Halfwas Beeldhouwer Weekblad voor Waddinxveen Lederen moiorpah w. MASTOP - Boetseren - MEISJE H. VAN DEN BOR RUBBERC0RSET vraagt naaiwerk Herenrijwiel KINDERWAGEN Kaptein Mobilette GEZ. DE ROOY Gevraagd mala Soirde Paris 1711 Douoias Gladweg Salon Doeleman Woningruil DEKZEIL pracht Haardkachel d<tndu<laq> 4- ödokx Corsetière „Modeline' Boekh. VELDWIJK No. 329 Vrijdag 28 September 1951 (tweede blad) 7e jaargang heden omtrent de daad. Maar daarnaast dient de Reclassering een voorlichtingsrapport in. En dat vertelt de rechter een en ander over de dader, zijn millieu, zijn afkomst, zijn goede en slechte eigenschappen, zijn moeilijkheden en mogelijkheden. Voorheen plachten die rapporten wel eens het karakter van een „pleidooi" en trachtten ze „de lichtkant van de zaak" te laten zien. Ook in dit opzicht heeft men door erva ring geleerd. Volkomen objecti viteit beheerst de toon van de ze rapporten, waarvan er jaar lijks zo'n tienduizend worden uit gebracht Dit rapport kan bijdragen tot een geheel of gedeeltelijk voor waardelijke veroordeling, tot voorwaardelijke vrijlating of ter beschikkingstelling. En opnieuw is het de Reclassering, die in 't geweer komt. Want de man of de vrouw, die onder bepaalde voorwaarden opnieuw de maat schappij ingaat, moeten onder toezicht staan. Niet van een po litieagent, maar van een helper, een vriend, die hen begrijpt, die hem bijstaat, die ook waarschuwt wanneer het misgaat en dan het onheilspellende blauwe rapportje stuurt. Die toezichthouders, die geen ambtenaren zijn, maar particulie ren uit alle lagen en kringen der bevolking, hebben een zéér be langrijk aandeel in het reclas- seringswerk, Zonder te school meesteren of hun neus te steken in zaken die hun niet aangaan, moeten ze toch het oog houden op de gedragingen van hun „pa tiënt, dienen ze er op te letten of hij de voorwaarden waarop hij in vrijheid is gesteld (b.v. geen bezoek aan café's) nakomt. Maar de toezichthouder zal ook wel eens een goed woordje moeten doen bij een patroon, zal ook wel dienen te bemiddelen bij moeilijk heden. Wie een vonnis achter de rug heeft, vindt zijn weg door door het leven helaas maar al te vaak met opstakels bezaaid, en menigmaal kan de toezichthouder een handje helpen met diejobsta- kels te overwinnen. Hoe dichter hij staat bij de persoon die hij tot steun moet zijn, hoe beter dat is Men zoekt de toezichthouders dan ook niet slechts onder intel lectuelen, onder de „mensen met witte boordjes" maar ook onder de haven- en landarbeiders, onder de fabrieksbazen en meester knechts, onder allen die verant woordelijkheid durven dragenen toch vertrouwd zijn met de sfeer waarin de te reclasseren persoon gewend is te leven. Belangrijk werk verrichten de mensen van de reclassering ook door celbezoek. Vaak bemerken ze, hoe daar in die mensen de vragen, de zorgen, de bekommer nissen zich verdringen. Wie betaalt nu de huur? Hoe komt mijn vrouw aan de kost? Blijft ze me trouw? Hoe gaat het met de kinderen? In die periode vindt de celbezoeker vaak de weg door die barricade van wantrouwen en verbittering heen. Dit zijn slechts enkele kanten van het moeizame, zo belangrijke reclasseringswerk. Het wordt gesteund door vele particuliere bijdragen, het wordt gesubsidieerd door de Overheid. Maar meer nog behoeft het begrip en zo mogelijke medewerking van de brede massa van ons volk, die zich zo weinig bekommert om het lot der „bajesklanten" mensen