongen. Door een zusterorganisatie uit Dene marken waren bijzonder aardige handwerken gezonden, waarvan ieder lid iets mee naar huis nam. Voor drachten en tractaties verhoogden de gezelligs sfeer. Om het contact ook deze zomer niet te veliezen, werd besloten tot enkele excursies in de naatste omgeving. Op de te Gouda gehouden muziekexamens van de Ned. Unie van Muziekverenigingen werd door twee leden van „Voorwaarts" deel genomen, de heren L. v. d. Berg, tuba en J. van Eeuwen, bariton. Beiden slaagden voor examen C met lof der examencommissie. Zij werden opgeleid door de dirigent van „Voor waarts" de heer C. v. d. Knaap. Het Waddinxveens Mannen koor „Onvermoeid Vooruit" was Zaterdagavond de gast in het Dia- conessenhuis „de Wijk" te Gouda. Een zestal zangnummers hebben zij te gehore gebracht „Nonnenkoor uit Cassonova", gezongen door de heer G. Hoogendoorn. Alles viel bij pati ënten en zusters zeer in de smaak. Genoemd koor kan dan ook met genoegen terug zien op dit uitstapje. Het gehele personeel van de gemeentelijke diensteneninstellingen heeft één uur loon afgestaan voor de Stichting 1940-1945. Het resul taat van deze actie was een bedrag van f 64.- Voor de komende sportweek is een comité samengesteldbestaande uit: T. Ververs (le voorz.), M. Don ker (2e voorz.), A. C. van de Bosch (le secr.-penn.), C. E. Grundman (2e secr.-penn.) A. Lense, A. Com peer en M. van Hofwegen. Op de streekwedstrijd te Alphen a/d Rijn, gehouden op 26 Mei J.I., wisten de „Gouweruiters", on danks het kleine getal, toch nog weer succes te boeken en welL. Lamens, le prgs, N. Breedijk, 2e prijs, W. Schipper 4e prijs, J. Vis ser, eervol en een 2e prijs voor hun viertal, zodat zij weer opgetogen huiswaarts keerden. Gaarne vestigde wij de aan dacht op de in dit nummer voor komende kennisgeving van de heer S. Noteboom, waar in hij de opening van z'nfotografisch atelier mededeelt Aan het postkantoor alhier, werd gedurende de maand Mei 1951, ingelegd f 9446.91, Terugbetaald f 17347.23. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 6286. In de op 30 Mei gehouden vergadering van Stemgerechtigde ingelanden van de polder Bloemen- daal werd de rekening over 1950 vastgesteld met een batig saldo van f 4411.41. De begroting voor 1951 werd in ontvang en uitgaaf bepaald op f 26608.64. De omslag over 1951 zou per hectare bedragen f 12. Over 1950 bedroeg do omslag f 11.- per hectare. Het gemeentebestuur heeft Maandagmorgen in het openbaar aanbesteed de bouw van een werk plaats annex brandweergarage aan het rioolgemaal in de „bomenwijk". De uitslag is van deze aanbesteding was als volgt: 1. Fa Koster en de Rooij, alhier f 16.800, 2. Fa M. A. Boeren, alhier f 16.430, 3. Fa C. Bontenbal te Reeuwijk f 16.517 en 4. Fa P. Rehorst, alhier f 16.375. De gunning werd aangehouden. De heer P. W. Kloet ontving bericht dat namens de gezamenlijke plaatselijke schilders een bedrag van f 31.— was ontvangen voor de Haak-in-actie. Postduivenver. »De Zwaluw« Hield een wedvlucht van uit St. Quentin, afstand 263 Km. De prijzen zijn als volgt behaald: M. Schouten 1 Gebr. Troost, 2L. W. Versluis, 3-7-14-25; C. de Lang, 4-11-33; Abr. de Bruyn, 5-24-31 W. Boon, 6-23 C. Toor, 7-15; P. Loendersloot, 9 A. de Wit, 10; P. Baan, 12-13-30; C. v. Dijk, 16; W. v. Ringelstein, 17-19; T. Boere, 18; L. de Bruyn, 20-27; And. de Bruin, 21-34; D. de Leeuw, 22; D. la Grand, 26-28C. G. Hof man, 29-32; M. J. Versluis, 35. Dui ven Los 12 uur. Aankonst eerste duif 6-48-20. Aankomst laatste duif 8-25-12. In concours 140 duiven. Postduivenver, »De Sperwer« Wedvlucht Corbeil 412 Km. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 10-55-24 Aankomst 45e duif 11-17-49. Uitslag: J. Fens, 1-5-16-40; P. Kersbergen, 2-42 Jac. v. d. Wijngaard, 3; H. v. Dijk, 4-7; Berkestein, 6W. v. d. Water, 8-9-11-12-14-25-26-31; Jac. de Beer, 10-17-29; Jac. v. d. Zijden, 13-15; H. v. d. Berg, 18; I. de Graaf, 19-37; A. P. v. d. Graaf, 20-21-39-41-44; Abr. v. d. Graaf, 22-23-34; P. Vink, 24-35; Roggeband, 27; Joh. Bont, 28; Fr. Rip, 30-38; Kraats, 34; Metse laar, 33; v. d. Jagt, 36; M. Lam, 43; Hofstede, 45. Scholen voor Zwakzinnigen De Provinciale Commissie voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland heeft, in het krder van een onder zoek, dat zij in opdracht van Gede puteerde Staten dier provincie in stelt naar de toestand van het bui tengewoon lager onderwijs in dat gewest, een rapport uitgebracht om trent de behoefte aan uitbreiding van het aantal scholen voor zwakzinni gen in Zuid-Holland. Het rapport bevat gegevens