Verbetering Zuidkade Kosten levensonderhoud Nieuws uit onze woonplaats De heer L. Koetsier van huize Maria aan de Onderweg vermiste elf kippen en een haan. Aanvanke lijk verkeerde hjj in de veronder stelling, dat hij te doen had met een kippendief. Hij deed aangifte bij de Rijkspolitie. Bij het onderzoek bleek evenwel, dat het hier geen dief was, doch een viervoeter, die zijn moord lust te buiten was gegaan. De vier voeter is nog niet gevonden. Het architectenbureau Stuur man en Zn. heeft namens de heer T. de Bruin, het bouwen van een woonhuis aan de Bloemendaalseweg opgedragen aan J. de Joode te Moordrecht, laagste inschrijver voor f 20.415. Op 1 September a.s. organiseert de Oranjevereniging een avond-feest ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Vanwege het grote succes van verleden jaar en de vele verzoeken van leden, heeft het bestuur gemeend een ongeveer gelijk programma als verleden jaar af te werken. Om een en ander nog aantrekkelijker te maken werd besloten de hobbelfiet- senrace gecostumeerd te laten ver rijden. Het bestuur heeft speciale geldprijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste en origineelste costuums. 's Middags zullen de kinderen zich vermaken met steppenrace's terwijl alle deelnemende kinderen een waar debon ontvangen, 's Avonds zal de vrolijke noot door „Concordia" ten beste worden gegeven. Het zal die avond in de mooi versierde en fees- telijk.verlichte Dorpsstraat weer niet aan gezelligheid ontbreken. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. Van de zijde der N.P.V. wordt ons medegedeeld dat op Zaterdag 1 September a.s. de eerste bijeen komst na de vacantie zal worden gehouden van de Verkenners. Zoals gewoonlijk begint de troepmiddag om half drie. Maandag geraakte een klein kind in de Gouwe ongemerkt te water. Een klein zusje riep om hulp, waarop de heer V. toeschoot en het kind zwemmend wist te redden. De Arbeiders Muziekvereen. „Voorwaarts" heeft het voornemen te komen tot een uniformfonds. Zij zal trachten hiervoor de geldmid delen bijeen te brengen. Zwem- en Poloclub »DE GOUWE* Zoals de raambiljetten ons reeds vertelden wordt hedenavond een zeer interessante polowedstrijd gespeeld. De kampioen vanNederland H.Z. en P.C. zal in het strijdperk komen tegen de pas hoofdklasser geworden Goudse Zwemclub. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. G.Z.C. heeft n.l. twee keer van H.Z. en P.C. gewonnen. De eerste keer versloeg ze de Haagse club in de bekerfinale van de K.N.Z.B., de tweede keer in het polotournooi van U.Z.C. U begrijpt dat H.Z. en P.C. dus zeer gebrand is op deze ontmoe ting. Zonder enige twijfel zullen we polospel te zien krijgen van de hoogste orde. Dat garanderen de namen van de spelers die in het water komen. Bij G.Z.C. treffen we aan Joop Cabout en Hans de Boer, twee internationals, verder de water- vlugge Cees v. d. Tooren en de be kende lange afstandzwemmer Wim Beyderwellen, die beide in het jeugd- zevental van Nederland spelen. Klin kende namen zijn dat, maar hiervoor doet H.Z. en P.C. niet onder. In het doel ligt daar Max van Gelder, de bekende keeper van het Nederlands zevental en niemand minder dan Frits Smol is de tweede international. Wanneer we dan nog zien dat Stam en Frits Ruymschotel, beiden oud internationals, meespelen, kunnen we vaststellen dat H.Z. en P.C. een voor G.Z.C. niet te onderschatten tegenstander is. Bij deze wedstrijd zal als scheidsrechter fungeren de heer H. G. de Kok, bekend interland- scheidsrechter en in Waddinxveen