JONGEN MEISJE Kookkachel Fa. VAN RHIJN Fa. VERBAKEL haardenhuis 98br. Handnaaimachines Dm witk in fffgjg Solan Doeleman SeL",JCKS„ïï,J' W,lb"« G«-b"» A G-J' utULLI""""' S' wordt het gespaarde bedrag met 100 pCt. bijslag van de gemeente uitge keerd. De bedoeling van deze uit- kering is vnl. dat het geld zal wor- den aangewend voor de betaling van koopsommen voor diensttijd inge volge de pensioenwet. Verschillende leden voerden hierover het woord en de heer Pille wilde zelfs de kant van een pensioen uitkering op. Het bleek echter wel dat de raad unaniem voor het spaarplan gevoelde, zodat B. en W. opdracht kregen deze zaak nader uit te werken. Het herbouw plan in de omgeving-van de R. K. kerk moest voor de uitvoering worden uitgesteld. Ged. Staten konden goed vinden dat eerst in 1952 met een gedeelte nl. de brug over de ring vaart, een aanvang wordt gemaakt. De raad had niet anders te doen om in die geest te besluiten, want zei de voorzitter, er is nu toch ook geen geld om het plan te maken. De algemene politieverordening werd herzien, teneinde aan de straat- slijperij en de baldadigheid van de jeugd paal en perk te stellen en voorts kon de raad zich geheel ver enigen met het voorstel tot verbre ding van de Zuidkade, waarvoor een crediet van f 42000.werd toege staan. Toen was aan de orde het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de gemeentelijke grenzen ten bate van Gouda. Deze voorstellen houden in dat de verbindingsweg naar Gouda geheel in die gemeente komt te liggen, dat de grens in Bloemendaal 400 meter naar het hoorden wordt verschoven en dat de Bodegraver straatweg voor het grootste deel naar Gouda en voor het kleinste gedeelte naar Reeuwijk gaat. B. en W. hadden grote bezwaren tegen de overgang van het gebied van Bloemendaal naar Gouda en reeds in een vergadering met Ged. Staten heeft de burgemeester dit plan, dat toen nog sprak over 300 m., krachtig bestreden. En ook thans wensen B. en W. aan de voorstellen geen medewerking te verlenen. Le heer van Tol kon zich vol komen met het standpunt van B. en W. verenigen. In de Goudse raad is gesproken over een microscopisch klein stuxje dat naar Gouda ging welnu als het dan zo klein is, laat men het dan ook niet nemen, opdat de verhoudingen niet worden ver troebeld. Trouwens uit de couran tenverslagen blijkt dat Gouda kans ziet de witlofkwekerij van Both te handhaven. Men heeft dus daar geen grond nodig en dan ook zeker niet van Waddinxveen. Gevraagd voor de huishouding voor hele of halve dagen Mevr. Doeleman, Kerkweg 143 De heer Hij koop zegt de voor gestelde grenswijziging met de Bodegraverstraatweg nodig te achten, evengoed als die voor Rijneveld bij Boskoop, Maar om aan iedere uit breidingsgedachte van een stad te- gemoet te komen is volkomen fout. In Gouda moeten in het noorden de tuinders verdwijnen en daarvoor heeft men grond nodig van Waddinxveen in Bloemendaal. Maar dan worden daar onze boeren verjaagt zodat wij hebben te zorgen dat deze mensen worden beschermd. Een groot be- zwaar achte deze spreker het, dat alle argumenten, die de burgemeester in zijn betoog bij Ged. Staten en waarvoor spr. grote bewondering heeft, zonder meer worden voorbijge gaan. Men moet niet laten argumen teren en zelfs geen poging doen om de bezwaren te weerleggen. De wethouder Oudijk merkte op dat de plannen van Ged. Staten economisch niet te verantwoorden zijn. Er kunnen in Hazerswoude en Reeuwijk n et zo goed boomkweke rijen zijn als in Boskoop en het gaat niet aan, om buiten die gemeente liggende cultuurgronden bij Boskoop