let Dagmeisje JONGEN Net Meisje Box met Wringer Kris-Kras Woningruil Bovenwoning Gevraagd NET MEISJE VERBAKEL gevraagd gevraagd een Werkster BADMUTSEN 59 ct. P. VAN EKK, leplaan HOLLAND FESTIVAL 1951 Bijzonder Kerkconcert voorstel, dat destijds o.m. door Waddinxveen was gedaan, overge nomen hebben. Op voorstel van de heer Hijkoop werd die behandeling van de voor gestelde verordening tot heffing van los- en laadgelden bij gebruik van de gemeentelijke loswal uitgesteld tot de volgende vergadering, aan gezien er niet voldoende gelegenheid geweest is deze materie te bestuderen. Nadat verschillende punten, w.o. een verhoging van de electriciteitsta- rievenmet 1 centeneen vergoedingvan de exploitatiekosten voor de chr Ulo school tot f 30,68 per leerling de hamer waren gepasseerd, stond de raad uit voerig stil bij de vernieuwing van de wijzerplaat op de toren van de Ned. Herv. Kerk. Deze bleek nodig vernieuwd te moeten worden in ver band waarmede B. en W. de nodige volmacht kregen om deze te her stellen. Voorts verkregen B. en W. een credietvanf 1000,— voor bestratings- werk aan de Zuidkade. Bij de behandeling van enkele wij zigingen van de gemeente-begroting voor 1950 bleek dat de gemeente over dat jaar een belangrijk hogere uit kering van de ondernemingsbelasting krijgt. Deze kon n.l. met f20.340 verhoogd worden tot f 161.340,—. Hierdoor kon het bedrag waarover in 1950 moest worden beschikt van reserve's vorige jaren om de begro ting sluitend te krijgen, met een ge lijk bedrag worden verlaagd. Door de gunstiger resultaten van de ge meentebedrijven over 1950 kon ver der o.a. de post voor onvoorziene uitgaven over dat jaar nog met f 15.000,worden verhoogd. Verder kwam ook nog het nieuwe rioolgemaal ter sprake. De heer Modderkolk klaagde over stank die het afgevoerde rioolwater soms ver spreidt. De voorzitter was van me ning dat hier de omstandigheid dat de riolering reeds enige tijd in ge bruik was, vóór het gemaal in wer king kon worden gesteld, mogelijk een rol speelt. Overigens zal hier aan de nodige aandacht besteed worden. Ook kwam nog naar voren dat enkele belangrijke werken in de gemeente binnenkort waarschijnlijk uitgevoerd zouden kunnen worden. Zowel voor het aanbrengen van een straatverlichting aan de Bloemen- daalseweg als voor de aanleg van een waterleiding langs de Henegou- werweg werd de nodige toestem ming ontvangen. De nieuwe straat verlichting wacht evenwel nog op de uitslag van de onderhandelingen met de polder „Bloemendaal" over de plaatsing van de lichtmasten en bij de uitbreiding van de waterlei ding is het wachten op de nodige buizen. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Hijkoop burgemees ter Warnaar voor diens activiteit inzake de hervatting van het trein verkeer op de lijn Gouda-Alphen aan de Rijn. Hoewel naar voren kwam dat de aansluiting in Gouda, die vooral voor Waddinxveen van belang zijn, nog veel te wensen overlaten, drong wethouder Oudijk er op aan nu ook zoveel mogelijk van deze reisgelegenheid gebruik te maken. V-DAG. Ik zit deze stille avond op mijn ver trouwde plaats. Ik zit eigenlijk maar wat te staren in verre verten, zon der iets te zien. Het is wel eens goed voor een mens om rust te heb ben; zo'n stille avond als deze heb ik in lang niet medegemaakt. Mijn gedachten gaan terug naar de vele, vele avonden die gevuld waren met allerhande werk; avonden waarop mijn mening werd gevraagd of avonden waarop ik mijn medemen sen van advies diende of een riem onder