Magazijn „De tat" SjKEHü d- inkachels Kookkachel JtezUtfy mei JlLcUtfoetcUn KASTPAPIER :e BAZAR PECULAAS EEN JONGEN Kocht voor U, op de JUISTE TIJD, voor ongekend LAGE PRIJZEN. Zandkoekjes Succesmoppen prima BIJVOEGSEL Uit het Parlement Lezingencomité Waddinxveen MASTOP 7ADDINXVEEN" racties en waardevolle prijzen iy Boaty, 7*1' b&Q U •e relaties lagere prijzen Waddlnxvwn tsUaat na. één WADDINXVEEN, Nesse 46 BOSKOOP, Zijde 36 2-pers. Bedstellen, 3-dlg. m. kussens 49.00 Zuidkade 5 Telefoon 535 Te koop, een prijs 25 gulden van het Weekblad voorWaddinxveen van 12 Oct 1951. no- 331 Het Lezingencomité opent a.s. Dinsdagavond het seizoen met een lezing van de weled. gestr. heer Mr. P. Frima, commissaris der rijks politie te Hilversum. Deze specialist op politiegebied verhaalt uit de werk plaats der recherche, terwijl na de pauze de lichtbeelden het gesproken woord zullen aanvullen en verduide lijken. Wij vertrouwen, dat er weer veel interessants te horen en te zien zal zijn. Gisteravond hield de Kath. Middenstandsbond zijn eerste bij eenkomst van dit winterseizoen. De Voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamheden in het afgelopen tijdperk en besprak wat er voor de komende tijd te doen staat. De in gekomen stukken werden zonder kennisgeving aangenomen. De pen ningmeester deed mededeling van de nieuwe verlaagde contributie regeling. De gezellige jaarvergade ring werd met grote meerderheid van stemmen aangenomen en het comité hiervoor benoemd. In de nieuwe winkelsluitingswet voelde men niet veel voor een late koopavond, doch men was er wel voor zich te richten naar wat de omliggende plaatsen hieromtrent zouden besluiten. De Geestelijke ad viseur besprak hierna in 't kort de Christenpliecht van de Middenstan der. De actie „Koopt ln eigen plaats" werd na uiteenzetting door de voor zitter met algemene stemmen aan genomen en aan het bestuur werd opdracht gegeven hierover contact te zoeken met de zusterorganisatie. De voorzitter deed enige medede lingen omtrent de a. s. Winkelweek en de moeilijkheden hieraan ver bonden doch een lid wist uitkomst, en het comité aanvaardde dit dank baar, waarna de rondvraag vlug verliep. Men bleef na deze goed geslaagde avond nog enige tijd ge zellig bijeen Vrijdag 16 November zal door de N.C.R.V. een Steravond gehouden worden in de cantine van de N. V. Dobbelmann alhier. Nadere bijzon derheden zullen nog volgen. Schaakvereniging W.S.V. 3de Ronde A. Bonefaas-C. Verweij 1-0 A. Brouwer-F. Koster 0-1 J. Tol-H. W. Schildt 1-0 W. Verhoef-A. Doornhein 1-0 H. v. Dijken-J. Scheele 0-1 K. v. d. Gaarden-J. Kleiweg 1-0 Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden1 rood geruite heren sjaal, 1 rood-bruine kinderpancoffel, 1 grijze glacéhandschoen, 1 ceintuur. Verloren1 blauwe ballpointpen, 1 dop van benzinetank, 1 bruin kinderjasje, 1 vulpen, 1 zwarte laars, 1 gouden zegelring. Als men aan vele niet inge wijden in ons staatsrecht vraagt wat nu eigenlijk het verschil is tussen de Eerste en de Tweede Kamer valt het op, dat men al le tn weet te noemen, dat de leef tijdsgrens van de Eerste Kamer leden veel hoger ligt dan die van de junioren aan de overzijde van het Binnenhof. En als men aan de jeugd vraagt wat nu precies het onderscheid is, krijgt men wellicht hetzelfde antwoord te ho ren. Misschien wordt er dan wel bij verteld, dat die Eerste Ka merleden oude heren, die hun tijd niet verstaan en die daarom niet anders bestempeld kunnen worden dan als akelig conserva tief. Natuurlijk overdrijven we nu een beetje. Velen in den lan de weten welk een belangrijk college onze Eerste Kamer is. En de ouderen zullen zich nog de batten herinneren, waar de von ken van af sloegen. Een der ei genaardige eigenschappen