Weekblad voor Waddinxveen Kris-Kras No. 313 Vrijdag 8 Juni 1951 (tweede blad) 7e jaargang HOE KOMT U OP EEN IDEE? Hij kwam op een ogenblik, dat ik niemand meer verwachtte, 's Avonds half tien. Een man van middelbare leeftijd met grijzend haar en een ontevreden uitdrukking op zijn ge laat. En omdat ik vanwege mijn functie van alles kan verwachten, nam ik aan, dat zijn ontevreden heid de oorzaak was van zijn komst. Ik ging er dus eens extra rustig voor zitten, want meestal hebben mensen, die iets willen vra gen of weten, volop de tijd, al is het dan ook half tien in de avond. Na de gewone plichtplegingen en een praatje over het mooie lente weer van de laatste dagen, viel hij ineens uit: „Mijnheer, zegt U nu eens, wat U van de ideeënbus denkt. In het bedrijf waar ik werk, hebben ze enige dagen terug zon bus-met-een-gleuf opgehangen, waar in wij, werknemers, onze ideeën be treffende de manier van werken, kunnen deponeren. Of wij de arbeid kunnen vergemakkelijken! Daar zijn wel anderen voor te vinden, b.v. de mensen die de gehele dag maar lopen te kijken of we nog niet wat harder kunnen werken, meer kun nen produceren! Altijd moet het maar van ons komen." Na deze uitval keek ik de man eens aan en dacht er over na op welke manier ik hem van antwoord kon dienen. Ik heb hem verteld van de noodzaak tot productie-verhoging. En gezegd dat dit hem ook tot voor deel zou zijn en dat hij daarom moest medewerken. Tot slot heb ik een voorbeeld aangehaald uit de publicaties van de C.Ö.P. (Contact groep Opvoering Productiviteit) en dat ik hieronder laat volgen: „De deur klemde. Hét was maar een gewone houtën deur, tussen twee afdelingen van een kleine fabriek. Maar de hele dag moesten er men sen door die deur. En elke keer moest de passant een schouder tegen die deur zetten (soms moest hij dan eerst alles neerleggen wat hij in zijn handen had) en moest hij een flinke duw tegen die deur geven. Honder den keren per dag dacht iemand: „O ja, dat is «die ellendige deur". Maar het bleef zoTotdat een arbeider op het snuggere idee kwam dat die deur beter vervangen kon worden door een klapdeur. Hij becijferde dat er elke dag 450 mensen door die deur gingen en dat er per man per keer door dat klem men 5 seconden, verloren gingen, oftewel 37,5 minuut per dag, ofte wel 150 werkuren per jaar. Hij schrok er zelf van, dat het zo veel was. Hij stopte die berekening in de Ideeënbus van het bedrijf. De directie schrok er ook van, kende hem een premie toe en liet daar een klapdeur aanbrengen." Dit is nu de opzet van een ideeën- bus. Op deze manier kan er heel wat worden bereikt en is het moge lijk, dat veel verloren uren produc tief worden. Alle bedrijven moesten overgaan tot het plaatsen van een ideeënbus. Het kwam de productie ten goede. Toen ik mijn bezoeker uitliet zeide hij: „Ik ben blij bij U geweest te zijn". Die ontevredenheid op zijn gelaat was verdwenen. Tot de volgende week. KRIS-KRAS. Qevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 1 tabaksdoos met inh., 1 bruine herenportemonnaie met inh., 1 bruine herenportemonnaie. Verloren1 geruite haarstrik, 1 bruine herenportemonnaie met inh., 1 bankbiljet van f 25,—. Nieuws uit onze woonplaats - De Rijksgebouwendienst te- Den Haag heeft het bouwen van een Kombuisgebouw bevattende, o.a. keukens, opslagplaatsen, machine ruimten, was- en badhuis en werk plaatsen aan de Buitenhaven te Den Helder