VerbakeFs I E STER" Machine-veiling DANKBETUIGING W. VERWAAL. BIJVOEGSEL iUTSPEK vijgers Zoon ttig werken BELMANN! inscnrijvmy vcjn Leernriyeri Christ. Lagere Tuinbouwschool c. EIKENAAR Reisclub 8 a10 plaatsen over LOUIS DOBBELMANN N.V. Deurwaarder B. J. N- AK- KERSDIJK te Gouda, zal a s. Dinsdag, half elf 's morgens, in opdracht van Mej. Mr. FRIDA HEIJBOER te Gouda, als cura- trice in het faillissement van G. A. WESSEL1NG te Waddinx- veen, in de werkplaats Brug weg 68a te Waddinxveen, pu bliek k contant verkopen Ondergetekende betuigt hierbij zijn hartelijke dank aan allen, zowel burgers als het brandweer corps, voor de spoedige hulp bij de brand van hedenmorgen, ontstaan in de Houtwarenfabriek, waardoor uitbreiding van de brand voorkomen van het Weekblad voor Waddinxveen van 15 Juni 1951. no- 314 Nieuwuit onze woonplaats Op de Vrijdagavond gehouden repetitie van „Concordia" nam de heer P. van der Laarse afscheid van deze vereniging als voorzitter met de woorden: Ik kan mfj niet meer ten volle geven, zoals dit van een voorzitter verlangd wordt. Er moet een jonge kracht komen, die meer energie bezit als ik op mijn 65-jarige leeftijd. Ik blfjf lid, zoals ik dit reeds 42 jaar geweest ben en zal iedere Vrijdag present zijn. Hij dankt de heer Van der Starre, het bestuur, de leden en de dirigent voor de goede samenwerking al die jaren en hoopt dat dit onder de nieuwe voorzitter, de heer G. L. de Knecht, ook zo zal zijn. Op voorstel van de nieuwe voorzitter werd aan de heer Van der Laarse het ere voorzitterschap aan geboden, met instemming van alle leden. Verder dankte de heer Van Gent de afgetreden voorzitter voor de prettige omgang en goede samen werking, hierbij opmerkende dat de heer Van der Laarse de opgang van Concordia heeft meegemaakt van de 4e naar de supr. afd. en hoopte dat onder zjjn ere-voorzitterschap en onder de leiding van de nieuwe voor zitter, de hoogste sport kon worden bereikt. Naar we vernemen zal op Za terdag 7 Juli, nam. 7.15 uur een voetbalwedstrijd gespeeld worden Waddinxveen I-G.S.V. I, Gouda ten bate van het Kon. Wilhelminafonds. Nadere berichten hierover volgen nog. Wegens het afscheid van Ds. J. Laforêt zal de dienst van de Ned. Herv. Evangelisatie „Wet en Evan gelie" a.s. Zondag gehouden worden in het Jeugdgebouw achter de Geref Kerk. De 12-jarige Bep Hofman nam deel aan de 15 Km. marswedstrfjd IJssel- en Lekstreek. Zij startte om drie uur en kwam om half negen aan. Haar prestaties werden beloond met een prachtige medaille. Niet alleen de jeugd, maar zelfs een 67-jarige was deelnemer aan de Gouds'e avond vierdaagse en wel de heer G. van Os, aan de Zuidkade. Deze kranige baas loopt met groot gemak heen en weer Gouda, zelfs Nieuwerbrug is hem niet te ver. „Fietsen kan ik niet, dus moet ik wel lopen" aldus de heer Van Os. Zaterdagmiddag had in het Sniepkwartier een groots opgezette oefening plaats van verschillende hulpverleningsdiensten, hierbfj geas sisteerd door meerdere brandweer corpsen uit de omtrek. Voor deze oefening was onze gemeente twee uur lang tot een plaats van denk beeldige oorlogsramp gemaakt waar bij vliegtuigen bommen zouden ge worpen hebben op verschillende hui zen in de Sniep en waarbij brand was uitgebroken. Brandweercorpsen, opruimingsploegen, geneeskundige