Weekblad voor Waddinxveen INGEZONDEN No. 316 Vrijdag 29 Juni 1951 (tweede blad) \mm - juni ivai (tweede blad) 7e jaargang Nieuws uit onze woonplaats j-1- Vrijdag is alhier overleden de heer G. Oudijk, die geruime tijd de functie van secretaris van de afdeling Waddinxveen der Hollandse Maatschappij van -Landbouw ver vulde. Hij was verder nog heemraad van de polders Achterof en de Putte" terwijl hij ook jaren een bestuurs functie bij de coöp. landbouwvereen. „ue Eendracht" vervulde. In het particuliere leven was hij behalve landbouwer, bietenagent. Onder grote belangstelling is Dinsdag het stoffelijk overschot aan de aarde toevertrouwd. Aan de groeve is het woord gevoerd door Ds. Rijksen uit Leiden, de heer K. van der Torren JCz als voor zitter van de polders, de heer J. F. Hijkoop als voorzitter van de afdeling Waddinxveen der genoemde maatschappij en door een vertegenwoordiger van de suikerfa- brieken. D 7. f Remonstrantse kerk te Rotterdam heeft Zondagmorgen ds. J- Laforêt zijn intrede gedaan, waar o ZT^n ambt bevestigd werd door tni- .Tr' die in haar ^leiding tot tekst had gekozen de woorden uit Psalm 8: Heere onze God, hoe heerlijk is Uw naam op de ganse aarde. Hij bracht dank aan vertegen woordigers der gemeente Boskoop voor hun aanwezigheid. Van de gelegenheid, ds. Laforêt te compli menteren, werd na de dienst dour velen gebruik gemaakt. Tot onderwijzeres aan de Rehobothschool, alhier,, is benoemd mej. w. Lekkerkerker van Berg ambacht. Geslaagd voor het prop. examen in de econom. wetenschappen onze plaatsgenoot de heer A. J. Kleiweg. „s vierde de heer Hofman zijn gouden jubileum bjj de Dobbelmann, alhier. Na enkele toespraken en het aanbieden van geschenken, werd hem door burge meester Warnaar de medaille in brons van de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. Voor het eindexamen van de R.H.B.S. te Gouda slaagden onze plaatsgenoten C. W. Moons, M. A. Schouten en M. Ververs. Voor het toelatings-examen H. de Rooy en W. Sekeris, leerlingen van de Eben Haëzer school. Vrijdagavond kwam bij de hoek Plasweg-Onderweg Mej. Klazing uit Zevenhuizen ernstig te vallen. Een loslopende hond raakte haar voorwiel, waardoor ze de macht over haar stuur verloor. De gewaarschuw de arts constrateerde een zware hersenschudding. Ze werd per zieken-auto naar huis gebracht. Het duurde drie kwartier voordat het meisje vervoerd werd. Is toch wel iets te lang! ierto» tot zÖ'n land is ieder aangeboren" schreef Vondel. Dat deze gedachte inderdaad klas siek is ondervindt ieder, die tegen vacantietijd zijn beurt afwacht in een reisbureau„Twee derde-klas enkele reis naar de Veluwe, alstu. blieft" of „Juffrouw, waar kan ik bet goedkoopst logeren op Terschel ling Toch was Vondel niet vol ledig met zijn uitspraak, want hier op het reisbureau wordt ook over Tirol, Luxemburg en Nice gepraat Laten we het ruimer nemen en zes- gen„De liefde tot het reizen is bijna ieder aangeboren". Maar rei zen veronderstelt een reisplan en voor een reisplan is fantasie nodig die op haar beurt weer gegrond moet zijn op feitenmateriaal. En fantasie is niet ieder aangeboren' Welnu U kunt zich laten inspireren en U bovendien op de hoogte stel len van de mogelijkheden die er op reisgebied zijn, op de vacantieten- toonstelling die op het ogenblik in het Leeszaalgebouw te Gouda gehou den wordt en die voor ieder