RAAMBILJETTEN Een pracmgeschenh voor uiu hinderen (U MC IÉ RUU lilt HALFJAARLIJKSE OPRUIMING Boekhandel Veldwijk Boekhandel Veldwijk Wasgoed Halfwas Slagersknecht Kom óók werken bij DOBBELMA LOUIS DOBBEL MBNN N.V. slorpen van stikstof en de uitwase ming van zuurstof door de planten daardoor, werd hoogst wenselijk geacht voor de vólksgezondheid. Het gouvernement besloot daarom de nieuwe polder voor zijn rekening in cultuur te brengen en de te velde staande gewassen daarna te ver kopen. Voorts besloot men tot het oprich ten van een tweetal hospitalen in de onmiddellijke omgeving van de plas, elk plaats biedende aan zestig pa tiënte. Hiertoe werd te Zeven huizen een ruime boerenwoning en te Moordrecht een oude turfschuur aangekocht, welke, na verbouwing, tot ziekenhuizen werden ingericht met verblijven voör een geneeskun dige en oppassers en voorzien van nachtlegers en toebehoren afgestaan door het departement van oorlog. In het opnemen der zieken handelde men zeer loyaal: kraamvrouwen, verwonden en patiënten, lijdende aan kwalen, welke niet direct met de droogmaking in verband konden worden gebracht, werden geheel kosteloos verpleegd. Tenslotte werd het noodzakelijk ge acht zowel aan het werkvolk als aan de ingezetenen der aangrenzende gemeenten steeds vers drinkwater te verschaffen. Te dien einde wer den op kosten van het Rijk vijf overdekte waterschuiten gemaakt van verschillende grootte. Deze schuiten dienden dagelijks hetzij in de IJssel, hetzij in de Wollen-Fop- penplas gevuld en op gezette tijden door daartoe aangestelde lieden door de ringvaart te worden gevoerd, om een ieder, die dit verlangde, drinkwater te verschaffen. Waar meerdere werklieden werkzaam wa ren plaatste men op de ringdijk ton nen, die iedere dag door- de schuit voerders werden gevuld, zodat de slootgravers, op weg naar het pol- derwerk, daar hun kruiken konden vullen. Van dit drinkwater hebben c ~,k de ingezetenen der gemeenten Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer- kerk, Waddnixveen en Zevenhuizen geprofiteerd. Op deze wijze werden alle middelen te baat genomen om voor de open bare gezondheid te waken. De ge zondheidstoestand van de werklie den bleek tijdens de droogmakerij Alles voor één doel Reeds eerder kwam in Waddinxveen Geld voor de Kanker-actie bijeen Ook nu weer is ons dorp bereid Te helpen, waar het mensdom lijdt Zo staan er Zaterdag in het veld Twee voetbalploegen opgesteld Het Goudse voetbal G.S.V. Doet evenals „Waddinxveen" hieraan mee Zij zullen kampen datis zeker Om de door „Oranjever. Dorp" uitgeloofde beker De Burgemeester brengt de bal aan 't rollen Doch de spelers moeten verder hollen „Concordia" zal met muziek belonen Zo wordt het Zaterdag een feest Zoals het nimmer is geweest En dat terwijl de T.T. in Assen en Hooghalen En „O.N.A.-Gouda", het publiek tracht weg te halen Doch Waddinxveen's bevolking gaat één van geest In drommen naar het voetbalfeest De Sportweek trok al menig kijker Laat 't publiek op 7 Juli zijn, nog talrijker 'k Wed, het veld is veel te klein Ingezetenen laat het inderdaad zo zijn 't Is voor de actie mooi en groot Gij redt menig leven van de dood Ook de padvinders zitten bij deze niet stil Zij getuigen met vlaggen hun beste wil 't I. de Burgemeester die de avond sluit En reikt aan de voetbalwinnaar de beker uit Dus Waddinxveners werkt hier allen aan mee Het stemt dan uw naaste ten volle tevreê. HEIN DUNK. van de Zuidpias alleszins voldoende en de gevreesde polder- of moeras koorts heeft zich niet voorgedaan. Na afloop der verkaveling zijn de lokalen, gereedschappen en water schuiten openbaar verkocht. E. v. E. Onkruid wieden De zomer heeft de kale grond in onze tuin weer met kleurige bloe men bestrooid. Maar tevens komt haar groeikracht het onkruid ten goede, dat overal weelderig op schiet. En de üefhebber van spitten en planten, die met voldoening aan schouwt hoe zijn arbeid wordt be loond, ziet zijn vreugde vermengd met ergernis over de ongewenste gewassen, die zijn zaaisel dreigen te overwoekeren. Het onkruid be derft zijn genot. Het haalt hem uit zijn rustige beschouwing om hem opnieuw aan het werk te zetten. Hij moet wieden. Nu bestaat er geen onplezieriger tuinarbeid dan wieden. De zaaier is een verheven figuur; beeldhouwers en schilders en dichters hebben hem verheerlijkt. Spitten en planten is gezond landwerk. Maar het wieden lijkt een vernedering voor de op recht arbeidende mens. Wie