diensten, padvinders en politie kwa men hierbij in actie, om door geza- menlflk optreden de gevolgen van deze aanval te bestrijden. Verschillende burgemeesters uit de omgeving en een vertegenwoor diger van de Commissaris van de Koningin, benevens enkele politie autoriteiten woonden deze oefening bij. Ter gelegenheid van haar 30- jarig bestaan heeft de Waddinxveense Mannenzangvereniging „Onvermoeid Vooruit" een concours georganiseerd voor zang- en muziekverenigingen. Dit concours wordt gehouden op Zaterdag 14 Juli a.s. op een terrein aan het Noordeinde te Waddinxveen. Aan het concours van het Mannen koor „Onvermoeid Vooruit" wordt op Zaterdag 14 Juli deelgenomen door de volgende verenigingen In de 3e afd. komen uit: Gem. Zang ver. „Gouda" te Gouda en de „Kra- lingse Harmonie" te Kralingse Veer. Ie Afd: Gem. Zangver. „Nut en ge noegen" te Rozenburg en de harmo nie „Door kunst verkregen" te Nieu- werkerk a. d. IJssel. Afd. Uitmun tendheid: Zevenhuizens Mannenkoor te Zevenhuizen. Ere-afdeling: Gem. Zangver. „Zang en Vriendschap" te Moerkapelle. Fanfarekorps „Voor waarts" te Waddinxveen. Harmonie „Excelsior" te Boskoop en Harmonie „K. V. T." te Moordrecht. Superieure afd.: Chr. Gem. Zangver. „Sursum Corda" te Moerkapelle en Fanfare corps „Concordia" te Waddinxveen. Verder werken nog mee het kinder koor „Vox Jubilante" te Zevenhuizen en het meisjeskoor „Jong Sursum Corda" te Moerkapelle. Aaneenmars- wedstrfjd nemen deel „Concordia" te Waddinxveen. Harmonie „Excelsior" te Boskoop. Harmonie „K. V. T." te Moordrecht, het R.K. tamboers corps te Waddinxveen en de Tam- boersbond uit Gouda. De jury bestaat uit: voor zang: Marinus Egberts (voorz.) Gé van Beek en P. Brou wer Cz.: voor muziek: Marinus Eg berts (voorz.). Gé van Beek en J. van Beek. Ter inleiding van het con cours geeft de Harmonie „Excelsior" te Boskoop een concert op 12 Juli en de vo'gende dag verzorgen de plaatselijke verenigingen die aan het concours deelnemen een avondcon cert. Het sluitingsconcert op de con certdag wordt verzorgd door de Cu- lemborgse Harmonie. Het bestuur van de Zuidpias- polder heeft aan de gemeente Nieu- werkerk aan de IJssel vergunning verleend tot het lozen van afval water, afkomstig van een te bou wen zuiveringsinstallatie in die ge meente, in de ringvaart van de pol- dei', zomede voor het leggen van een buis voor het betrekken van water uit déze ringvaart voor door spoeling van de riolering der ge meente. Uiteraard zijn aan deze ver gunning de nodige voorwaarden ver bonden om te voorkomen, dat het vaarwater vervuilt. Het polderbestuur heeft zijn be sluit ter algemene kennis gebracht en maakt daarbij bekend, dat tegen dit besluit in beroep kan worden gekomen bQ Gedeputeerde Staten der provincie. Ons bericht vorige week over de brand bij de fam- Oudijk, was in zoverre niet geheel juist, dat de spuifrv^ niet door de modder onklaar gewor den was, maar dat een gebroken la ger de oorzaak hiervan was. De Arbeiders - Muziekvereen. „Voorwaarts" zal op Zaterdag 16 Juni een concert geven in de nieuwe muziektent aan de Ieplaan. Aanvang half acht. Ten gehore worden gebracht Jubileummars, C. van der Knaap, Ouvert. In het land van de Indra, P. Lincke, Versmade liefde, wals, P. Lincke,Nonnenkoor uit Casanovo, Straus, My Old