zoals zij, die toch weer terug moeten in de maatschappij. Het is de reclassering die hier het werk van de barmhartige Samaritaan verricht door een daad van practische naastenliefde. Nieuws uit onze woonplaats Onder grote belangstelling werd Zaterdagmorgen het gedeelte Win kelgalerij geopend, nml. de kapsa lon van de heer H. Doeleman en het modemagazijn van de heer J.H. Mul der. Talrijke bloemstukken sierden de beide magazijnen. Vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, de architect, aanne mers en de beide middenstandsver. brachten allen hun beste wensen over voor de bloei dezer ondernemingen. Met welgekozen woorden dankte de heer Doeleman voor de aan hem en de heer Mulder betoonde belangstelling. Beide panden zijn keurig afge werkt, wat betreft het gebouw als de interieurs. De heer Doeleman beschikt nu be halve zijn winkel over een moderne kapsalon, welke met de beste uit de stad kan wedijveren en de heer Mul der heeft nevens zijn modemagazijn nu een ruim en licht atelier gekre gen, waarbij nog een tweetal nieuwe bovenwoningen. Alle lof aan ontwerpers, bouwers en niet het minst aan de onderne mers voor het stichten van dit twee tal winkels, welke een groot aan deel hebben aan de verfraaiing van ons dorp. In de internationale motorzes- daagse, die dit jaar in Italië werd verreden, behaalde onze plaatsgenoot B. Olie, met strafpunten een gouden' medaille. Vrijdagavond 28 Septem ber wordt Olie door de leden van de motorclub „Gouda" per motor en auto van zijn woning gehaald, waar na hij om 8 uur officieel in de Kroon op de Kleiweg zal worden gehuldigd voor zijn buitengewone prestatie in deze internationale wedstrijd. Ter gelegenheid van de stem ming ter verkiezing van een heem raad van de polders „Achterof en de Putte" j.l. Woensdagavond ge houden, ter voorziening in de vaca ture G. Oudijk, zijn er 87 uitgebracht van de 116 in de polder geldige stem men. Hiervan verkregen de heren Ph. Kroes 10, A. van Noort 3, T. van Noort 31, P. van Oord 3 en D. Ou dijk 40 stemmen. Er zal nu een herstemming moe ten plaats hebben tussen de heren D. Oudijk en T. van Noort, welke is bepaald op Dinsdag 9 October a.s. Tot leraren aan de Chr. Avond- vaktekenschool voor Waddinxveen en omstr. zijn benoemd de heren D. Noordhoek te Rotterdam (bouwkun dig tekenen), M. A. v.d. Berg te Gouda (werktuigbouwkundig teke nen) en G. Verburg te Stolwijk (meu beltekenen). Tot tijdelijk leraar in boetseren, handtekenen en technisch schetsen is opnieuw benoemd de heer W. Vonk te Reeuwijk. De winkeliers worden er aan her innerd dat met ingang van 1 Octo ber 1951 tot en met 30 Maart 1952 de winkels op alle werkdagen om 18.00 uur gesloten moeten zijn. Des Zaterdags om 19.00 uur. Dit geldt voor alle winkels. Het rondbrengen of afleveren na sluitingstijd is even eens verboden. Des Zondags mag geen enkele winkel in deze gemeen te geopend zijn. De politie zal stren ge controle houden. Maandagavond a.s. wordt in de lunchroom van de Water de jaarlijk se ledenvergadering gehouden van de Oranjevereniging „Dorp". Voor de agenda zie men de elders in dit blad geplaatste advertentie. Wij herinneren onze lezers aan de schouw van de Voorofsche polder, welke zich hoofdzakelijk bepaalt tot de wateringen langs de Noordkade en de Puttekade en niet te vergeten de Noordeindsevaart. De graskanten moeten afgemaaid en opgehakt zijn en de watergangen moeten van het zgn. vaste vuil ge zuiverd