W. MASTOP Kris-Kras E. H. B. O. Wij- fte&&C>to li* Haarden, Haardkachels, Kookkachels, Luxe Huishoudkachels WANTROUWEN Is er iets in onze samenleving, in onze maatschappij, waarmede wij meer behebt zijn dan wantrouwen? We kunnen het eigenlijk zo stellen: Hebben wij nog wel vertrouwen in het doen en laten van een ander? Vertrouwt U de bedoelingen van een ander, en om een heel grote stap te nemen, vertrouwt U de be doelingen van een ander land? Neen toch? Wij zijn zo van wantrouwen vol, dat we niet anders meer kun nen dan alleen maar te wantrouwen. Je geloof in iemand, al is het je beste vriend, is kapot. Dat is in ons dagelijks leven te bespeuren, op na tionaal en internationaal gebied. Voorbeelden? De ondernemer be twijfelt de werklust van zijn perso neel en de werknemer bekijkt iedere maatregel, die de werkgever of lei ding treft, hoe goed die ook is be doeld, met argusogen. En op het internationaal terrein geloven wij niet meer in de goede bedoelingen van een ander land. Hoe dikwijls nemen wij de over heid niet op de korrel? En hoe dik wijls horen wij niet, vertrouwt die en die niet, want hij wil er beter van worden. En dan is het ergste, dat het nog waar kan zijn!! Dus ons wantrouwen wordt nog gevoed ook. Wist U, dat als wij iemand een hand ter begroeting geven, het' in zijn oorspronkelijke vorm eigenlijk alleen maar verondersteld wantrou wen is? Want in vroegere zeer on beschaafde tijden is men daartoe overgegaan, omdat men op deze ma nier een vrijstelling kreeg, dat in de band van de ander geen dolk ver borgen was. Nu is dat gebruik van dolken sterk afgenomen, maar het aantal recepties en vergaderingen, waarop men iemand de hand schudt, is geweldig toegenomen. Het is dus eigenlijk zo, dat op een basis van wederzijds wantrouwen op de lange duur een gehuldigde gewoonte is gegroeid, n.l. om elkaar de hand te schudden. Waar wantrouwen al niet goed voor is! Eén ding is erg jammer: dat ons wantrouwen bewijst, dat het in onze maatschappij niet deugt, dat w ij niet deugen. Óf het moest zo worden, dat ons wederzijds wan trouwen ons brengt tot algemeen ingevoerde gehuldigde gewoonten, Predikbeurten op Zondag Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. v. d. Hi Nam. 6.30 uur Ds. J. I. Moll Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. J. Snoe N. H. Evang. »Wet en Evangelie» Voorm. 9-30 uur, Ds. C. M. Krijger, van Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 25 Sept., n.m. 7 uur, Ds. A* Bijk Remonstrantsch Gereformeerde Gemt Geen dienst Burgerlijke sta1 Aangiften van 13 t.m. GeborenAnthonie Cornells, z. v. C Tol. - Dirkje Martina, d. v. D. Deger Kraats Ondertrouwd Th. N. Verbree en F. en H. Molenaar OverledenJacobus Cornelis van Dijk 69 j., echtgenote van W. Naves StT De Zondagsdienst wordt Z< waargenomen door Dr, J. W. H. Helleman zoals die handschuddetij. Dan kan er uit het wantrouwen iets goeds groeien op elk gebied. Maar dat moet dan spoedig gebeuren, anders, gaat onze samenleving kapot aan dat vreselijke wantrouwen! Tot de volgende week. Kris-Kras. Na 1 October Televisie Na 1 October zal worden beaon- huisje bedoeld is om tijdschriften en boeken in te zamelen bestemd voor zieken en Nederlanders ver van het Vaderland, zoals onze land genoten in Korea, Nieuw-Guinea, de West, Australië enz. enz. Veel is er nodig om aan alle aanvragen te voldoen. Draagt ook U Uw steentje bij door tijdschriften na lezing (geen kranten) in het Rode- kruis-lectuurhuisje te doen, dat ge- IJ J ten. Hierdoor is nu een zodanige situatie ontstaan, dat, wanneer de vraag naar electriciteit groter