zaait, spit en plant, doet dit naar eigen zin en met een eigen plan. Maar wie wiedt, voelt zich de slaaf van een onderaardse dwingeland, die hem de wet voorschrijft en hem noopt tot dingen, die hij niet wil. Aan het zaaien en oogsten komt een einde, maar wieden is een onophoudelijke bezigheid. Het is niet alleen in de tuin, dat wij in onafgebroken strijd met het on kruid leven. De huisvrouw voert een even hopeloze worsteling tegen het stof. Stoffen is een even ver nederende bezigheid als wieden. \- De strijd tegen het onkruid en tegen het stof neemt het grootste deel van onze werkkracht en van onze tijd in beslag. Nooit krijgen wij een dag vrij van dit geestloze, eentonige, onwaardige karwei. Het zijn de telkens weer aangroeiende, onuit roeibare kleinigheden van het le ven, die ons bestaan vullen. Bij de opvoeding van onze kinderen en bij onze zelfopvoeding komt het voor namelijk op het schoonhouden en uitwieden aan. Ontoelaatbare stem mingen, trekjes die het karakter ont sieren, moeilijk te onderdrukken driften en vervelende gewoonten moeten dagelijks worden bestreden. En hoe gaat het in de grote maat schappij? Het ontwerpen van een wet kost minder moeite dan het uit ziften van de bezwaren door amen dementen. Een verdrag is gauw op gesteld, maar dan komen de uit leggingen en ontduikingen, waarvan het moet worden gezuiverd. Lijkt niet het leven één voortduren de schoonmaak, één bestendige op ruiming? De avond besluiten wij met een gevoel van voldoening, dat wij de dag hebben klein gekregen, maar de ochtend brengt nieuw on kruid en wederom stof. Soms be kruipt ons de neiging om de boel maar de boel te laten, maar wie hiermee eenmaal begint, ziet zijn mooi aangelegde en keurig verzorg de tuin spoedig in een wildernis herschapen. En in een wildernis kan een behoorlijk iemand toch op de duur niet leven. Dus maar wieden en wieden! H. G. C. in moderne uitvoering vy in verschillende modellen en kleuren voorradig Prijs f 1.— Op 16 luli a.s. hopen c ize geliefde Ouders en Grootouders Coraelis Hoogendoorn en Leentje Hoogendoorn- de Knegt hun 25-jarige Echtvereni ging te herdenken Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blij ven is de wens van hun Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Waddinxveen, 2 Juli '51 Kerkweg 187 h Ondergetekenden betuigen hier bij hun hartelijke dank aan Dr. W. H. HELLEMAN voor zijn zorgvolle behandeling en tevens aan de beide Wijkzusters voor de liefderijke verpleging van W1LH. OUDIJK Fam. DE JONG Waddinxveen, Juli 1951 Brugweg 44 Wie kan het doen van een heer, elke week Adres te bevragen bureau van Gevraagd H. STORRE, Dorpsstraat 20 Je werkt er prettig, vaak met een vrolijk stukje muziek, en.... je krijgt een goed loon! Met tientallen nette meisjes van je eigen leeftijd werk je samen in ruime, frisse en lichte lokalen, 't Is leuk werk enabsoluut niet zwaar. Als je eerst eens wilt komen praten en zien, hoe alles in zijn werk gaat, meld je dan bij onze portier. Breng gerust je ouders mee. Dit kan elke werkdag, behalve Zaterdag, van 9 tot 4 uur. WADDINXVEEN Predikbeurten op Zondag 8 Juli 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. van der Haar Nam. 6.30 uur Ds. j. J. Moll Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. J. Snoeij N. H. Evang. »Wet en Evangelie« Nam. 3.30 uur Ds. M. J. C. Visser, N.H- pred. te Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur Leesdienst- Vrijdag 13 Juli, n.m. 7 uur, Ds.J. v. d. Poel, van Giessendam Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. Tjalsma van Rotterdam Burgerlijke stand Aangiften van 28 Juni t.m. 4 Juli 1951 GeborenJacobus, z. v. J. Hogerbrugge en A. F. van den Brink. Neeltje, d. v. M. Vermeer en A. den Hollander. Cornelis Gerrit, z. v. C- G. Lagrouw en M. Bernhard. Marijke Gerarda, d. v. J. de Heer en G. M. J. van der Jagt. Martinus Jan, z. v. P. Groeneveld en A. G. Hofman. Cornelia Antonia en Cornelia Geertruida. d. v- C- van Eijk en W. van Ringelenstein- Ondertrouwd M. Molenaar en M. Koppenaal. GehuwdA. de Rooij en W. van Elk. L- v-d. Ridder en J. M- Hoogendoorn. N. Glasbeek en B. P. Wegman. Overleden Adriana Noorlander, 68 j., echtg. v. I. C. van Dijk, Willemina Oudijk, 85 j. De Zondagsdienst wordt Zondag 8 Juli 1951 waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga een nieuwe goedkope „De weg naar het Licht" In linnen band met platen, slechts f 5.90

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 4