aanbesteed. De firma L. C. Verzrjden alhier, was laagste in- schrijfster voor f 486.000. De Provinciale Waterstaat van Utrecht heeft het maken van een brug c.a. van gewapend beton over de Lopiker voorwetering bij het eindpunt van de provincialeweg Schoonhoven-Lopik onder de ge meente Lopik, gegund aan de firma Koster en De Rooij alhier, laagste inschrijfster voor f 24.450. De bouw van een brandweer garage, annex opslagplaats, in de bomenwjjk werd door het gemeente bestuur gegund aan de fa P. Rehorst alhier, voor de som van f 16.375. Nieuwe telefoon aansluitingen 317 C. Lamens, Noordeinde 2. 422, B.Rozendaal Weegje 4 (post Gouda) Botenverhuur en Vissport. Attentie: De aansluiting nr. 317 is in dienst. Het telefoon nr 422 is b(j voorbaat opgenomen en komt later in dienst. Gedurende de afgelopen maand werd bij de stichting spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank ingelegd f121.864,65 en terugbetaald f 174.185,18 In de loop van die maand gaf deze bank 30 nieuwe spaarboekjes uit. Tot secretaris-penningmeester van de classicale commissie voor het jeugdwerk van de classis Gouda der Ned. Herv. Kerk werd benoemd Ds. .T. J. Moll. „Unitas" heeft op de districts dag van de afdeling Zuid-Holland- Noord van de Chr. Korfbalbond getoond, wat een goede training vermag. De eerste wedstrijd op Sportpark „Duinzigt" op de grens van Den Haag en Wassenaar, was tegen Pernix 5 (Leiden). Deze match van 25 minuten werd gemakkelijk door de onzen gewonnen met 2-0. Direct daarna moest er gespeeld worden tegen K.V.S. (Scheveningen) Ondanks de veldmeerderheid van de Waddinxveners eindigde deze wed strijd in het voordeel van K.V.S. 1-0. In de 5e ronde moesten we de hand schoen opnemen tegen de sterke 3e klasser V.E.S. uit Den Haag. De aanvankelijke vreugde van de 1-0 voorsprong werd vlak voor het einde te niet gedaan door een verdiende tegenpunt 1-1. Wegens niet-opkomen van de vereniging De MOD. uit Bodegraven moest er in de 8e en 9e ronde weer gespeeld worden tegen Pernix 5 en K.V.S. Beide keren was de eindstand 0-0. De kans op de finale van de klasse 4 B was door deze uitslagen niet uitgesloten voor Unitas, daar V.E.S. een gelijk aan tal punten had. Door een beter doel- gemiddelde wist de laatstgenoemde vereniging echter beslag te leggen op de eerste plaats van de afd. 4 B Unitas kan met deze 2e plaats ten volle tevreden zijn. Zaterdagavond 7 uur speelt W.S.E. I eefl vriendschappelijke wedstrijd tegen G.S.V. 3 (de ver moedelijke kampioenver. van de 2e klasse G.V.B.) op het W.S.E. terrein. De 37-jarige H. den Adel wonende aan de Bodegraafse straat, weg is in Bloem endaal met het vissen uit een bootje gevallen en verdron ken. Daar hij aan toevallen lijdende was, wordt gedacht dat hij tenge volge hiervan over boord is gevallen. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Mevr. v. W. bracht het er gelukkig beter af toen zfl met het spoelen van de was van de stoep in het water langs de Brugweg viel. Op haar gefoep kwam direct hulp op dagen en kon zij spoedig op het droge gebracht worden. Het 5-jarig kind van de fam. L. te Hazerswoude was gisteren met moeder een dagje te gast bij de fam. de Br. aan de Kerkweg. Op zeker moment was het kind spoor loos verdwenen. Ten einde raad werd gedregd in de Pette, gelukkig zon- tcfer resultaat, want na verloop van enkele uren kwam uit Hazerswoude bericht dat het kind naar huis ge lopen was. Een