zijn. Geen gras van de kan ten zal in de vaart terecht mogen komen. Verder zullen de voor de doorvaart hinderlijke struiken moe ten worden opgeruimd en zal het over het water hangend hout moe ten zgn opgesnoeid. Gras- of kroos- hopen zullen op de kant niet mogen worden gehouden. Het provinciaal verslag over 1950 van de tuberculose-bestrijding is verschenen, waarin voorkomt een overzicht van de werkzaamheder van het districts consultatieburee „Gouda", waartoe ook onze gen'- te en dus onze afdeling van „Het Groen Kruis" behoort. Daaruit blijkt o.a. dat uit onze ge meente 75 nieuw-ingeschrevenen zijn genoteerd, t.w. 31 mannen, 26 vrou wen, 9 jongens en 9 meisjes. Hoewel het verslag meer vermel denswaardigs opsomt, menen wij het bij deze mededeling te kunnen laten. De t.b.c.-bestrijding is een deelvsn de taak van „Het Groene Kruis". In gezonde dagen hoort men wel eens de vraag stellen wat er nu eigenlijk voor de contributie wordt gedaan. Het voornaamste licht voor de vragers een klein tipje van de sluier op. B. en W. van Boskoop steil",, aan de Raad dier gemeente voo een crediet te verlenen van f 98.750 teneinde de kosten van een buizennet naar Waddinxveen en van een pers leiding en enkele uitbreidingen van de gasfabriek te bestrgden. Pr zal een zinker in de Gouwe gelegd moe ten worden en de transportleiding is gedacht onder het rijwielpad langs de Gouwe. De overeenkomst is ge steld op 25 jaar. De capacieteit van de Boskoopse gasfabriek is zodanig dat 1,2 mill, meter gas per jaar aan Waddinxveen kan geleverd worden, terwijl de gasafgifte 1 milliotu kub. meter bedraagt. Er moet gerekend worden op een levertijd van zes maanden. Voor het prop. examen aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer A. H. van Gent. Biedt zich aan v. d.e. n., P.G. Zaterdagmiddag en Zondag vrij Brieven onder no. 329, bur. van dit blad Geslaagde Coupeuse aan huis Zuidkade 213 Te koop, lux groen met verlichting, z. g. a. n. Wilhelminakade 90 Te koop aangeboden Noordeinde 112 de sterkste hulpmotor uit voorraad leverbaar Zuidkade 52 - Telefoon 343 Tevens uw adres voor Rijwielen en onderdelen Het Unicum is het meest natuurlijke correctie middel voor Uw figuur Verkrijgbaar bij: Te koop aangeboden: (broek en vest) Acaciastraat 41 BEELDHOUWERIJ K. VAN ESSEN le H. van Alphenstraat 12, Gouda Dames Heren poeder lotion poeder crème lipstick scheermesjes apparaten scheermesjes apparaten scheermesjes apparaten K.B. Byouteriën Permanents Tinctures eau de col. crème Beter nog dan een vermageringskuur, is een DULCO ■corset voor Uw figuur 'n pracht corset hebt II reeds voor f 12.55 als aangemeten Boskoop—Waddinxveen brieven onder no. 417 bur. v.d.blad VERLOREN Maandagmiddag op de Onder weg. De eerlijke vinder zal goed beloond worden C. Meiderwijk, Aardappel- handel, Zuidkade 32 Te koop een. Vulkachel en een Fornuis Te bevragen Brugweg 24 Te koop f 55 Brieven onder nr. 755 bureau van dit blad Aangeboden in goede staat zijnde donker blauwe Jongens Winterjas leeftijd 14—16 jaar Adres te bevr. bur. van dit blad van 2-4 uur, komt de VOOR M A ATCORSE I TEN GEZ. DE ROOY Nu de avonden langer worden is er voor de jon gelui een aangename be zigheid en wel het boet seren met gekleurde klei. Allerlei figuren kunnen hiermee gemakkelijk ge maakt worden, Ze zullen er plezier mee hebben. Verkrijgbaar in staven ii verschillende kleuren

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3