Weekblad voor Waddinxveen Het Concours is begonnen KANKERBESTRIJDING MEUBELBEURS TE UTRECHT O, Uitverkoop...! INMAAKTIJD No. 318 Vrijdag 13 Juli 1951 (tweede blad) 7e jaargang Nieuws uit onze woonplaats Uit diverse plaatsen in Zuid- Holland kwamen Woensdagmorgen de Chr. georganiseerde plattelands vrouwen en- meisjes naar Waddinx veen, om hier hun afdelingsdag te houden. Na enkele excursies (o.a. naar Boskoop) gebruikte men ge- meenschappelgk de maaltijd in het Geref. verenigingsgebouw. Daarwerd ook de middagvergadering gehouden. In haar openingswoord wees de presidente er met nadruk op dat versterking van de organisatie nodig is. Vooral de jongeren riep ze toe: laat de moed niet zakken. Burgemeester Warnaar, die als gast aanwezig was, sprak er zijn grote vreugde over uit, dat deze toogdag in Waddinxveen werd ge houden. De heer C. Vink te Gouda sprak als afgevaardigde van de C. B. T. B. afdeling Holland-Brabant. Vervolgens sprak mej. M. Jochem- sen als afgevaardigde van het hoofd bestuur van de Landelijke Bond. Zij sprak een opwekkend woord en legde er vooral de nadruk op, dat de le den het Bondsorgaan ,,Ons Platte landsleven" gaan lezen. Door enkele Waddinxveense dames werd op orginele wijze een welkomst tableau opgevoerd. De spreker van deze middag Ds. Schroder behandelde het onderwerp „Medische Zending". Aan de hand van verschillende voorbeelden uit zjjn praktijk gaf hij een indruk van dit nuttige werk. Hulp heeft men vooral nu op de zendingsvelden, met name in Indonesië hard nodig aldus spreker. Het kost heel wat arbeid en in spanning, geloof en geduld, de men sen, die steeds geleefd hebben in de ban van de verschrikking voor boze geesten te winnen voor het Evan gelie van Christus. De afdeling Nieuwveen verzorgde des middags op uitnemende wijze de declamatie van een tweetal gedichten. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vaeatuve, ontstaan door het bedanken van de secretaresse mej. G. Hofman, mej. Tr. Verduyn van Alphen a.d. Rijn gekozen. De presidente, mevr. Lugtigheid, sprak woorden van dank tot mej. Hofman voor het vele werk door haar verricht. Nadat „de melkmeisjes" uit Alphen a.d. Rijn hun beste beentje hadden voorgezet, sloot Ds. Moll deze ge slaagde afdelingsdag, er op wijzende dat de plattelandsvrouw ook een plaats heeft in de Bijbel, maar dat zulks ook verplichtingen heeft, zie de figuur van Ruth. Gemeenschap met God geeft ook gemeenschap met de naaste. Aan de muur van het postkan toor is een tweetal nieuwe automa ten aangebracht. Hierdoor bestaat de mogelijkheid om ook buiten de kantoortijden postzegels te kopen van 2 en 10 cent. Het op 6 Juli j.l. gehouden eindexamen aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met 5-jarige cursus te Gouda, slaagde E. A. van Os, alhier. Maandagmorgen geraakte door het weigeren van de remmen, een aanhanger van de vrachtauto van de fa. Bakker te Moerkapelle in de wetering langs de Noordkade. De wagen kwam met een deel der la ding, zakken tarwe, onder water. In de middag was het geval op het droge en kon de schade getaxeerd worden. Deze scheen nogal mee gevallen te zijn. De uitslag van de Verkeers- puzzle-wedstrijd is als volgt le Mej. Minnis, Kerkweg 25, f5. 2e P. Noordam, Noordeinde 97 f 2.50, 3e Adr. v.d. Gronde, Ieplaan 60 f 2,50, 4e Co Vermeulen, Dorpsstr. 134 boek 5e A. de Joode, Onderw. 17, boek 6e C. Schreuder, Burg. Trooststr. 52 boek, 7e J. J. Troost, Kerkweg 43, legpuzzle, 8e B. Terlouw, Acaciastr. 37, boek. De prijzen kunnen ^afge- haald worden Burg. Trooststraat 2. De Vereniging voor Veilig Ver keer, vraagt als vanouds Uw aan dacht weer. Ze brengt de leerstof by U thuis, Lees en leer maak geen abuis In de vacature J. Borg werd tot lid van het burgerlijk armbestuur benoemd de heer A. F. Alblas. Zwem- en Poloclub »DE GOUWE« De uitslagen van de in de afge lopen week gespeelde wedstrijden zijn: Zwemlust I—De Gouwe 1-5 Pinguins I—De Gouwe I 2-4 Gouwe II—B.Z.C. II 2-2 Gouwe adsp.— B.Z.C. adsp. 2-0 Programma a.s. weekZaterdag 14 Juli: Gouwe I—A.Z.C. I Gouwe II—A.Z.C. I (dames) Pinguins I—Gouwe 1 (dames) Pinguins IV—Gouwe 2 O.Z.V. adspGouwe adsp. Donderdag 19 Juli: L.Z.C.