het hart stak. Dat is mooie, maar vermoeiende arbeid. Maar vanavond hebben ze mij met rust gelaten. Als men eens wist hoe dankbaar ik daarvoor was. Daarom is het voor mij vandaag een hoogtij dag en -avond. En omdat te vieren ben ik na het thee-uurtje stilletjes naar mijn hoekske geslopen om van deze rust te genieten. Mijn gedachten nemen de vrije loop en mijn handen zijn onbewust bezig de bladzijden om te slaan van het boek, dat de geschiedenis beschrijft van het laatste oorlogsjaar Juni 1944—Mei 1945. En terwijl ik zo uit mijn raam kijk, denk ik er aan, dat wij Nederlan ders vele hoogtij-dagen hebben te vieren of te gedenken. Daar is mijn hoogtij-dag van vandaag niets bij. Noem ze maar op; D-day, V-day, Moederdag en ga zo maar door. Dan plotseling schrik ik uit mijn overpeinzingen wakker en zie ik het ineens voor mij: 17 Juni-Vaderdag- V-dag. Dat ik daar niet eerder aan gedacht heb. Daarom deed mijn vrouw zo geheimzinnig toen ik vanavond zei, dat het vandaag voor mij een hoog tij-dag was omdat ik een avond- van-niets-doen had. Wacht maar, zei ze, binnenkort wordt jij verwend. Ik keek haar met een vraagteken-gezicht aan, maar ze gaf geen verduidelijking. Nu snap ik het pas. 17 Juni Vader dag. Toen ik eens op mijn kalender keek, zag ik dat V-dag op Zondag valt. Als dat maar goed afloopt, want ik ben gewend om 's- Zondags mijn vrouw te helpen, 's morgens stofzuigen, 's middags en 's avonds vaatdrogen. Zou mijn vrouw heus... neen, deze veronderstelling durf ik nu nog niet te uiten. Ik wacht rustig af wat er op V-dag gaat gebeuren. Mannen, lotgenoten, zal V-dag werkelijk een hoogtij-dag voor ons worden? Met deze gedachte ben ik deze stille avond, deze avond van heerlijk niets-doen, mijn hoogtij-dag, naar bed gegaan. KRIS-KRAS. 6e Sportweek Het programma van de 6e Wad- dinxveense Sport week is als volgt samengesteld Zaterdag 23 Juni, n.m. 2.30 uur Opening door de heer burgemeester A. Warnaar Jz. op het Verheul's sportterrein. 2.45 uur Grote Ruitersportdemon stratie op het Verheul's sportterrein 6,15 uur Mars door de Gymnas tiekvereniging T. O. O. S. 7 uur Grote Openluchtuitvoering door de Gymnastiekvereen. T.O.O.S Maandag 25 Juni, 7 uur Demifinale Schoolvoetbal- wedstrijden sportterreinen W. S. E. en Verheul. Demifinale plaatselijk Voetbal sportterrein W. S. E. Dinsdag 26 Juni n.m. 7.15 uur Waterpolowedstrij- den in bassin Kanaaldijk G. Z. C. I—Haarlem I (le kl.K.N.Z.B.) (Hoofdklasse) Woensdag 27 Juni n.m. 6 uur, Finale Schoolvoetbal- wedstrijden, 7 uur, Finale plaatse lijk voetbal, tereinen Verheul en W, S.E., 7.15 uur, Korfbalwedstrijd op het Verheul's sportterrein. 7.30 uur 10-kamp Tafeltennis in de Cantine van Louis Dobbelmann N. V. Donderdag 28 Juni, n.m. 7 uur Grote wielerwedstrijden „De Ronde van Waddinxveen" in het Sniepk war tier. Vrijdag 29 Juni, n.m. 7 uur Schoolzwemwedstrijden bassin Kanaaldijk. 8.30 uur Concert op het Stationsplein. Zaterdag 30 Juni, n.m. 2.30' uur 300 en 600 meter gekleed zwemmen in de Gouwe voor Dames en Heren. 