is dan de hoeveelheid die kan worden opgewekt, alle verbrui kers zich in hun electriciteitsverbruik moeten beperken, willen zij niet het risico lopen, dat de belasting van de centrales moet worden verminderd door het plot seling afschakelen van gehele gebieden. Voorlopig heeft men dit alleen nog maar te duchten in de avonduren en wel van het ogenblik af dat het practisch donker is geworden tot ongeveer 21.30 Heeft de zending een toekomst? Over deze vraag hield Donder dagavond j.l. Ds. J. Batelaan, Zen- dingsdirector der Geref. Zendings- bond in de Ned. Herv Kerk, voor de plaatselijke Z. V. een belangwekkend referaat. Is er uit gewoon werelds oogpunt weinig hoopvols voor de Chr. Zending, ook op Celebes onder de Toradjah's, te wachten en maakt de opkomst eigen kerken de arbeid der Zending allengs overbodig ziende naar Boven mag de Zendingstaak onver moeid worden voortgezet. Er is juist de laatste tfld een grote toeloop velen wensen gedoopt te worden. De vergadering, onder leiding van Ds. J. van der Haar, had een pret tig verloop. Er was gelegenheid tot het stellen van vragen. Uitvoerig en duidelijk gaf de spr. aan enkelen antwoord op hun vragen. Ds J. J. Moll besloot deze slechts matig be zochte bijeenkomst met gebed. Postduivenver. »De Zwaluw^ hield een wedvlucht vanuit Neufvilles afstand 172 k.m. De prijzen werden als volgt be haald: P. Loendersloot 1-14, J. H. Oskam 2-3-5, C. Toor 4-16-17-25, C. de Lang 6-8, T. Boere 7-19, W. Boon 9-22, A. de Wit 10-15, H. Ruscher 11, C. van Dijke 12, Abr. de Bruyn 13, And. de Bruin 18-20, M. Schouten 21, P. Baan 23-24. Duiven los 12 uur 15. Aankomst eerste duif 1.46.22, laatste duif 1.54.05. In concours 99 duiven. Damvereniging »Excelsior« Na een zeer spannende en verwoede strijd met de zwarte en witte schij ven, van de hoogste tot de laagste speler van Excelsior, is de uitslag van de 2e en 3e ronde als volgt D. la Grand—G. Heeren 1-1 C. H. Kramp—C. Blonk 1-1 J. Timmerman—T. Twigt 0-2 W. v.d. Hegden-C. J. Kortenoever 1-1 A. N. Littoog A. v. Eeuwen afg. A. Blom—C. W. van Dam 2-0 C. J. KortenoeverC. Blonk 0-2 H. Troost—C.' H. Kramp afg. D- la Grand—W. v. d. Heijden afg. ,T. Timmerman—C. W. v. Dam 0-2 A. Blom—A. N. Littooij 1-1 T. TwigtG. Heeren 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. Woensdag 26 September damwed- strijd ExcelsiorMoordrecht, in de zaal „Centrum". Toegang vrij. Nu de avonden weer beginnen te lengen en de eerste tekenen van het naderende najaar beginnen te komen, gaat iedereen zich enigszins instellen op de lange win teravonden. Bij elk mens ontstaat de be hoefte deze avonden niet alleen gezellig met een boek bij de haard door te bren gen, maar tevens, om deze avonden min of meer nuttig te besteden. Bij het op slaan van kranten en tijdschriften ziet men verschillende annonces met aanbie dingen van cursussen op velerlei gebied. Ha daar is het NIEUWS! De abonné van het Week blad voor Waddinxveen ziet zijn lijfblad steeds weer met vreugde ver schijnen want het brengt berichten over zijn directe omgeving, over personen of gebeurtenissen waar mee hij zich nauw ver bonden voelt. Daarom boekt een adver tentie'in het Weekblad voor Waddinxveen zulke verrassende resultaten, want voor de abonné'sis een advertentie even be langrijk als de rest van de krant. Uw annonce in dit weekblad wordt gelezen en besproken Weekblad voor Waddinxveen Oranjelaan 30 - Telef. 438 de één of andere fabriek werkzaam zijn, weten dat zo niet dagelijks dan toch wekelijks min of meer ernstige ongeluk' jes vóór komen. En daarom is het zo no dig dat een plaats als Waddinxveen, over een behoorlijk aantal geoefende E.H.B.O.