omtrent het aantal scholen, dat voor elke richting, bo ven de thans reeds aanwezige on derwijsinrichtingen voor zwakzinni gen nodig is en omtrent de streek waar dezs nieuwe scholen zouden moeten worden gevestigd. DE STEM VAN ONS VOLK. Wij leven in een wereld vol tempo, vol gejaagdheid en het schijnt dat alle mensen dit tempo steeds maar willen opvoeren. Er is een gewel dige haast in ons leven. Wij hebben geen tijd over en als wij nog iets tijd over houden, dan proberen wij ook die enkele momenten nog te vullen. Aan die grenzeloze rusteloosheid gaan wij ten onder. Wij zijn slacht offers van onze tijd, al merken wij dit misschien niet eens. Totdat wij niet meer kunnen. En dan openbaart zich de reactie en zouden wij een ander deelgenoot willen maken van onze levenshouding. Zo iemand, die dit jachtige leven niet verder aan kon, belde op ze kere avond bij mij aan om eens te komen praten, zoals hij mededeelde. Onder het genot van een kop thee begon hij te vertellen, maar plotse ling schenen zijn gedachten mijlen ver weggedreven te zijn, verdiept in de beschouwing van iets, dat alleen behoorde tot de ziel die in hem was. Hij was als iemand, die in zijn ver beelding een schilderij voor zich ziet, dat zijn aandacht geheel boeit en zijn gedachten in kanalen drijft, die aan zijn eenzame ogenblikken behoren. Toen uitte hij zich als volgt: „Ik zoek er dag in, dag uit naar, weken en jaren. Soms meen ik het gevon den te hebben en dan is het weer weg. Soms denk ik, dat het niet be staat, dan meen ik stellig weer van wel. Ja, er zijn ogenblikken, waarin ik weet, dat ik het gevonden heb, maar dan ontglipt het .me weer zo vlug, dat ik niet kan geloven het ooit bezeten te hebben. Ik denk, dat andere mensen het ook zo wel aan voelen, maar zonder het zelf te we ten en dat maakt hem gelukkiger. Wat doet het er ook toe en toch denk ik, dat wij ieder ons aandeel in het stelsel der dingen moeten af werken. Het komt mij voor, dat wij ieder ons rolletje moeten vervullen en dat gebeuren moet tot het eind daar is. Soms valt het me hard en soms is het gemakkelijk en dat ver baast me. Ziet U, het geeft niet waar ik heenga, wat ik zoek is ner gens te vinden, tenminste niet zo, dat ik het kan grijpen en vasthou den. Begrijpt LI wat ik bedoel?" De geheimzinnige glimlach, die deze vraag vergezelde, was zeer zacht en legde de ziel bloot van deze man. Ik heb over de woorden van deze man nagedacht en kwam tot de conclusie, dat dit de stem was van ons volk. Want inderdaad, hetgeen wij zoe ken is niet meer te vinden in onze steeds sneller en op steeds hoger tempo draaiende jachtige wereld. Wat wij zoeken is rust. Wij allen zijn het evenbeeld van die man die bij mij zijn hart uitstortte. En al heb ik heel lang met die man gesproken, toen hij mij verliet, had ik toch niet de overtuiging, dat hij gevonden had wat hij zocht. Uit eindelijk behoorde ik ook tot het leger der rustelozen. Maar ik troostte mij met de ge dachte, dat, nu hij eens tegenover een ander van zijn innerlijke bewo genheid had blijk gegeven, hem dit wel geholpen en verlicht zal hebben. Tot de volgende week. KRIS-KRAS. Wat zegt de nieuwe wet SIGNAAL GEVEN Bestuurders van motorrijtuigen en van fietsen zijn verplicht een signaal te geven, als door hun nade ring voor een weggebruiker gevaar dreigt, indien zulks ter afwending van dat gevaar nodig is. Deze signalen zijn voor A. Motorrijtuigen a. bij dag een geluidsignaal van vaste toonhoogte met de hoorn b. bij nacht een knippersignaal door zeer snel herhaald in- en uitscha kelen van het ver vooruitstra- lende licht of een geluidsignaal als onder a bedoeld. A Wielrijders Een belsignaal Behalve dat bij dag buiten bebouwde kommen ook een geluidsignaal ge geven mag worden om andere weg gebruikers kenbaar te maken, dat men wenst in te halen, is het thans in andere gevallen verboden gluidssig- nalen te geven of dit op een andere wijze te doen als hierboven vermeld. Voorts is het verboden die signa len langer te doen duren dan nodig is. gen we niet Klagen. Up 13 Juli zul len koningin Juliana en prins Bern- hard naar de Noprd-Oostpolder gaan. Ook daar zal vreugde zijn! vacanuerun neooeii upyeytveu, om vingen inmiddels de ruiladressen en we hopen dat iedereen tevreden is, alhoewel het dit jaar niet mee viel -*j- ter zake. In elk geval is het een millioenen-nota, die niet na zal laten diepe indruk te maken op allen, die van het betoog van de heer Bruins Slot in. Want hij verklaarde, dat er een commissie zou worden be-

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 5