bekend als de scheidsrechter van De Gouwe-De Zijl. De tweede wedstrijd die gespeeld zal worden is De Gouwe I-G.Z.C. II. De Gouwe is tweede klasser, terwijl G.Z.C. II in de reserve-hoofdklasse uitkomt. Ook een interessante wed strijd. Komt allen, de wedstrijden beginnen om half zeven en de entree prijs is vijftig cent. Wij willen er onze lezers op attent maken, dat het consultatie bureau voor zuigelingen op Vrijdag 24 en op Vrijdag 31 dezer niet ge opend zal zijn, omdat de kinderarts van „Het Groene Kruis" met vacan tie is. Uiteraard zullen deze data bij de moeders, wier beurt het is om alsdan te verschijnen bekend zijn, maar het kan nuttig zijn hieraan bekendheid te geven voor de moeders, die zich nieuw willen melden. De collecte voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" die dezer dagen werd gehouden, heeft opgebracht een bedrag van f 323.40. Hedenmorgen bereikte ons het bericht, dat te Utrecht in het Academisch Ziekenhuis is overleden onze oud-plaatsgenoot de heer A. Soet, die de laatste jaren in Boskoop woonde. De overledene was vanaf 31 Augustus 1803 tot October 1933 machinist-opzichter van de polders „Achterof en de Putte". In die tijd heeft hij de toen in opkomst zijnde meubelindustrie en ook andere be drijven meermalen belangrijke advie zen verstrekt bij de aanschaffing van stoomwerktuigen en motoren, terwijl hij zijn vrije tijd steeds be- somd zag door het uitvoeren van diverse herstellingen aan machine- rieen. Zijn verdiensten werden inder tijd beloond met een Koninklijke onderscheiding. Binnen enkele weken hoopt de heer F. van Kooten te herdenken, dat hij 20 jaar geleden zijn zaak in galanteriën en huishoudelijke artike len heeft opgericht. Teneinde aan dit feit enige luister bij te zetten, heeft hij een bijzondere attractie aangekondigd, waarvan de adver tentie in dit nummer meer weet te vertellen. Wij kennen de heer van Kooten als iemand, die zijn zaken prima weet te behartigen en wij twijfelen er niet aan, of het zal hem gedurende deze dagen niet aan belangstelling ontbreken. Men neme er dus nota van. De heer H. Doeleman alhier, slaagde deze week voor het examen leraar Herenkapper. Vrijdag 31 Augustus hoopt de Arb. Muziekvereen. „Voorwaarts" een concert te geven in de muziek tent aan het Sniepkwartier. Aan dit concert zullen medewerking verlenen de „Pionier" uit Gouda en „Excelsior" uit Boskoop. Het geheel staat onder leiding van de heer C. v. d. Knaap. Aanvang 7.30 uur. Daar bijzondere zorg aan het programma is besteed, kan men er van verzekerd zfln dat het een goed concert zal zijn. Het bestuur verwacht dan ook dat het publiek in grote getale aan wezig zal zijn om de gasten waar dig te ontvangen en verzoekt tijdens de muziek de grootst mogelijke stilte te bewaren. W. S. E. De oefenwedstrijden van onze elftallen hadden Zaterdag j.l. een goed resultaat. Het eerste elftal won van Waddinxveen II met 3-2 en het tweede verloor van Waddinxveen III met 2-3. De spelers van het tweede elftal dienen te bedenken dat wanneer een elfmeter-schop gegeven wordt deze ook genomen moet worden, dit is niet onsportief. Het eerste elftal was goed op dreef en men zette elkaar met open spel aan het werk om een goed resultaat te bereiken. Zonder iemand te passeren noemen we Bunnik, Fens, van der Klauw en Wesseling die met succes gewerkt hebben en als resultaat twee mooie doelpunten. Waddinxveen II was er ditmaal niet zo goed in wel werd goed gewerkt maar te weinig geschoten en daar moet het succes toch van komen Het eerste doelpunt kwam uiteen