Kris-Kras Verkeerde zuinigheid. INGEZONDEN \Zunieuwing. K.L.M.-Vloot wensen, maar over de gehele linie bestond er eigenlijk geen critiek meer. Eén van de punten waarover nog al werd gesproken was de Natio nale Reserve. De oprichting daar van verloopt niet vlot. De aanmel dingen komen schaars binnen. Mi nister Staf dacht er niet over om deze Reserve op te heffen. Integen deel, er zullen aanlokkelijke voor waarden in uitzicht worden gesteld en men zal de vrijwilligers die zich aanmelden niet nodeloos laten wach ten. Daar tegenover staat echter, dat men zich voor een langere periode zal moeten binden, n.l. voor twee jaar. Voor een verplichtstelling voel de de Minister niets. Verschillende afgevaardigden had den ook de kwestie Spanje ter sprake gebracht. Men weet dat Amerika bezig is in dit land, waar de dicta tor Franco de scepter zwaait, steun punten te zoeken. Maar de Minister meende dat er weinig aan te doen is als Amerika dit doet op eigen houtje, buiten het Noord-Atlantisch Pact om. Overigens werd er op gewezen dat we niet voor alles „dankje" te gen Amerika behoeven te zeggen Natuurlijk doet dit land veel voor- West Europa, maar aan de andere kant is de wapenleverantie een ge volg van een verdrag. Ook de Ver. Staten hebben dus verplichtingen, net zo goed als wij die hebben. De petscampagne tegen ons land, die men regelmatig kan aantreffen in Amerikaanse bladen, was, volgens de Minister, een gevolg van het feit dat de Amerikanen van de Europese verhoudingen niet veel snappen. Na tuurlijk gaat het niet om te zeggen dat wij niet genoeg presteren - de offers zijn zwaar genoeg, en als de berichten al te onredelijk zijn onder neemt onze Regering dan ook stap pen om de zaak weer recht te zetten. Zo praatte men nog een tijdje door met het gevolg dat de begro tingen z.h.s. werden aangenomen. Der traditie getrouw waren de com munisten tegen. DENK VOORUIT!! Wanneer wij, als aardse wezens, iets voor elkaar hebben gebracht, waartoe wij ons eigenlijk niet eens in staat achtten, maar dat ondanks alle moeilijkheden toch is gelukt, zijn wij geneigd te denken, of we zeggen het tegen anderen, kijk, dat ik nu gedaan heb is het beste wat een mens kan bereiken. Als U ook zo bent, moet ik U toch een illusie ontnemen, hoe hard dit ook voor U zou zijn. Want geloof nu nooit, dat U werkelijk het beste doet, wat een mens kan bereiken. Als U daar wel in gelooft en dus eigenlijk niet in de toekomst denkt, dan is het slecht met U gesteld. Want één ding staat onherroepelijk vast: het hoogtepunt wordt nooit bereikt! Ook niet door U! En in welk opzicht ook. Of dat nu een directie van een groot bedrijf be treft, die denkt, dat in zijn bedrijf de techniek op haar hoogtepunt is ge komen, of een winkelier die zijn klanten wat wijs maakt, of iemand die een pracht van een duivenhok heeft getimmerd. Alles is voor ver beteringen vatbaar. De techniek staat nooit stil en U moet op de hoogte blijven van de vorderingen die elders plaats vinden. Menige winkelier vraagt zich af hoe het komt, dat zijn zaak, die na de ope ning steeds maar bleef groeien, NU niet meer groeit. Het antwoord is het ei van Columbus: omdat de win kelier geen originele ideeën meer heeft en de zaak nu teert op de vruchten van die ideeën die hij 10, 15 jaar of nog langer geleden had. Zo is het ook met dat duivenhok. Het kan schitterend zijn, maar ge loof nu niet, dat U het beste hok heeft getimmerd waf ooit is ge maakt. Daarom moeten wij, ieder een, dus ook U, vooruit denken. Wij moeten