Weekblad voor Waddinxveen VALLEN EN OPSTAAN Reclame Borstplaatjes Bakkerij J. Verheul 'n Sprekend Voorbeeld uit onze grote collectie No. 332 Vrijdag 19 October 1951 (tweede blad) 7e jaargang Onze Kleurwedstrijd Het is ons niet mogelijk geweest al de ingezonden tekeningen het waren er ruim 700 te beoordelen. In het volgend nummer hopen we de uitslag te kunnen vermelden. Enkeledeskundige heren hebben wij bereid gevonden al deze tekeningen op hun kwaliteit te beoordelen. Dus jongens en meisjes nog een week geduld. De Uitgever Nieuws uit onze woonplaats Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school B is, in verband met de ziekte van het schoolhoofd, de heer J. J. C. Mastenbroek, benoemd de heer Frank, oud-hoofd ener school te Boskoop. De onderwijzer B. van Gent is tot waarnemend hoofd van de o.l. school B aangewezen. Donderdagmorgen geraakte een vrachtauto in Bloemendaal door te ver uit te wijken, in de Bloemen- daalse vaart. Onze plaatsgenoot de heer A. van der Sluijs behaalde met zijn ei gen gemaakte etalage op Dorpstraat 107 een 2e prijs, bij de onlangs door de T.E.O.-Jamfabrieken te Eist uit geschreven etalagewedstrijd voor ge heel Nederland. Zeker een mooie prestatie. Tot resultaat van de propa- ganda-avond voor het „spreken in het openbaar" is hier ter plaatse een club gevormd, welke zich elke Dins dagavond gaat oefenen in het vrijuit- spreken. Door beurtelings een korte causerie te houden over een bepaald onderwerp wordt getracht zich in het openbaar spreken te bekwamen. Reeds een 12-tal heren hebben zich hierbij aangesloten. De clubavonden hebben plaats in Lunchroom van de Water, onder leiding van de docent de heer Blok. In de ouderdom van 63 jaar overleed Dinsdag j.l. de heer H. Glasbeek, directeur van de N.V. Ma chinefabriek v.h. H. Glasbeek Jr. aan de Noordkade. Bijna 42 jaar heeft de heer Glasbeek zijn zaak geleid en zag de smederij aan de Kerkweg, nabij het dorp, uitgegroeid tot een machinefabriek van betekenis, waar met groot succes de fabricage vande Glavera-spuitapparaten plaats heeft. Enkele jaren geleden werd de zaak in een N.V. omgezet, waarbij de overledene als directeur optrad. Zaterdagmiddag zal de teraarde bestelling plaats hebben. Zoals reeds in enkele woorden werd medegedeeld wordt 16 Novem ber a.s. in het cantinegebouw van de N.V. Dobbelmann een Steravond gehouden van de N.C.R.V. Thans kunnen we mededelen dat de heer Johan Bodegraven de leiding van de avond zal hebben. Solist is de heer Kees Deenik; Liesbeth van Barneveld zal declameren; het mu zikale gedeelte zal worden verzorgd door een Hongaars Ensemble o.l.v. Nador Bela; er zal een „schets" wor den gegeven, en tien minuten volks zang o.l.v. Kees Deenik. De voorzit ter der N.C.R.V., Mr. Roosjen, zal een propagandawoord spreken. Met het grote werk aan de Gouwe is dezer dagen een aanvang gemaakt. Zware betonnen palen worden met een stoomhamer tot plm. 10 meter in het water gedre ven om op de zandplaat een vaste bodem te krijgen. Tussen deze palen wordt een betonnen damwand aan gebracht. Zoveel mogelijk zal een rechte lijn getrokken worden, zodat op enkele plaatsen de Zuidkade 5 a 7 meter verbreed zal kunnen worden, op an dere plaatsen echter wordt een stuk afgenomen, o.a. bij de N.V. Van Schaik Berghuis. Naar schatting zal dit werk een half jaar in beslag nemen. Het Lezingen-comité opende het seizoen met een kijkje in de keuken der recherche, verzorgd door Mr. P. Frima, commissaris van rijkspolitie te Hilversum. Om zijn auditorium direct in de sfeer te brengen, begon spreker met een moord zaak in Groningen en hij verhaalde op boeiende wijze de ontrafeling van dit drama tot aan de bekentenis door de dader. Wij hoorden over een verzameling van 250.000 vingerafdrukken en over een karthoteek van duizenden kaarten, waar in alle bijzonderheden van misdadigers staan vermeld. Een kuiltje in je kin, kan noodlottig zijn" aldus spr. Als regel zocht men voor de oplossing van misdaden onder de recidivisten, dus onder de mensen, die al eens eerder iets op hun geweten hebben. Met deze gegevens komt men zeer ver en als een diefstal-opheldering „rond" is en de verdachte ontkent beslist iets met de zaak te maken te hebben, dan