-De Gouwe I Zaterdag is het een drukke dag voor „De Gouwe, niet minder dan 5 ze ventallen komen er in 't water. Heren I en Dames II spelen een thuis wedstrijd, terwijl Heren II en Dames II naar Woerden gaan. De adspiranten gaan tenslotte naar Oudewater. Dat wordt een belang rijke wedstrijd. Winnen ze van O.Z.V. dan zijn ze afd. kampioen. Postduivenver, »De Sperwer« Wedvlucht Dordrecht^ 24 km, aan komst le duif 9-41-49, laatste 9-43-51 Uitslag t.m. 30: W. v. d. Jagt 1-4-22, Berkestein 2- 28, J. Fens 3-11-14-20, Hoogerdijk 5- 17-18, van Vliet 1, H. v. Dijk 7-8-13 19-23-31, H. v.d. Berg 9-14-21-24, P. Vink 10-16-33, Jac. de Beer 15, Met selaar 25-26, A. P. v.d. Graaf 29, J. Hofstede 29. Jac. v.d. Wijngaard 30. Postduivenver. »De Zwaiuw< Wedvlucht vanuit Orleans afstand 500 km. Aankomst le duif 1-39-20, laatste duif 2-21-15. In concours 59 duiven. Abr. de Bruyn 1-2-8, C. de Lang 3, T. Boere 4-9, D- La Grand 5, P. Baan 6-11, P. Loendersloot 7-14, A. de Wit 10-25, W. Boon 13, M- Schouten 15. Donderdagavond stond in het teken van belangstelilling voor het drie daags zang- en muziekconcours, uit geschreven door het jubilerende Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit". De Boskoopse harmonie „Excelsior" fungeerde hiervoor als gast en een grote menigte was hiervoor op de been gekomen om dit muziekcorps door de plaats te zien marcheren. De overslag- en paradetrommen hebben het tamboercorps van deze vereniging omgetoverd in een drum band en wat zij er om z o te spreken „uitsloegen" was inderdaad buiten gewoon. De mars „Saint Triphon" droeg veel tot de grootse luister bij en weer hebben wij van dit kr< nige corps de indruk gekregen dat dit marcheren is en tevens een veilige tactiek om een menigte te „pakken" en mee te voeren naar de centrale plaats, in dit geval het concourster rein. Aangekomen aldaar, kregen wij de indruk van een met kennis van zaken samengesteld feestvermaak, verbon den aan een cultureel gebeuren. Dat dit voorproefje van dit grootse feest een uitnodiging mag zijn voor heel Waddinxveen en daarbuiten, om te genieten van alles wat gezien kan worden als schoon en onmisbaar iets voor velen. „Excelisor heeft vele belangstellenden op buitengewone wijze weten te boeien met een uiterst aangenaam programma, wat op voor treffelijke wijze werd uitgevoerd onder de bekwame leiding van de heer C. v. d. Knaap. Tr. Zaterdag j.l. werd een geslaagde sportavond gehouden ten bate van de Kankerbestrijding. De beide padvinderclubs, maakten vooraf met vaandels en vlaggen een propaganda-tocht door de gemeente, waarbij „Concordia" zich aansloot, naar het sportterrein Noordeinde. De beide voetbal vereen. G.S.V. en „Waddinxveen" stonden hier gereed om te kampen om de wissel beker, geschonken door de Oranje vereniging. Voor ongeveer 650 bezoekers werd door burgemeester Warnaar afgetrapt. In het begin was G.S.V. het meest in de aanval en na een kwar tier kopte de middenvoor van G.S.V. keurig in. Waddinxveen liet zich echter niet onbetuigd en middenvoor van Geloo- ven schoot uit een pas van links onhoudbaar in. Door een fout in de Waddinxveense verdediging kon de rechtsbinnen der gasten gemak kelijk doelpunten (1-2) met welke stand de rust aanbrak. De tweede helft was zeer span nend en ombeurten moesten de doel- verdedigers optreden. Zo bleef het voorlopig, tot dat Rietveld met een kopbal de gelijk maker scoorde (2-2). G.S.V. kwam in de laatste drie minuten nog even fel opzetten en Ijpt gelukte de links buiten om met een strakschot van Vuren te passeren, (2-3) zo kwam het einde, met een verdiende over winning voor het technisch beter spelende G.S.V. Na de wedstrijd werd aan G.S.V. de wisselbeker overhandigd door Dr Hemminga met een korte toe spraak, waarvoor de voorzitter van de winnende vereen, dank zegde. Ook de voorzitter van de organise rende vereen, dankte de beide sport verenigingen voor hun medewerking in deze. Het bestuur van de Kankerbestrijding betuigt door middel in dit artikel dank aan de padvinders, aan de beide sportverenigingen, „Concordia" de Oranjevereniging, voor hun be langloze medewerking en ook allen, die door belangstelling hebben me degewerkt tot het slagen van deze sportavond, waardoor het mogelijk was een bedrag van f 136.33 af te dragen aan de Kankerbestrijding. Op verzoek