penalty dooreen linkshalf, die beide handen in de lucht stak en het tweede doelpunt door een mooi schot van rechts dat via back en keeper in het doel ver dween. In de wedstrijd van het tweede was Vaneman de maker van beide doelpunten. Het was aan beide kanten een prettig en sportief gespeelde wedstrijd. Damvereniging ^Excelsior* Uitslag laatste ronde van de zo mercompetitie: J. TimmermanH. Troost 1-1 C. W. v. Dam—T. Twigt 1-1 A. Blom—W. v.d. Heijden 1-1 W. v. d. Heijden—C. H. Kramp 0-2 T. Twigt—H. Troost 2-0 G. Heeren—Timmerman 1-1 Woensdag 29 Augustus begint de onderlinge wintercompetitie. Volgende week.de totale stand. Door het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland wordt binnenkort in het openbaar aanbesteed het ver beteren van de oevervoorziening van de Gouwe aan een deel van de Zuid kade te Waddinxveen. Door deze voorzieningen zal tevens de Zuid kade over een deel belangrijk ver breed worden. Over het verkeer op de smalle Zuidkade is reeds veel gesproken en geschreven. Deze is nl. niet be rekend om het huidige verkeer te verwerken. In verband met de instandhouding van de oeververdediging was het zelfs noodzakelijk om tot afsluitiing van de kade over te gaan, waarbij voor het allernoodzakelijkste verkeer, evenwel de mogelijkheid werd ge schapen om ontheffling van dit rij verbod te verkrijgen. Op deze wijze is een toestand ontstaan, waarbij elke manier, waarop enige verbete ring kan worden bereikt, met vreugde door de betrokkenen wordt begroet. Op 3 September a.s. zal de Pro vinciale Waterstaat van Zuid-Hol land het vernieuwen van de oever- voorziening van de Gouwe met bij komende werken, langs de Zuidkade te Waddinxveen aanbesteden. Het ligt in de bedoeling over een lengte van ongeveer 550 m vanaf de Bur gemeester Trooststraat tot de om geving van de R.K. kerk een nieuwe waterkering te maken, meer Oost waarts van de tegenwoordige. Deze nieuwe waterkering zal tevens zo veel mogelijk recht getrokken wor den. Hoewel de Provincie dit werk in de eerste plaats uit een oogpunt van waterkering zal bezien, wordt hierdoor evenwel tevens bereikt, dat de Zuidkade op genoemde hoogte belangrijk verbreed zal kunnen wor den. De omvang van deze verbre ding zal voor de verschillende punten uiteen lopen, op sommige punten evenwel zal de breedte van het rijvlak meer dan verdubbeld kunnen worden. Postduivenver. »De Zwaluw* De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit St. Quintin. De prijzen werden als volgt behaald: C. Smit 1, Ant. de Bruin 2, L. W- Versluis 3-22, W. Boon 4-13, T- Boete 5-6-17, D. la Grand 7-19, P. Baan 8-10-16, D. de Leeuw 9, P. Loendersloot 11-18, H. Noordermeer 12-20, M. J. Versluis 14, Abr, de Bruyn 15. Duiven los 11 uur, aan komst. Ie duif 2-22-27, laatste 2-42- 09. In concours 89 duiven. Postduivenver. »De Sperwer« De P.V. De Sperwer hield een wedvlucht Quievrain. Afst. 191 km. Aank. Ie duif 9-46-43, laatste 10-04 12. Uitslag: W. v. d. Jagt 1-23-28-30, Nic. v.d. Zijden 2-11-12-16-24-25, W. v. d. Water 3-13-22-32-33-34, N. v. Vliet 4-18, Jac. v. d. Zijden 5-7-31, A. v. d. Kraats 6, P. Vink 8-10-14-26 29, P. Kersbergen 9, Roggeband 15, M. Lam 17, H. J. d. v. Berg 19-35 36, Jac. de Beer 20-38-40, KI. Ver woerd 21, P. Metselaar 27, H. van Dijk 37, Jac. v. d. Wijngaard 39, Abr. v. d. Graaf 41, M. Hofstede 42. Gevonden en Gevonden sleuteltjes, 1 1 hooivork. Verloren port. met inh 1 br. port. 1 1 badpak en Verloren voorwerpen 1 dopsleutel, 2 cotact- handdoek, 1 nijptang, 1 badpak, 1 broche, 1 1 zadeldekje, 1 