DM Motorriiuiiel Samenkomst in AVIFAUMA Corsetten naar maat V.V.D. een Meubelstoffeerder Afwezig P. VAN DER LINDE Net Dienstmeisje DIENSTBODE Zaterdagavond 7 uur Auto- en Rijwielkaarten DANKBETUIGING Gez. DE ROOY Mr. P. J OUD en J. G. H. CORN ELISSEN noemd om te onderzoeken of de verplichte inenting inderdaad bij, wet moet geschieden of dat het ook op een andere manier kan gebeuren. Daardoor werd de motie van de a.r. afgevaardigde met een slag kansloos. Op de vraag of de Minister op bet standpunt stond, dat een verplichte inenting dus alleen maar via een wet kan gebeuren, antwoordde hij, dat hij eventueel morgen weer een zelfde maatregel zou nemen. Hij kan niet wachten totdat de Kamer daar over heeft gesproken. Intussen was er reeds een motie van de communisten verworpen en één was er ingetrokken. Óp een gegeven moment had de Minister dus vier moties op tafel liggen. Daar schrok hij een beetje van. „Ik dacht", zo zeide hij, „dat ik met zo veel vertrouwen werd begroet en nu wordt ik overstroomd met moties". Zo erg was dit van de Kamer ook weer niet bedoeld. Want per slot van rekening betekent het indienen een motie heus niet, dat men Minis ter wil kraken. Zij kan ook wel eens een steuntje iD zijn rug zijn. Nieuwe Koffiebon Bon 505 Algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie Deze bon kan met ingang van Vrijdag 8 Juni 1951 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 23 Juli 1951. Zwem- en Poloclub »DE GOUWE« Uitslag Polowedstrijden A.Z.C. I-Qouwe I Heren 3-2 Gouwe 1- G.C.Z.C. 1 Dames 0-9 Gouwe II-A.Z.C. II Dames 1-1 Programma a.s. Zaterdag Gouwe I- L.Z-C. I Heren Dinsdag a.s. Gouwe adsp.-O.Z.V. adsp. In een der kerkelijke bladen komt onder de rubriek „Belevenissen van een domine" een interessant artikel voor over de reis per emigranten schip „Volendam". STANDING En nu moeten we meteen maar eens afrekenen met het fabeltje over het culturele peil van onze emigranten. Sommigen schijnen te denken, dat zij zo'n beetje het uitschot zijn, de drab die door de goot gegooid wordt, een stelletje kale marmotten, die in een ander land worden losgelaten om daar hun holenbestaan voort te zet ten. Ik wil dat tegenspreken en kan mijn mening gelukkig ook met bewijzen staven. We hebben om een en kele greep te doen in het bewijs materiaal we hebben een echte bontmantel aan boord. Niet zo'n goedkoop geval van een geit of een koe, of een ander tweede-hands beest, waarvan sommige plekken glimmen alsof ze door het tuig kaalgeschuurd zijn. Neen een echte bontmantel, die zo van het betref fende beest betrokken is. Hij is een lust voor onze ogen en ook zo goed voor onze standing als emigrant. Soms ontmoet ik er een die de trap pen op en afklotst met zijn klompen, waar de Gelderse mest nog aan zit of ik zie een jongeling die aan tafel de boterham in zijn vuist klemt en er met zijn sterke tanden stukken afrukt. Dan dat geef ik toe besluipt mij een lichte twijfel aan ons peil. Maar dan kijk ik even naar de bontmantel en ik weet weer, dat die en die alleen de status van het schip aangeeft. Het is als het ware ons aller bont mantel, de mantel der beschaving, die als een vaandel heel het emi granten-corps bezielt en met een fier zelf-respect vervult. Nu is het met dergelijke dierenvellen meen ik zo, dat de eerste vraag is: wie heeft er in gezeten: een marter of een tijger, enz. Dat bepaalt de duurte. Maar de tweede vraag is: wie zit er nu in? Dat is ook van belang. Welnu, er zit een dame in, die ik zou willen noemen: opvallend. Ze is hoogblond met een gedurfde draai in haar kuif; wenkbrauwen, iets donkerder en onberispelijk gebogen; daaronder een paar ogen die zo hooghartig rondkijken alsof de bontwerker vergeten had die van het vorige dier er uit te halen. 