van een politicus is wel, dat hij nooit oud schijnt te worden. Kijk bijvoor beeld eens naar de Tweede Ka mer. Daar is Welter. Met zijn 71 jaren is deze nog steeds een afgevaardigde naar wie men kan luisteren, die de gave van het woord heeft. Vele jongeren kun nen daarvan leren. Daar is Schou ten, 68 jaar, die met de heren Oud (64 jaar) en Romme (54 jaar), een klasse apart vormt. Neen, zestig jaar is in de politiek niet oud. Denh aan mannen alsVor- rink en Gerbrandy, Men is daar om niet te gauw oud voor de politiek, omdat een hogere leef tijd nu eenmaal altijd gepaard gaat aan „wijsheid". En daaraan heeft men in de politiek grote behoefte. Met jeugdige onbezon nenheid komt men er niet. Wij moesten hieraan denken, omdat Prof. Mr, A. Anema begin vol gend jaar 80 jaar hoopt te wor den. Alle voorbeelden, die wij hierboven hebben genoemd, wor den door hem geslagen. Het Eer ste Kamerlid Anema, de nestor, van ons parlement, is een bewijs, dat politiek en ouderdom twee verschillende begrippen zijn. Prof, Anema bezit een wijsheid en een kennis, die hem maken tot een groot Kamerlid. Hij is een vol bloed anti-revolutionnair, maar dan van het type, dat alleen maar vrienden maakt. Nooit is hij on nodig scherp, nooit is hij onno dig lang van stof. Inderdaad, Prof. Anema is een markante persoonlijkheid. Deze man gaat men eren op een wijze, waarin men zijn wetenschappelijke arbeid het best tot uiting doet komen, nml. door een boekwerk samen te stellen, dat zijn beste redevoe ringen zal bevatten sinds 1921. Dat Prof. Anema niet alleen gewaardeerd wordt in zijn eigen kring blijkt wel uit het erecomi- té, dat is gevormd. Daarin zitten o.m. Min. Pres. Dr Drees, de voorzitters der Eerste en Twee de Kamer, alle fractievoorzitters in beide Kamers en Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland. Tachtig jaar en nog steeds in de actieve politiek! Dan moet men een man zijn van buitenge wone gaven. Zo'n man is Prof. Anema. Prof. Anema behoort tot de Eerste Kamerleden, dus tot de „ouderen", die niet zo fel van leer trekken als de Tweede Ka merleden. Het onderscheid gaat dus op. Maar deze nestor zit reeds in de senaat sinds 1921- En als hij op een nog jongere leeftijd in de Kamer was geko men, dan had hij nog niet in de Tweede Kamer thuisgehoord. Het ruwe politieke gevecht ligt hem niet. Daarvoor is hij een te be minnelijk en te wetenschappelijk Recht en Wet i. Een populaire verhouding over straf en strafbaarheid. Er zijn gelukkig nog heel wat mensen, die niet weten, hoe een kantongerecht er van binnen uit ziet, laat staan een rechtbank. Die niet weten, hoe de gang van zaken is in een rechtszaak en dus nog nooit met de rechter in aanraking zijn geweest, zoals dat heet. Er zijn getiteld „Uit de werkplaats der recherche door Mr. P. FR IMA, Commissaris van Rijkspolitie te Hilversum op DINSDAG 16 OCTOBER 1951, des namiddags 8 uur, in het »Centrum« Namens het bestuur D, B. VAN DER MOST, Voorzitter H. JENNÉ, Secretaris ij de bestuursleden en bij de heer 175 Zak- en Rijwiellantaarns, Beenpijpen, Handschoenen Rijwielhandel „'T DRAAIENDE WIEL" KERKWEG 87 in vellen en rollen. Wit en gekleurd Boekhandel „Veldwijk" is het Uw voordeel te kopen bij Tweedjassen reeds vanaf f 60 Winterjassen vanaf 75. Alleen't betere goed!! iderdag 18, Vrijdag 19 dag 20 October rden in Lunchroom v. d. Water NG 7 UUR N.M. uur speciaal geopend voor de jeugd GANG VRIJ geproefd? 'met een bril. die Uw verzwakt gezichtsvermogen weer versterkt. Voor kristalheldere glazen, precies volgens recept, in modern montuur: 74, Tel. 2391, GOUDA gen: nieuwe sortering Gevraagd in de Machinale afdeling Firma P. Both Zonen, Oranjelaan 20

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3