toegan kelijk is gedurende de openingsuren. (Dag, behalve Woensdag van 10-12- 2-5 en Maandag- en Vrijdagavond 7-10 uur). En al gaat U zelf niet op reis dan vindt U er behalve de reisgidsen en kaarten, mooie plaat werken en studiewerken over de verschillende landen. Het meeste is uit het boekbezit der O.L.B., maar "'s,eM aantrekkelijke aanvulling van de Ned. Reisvereen. en enkele andere instanties. de bal precies aan de binnenkant van de paal uii het doel rolde, waardoor dachf^esseling verrast werd, die komen "aaSt terecht zou W.S.E trok weer ten aanval, maar steeds door veel te kort spel, wisten redden V3" Waddinxveen zich te Tegen het einde, toen de keeper uit zijn doel was, stopte de linkshalf bal met de hand en de toegestane peu? /a-W onhoudbaar ingeschopt. Waddinxveen won deze wedstrijd ml» m~°' wel enigszins geflateerd, maar volkomen verdiend. De P.V. De Sperwer hield een wedvlucht vanuit St. Quentin 260 km. Los. 7-15, aankomst le duif 10-24-46 laatste duif 11-17-09. Uitslah 3ri'2RiH ff'/ feu 3'7' Jad' de Be" 3-12, Hofstede 5, H, v.d. Berg 6-8-16, 90 H ?T1 v-d' Water 1Ö-19 20 Hoogerdijk 11, v.d. Zijden 13-27-30, I. de Graaf 14-21-25, v-cj. Iaat 15 P. Vink 17, H. van Dijk 18-22-23, Lam 24 Kersbergen 26, Verwoerd 28. VACANTIERUIL nog al iets te doen is wat publiek trekt. De wedstrijd uitstellen was echter onmogelijk voor G.Z.C. Ondanks dit twijfelt het bestuur der Kankerbestrijding er niet aan, dat deze avond zal slagen. De me dewerking van alle kanten ons toe gezegd, geeft ons het volste ver trouwen. De Oranje Ver. „Dep- stelde voor deze wedstrijd een Wis selbeker beschikbaar, welke te be zichtigen is in de etalage van de heer Saton en daarna enkele dagen in een der etalages aan het Dorp. De muziekvereen. Concordia zegde ons haar medewerking, toe terwijl burgemeester Warnaar de aftrap en de prijsuitreiking zal verrichten. Het succes zal echter afhangen van de Waddinxveense beveling Dit wordt wel geen Haak-in-actie, maar laten we schouder aan schou der staan voor dit prachtige doel. Zaterdag 7 Juli kwart over zeven nam. op naar het sportterrein Noord- c*n"e- Het bestuur. TruusHoogendoorn, Zuidkade55 kan bericht verwachten van Alida Ouderavond Huishoudschool Bakker, oud 12 jaar teVlaardingen over vacantieruil. (buiten verantwoordelijkheid der redactie) o,(7 D® 12 3arige Beppie Hofman alhier, heeft 23 Juni te Bolnes de zu Km.-mars meegelopen. Door stemgerechtigde inge landen van de Oostpolder in Schie- land is ter vervanging van de heer Kuiper, aan wie wegens vertrek eervol ontslag is verleend, tot pen ningmeester benoemd de heer W C. Slob, alhier. De Gem. Zangvereen. „Zang Vriendschap" te Moerkapelle behaalde onder leiding van de heer Mastenbroek alhier, in de ere-afde- ung een le prijs met 365 punten, zijnde het hoogste aantal van alle deelnemende koren. Hierdoor ver wierf dhr. Mastenbroek de uitge loofde directeursprijs. Het Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit" behaalde op het Concours te Moerkapelle een le prijs in de afd. uitmuntendheid. De muziektent van Concordia welke tot voor kort op het Stations plein stond, is nu verplaatst naar de stationsstraat, tegenover het Ver enigingsgebouw. Door de wethouders wordt aan de Raad voorgesteld om de burgemeester een vergoeding toe te kennen, groot f 800- voor het ge bruiken van een auto, waarover ook de gemeente beschikking heeft. w™ Va? Ged' staten is bericht binnengekomen dat zij hun goed keuring hechten aan een raads- wlï Van de darwedde van de wethouders, ingaande 1 Jan. 1951 met 10 pet. en per 16 Maart 1951 met 5 pet. te verhogen. T en W. stellen de raad voor ie bepalen dat het lossen en laden aan de Nesse en voor het Gemeen tehuis hechts mag plaats hebben met toestemming van de burge meester. 