'Ze reist blijkbaar helemaal alleen en neemt van niemand notitie. Geen mens heeft nog haar stem ge hoord. Maar nemen we haar dat kwalijk? Volstrekt niet. Het hoort bij haar en bij de bontmantel. En dan de verrukkelijke houding die ze aanneemt tegen de steward. Niet hoog, neen, juist nederbuigend, waardoor die man meteen op zijn plaats gezet wordt en daar büjft hij een hele tijd. Als ze de eetzaal binnenglijdt wor den we allemaal even stil van ont roering. Vorken met aangeprikte aardappels blijven roerloos in de ludit staan, messen worden lang zaam en geruisloos neergelaten en kauwende kaken verstarren als was de rem er op gezet. Of een enkele een traan wegpinkt bij deze aan grijpende entree, weet ik niet zeker, maar het zou mij niet verwonderen. Eindelijk zit ze en het gewone leven herneemt zijn gang, ofschoon merk baar op een hoger plan: de bont mantel is in ons midden. Maar nu is er iets verschrikkelijks gebeurd. Vanmiddag we zaten in een storm was haar entree zo moge lijk nog indrukwekkender dan ge woonlijk. De manier waarop ze de brede trap afdaalde! Onbeschrijfe lijk! De bontmantel hing los om haar schouders en golfde alsof de tijger er nog in zat. Weer werden de messen gestreken en we presenteerden allen de vork. Maar toen ging er iets mis. Bij de laatste trede struikelde ze en zou gevallen zijn als de steward haar niet eerbiedig gegrepen had. Maar het schip schommelde erg en ze stootte haar been tegen de ijze ren punt van de trede, waarbij haar kous openschéurde zeker een nylon. Ze keek ontsteld naar de ra vage en toen woedend naar de steward en sprak het gedenkwaar dige woord: Rotvent, kijk uit. We werden nog stiller dan we wa ren. De zwijgende had gesproken, maar niet geheel zoals wij verwacht hadden. Met pijn in de ogen keken we haar aan, zoals ze aan tafel ging en een boterham smeerde. Maar we gaven het niet op. Men doet maar niet ineens afstand van zijn idealen. We verontschuldigden haar: mis schien een buitenlandse, die dacht dat „Kijk uit, rotvent" het Holland se woord was voor pardon of zo iets. We keken elkaar uitdagend aan, bereid voor haar wankelende reputatie te vechten. Maar toen ging er weer iets mis. Met onnavolgbare gratie prikte ze juist het eerste stukje brood met leverpastei aan haar vork, toen ze plotseüng verstarde. Ze werd iwt, probeerde overeind te komen, maar het mislukte, waarbij ze een bord tegen de grond kletterde. En toen begon ze over te geven op de tafel, op schalen, brood en koffie. Alles kwam er onder te zitten. Ook dit was onbeschrijfelijk. En helaas, ook de bontmantel werd zwaar beklod- derd. Ze rees op en slaagde er nog in het gewaad uit te trekken. Ste wards schoten van alle kanten te hulp, grepen haar bij de ellebogen, voerden haar de zaal door en de trap op, waarbij ze voortdurend het eens begonnen werk voortzette, want waar de maag vol van is Twee andere dienaren sloten de stoet, voorzichtig de bontmantel aan de punten meedragend als ware het een jachtbuit, die de dessa binnen geleid werd. Verslagen keken we de optocht na. Ja, de mensen in Lystra wisten het wel: de Goden zijn de mensen ge lijk geworden en tot ons nederge- komen. We hebben onze maaltijd