3.30 uur Grote 2 km. zwemwedstrijden in de Gouwe om het Kampioenschap van Neder land. 7 uur Voetbalwedstrijd Wad dinxveen I R.F.C. (Rotterdam) op het sportterein Noordeinde, 9.30 uur Grote Openluchtfilmvoorstelling. De beide plaatselijke muziekvereni gingen verlenen hun medewerking. Maandag 18 Juni worden de voorronden voor het schoolvoetbal en het plaatselijk voetbal verspeeld Herv. School Onderweg—Openbare school A. terrein Verheul, aanv. 6.30 20 Juni Openb. School B— Herv. School, J. D. kade, terrein Verheul aanv. 6.30 uur. Mulo schoolR. K. School, terrein W.S.E. aanv. 6.30 uur. Plaatselijke ontmoeting 18 Juni Verheul I—W 'veen II terrein Verheul aanvang 7.15 uur. Deze wedstrijden worden gespeeld om de Hageman wisselbeker. Het schoolzwemmen gaat om de Weekblad-beker. Voor het eerst nemen aan de Sport week deel de Korfbal- en de Tafel tennisclub. Voor de ronde van Waddinxveen hebben 88 renners ingescheven. De bekende trainer Stender heeft toegezegd met de keurploeg naar hier te komen. Hij noemde de 2 km. van Waddinxveen een der best georganiseerde wedstrijden van ons land. De slotwedstrijd Waddinxveen R.F.C. uit Rotterdam wordt met spanning tegemoet gezien. De beide vorige ontmoetingen heeft Waddinx veen gewonnen. Wie wint nu Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden1 blauwe hoofddoek, 2 muntbiljetten van f 2.50. Verloren1 vulpen. Grijs peau de suède damestasje (inhoud briefje van f 10.-, 3 dubbeltjes en enkele losse centen). Predikbeurten op Zondag 17 Juni 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. v. d. Haar. Nam. 6.30 uur Ds. v. d. Linden van Kamerik Gereformeerde Kerk Voorm- 10 en nam. 6-30 uur, Ds. J. Snoey N. H. Evang. »Wet en Evangelie* Voorm- 9.30 uur Ds. A. C. G. den Hertog, Em. pred. Rotterdam (Deze dienst wordt gehouden in het Ger. Jeugdgebouw Stationsstr.) Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur Leesdienst- Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Afscheidsdienst Ds- J. Laforêt Burgerlijke stand Aangiften van 7 t. m. 13 Juni 1951 Geboren: Cornelis Arend z. v. T. van der Loo en M. Doornhein, Hendrika Alida Louise d. v. P. van der Starre en B. Hindrinks, Maria Adriana Willemina d. v. J. van Offeren en P. C. Broer, Wilhelmus Johannes z. v. E. Vermeij en C. J. Uitbeijerse, Antoinetta d. v. J. Peters en A. Bemelmans. OndertrouwdA. de Rooij en W. van Elk, L. van de Ridder en J. M. Hoogendoorn. Gehuwd: P. J. den Engelsman en L. W. M. van Helden. Overleden: Cornelia den Beer, oud 65 j., wed. v. J. Janssen, Hendrik den Adel, oud 37 j. De Zondagsdienst wordt Zondag 17 Juni 1951 waargenomen door Dr. J, W. H. Helleman Wie wil een huis aan het Sniepkwartier ruilen voor een huis omgeving Kath- Kerk of Kerkweg Adres te bevragen boekhandel Van Pinxteren Aangeboden grote vrije te Gouda, voor woning in Wad dinxveen, onverschillig waar Brieven, onder letter G, boekh T. Burger Slangen, Lange Tiendeweg 82, Gouda gevraagd voor halve dagen Adres te bevr. bur. v. d. blad Voor spoedige indiensttreding gevraagd Bekend met boekhouden en correspondentie. Eigenhandig geschreven sollici taties te richten aan Zuidkade 6 Waddinxveen voor de winkel, om te worden opgeleid in het ijzerwarenvak W. Roskam, Kerkweg 197 Te koop, in goede staat zijnde Te bevragen Burgem. Troost- straat 7 zelfstandig kunnende werken, v. g- g. v. Zondags vrij N. C. BAAS. Bothastraat 14, Gouda Gevraagd voor Vrijdags G. Kool, Sniepweg 3 Sint Janskerk Gouda door de Nederlandsche Bachvereniging en het Residentie Orkest op VRIJDAG 29 JUNI a.s., des avonds 8 uur DirigentDr, ANTHON VAN DER HORST Programma Purcell Te Deum Bach Credo uit de Hohe Nesse Bach Magnificat Solisten: ERNA SPOORENBERG, Sopraan ANNIE HERMES, Alt JOHN VAN KESTEREN, Tenor LAURENS BOGTMAN, Bas Prijzen f 1.50, f 2.50, f 3.75 Kaarten bij boekhandel De Ven, Wijdstraat, Tel. 2155 en bij de Koster der St. Janskerk, Tel. 2684 Geen plaatsbespreking

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2