kordaat kind, maar dat moeder toch enkele angstige uren bezorgde. Ds. Fgg Palmboom te Zwam- merdam, zal hls consulent der Rem. Geref. gemeente optreden tijdens de vacature van ds. J. Laföret. Wij vestigen de aandacht op de advertentie van de V.V.D. waarin mededeling wordt gedaan van een tweetal spreekbeurten in Avifauna te Alphen aan de Rijn. Vergadering Zuidplaspolder In de ingelanden van de Zuidplas polder is besloten verweer te voeren tegen een door de ingeland W. de Vos ingestelde vordering tot ver goeding van schade, veroorzaakt door het werpen van specie op zijn land, dat grenst aan de tocht, welke van wege de polder is gebaggerd. De vergadering machtigde het bestuur zo nodig in hoger beroep en in cassa tie te gaan. De rekening der inkomsten en uitgaven van de polder over het af gelopen jaar werd vastgesteld in ontvang op f 206.428,83 en in uit gaaf op f 221.590,92 zodat er een nadelig saldo is van f 15.162,09. Besloten werd tot overdracht van een gedeelte van de Noordelijke dwarsweg in de kom der gemeente Zevenhuizen gelegen, aan die gemeen te. Ook werd goedgevonden de Kanaaldijk tussen de Jan Dorrekens- kade en de Sniepweg, liggende in het uitbreidingsplan, aan de gemeente Waddinxveen te verkopen. Ten aanzien van de salarissen van het personeel van de polder werd besloten deze met betrekking tot de toelagen en verhogingen in overeen stemming te brengen met de belonin gen voor het rijkspersoneel. Een nieuw contract aangaande het afnemen van electrische energie voor de gemalen is aangegaan met de gemeente Gouda deze nieuwe over eenkomst wordt geacht te zijn inge gaan op 1 October 1950. Voorlopig voor 5 jaar is verlengd de aan het bestuur gegeven machti ging tot uitgifte van de grond met recht van opstal of in erfpacht en voor het verhuren, verpachten of op andere wijze in gebruik geven van onroerende goederen van de polder. Het maximum bedrag dat in re kening-courant of als tijdelijk kas geld voor de polder kan worden op genomen, is nader bepaald op f 150.000. De begroting voor het lopende dienstjaar is vastgesteld op een ge lijk bedrag in ontvang en uitgaaf van f 364.342,20. De omslag moest met f3,— per hectare worden ver hoogd en voor dit jaar worden vast gesteld op f 27,— per ha. Tot leden van de commissie om in het volgend jaar de rekening en de begroting na te zien werden be noemd de heren Jac. Blijleven, J. G. Dirkzwager en C. Groenveld en tot plaatsvervangers de' heren L. N. Heemskerk, M. Heijkoop Mzn en C. de Kroes Jr. Ook is nog besloten tot het aangaan van een verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van wettelijke aan sprakelijkheid. De vergadering stond onder de leiding van de dijkgraaf van de polder, de heer A. Kroes te Waddinxveen. Damvereniging »Excelsior« Excelsior verliest van Damlust. De Uitslag is Damlust—Excelsior. P. Tom-A. Blonk 2-0 P- G. Schouten—C. H. Kramp 2-0 G. J. BarbierC. Blonk 1-1 S. J. Schrooder—H. Troost 1-1 P. J. Zwanenburg P. van Eeuwen 0-2 J. de Bode W. v.d. Heijden 2-0 J. v.d. Heij G. Heeren 0-2 J. C. de BruinA. N. Littooij 2-0 Totaal 10-6 Door de grote toename van haar aantal leden zag de Gym. Ver. T.O.O.S. zich genoodzaakt het be stuur uit te breiden. In een buiten gewone algemene ledenvergader ng op een der oefenavonden werden met volstrekte meerderheid van stemmen gekozen de heren H. Vink en P. Noorlander. Volgende week zal in verband met de te houden