er naar blijven streven het hoogtepunt te bereiken. Maar dan is het telkens zo, dat U toch weer nieuwe ideeën vindt, die U in toepassing gaat brengen, zowel door directies van bedrijven, als door winkeliers of knutselaars. En weet U wat het grootste voordeel is van vooruit denken? U blijft fris van gedachten! Stilstaan betekent achteruitgaan. Groei in bedrijf of winkel, zelfs een knutselaar kan groei in zijn kunnen bespeuren, als eerst maar vooruit wordt gedacht. Ik weet zeker, als U het probeert, dat het lukt. Waarom dan deze goede raad niet opgevolgd? Tot de volgende week. KRIS-KRAS. Zuinigheid is een eigenschap die men, vooral in een huisvrouw, niet genoeg kan loven. Maar hoe pry- zenswaardig ze op zichzelf ook is, de zuinigheid kan toch de wijsheid wel eens 'bedriegen, wanneer ze met al te grote ijver beoefend wordt. Als voorbeeld noemen wij hier enkele van de middelen die wel aanbevolen worden om brandstof (en werk) bij het inmaken te be sparen. Er is een apparaat dat de lucht uit immaakflessen zuigt, na dat die gevuld zijn met het .in te maken product en een ander dat er stoom in blaast. Door die behan delingen blijven de flessen wel (enige tijd) gesloten, maar de in houd is alles behalve steriel en loopt zeer grote kans spoedig te bederven vooral wanneer het groente of vlees is, die men aldus heeft „ingemaakt". En daar dit bederf, vooral bij vlees, niet altijd duidelijk merkbaar is, is het gevaar voor vergiftiging als gevolg van zulke ondeugdelijke methodes niet uitgesloten. Het spreekt vanzelf dat geen enkele besparing tegen deze bezwaren zou opwegen! Ook tegen het gebruik van zg. in- maakdruppels en tabletten voor het conserveren van groenten en vlees moeten wij waarschuwen. Voor vruchteninmaak zijn druppels ech ter wel te gebruiken. Ondanks goede voorzorgen komt het in de zomermaanden wel voor, dat de melk zuur wordt. Vele huisvrou wen kunnen het moeilijk over haar hart verkrijgen om die zg. „zure" melk weg te gooien, doch laten ze bijv. uitlekken, zoals hangop. Dit moet echter toch afgeraden worden: gepasteuriseerde melk (ook de losse melk is in' de fabriek ge pasteuriseerd) kan nl. niet meer fris zuur worden zoals melk die rechtstreeks van de koe komt, doch wordt, zoals dat heet: „goor" en daarmede ongeschikt voor het ge bruik. Beter is het om het bederf te voorkomen door (losse) melk dadelijk na ontvangst te koken, snel af te laten koelen (bij warm weer in een bak stromend koud water) en op een koele plaats weg te zetten. Flessen melk zette men onmiddellijk op een koele plaats. (Voedingsraad.) (buiten verantwoordelijkheid der redactie) Ter Opheldering Het bestuur van deWaddinxveense Modevakschool maakt bekend dat het in 't belang voor de meisjes dezer school, een betere leerkracht heeft aangenomen met meerdere ca paciteiten, en deze juffrouw ook in in de morgenuren les kan geven en zich dus aan de meisjes in kleinere groepen geheel kan geven. Ook kun nen er met meer lessen, elk jaar er kende diploma's uitgereikt worden. Op deze wijze kan de school, waar voor jarenlang grote offers gebracht zijn, zich beter ontplooien. Zij die deze lessen volgen, zullen spoedig het nut er van inzien. De meisjes die tot nu toe de school be zochten, kunnen op dezelfde wijze doorgaan en hoeven niet opnieuw te beginnen. Men leze de advertentie in dit nummer. Het bestuur van de Waddinxveense Modevakschool Nieuws uit onze woonplaats Zaterdagavond half acht zal de muziekvereniging „Concordia" een concert geven in de muziektent