zijtasje, zilveren halskettinkje, handdoek. Wij kunnen ons zo voorstellen, dat de Stichting van de Arbeid de prijsindexcijfers van het gezinsver- bruik - huiselijker gezegd, de kosten van levensonderhoud - met grote belangstelling volgt. Vooral omdat uit de cijfers van 15 April, 15 Mei en 15 Juni zonneklaar blijkt, dat het prijsniveau zich heeft gestabiliseerd. Zou dit zo blijven, dan behoeft de Stichting niet aan te dringen op het geven van loonsverhogingen. De vakverenigingen hebben er in April jl. genoegen mee genomen, dat op de sterke prijsstijgingen geen loonsverhogingen volgende mits de achteruitgang voor de werknemers niet meer dan 5 pCt. zou bedragen. Tot 15 Juni was er inderdaad van een verdere achteruitgang geen sprake. Die 5 pCt. wordt dan afgemeten aan de prijsindexcijfers van het ge- zinsverbruik. Alvorens te vertellen wat dat precies is, laten wij eerst die cijfers volgen: Van 15 October 1950 t.m. 15 Fe bruari 1951 113, 15 Februari 1951 115, 15 Maart 1951 117, van 16 April t.m. 15 Juni 1551 122. Wij zien dus duidelijk, dat het cijfer t.m. 15 Januari 1951 gelijk bleef, dat er daarna tot 16 April een stijging intrad ten gevolge van de prijzen van de grondstoffen, die wij in het buitenland moeten kopen, dat er van 16 April tot 15 Mei geen verandering plaats vond. In de laatste maand trad zelfs een daling op. Deze prijsindexcijfers dienen dus als maat staf over het wel of niet verhogen van de lonen. Zij zijn daarom zeer belangrijk en U zult derhalve wel willen weten op welke wijze deze cijfers aangeven hoe het verloop is van de kosten van levensonderhoud voor een Nederlands gezin. Welnu, het Centraal Bureau voor de Statistiek in Den Haag heeft in 1949 door geschoolde arbeiders, voor lieden, lagere kantoorbedienden en ambtenaren met een bruto weekloon van f 60.— en een gezin van ge middeld 4 personen laten opmaken wat zij precies per week uitgeven. Dit werkelijke verbruik aan voedings middelen, kleding, schoeisel, reini ging, huisraad, huur en andere zaken dient nu als basis voor de uitgaven jn latere tijden. Men weet het verbruik naar ge- wichtshoeveelheid (zoveel broden, onzen worst, ponden boter, enz.) Elke maand gaat het C.B.S. nu na in hoeverre dit standaard gezinsver- bruik in prijs is gestegen. Om een vergelijking te kunnen treffen, want het is per slot van rekening ondui delijk om achter elkaar uitgavencij- fers te zien van b.v. f 44,10: f 45,07; f 46,18 enz. stelt men het uitgaven- cijfer dat als uitgangspunt dient, op 100. Was die uitgave b.v. f 45.— en was een maand later de wekelijkse uitgave f 46.—. dan wordt f 45.— weergegeven door het cijfer 100 en f 46.door het cijfer 102,2 het geen wij dan krijgen door f 46, x 100 te delen door f 45.En zo kan telkens een nieuw indexcijfer berekend worden. Inderdaad krijgen wij op deze manier een beeld van het verloop van de kosten van levensonderhoud. Er zit echter een „maar" aan. Het onderzoek is inderdaad gedaan bij een aantal gezinnen, hetgeen dus niet wil zeggen, dat U en ik thans op dezelfde wijze ons geld uitgeven. Predikbeurten op Zondag 19 Aug. 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds. J. J. Moll Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. J. Snoey N. H. Evang. »Wet en Evangelie» Nam. 9.30 uur, de heer P. C. Drijven, G.O. te Den Haag Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 28 Augustus, nam. 7 uur, Ds. A. Bijkerk van Sliedrecht Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen Dienst

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2