van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten zal door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht in het voorjaar van 1952 een beurs voor meubelen en woning textiel worden georganiseerd. Deze beurs zal plaats vinden van 4 t/m 8 Februari 1952 in de Jaar beursgebouwen op het Vredenburg te Utrecht en in verband met de herdenking van het 40-jarig bestaan van de Centrale Bond van Meubel fabrikanten een bijzonder karakter dragen. Zodra de eerste uitverkoop-plak katen met koeien van letters op de winkelruiten verschijnen, worden wij, vrouwen, bevangen van een vreemde koorts. Wij doen ons huiswerk in ons zelf prevelend, wij maken ingewikkelder berekeningen dan een belastingconsulent, fraude ren stiekum in ons huishoudboekje en bij dat alles staren wij glazig over en door onze huisgenoten heen. De mannen merken daar niet veel van; zij ruiken pas lont als wij losjes aankondigen: „Kom, ik ga er vanmorgen eens op uit, kijken of ik in de uitverkoop iets op de kop kan tikken." „Waarom? Je hebt toch niets no dig?" zeggen zij dan. Dat zeggen zij altijd in de hoop het gevaar tijdig te kunnen bezweren. Maar dan is het al te laat, want dan hebben wij al dagenlang rondge lopen met visioenen van spotgoed kope mantelpakjes en overhemden gewoon voor niets en dromen van tassen, waar nooit aan te komen was en die nu opeens bereikbaar zijn. En in ons keukentje hebben wij staan glimlachen bij de ge dachte aan de spiksplinternieuwe koffiemolen^ ,die hier weldra zal prijken zonder dat onze pórtemon- naie er noemenswaard lichter van zal worden. En heel vertederd hebben wij naar die grote lege vlakte van het behang in de huis kamer gestaard, waar nu eindelijk een lief schilderijtje zal komen te hangen. Ja, als de mannen lont ruiken is het al veel te laat. We gaan. Als die ren, die op buit uit zijn. Er is geen houden aan. De alledaagse wereld om ons heen is er plotseling een geworden van onbeperkte moge lijkheden. De winkels zijn sprook jeslanden, waar dure, lang-gekoes- terde wensen opeens te koop zijn voor een paar luttele kwartjes. We moeten er van profiteren. Dan zeggen de mannen: „Jullie zijn op hol geslagen: jullie zijn koopziek: jullie hebben geen zelf discipline". Dat zeggen ze. Maar hebt u wel eens een man gezien, wien op de een of andere wijze ter ore kwam, dat in zijn achtertuintje een oude schat begraven moet liggen? De stakker! Hij eet niet meer, hij slaapt niet meer: hij graaft. Ja, en zo'n man durft er iets van te zeggen als wij er op uitgaan om naar schatten te zoeken, waarvan wij weten, dat zij er móeten zijn. Tot wij thuiskomen met een bon- bonnière, manchetknopen, een thee muts, een schemerlampje, een baro meter en een armband, een bood schappentas en nog meer. En zon der mantelpakje en overhemden, zónder gordijnstof en al die andere noodzakelijke dingen. Mét een lege portemonnaie. Want zo zijn wij, vrouwen, in de uitverkoop HUISVROUW. Als de zomergroenten op hun goedkoopst zijn en de moestuinen ons hun volle rijkdom bieden, dan kan menige huisvrouw niet nalaten om haar inmaakgerei voor de dag te halen, zelfs al had zij zich voor genomen om er dit jaar nu eens niets aan te doen. Het is ook een aanlokkelijk bezit, zo'n rij blinkende flessen met kleu rige inhoud en in de regel tegen een lagere prijs te bereiken dan ge kochte conserven. Men moet echter, om te slagen, welde volgende regels in acht nemen: 1. Gebruikt uitsluitend zeer verse groenten en vruchten zonder aan gestoken plekken. 2. Omgeving, materiaal, kle.'ing en handen moeten zeer schoon zijn. Vliegen moeten uit de keuken worden geweerd. 3. Er moet zeer nauwkeurig en schoon gewerkt worden. 4. De bewaarplaats van de in maak moet zo koel en donker moge lijk zijn. 5. Controleer de inmaak geregeld. Na maanden bewaren kan nog be derf optreden, soms ook zonder dat de flessen opengaan of verkleuring ontstaat. Controleer dus ook vóór het gebruik alle ingemaakte waren nauwkeurig. 6. Gave inmaakglazen met bij passende gave deksels. 7. Soepele, gave passende ringen. 8. Stevige klemmen. 9. Een inmaakketel of een schone wasketel met een treefje, plankje, schone oude doeken of een laag kranten op de bodem.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 4