6 Het is ongeveer twee jaar geleden dat de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis" de kraamzorg aan zich trok. Voor de verpleging werden twee gediplomeerde verzorgsters aangesteld, n.l. de dames Van der Starre en Mulder En de dienst functionneerde uitnemend. Het kwam echter voor, dat de beide dames in verpleging waren en dat zich een nieuwe baby meldde. In dergelijke gevallen werd met succes aangeklopt bij het kraamcentrum Gouda, waar men dan hulp VO°r 0nmiddelliike> deskundige Teneinde dit onderwerp meer te per- iectionneren, is thans opgericht het Groene Kruis-Kraam-centrum Gouwe, Lek en weLe" ingaand? 1 Iuli as- 9aan de Waddinxveense kraamverzorgsters naar dat centrum over. In feite zal men van deze verandering weinig of niets bemer ken Alleen komt nu maandelijks een Zuster van het centrum hier in het oe- bouw van Ziekenzorg" binnenkort in het Groene Kruis-Wijkgebouw zitting hou den. Des niettemin blijven de beide wijk verpleegsters ter zake dilligent. Wij verwijzen gaarne naar de adver- tentie in dit nummer. 7 ,Li®(hebbers voor Wandelsport be zoekt de Oprichtingsvergadering Woens dag a.s. De advertentie geeft er meer over. Waddinxveen - W.S.E. In een uiterst sportief gespeelde wedstrijd heeft Waddinxveen Zater- van"w SE- demifinale gewonnen Al direct, toen scheidsrechter Boon uit Gouda, het sein gaf tot starten, ontwikkelde zich een aardig, spel met wisselende kansen. Waddinxveen, met Rupke aan het hoofd, zat al direct voor het W.S.E - doel, maar keeper Wesseling was in goede vorm- W.S.E. verplaatste daarna het spel maar had geen geluk, toen zij tot driemaal toe de keeper reeds gepas seerd was en nog kans zag de bal op onbegrijpelijke wijze naast of over het doel te schieten, zodat de rust inging met blanco stand. Ongeveer een kwartier na de rust kreeg Waddinxveen met de Joode de leiding door een prachtig schot. Waddinxveen kwam er nu beter in linksbinnen loste een schot, waarbij' Als rasechte Waddlnxveners zijn wij er allen trots op, dat ons dorp m zn uitbreiding en verbeteringen van allerlei aard voor de omgeving zo n schitterende indruk maakt. Denk aan woningbouw, straatver lichting. wegenaanleg enz. Daarom, klagen is allerminst onze bedoeling. cn toch ondanks alles, moet er iets van mijn hart, hopende in het belang van de bevolking een kleine wenk te geven aan de gemeentelijke overheid. Als wij als Kerkwegbewoners omgeving „Ziekenzorg") een rondje Jopen via Kerk weg. Stationsstraat, Kanaalstraat enz. dan valt ons wel zeer sterk op, de schitterende ver lichting in de omgeving van het station, waar een zee van licht ons tegemoet straalt. Niets dan lof, want het is nodig. Maar zie ook, bij het nieuwe wijkgebouw brandt een booglamp in volle glorie, alleen maar jammer dat hier niemand pro fijt van heeft, want het gebouw is nog bewoond. Ook in de Kanaalstraat branden enkele lantaarns, die niemand schade toebrengen, maar ook geen nut doen. Maar dan