Verkeersweek een speciale Verkeerscourant worden verspreid, onder het motto :*„Een week van bijzondere leerplicht"'. Tegen Woensdag 13 Juni a.s., des avonds 8 uur is de gemeente raad bijeengeroepen tot het houden van een openbare vergadering. B. en W. stellen voor, het uitbreidingsplan te wijzigen in verband met de uit breiding van de graanmaalderfl van de heer J. C. P. Janmaat. Voorts stellen B. en W. voor de vergoeding aan de Mulo-school vast te stellen op f 30.68 per leerling zijnde f 3.08 hoger als oorspronkelijk bepaald was. Verder stellen B. en W. voor, van de Zuidplaspolder aan te kopen de westerlijke berm van de Kanaaldijk, voor de prijs van f 6000.—. Betref fende het toekennen voor school gaande kinderen, wordt voorgesteld dit bedrag vast te stellen op f 6.—. Tenslotte stellen B. en W. voor vast te stellen een verordening Vlees- keuringswet. De bazar, gehouden ten bate van het fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht de som van ruim f 1500.—. Enkele prijzen die verloot werden zijn nog niet afgehaald n.l. een schilderij no. 6, een schilderstuk op no. 300, een haan op no. 28 en voor het behang op no 745. Indien deze voor 1 Juli niet zijn afgehaald vervallen ze aan bovengenoemd fonds.Het adres van afhalen is Kerkweg 182. Woensdag 16 Juni a.s. wordt een straat- en huis aan huis-collecte gehouden voor het rêclasserings-, opvoedings- en verzorgingswerk van de vereniging „Het Hoogeland". Geeft mild voor dit uitgebreide werk in de 9 inrichtingen der Vereniging onder alle gezindten, waarvoor veel geld nodig is. Woensdagmiddag ontstond brand in de schuur grenzende aan de boerderij van de heer M. J. Oudijk aan de Tweede Bloksweg. Door de sterke wind was uitbreiding van de brand zeer waarschijnlijk, zodat de buren direct het blussingswerk met emmers water ter hand namen. De ondertussen aangekomen spuit kon vrijwel geen water geven, omreden de zuigbuis verstopt raakte door de modder. Onmiddelijk werd de hulp van de Goudse brandweer ingeroepen Daar onze brandweer ondertussen een babyspuit deed aanrukken, was de hulp van Gouda niet meer nodig en had men de brand spoedig onder de knie. De schuur brandde geheel af, zo ook een deel van het dak var. de boerderij. De inventaris kon echter gered worden. Verzekering dekt de schade. Postduivenver. »De Zwaluw« De P.V. „De Zwaluw', hield een wed vlucht vanuit Noyon (Fr.) afstand 298 Km. De prijzen werden als volgt behaald: P. Loendersloot 1-22; D. La Grand 2; C. de Lang 3-8; Abr. de Bruin 4-24; T. Boere 5-15-23-25: D. de Leeuw 6; P. .Baan 7-10; L. W. Versluis 9-17; W. Baan 11-13-14; C- G. Hofman 12; Gebr. Troost 16; C. van Dijken 18 v. Ringe- lestein 19; M. J. Versluis 20; C. Toor 21. Duiven los 11 uur 30, Aankomst'- le duif 4-29-37, Laatste 5-07-28. In Con cours 99 duiven. Postduivenver. »De Sperwer« De P.V- „De Sperwer" hield een wed vlucht vanuit Orleans afstand 500 Km. Los 6-47-31, Aankomst le duif 6-47-31, Laatste 8-18-31. Uitslag: W. v.d. Water 1-2-3-10-22-24; A. v.d. Kraats 4-12; H. van Dijk 5-19-21-3-43 H. 'v.d. Berg 6-8-9-17-40-41; Berkestein 7; W. v.d. Jagt.ll; Abr. v.d. Graaf 15 37-43; Fr. Rip 14-16; Roggeband 12; J. de Beer 18-26-45; Metselaar 20-31; A. P. v.d. Graaf 23-49; J. Fens 25-36; Wijngaard 27; v.d- Zijden 28, Hooger- dijk 29-44, Jac. v. d. Zijden 32-34, M. Lam 30, C. Burger 33, H. Hofstede 35.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3