aan de Stationsstraat, ditmaal met mede werking van de muziekvereniging „K. V. T." uit Moordrecht en „Na Kunst Verkregen" uit Nieuwerkerk. Dit concert zal vooraf gegaan worden door een gezamenlijke mars. Tevens zullen door enige dames loten aange boden worden ten bate van onze plaatselijke vereniging. Wij hopen dat dit gezamenlijk concert gewaar deerd zal worden door de dames met een leeg lotenboekje naar huis te sturen. Onze plaatsgenoot H. Teeuwen is te Utrecht geslaagd voor „Gezel" Timmeren. Leraar de heer J.A.Brants te Gouda. Ook Waddinxveen heeft een deelnemer geleverd aan de Vier daagse, en wel P. C. Treffers, die de 4 maal 55 km heeft afgelegd. Hij roemde de voortreffelijke verzorging tijdens de mars. Woensdag geraakte een 8-jarig meisje, een logé van de fam. U. spelenderwijs in de Gouwe. De heer J. v. d. Klauw sprong gekleed te water en had het genoegen het kind van verdrinking te redden. Het hoofd van de plaatselijke politie vestigt de aandacht op de bepalingen van de algemene politie verordening van Waddinxveen, vol gens welke het verboden is tot 31 October a. s. eenden, ganzen, zwanen, kippen e. d. los te laten lopen. Het architectenbureau Stuurman Zn., alhier, heeft aan de fa de Bas Rehorst opgedragen de verbouwing van de Ned. Herv. School aan de Onderweg en het verbouwen van de directeurswoning van de N.V. Hout handel Alblas aan de firma's Both en Rehorst. Dat men hier ter plaatse het oud papier naar waarde weet te schatten blijkt wel uit de activiteit van de jeugdorganisaties, welke zich de laatste weken beijverd hebben dit op grootse wijze te verzamelen. Kon de kas van het Geref. Jeugdgebouw hierdoor met meer dan 1000 gulden worden verstevigd, ook thans is men voor het Herv. Bouwfonds en voor de Herv. Kleuterscholen een zelfde actie begonnen, met voorlopig een prachtig resultaat. Ieder die oud pa pier bewaart, kan aan deze actie, zonder enige moeite medewerken en deze doen slagen. Gymnastiekliefhebbers doen goed om nota te nemen van de ad vertentie van T. O. O. S- waarin deze mededeling doet van de opnieuw vast gestelde oefenuren. De Waddinxveense Wandel sportvereniging „Willen is kunnen" heeft, in aanmerking genomen de korte tijd van haar bestaan, een goed resultaat kunnen boeken. Deze vereniging nam j.l. Zaterdag 4 Augustus deel aan de Prinses Irene- mars te Gouda, met 31 Senioren en 13 Junioren. Zij wist hiermede 2 groepsprijzen te behalen en had in beide groepen geen uitvallers. De reisclub van de N.VMeubel fabriek H. A. van Berkestein heeft Zaterdag j.l. een reis gemaakt naar Hoog Elten. Reeds vroeg vertrokken, maakte het gezelschap, met dedirec- tie, een pracht reis via de Pyramiden, de Grebbeberg, het kerkhof van de gevallenen, Westerbouwing, Arnhem, Postbank naar het eindpunt Hoog Elten, telkens onderbroken met con- suptie-inname. De reis werd besloten met een gezamenlijk diner, waarbij dank gebracht werd aan de directie en de wens uitgesproken werd dat een volgend jaar niet één maar twee bussen nodig zullen zijn voor zulk een reis. Hoogst voldaan arriveerde het gezelschap weer in Waddinxveen. Nieuwe telefoonnummers: No. 500 Ned. Herv. Gem. Kerkweg 218 No. 444 N.V. Carros. fabr. Verheul No. 447 idem D. de Nooij fabr. B No. 514 C. R. Boonstoppel No. 220 J. J. van der Loo. Hedennacht is, door het for ceren van het keukenraam, ingebro ken in het schoenmagazijn van de heer G. de Joode aan de Kerkweg. Zonder dat de bewoners iets bemerkt hebben werd al het geld wat gevonden werd, gestolen. De