- ers beschikt. Immers, een op de juiste manier en het op het juiste moment in grijpen, kan ons het leven van een me demens redden, of blijvende invaliditeit voorkomen. Wist u dat het aantal diplomeerde E-H.B-O.-ers in Waddinxveen niet alleen veel en veel te klein is, 15 gedipl. E.H.B.O.-ers op een plaats van bijna 9000 inwoners, maar in vergelijking tot andere plaatsen zelfs ver achterblijft. Hierin moet verandering komen. Wilt u dus üw winteravonden nuttig besteden, aarzel dan niet niet langer en geeft u op voor de aanvangscursus in E.H.B.O. bij één van de adressen (zie advertentie) of op de eerste cursusavond in één der lo kalen van School B. De kosten hieraan verbonden? Deze zijn tot een minimum beperkt. U behoe'j alleen maar lid te worden van de plaa selijke afdeling, dus geen cursusgeld. Ni het volgen van een diplomacursus en het met goed gevolg afleggen van een examen komt u in het bezit van een dipioma en insigne uitgereikt door het Centraal Bureau tot uitreiking van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. U behoort dan tot het leger van stille werkers die nooit reclame ma ken voor hun werk en nooit enige be loning vragen voor hun werk, maar in geval van nood present zijn. Sluit U daarom aan als lid, of indien dit niet mogelijk is, als donateur van de afdeling Waddinxveen van de Ned. Ver. voor E.H.B.O- en helpt ons met het voortzet ten van dit prachtige werk. Moge het lokaal van School B op October te klein zijn om alle nieuwe cur sisten te herbergen, dit niet tot instand houding of bloei van de plaatselijke af deling, maar in de eerste plaats tot heil van de in nood verkerende medemens. Het bezwaar van deze lessen of cursussen is vaak het feit, dat ze buiten de woon plaats gegeven worden, met alle bezwaren daaraan verbonden, van lange tochten in slecht weer of donkere winteravonden en de vaak vrij hoge kosten- Dit behoeft echter in 't geheel niet. Ook in uw eigen woonplaats bestaat ge legenheid u op verschillende manieren te ontwikkelen en uw avonden nuttig en aangenaam te besteden. Eén van deze manieren is, u op te geven voor de cursus E.H.B.O., welke georganiseerd wordt door de plaatselijke afdeling van bovengenoemde vereniging- Op deze avonden, welke onder leiding staan van één van de plaatselijke dok toren, kunt u leren hoe u zichzelf en anderen doeltreffend kunt helpen in tijd van nood- Het is natuurlijk onnodig u te wijzen op het grote nut van een der gelijke kennis. Het steeds toenemende verkeer en het onrustbarende aantal ver keersongevallen, doet de behoefte aan parate E.H.B.O.ers steeds sterker gevoe len. Bovendien, Waddinxveen is een in dustrieplaats en diegen onder u, die in verschillende merken Firma A. VERHOEFF, Kerkweg 7 Kazius JOH. DE GRAAF Soest, 19 Sept. 1951 De teraardebestelling zal plaats hebben op Za terdag 22 September a.s., om 12 uur, op de Be graafplaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest i85i Last van muizen Het enig afdoende middel is een kat. Een vrolijk katje verzot op Felix' Kattenbrood gratis beschikbaarKerkweg 100 aanbieden met 10 pet. korting. Zie de etalage Een zwaar Karpet reeds vanaf f 48.60 Ook zuiver wollen Axminster en Wilton Karpetten vanaf f 20.—, 190 x 290 vanaf f 82.— De zwaarste Wilton, 2x3 meter f 148. Pracht dessins Alleen deze week, deze prijzen Voor prima Ondergoed, Herenconfectie, Bedden, Tapijten en alle voorkomende Manufacturen slaagt U goed en voor delig bij Zaidkade 168 Telefoon 370

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 4