naderen we de gevaarvolle scherpe hoek Kanaalstraat-Kerkweg waar geen lichtpunt valt te bespeu ren en waar het vreselijk donker is. Dubbel gevaarlijk, want ook bij de puttepolder-brug brand geen licht, waar iedere avond vele mensen ge bruik van maken en waar ook een wijkgebouw staat, welk wel bewoond is, en waar ettelijke malen midden in de nacht mensen heen moeten voor materialen e.d. die ze plotse ling nodig hebben. Neemt hierbij het ongerief van melkbussen die soms midden op het trottior of vlak voor de brug staan is het daar dubbel oppassen ge blazen. Hopende op enige verbete ring in deze, dankt onderget. de redactie voor de beschikbaar ge stelde plaatsruimte. L. R. Kerk weg- bewoner Een dezer avonden was het een prettige avond in de Landb. Huis houdschool te Alphen voor de ouders, bedoeld ter nadere kennismaking met de zestien leerkrachten en met het doel van bet onderwijs. Mej. J, v. d. Gaast vertelde van dit onderwijs en de „huisvrouwtjes in de dop" beeldden later de vakken uit. Dat niet alleen de huishouding doel is, bleek wel, toen deze „huis vrouwtjes" gedichten zegden, waar van de ouders de dichter of dich teres moesten raden. Na de pauze vertelde dr. Jonge- breur over het onderzoek van de kinderen op school en de mede werking die de ouders geven kunnen. O O O O Evenals als het vorige jaar, zal er ook nu weer een voetbalwedstrijd gehouden worden ten bate van de Kankerbestrijding. Ditmaal viel de keus op G.S.V. uit Gouda. VOrifle jaar kon de aWeling Waddinxveen ongeveer f 140.— over dragen aan het hoofdbestuur. 7 juli a.s. hebben we pas een volle week kunnen genieten van sport op allerlei gebied. Hierbij komt dat oP deze avond buiten onze gemeente RONDRIT DOOR „OUDT LEYDEN" met de miriiatuurtrein ,,'t Glippertje" Gedurende de zomermaanden, Juli en Augustus, worden bezoekers van Leiden in de gelegenheid gesteld een rondrit door de stad te maken per miniatuurtrein t Glippertje". A raison van een gulden, kinderen halve prijs, wordt de belangstellende bezoeker gedurende circa ee uur een rit aangeboden, waarvan de start in een uurdienst van 10.15 tot 19.15 van het Parkeerterrein Bees- tenmarkt-Steenstraat tot over het „Pannekoekenhuisje" plaats vindt. In de route zijn onder meer de na volgende bezienswaardigheden op genomen: Museum Volkenkunde-Museum Ge schiedenis der Natuurwetenschap- Morschsingel; Legermuseum (1658, tijdelijk niet per voertuig te bereiken); Morschpoort (Anno 1669); Morschstraat-Blauwpoorts- brug-Prinsessekade-Bostelbrug; Ge boortehuis Gerrit Duu (1613), Werkplaats Gerrit Dou c« Rem- brandt-Galgewater; Stadstimmer- werf (Anno 1612); Weddesteeg (gedenksteen geboortehuis Rem brandt)-Noordeinde; Standbeeld Rembrandt; Varkenmarkt met Pie- ter Loridanhofje (Anno 1656); Doelenpoort (Anno 1645); Rap en- (Museum van Oudheden); Gravensteen (Anno 1559); Rond de Pieterskerk (begin 14e eeuw); Prentenkabinet; Ge denksteen John Robinson (The Pelgrim Father); Kloksteeg-Rapen- burg; Academie (begin 15e eeuw); Kaiserstraat-Sterrenwacht, Diverse hofjes (Anno 1467); Boisotkade, Gemeente Archief, Vlietbruggen, Douzastraat (diverse -hofjes), van der Werffpark; Standbeeld van der Werff; Kamerlingh Onnes Labora torium; Gedenksteen ontploffing kruitschip (Anno 1807); Museum van Natuurlijke Historie („het dooie

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3