politie tracht door middel van een speurhond de dader te achterhalen. Het onderzoek wijst wel in een zekere richting maar het resultaat was nog niet bekend. Het zoontje van de heer v. d. W. geraakte Maandagmiddag spelen derwijs in de Gouwe. Een in de om geving logerend meisje had het ge noegen hem spoedig op het droge te brengen. De heer F. Boonstoppel Azn. slaagde deze wegk voor het examen Textiel-brevet. Op de streekwedstrijd te Alfen a. d. Rijn 9 Aug. j. 1. wisten de „Gouweruiters" de kampioens-wissel- beker te behalen voor 8-tallen, be nevens in klasse B, Leen Lamens 3e prijs,Pleun Koetsier 4de prijs, in klasse N, N. Breedijk 2de prjjs, J. Visser 3e prijs, P. de Jong 5e prijs. Op de terugweg naar huis kwam het paard van Breedijk in de sloot terecht, waaruit het niet te redden was en voor de ogen van de toe schouwers moest verdrinken. Voor waar een verlies voor de eigenaar, maar ook voor de Gouweruiters. Zwem- en Poloclub »DE GOUWE* Dinsdagavond had in ons Zwem bad de beslissingswedstrijd plaats van de 2e klas van de K.N.Z.B. B.Z.C. uit Bergambacht tegen S. V.G.T. uit Den Haag, B.Z.C. heeft de wedstrijd met 4-1 gewonnen. Bergambacht heeft zijn ploeg op deze buiten hun gemeente gespeelde wedstrijd niet in de steek gelaten en het leek wel of Waddinxveen in de Lekstreek gelegen was, wat het dialect spreken betrof. Bergambacht was over het geheel iets sterker en wist dan ook verder te winnen met 4-1. De Gouwe dames speelde tegen B.Z.C. dames gelijk 1-1. De Gouwe heren vormde een zeer jonge G.Z,C. comb, tegenover zich met 1 enkele speler uit het eerste en hoewel de Gouwe met twee adspiranten speelde won de Gouwe deze wedstrijd met 5-1. Zaterdagmiddag hervat de Gouwe een traditie en organiseert zij weer de oude volkszwemwedstrijden voor de jeugd en volwassenen. Wij jui- gen dit innistatief van harte toe, en wij hopen dan ook zowel deelne mers als belangstellenden hun mede werking zullen geven. Voor deze wedstrijden zijn het voor de zwem mers buiten verenigingsverband, die met elkaar hun krachten kunnen meten. De Gouwe stelt hiervoor aar dige prijzen beschikbaar. Tevens zullen enige attracties gegeven worden Postduivenver, »De Sperwer« Wedvlucht van Vilvoorden 126 km Los 7.20 uur. Aankomst le 8-50-11 Aankomst laatste 9-03-54. Uitslag P. Metselaar 1-29-36-50, Iw de Graaf 2, J. v. d. Zijden 3-53, N. v. d. Zijden 4-7-32-37-46 47, Adr. v. d. Graaf 5-8- 54, Jac. de Beer 6-15-23-42-56, K. Ver woerd 10-27-44-45-55, Jan Fens 11-21, P. Vink 12-13-24-40-41, H. v. Dijk 14- 39, M. Hofstede 16-48, W. v. d. Jagt 17-22, N. v. Vliet 18-26, Be~kestein 19, Kersbergen 20-33, Kortlever 25, H. v. d. Berg 28-30-31-35-38-49-51-52. Damvereniging »Excelsior« Uitslag: 7e en 8e ronde. G. Heeren-W. v. d. Heijden 0—2 C. H. Kramp-J. Timmerman 2—0 T. Twigt-J. Timmgrman 0—2 C. H. Kramp-G. Heeren 20 C. W. v. Dam-A. Blom 2—0 De eerstgenoemden speelden met wit. Steeds hogere eisen a an civièle dienst Zoals bekend, zal de K.L.M. in 1952 en in 1953 de beschikking krijgen over nieuwe Lockheed „Super Con stellation" en Douglas DC-6B ver- keersmachines Deze moderne vliegtuigen zullen aan het personeel de civiele dienst van de Nederlandse burgerluchtvaart maatschappij weer hogere eisen stellen. Zo zullen de corpsen stewar dessen en stewards uitbreiding be hoeven. Getracht zal worden de Nederlandse meisjes en jongens daarvoor ter beschikking te krijgen. Vooral aan stewards zal een grote behoefte ontstaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2