Kentucky Home. Foster, Pauze, Les Quatre ages d'hommes, Ouvert. Mehul, Voorspel uit de Opera Travatia, Verdi, Inter mezzo uit Cavaleria, Rusticana, Over the Top, mars, Crosby. Vanmorgen 6 uur ontstond door nog niet opgehelderde oorzaak brand in de machine-afdeling van de hout warenfabriek fa W. Verwaal aan de Dorpsstraat. Het is te danken aan de directe hulp der omwonenden en het spoedige optreden van de brand weer dat de brand tot deze afdeling beperkt kon blijven, waarvan het dak geheel is uitgebrand, terwijl in het gebouw grote waterschade werd aan, geTicht. De Rijnstreek-competitie van de C.K.B. verloopt tot nu toe zeer gunstig voor de plaatselijke Chr. Korfbalclub „Unitas". Moest enkele weken geleden de C.K.C. De Mod II uit Bodegraven een 2-1 nederlaag incasseren en nog wel op eigen terrein, Zaterdag, j.l. was het de C.K.C. Ades uit Alphen aan de Rijn, die met een gelijke nederlaag naar huis ge stuurd werd. Om ongeveer half vier floot de scheidsrechter, dhr. A- Belt uit Leiden, voor de uitworp. Daar de wesfelijke wind de onzen hielp, werd de eerste helft voornamelijk in liet verdedigingsvak van Ades gespeeld. Toch wisten Alphenaren, na goed samenspel, de bal in hun aan- valsvak te spelen, en door een verde- digingsfout van een Unitas'-er kwam de stand, een kwartier voor de rust, op 1-0. Na de rust hadden de Ades'-ers de wind in de rug, maar konden bijna niet door het middenvak heenbreken. Onze aanvallers zaten geducht rondom de korf van de bezoekers en een doelpunt was het gevolg van goed samenspel en vrij- lopen. Giel Jonker waagde van veraf een schot en de verbouwereerde Ades man had et veter, pracht kwaliteit, f 3.70, met kleine stijging p, mt. ;n f 4.85 ikjes 1.95, witte,iets moois f 1.22 isjes, maat 4, f 1.85, lOcent iportkousen, maat 4 f 2.88, maat f 5.75, f 6.25, gebord. f 7.90 tropical, grijs en bruin, f 18.90 ijgbaar dubbel br., f 10.50 p.mt- 0.95 en f 1.85 ïn f 3.65, f 5.90 f 8.75 ïtnesbadpakken f 12.95, f 14.90 en f 16.50 i koop al Uw Manufacturen Bedden en Tapijten bij Zuidkade 168 Telefoon 370 jen pracht Bedstel voor 3 kussens, gebl. tijk, voor f 72 IE; 250 gram 85 cent Prins Hendrikstraat MAN, Burg. Trooststraat .24 - Telefoon 208 gen in de Veilig Verkeerscourant voor de TE GOUDA Voor de cursus die met 1 Sept. begint kunnen leerlingen die de 7e klas der lagere ëchool doorlopen hebben worden ingeschreven. Klas 1 heeft 2'/2 dag les per week gedurende 40 weken. Ook voor klas 2 en 3 kunnen nog leerlingen worden aange nomen indien 2 of meer U, L. O. of H. B. S. klassen doorlopen zijn. Aangifte en inlichtingen bij het hoofd der school, H. VINK, Joubertstraat 171, Gouda f 1.50 per week Kelzerstr. 60, ing poort, Gouda Tel. 2833 heeft in Autobus voor digreis naar Gelderland (half Juli) Inlichtingen verkrijgbaar aan het bureau van dit blad paar jaar bij Dobbelmann randaan! Waarom zou ik? ng, een goed loon, een jeving't is er prima! :e meisjes uit Waddinxveen gepiaats woraen. Held je aan bij de portier. Dit kan elke werkdag, behalve Zaterdag, van 9 tot 4 uur. Je kunt dan eerst eens zien, waar je komt te werken en hoe alles er toe gaat. Neem je ouders maar gerust mee. Kom óók werken bij Dobbelmann, je zult er geen spijt van hebben. WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3