VEHIKEL BIJVOEGSEL van het Weekblad voorWaddinxveen van 21 Sept. 1951- no. 328 Nieuws uit onze woonplaats De Kerkweg vertoont een ge heel ander beeld dan voorheen, en wel dat gedeelte tussen de Kanaal straat en de Geref. Kerk. Het lan delijk stukje is nu gedeeltelijk be bouwd met een tweetal winkelhuizen, deel uitmakende van het oorspron kelijk plan de „Winkelgalerij". De heren Doeleman en Mulder hebben destijds doorgezet met als resultaat een tweetal pracht winkels, een Dames kapsalon en een Heren mode zaak. Beide zaken zullen a.s. Zater dag worden geopend, zodat ons dorp hierin een belangrijke aanwinst kan .boeken. Jammer is het dat het plan, het „ehele bouwterrein vol te bouwen, niet is kunnen doorgaan, temeer nu door de gemeente een breed trottoir is aangelegd, welk trottoir vanzelf sprekend dan zou zijn doorgetrokken tot de kerk. Laten we hopen dat het gereed komen van deze twee panden de overige grondbezitters zal aansporen ook hun plan te volvoeren. Ondertussen succes voor de beide ondernemers. Men leze de desbetreffende adver tentie in dit nummer. Dat de Centrale Middenstands cursus „in een behoefte voorziet", blijkt wel uit het grote aantal leer- leerlingen, dat zich voor deze cursus opgaf. De C.M.C. is gesplitst in twee afdelingen, nl. een repetitie-cursus en een één-jarige opleiding. Beide afdelingen leiden op voor het examen 1952. De lessen worden gegeven op Don derdagavond van 7 tot 10 uur in de Chr. Muloschool alhier. Leraren en leerlingen veel succes Om een verzuim te herstellen, berichten wij dat ook de kaashandel F. M. van Tol aan de Jaarbeurs deelnam. Onze plaatselijke Brandweer kreeg op de te Zevenhuizen gehou den wedstrijd een vierde plaats i (331 sec.). Aan de wedstrijd werd door ver schillende brandweercorpsen uit onze omgeving deelgenomen en bestond uit een oefening om na alarmering, waarbij verschillende leden uit een tuin en zelfs uit bed moesten wor den gehaald, een bal om een paal te spuiten, een emmer op een wip vol te spuiten en het kleurenbord te behandelen. Een wedstrijd die veel publiek trok. Het ligt in de bedoeling volgende jaren deze wedstrijd te herhalen. Als 5e leerkracht is aan de Chr. School aan de Oranjelaan be noemd tot onderwijzeres mej. S. de Wilde te Moordrecht. Woensdagavond hield de afd. Waddinxveen van de N. C. V. B. haar eerste ledenvergadering in dit sei zoen. Voor haar trad op Dr. J. Berg, schoolarts te Boskoop, met het on derwerp „Lichamelijke en geeste lijke opvoeding onzer kinderen. De spreker heeft belangrijke dingen verteld, die de moeder te pas kan komen bij de dagelijks weerkerende zorg om haar kroost. 't Was een leerzame avond. De opkomst was prachtig. De deelnemende verenigingen aan de Sportweek kwamen deze week in vergadering bijeen. De re kening over het afgelopen jaar werd goedgekeurd. Ondanks de tegensla gen tijdens de sportweek, o.a. het aflassen en uitstellen van uitvoerin gen, was er nog een klein batig saldo. De heren A. C. v. d. Bosch en F. Lenzen werden als bestuursleden herkozen, terwijl in de vacature we gens het bedanken van de heer M. van Hofwegen werd gekozen de heer J. H. A. Noordermeer. De voorlopige plannen voor het volgend jaar wer den besproken. Aan deze bespreking namen ook deel vertegenwoordigers van de pas opgerichte Wandelsport vereniging, welke vereniging mede werking toezegde. Het was een ge animeerde vergadering. Door Jde Prov. Waterstaat is aan de fa. J. Pijl te Zuidland opge dragen het vernieuwen van de Gouweoever en bijkomende werken voor de som van f 139.290. In het afgelopen seizoen wer den aan het zwembad verkocht 375 abonnementskaarten en een aantal knipkaarten, terwijl bovendien door 4000 personen een enkel bad genomen werd. Zaterdag had weer een wed strijd plaats tussen het tweede twaalftal van Chr. Korfbalclub Unitas en de Alphense ploeg ADES. Was bij een vorige wedstrijd het laatste kwartier beslissend voor de uitslag, bij deze wedstrijd bleek het eerste kwartier de doorslag te geven. 3 doelpunten werden er in die tijd gemaakt. Na de rust slaagde de thuis spe lende club er in een tegenpunt te maken. Uitslag3-1 voor ADES. Donderdag j.l. was het 25 jaar geleden dat de heren H. Pijpers en Adr. v. d. Graaf in dienst kwamen bij de Coöperatieve Verbruiks- en Productie-vereniging „Ons Voordeel U. A." alhier. De jubilarissen werden 's avonds ontvangen door het bestuur en personeel in het Geref .verenigings gebouw. De voorz. feliciteerde hen en hoopte dat zij hun beste krachten nog lang in dienst van de Coöperatie zouden kunnen geven en overhandigde na mens het bestuur een enveloppe met inhoud. Daarna bood de bedrijfsleider, de Heer C. Graafland, namens het per soneel een schilderij en eenstandaard- boekwerk aan en bloemen aan de echtgenote en de moeder van de ju bilarissen. Tot ongeveer 10 uur bleef men bij een, terwijl een lid van het personeel enkele muziekstukjes ten gehore gebracht. Het Geref. Kerkkoor, dat in de naastgelegen grote zaal repe teerde, zong nog enkele nummers voor de jubilarissen en genodigden. Postduivenver, »De Sperwer« hield een wedvlucht uit Vilvoorde, afstand 125 km. Los 7.30. Aank. Ie duif 9.19-00, laatste 9.30.40 UitslagL. Hoogerdflk 1—25, W. v. d. Water 2-6 7-12-27-29, H. v. d. Berg 3-5-11-17-19, H. van Dijk 4-8- 22-23, Jac. de Beer 9—28, P. Vink 10, K. L. Verwoerd 13-21, Joh. Bont 14, J. Fens 15, Borstelaar 16-26, W. v. d. Jagt 18, Fr. Rip 20, Mr. Hof stede 24. fastp^ In zalm Satin No. 751 -1775 onovertroffen in coupe, af- werking en duurzaamheid Verkrijgbaar bij Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 1 Blauwe ceintuur, 1 ballpoint-pen, 1 rood kindervest. Verloren1 actetas, 1 witte plas tic-ceintuur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3