te voegen. Hetzelfde geldt voor Gouda. Als de tuinderijen weg moe ten, moet er grond komen. Dat kan men in Waddinxveen vinden maar daarvoor is geen grenswijziging no dig Waarom, zegt spr., schenken Ged. Staten, thans geen aandacht aan het stukje Reeuwijk, dat midden in Waddinxveen ligt? De heren Slob en Noorlander sluiten zich bij de vorige sprekers aan, waarbij de heer Noorlander aanvult, dat het thans ook wel tijd leek om Akkeroord bij Waddinxveen te voegen. Niet omdat Waddinxveen daaraan behoefte heeft maar als men toch aan het corrigeren is, had dit niet vergeten mogen worden. De wethouder Buitelaar wijst er op dat Gouda voldoende grond heeft, zowel voor de industrie, waar toch geen vraag naar is. als voor wo ningbouw. In het oosten van Gouda liggen talloze vierkante kilometers zo maar voor het grijpen. De heer Modderkolk zegt ook be slist tegen de grenswijziging in de Bloemendaalseweg te zijn. De heer Venema merkt op dat Ged .Staten verzuimden op te geven, waarom de grens in Bloemendaal verlengd moet worden. Er staat in de brief zonder meer 400 meter. Dit kan wel een tikfout zijn en dat men heeft bedoeld te zeggen 100 of 0 meter. Ged. Staten behoren de mo tieven op te geven, waarom de voor Ingezonden mededeling./Vieu^S onze woonplaats P-K. vakkleding is de beste vak- kleding, die in Nederland wordt gemaakt. Daarom hebben wij de alleen verkoop op ons genomen. Fa. C. v. d. LINDE Zn Dorpstraat 38 - Tel. 573 gestelde wijziging nodig is en indien zij er niet in slagen een voldoende argumentatie te geven, dan moet de grenswijziging achterwege blijven. Door de Sprekers wordt vervol gens een motie ingediend van de volgende inhoud: „De raad der gemeente Wad dinxveen; kennis genomen hebbende van het schrijven van Ged. St. en van hetgeen door B. en W. in de door Ged. Staten belegde verga dering is naar voren gebracht; spreekt zijn diepe teleurstelling uit over het feit dat Ged. St. zich zelfs niet de moeite getroost heb ben de argumenten, die door de burgemeester in deze vergadering uitgesproken zijn te weerleggen, doch dat de grenswijziging in Bloe mendaal zelfs nog 100 meter ten nadele van Waddinxveen is ge wijzigd: spreekt zijn volledige in stemming uit met het door B. en W. gevoerde beleid ten deze op zichte; protesteert tegen de voor genomen grenswijziging in Bloe mendaal en verzoekt B. en W. alles te doen wat mogelijk is om te voorkomen dat de bestaande grens in Bloemendaal wordt ae- wijzigd". Deze motie werd met algemene stemmen aangenomen. Na afwijzing van de reclames straatbelasting en een kleine rond vraag werd de vergadering gesloten. Nieuwe Koffiebon Het bedrijfschap voor granen en zaden en peulvruchten te 's-Graven- hage heeft bon 508 algemeen (A- en B-kaarten) en bon 516 algemeen (D kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag 12 October 1951 worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 27 October 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bon- aanwijziging zal op 22 November 1951 plaats hebben. Kampioenschappen Postduiven ver. „de Sperwer" te Waddinxveen Vitesse 1. F. Rip, 2. W. v.d. Water, 3. J. Fens. Midden-fond: 1. J. Fens, 2. W v d. Water, 3. F. Rip. Fond: Abr. v. d. Graaf,'2. H. van Dijk, 3. A. P. v. d. Graaf. Kampioen oude duiven: 1. W. v. d. Water, 2. J. de Beer, 3. H. v. d. Berg! 4. W. Berkesteijn, 5. H. van Dijk. Jonge duiven1. P. Vink, 2. J. de Beer, 3. N. van Vliet. Navlucht1. J. Fens, 2. W. v d Water, 3. H. van Dijk. Totaal-generaal1. W. v. d. Water, 2. J. de Beer, 3. H. v. Dijk, 4. H. v. d. Berg, 5. J. Fens. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. v. d. Ben, is benoemd tot secretaris der gemeente Heino (O.) Op Dinsdag 9 dezer zjjn de ingelanden van de polder „De Putte-' voor de vierde maal naar de stembus geweest om te voorzien in de vaca ture van Heemraad, ontstaan door bet overlijden van de heer G. Oudijk. Thans zijn uitgebracht 93 geldige stemmen, waarvan op D. Oudijk 59 stemmen en op T. van Noort 34 stemmen, zodat de heer D. Oudijk is benoemd verklaard. Onze plaatsgenoot Arn. v. d, Heiden Jr. slaagde voor het examen Vakdiploma Drogist. Ds. W. A. Mieras te Krimpen a. d. IJssel heeft bedankt voor het beroep, naar de Chr. Afgesch. Gem alhier Het bericht omtrent de aanrij ding van mej. de B. van vorige week, heeft als aanvulling nodig, dat de aanrijding plaats had nam. 6 uur, en niet onder Moordrecht maar bij de spoorwegovergang Plaszoom, on der Rotterdam. Met het oog op de verplichte winkelsluiting na 6 uur 's avonds, wordt een beroep gedaan op het publiek, hieraan te willen medewer ken, door na 6 uur niet meer te kopen, en daardoor de winkelier te vrflwaren voor moeilijkheden in ver band met het politietoezicht op de winkelsluiting, Damvereniging »Excelsior« Excelsior wint van Gouda. De uitslag is als volgt Excelsior Gouda I A. BlomP. v. d. Linde 0-2 A. Blonk—A. A. de Jong 1-1 C. H. KrampJ. Goudriaan 2-0 T. Twigt-F. M. P. Jacobi 0-2 H. TroostH. Tenwolde 1,1 C. JKortenoevera. den Ouden 2-0 W. v. d. HeijdenD. Stuurman 2-0 D. la Grand—Th. Veer ijl N. N.H. de Jong 0-2 A. N. Littooij J. Hoogendoorn 2-0 Verzend al üw goederen met Dagelijks vervoer van Waddinxveen Boskoop naar: Zevenhuizen. Moercapelle, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Nieuwerkerk a d. IJssel, Capelle a.d. IJssel Kralingse veer, Rotterdam Noordkade 15, Waddinxveen Telefoon 357 vJ HEERL'JKE warmte, zoon HAARD van: te koop Adres: Prunussfraat 49 Oranjelaan 32 DELANA GOEDEREN Dames Japonnen vanaf f 38- .2 Bretelrokken alle maten ~tS: Blouses en Broeken Ski Broeken in bruin en blauw "8 Heren pullovers en Vesten O O £5 met en zonder mouw Gez. de Rooy gevraagd leeftijd 15 16 jaar P. J. Hoogendoorn, Zuidkade 55 Te koop: vanaf 50 gld. Naaimachinehuis WIEZER, Groenendaai 87, Gouda \0it zullen wij onze wol nog tegen 1 63 O 15 O 89 onze oude prijzen verkopen Profiteert hiervan (breidt geweldig uit) Op onze JUMBO-o verall's ook witte, deze week I reductie Op JUMB O-broeken en f - Werkjassen I 1."— reductie Voor elk vak een werkpak naar Zuidkade 168 j Telefoon 320 A Dralle's Nivea Berkenwater Crême's Brilliantine Brilliantine Spa Vero Nylon Scheer- haarborstels kwasten Idoze Will's Ean de cologne Crême's Lavendelwater Badzout Een grote collectie PAREL COLLIERS Kerkweg 143 - Tel. 217 Predikbeurten op Zondag 14 October 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. J. Moll Nam. 6.30 uur .Ds. J. v. d. Haar Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. J. Snoey N. H. Evang. »Wet en Evangelie« Nam. 3.30 uur, Ds. Chr. J. Gall, van Den Haag Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nam. 5 uur, Leesdienst Donderdag 18 Oct- n. m. 7 uur Ds. G. J. Zwoferink van Kampen. Kemonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur Ds. Riepma Burgerlijke stand Aangiften van 4 t.m. 10 Oct. 1951. r,^°£7 :„La",.t> An™ d V. K. Sekeris en D. van den Berg. Chnstoffe Hendrik z. v J. W. C. de Vries en F. J. Schults. Huibert OndertrouwdJ. de Man en H. van Meijeren. De Zondagsdienst wordt Zondag 14 Oct. 1951 waargenomen door Dr. P. van der Linde

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2