voortge zet, ofschoon merkbaar op een lager plan. Ds. M. E.VOILA. Vorige week Zaterdag opende de heer S. Noteboom aan de Zuidkade zijn nieuw ingericht foto-atelier. In deze inrichting is het hem nu mogelijk niet alleen persoonlijke, maar ook technische opnamen te maken in de meest uitgebreide zin. Goede outillage, gepaard aan vak manschap, beloven een prima pro duct. De heer Noteboom met dit nieuwe bedrijf gelukgewenst. Hem steeds succes toegewenst. Heren Autobezitters, U stelt het comité „Reis Ouden van Dagen" toch niet teleur Geeft U vanavond nog even op bij de commissieleden. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij onze 60-jarige Echtvereniging. Inzonderheid aan de Ed. Achtb. Heer Bur gemeester Warnaar, de Muziek vereniging 'Voorwaarts-, buren en vrienden. A. TOL H. M. TOL-Biesheuvel Waddinxveen, Juni 1951. Onderweg 33 Langs deze weg wil ik allen hartelijk bedanken die Donder dagmiddag alles in het werk gesteld hebben om ons kind op te sporen Fam. LAROS Hazerswoude Hiermede betuigen we onze hartelijke dank voor de bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze ge liefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Zwa ger en Oom, de Heer WILLEM VAN ES Uit aller naam, Wed- A, VAN ES-Haak Waddinxveen, Juni 1951 Henegouwerweg 64 wegens vacantie 12-26 Juni Arts De praktijk wordt waar genomen door de doktoren Helleman en Hemminga. gevraagd, leeftijd 14—16 jaar. Adres bevr- bureau dezes gevraagd, flink, zelfstandig en gezond, wegens ziekte omstan digheden der tegenwoordige. Regeling der werktijden in onderling overleg. Zaterdag middag, Zondag en erk. Chr. feestdagen vrij. 2e Meisje aanwezig. MATSE, Noordkade 34 Thuis Zaterdagmiddag 2—6 u. W.S.E. I - G.S.V III W.S.E.-terrein TE KOOP 98 cc in prima staat RIETVELD, Kleikade 54 Boekhandel „Veldwijk" De familie J. J. Oudijk, 2e Bloksweg 12, betuigt bij deze zijn hartelijke dank voor de spontane wijze van hulpverlening aan buren, en al degenen die verder hulp verleend hebben bij de brand van Woensdag j.l. Voor direct gevraagd: of HALFWAS AdresA. M. DEN OUDSTEN, Kerkweg 5 Onze coupeuse is WOENSDAG 13 JUNI, van 10.15-12.00 uur aan- p) wezig bij Kanaalstraat 4 Waddinxveen Corset-Centrale P. Tilanus op Woensdag 13 Juni 1951, te 20 uur Sprekers Leden van de 2e Kamer der Staten Generaal Toegangsprijs f 0.75 Kaarten verkrijgbaar op Zuidkade 13 Predikbeurten op Zondag 10 Juni 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. L. Vroegindewey, van Papendrecht Nam. 6 30 uur Ds. J. v. d. Haar. Gereformeerde Kerk Voorm- 10 en nam. 6.30 uur, Ds, J. Snoey N. H. Evang. Wet en Evangelie» Nam. 3-30 uur Ds. M. C. Koole, N.H, pred. te Den Haag Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 12 Juni, nam. 7 uur, Ds. B. Toes, van Kinderdijk Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. J- Laforêt Burgerlijke stand Aangiften van 31 Mei t. m. 6 Juni 1951 GeborenAdriana Johanna d. v. A. de Wit en W. Boot, Geertruida Maria d. v. C. A. Blonk en G. M. Binken, Cornelia Jannetje d. v. A. van der Graaf en M. L. van der Wolf, Antonius Joannes z. v. C. O. Matse en M. G. Hoogenboom, Gerarda Cornelia Maria d. v. J. Boere en A. C. Kaptein, Teunisje Albertha d. v. G. P. Burger en T. Vermeulen, Hendrik Cornelis z. v. A. van Noort en M. J. Noorlander OverledenWillem van Es, oud 90 jaar. ERF De Zondagsdienst wordt Zondag 10 Juni 1951 waargenomen door Dr. P. v. d. Linde

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2