komt de klap op de vuurpijl, dat het ge vonden vingerspoor van de ingeinkte ruit van een juwelierszaak aan de bin nenkant zat! Volgde bekentenis. De heer Frima wist zijn verhalen uit sluitend te brengen en een .serie licht beelden, na de pauze vertoond, gaf nog vele interessante en gedetailleerde bijzon derheden. Een zeer geslaagde avond, waarvan de spreker na het dankwoord van de voorzitter, de heer D. B. van der Most, een gul en hartelijk applaus ontving. Wat een wereld van verdriet ligt er in een kinderleven als men onvoorzichtig is bij het spel en valt eens even. Grenzeloos lijkt dan vaak 't leed, toch behoeft dit niet te deren, want juist op deze manier moet het kind het leven leren. Valt het kind - dat is niet erg moeder kan haar kleuter helpen om weer op te staan en zo het verdriet al spoedig stelpen. 't Kind vergeet zo gauw weer 't leed, even snel als 't is gekomen en 't verdiept zich opnieuw weer in zijn zorgeloze dromen. Moeder, Vader, is er nog om het kind tot steun te wezen neen het kinderleven heeft van het vallen niets te vrezen. Langzaam aan ervaart het dit, 't leert zodoende zelf te hand jen als 't zelfstandig opstaan leert, kan het gauw alleen gaan wandjen. Als we groot geworden zijn en de strijd alleen beginnen, dan valt het niet altijd mee om gestaSg te overwinnen. Immers op de levensweg liggen vele struikelblokken ja, dan krijgen wij zo vaak onverwachte grote schokken. Ook dan vallen wij wel eens, dat kan ieder overkomen al is 't leed dan nog zo groot, ons besluit is gauw genomen, want we staan dra overeind eil we gaan weer moedig henen 't harde leven laat geen tijd om nog lang te blijven wenen. Vallen, opstaan vallen, staan, zó is 't menslijk leven al omgeeft vaak door een val het verdriet of smart ons even, opstaan moeten we toch steeds en, ondanks het zwaarste lijden moeten we, zo is ons lot, onversaagd weer verder strijden- En al moeten wij ook vaak door een val in 't leven stranden, denk dan aan de kindertijd vallen, werklijk is geen schande. Maar.sta ook meteen weer op, dan is spoedig 't leed geleden wie na het vallen liggen blijft, wordt vertrapt, vergruist, vertreden. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een geduldig gedragen lijden, -onze gelierae Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Zwager en Oom, de Heer HENDRIK GLASBEEK in de ouderdom van 63 jaar Waddinxveen, Hannover, Waddinxveen, J. GLASBEEK- Spruytenburg H. GLASBEEK J. M, W. GLASBEEK- BUNSCHOTEN C. C. DÖRGE— Glasbeek H. DÖRGE W. GLASBEEK en Verloofde en Kleinkind Waddinxveen, 16 Oct.'51 Oranjelaan 8 Verzoeke geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 20 Oct. a-s-, n-m. tussen 1.— en 2-— uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen- Met diep leedwezen geven wij U kennis van het overlijden van onze geachte Directeur, de Heer H. GLASBEEK Sr. Zijn nagedachtenis zal lang in onze herinnering voortleven HET GEZAMENLIJK PERSONEEL Waddinxveen, October 1951 Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter MARIA A. VAN EEUWEN g. h. j. van eeuwen van dér Horst Waddinxveen, 13 Oct. '51 Zuidkade 3 Tijdelijk adres: Montagnekliniek, Gouda Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest op 30 October a.s. van onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, Karei Lodewijk Ellerbroek Maria Ellerbroek— Strijdhorst zal de receptie gehouden worden D.V- Woensdag 24 Oct.. van 3—4.30 uur en van 7.30—9 uur Boskoop, Oct. 1951 Laag-Boskoop 21a Predikbeurten op Zondag 21 October 1951 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds. J. J. Moll Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. J. Snoey N. H. Evang. »Wet en Evangelie« Voorm. 9-30 uur, Ds. Jac. Treffers van Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en nam. 5 uur. Leesdienst Donderdag 25 Oct. n- m. 7 uur Ds. G. van de Breevaart van H. I. Ambacht. Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van onze geachte Directeur, de Heer H. GLASBEEK Sr. Meer dan veertig jaren heeft hij steeds zijn volle kracht en toewijding gegeven voor de ontwikkeling en bloei van onze onderneming Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven Commissarissen en Directie N,V. Apparaten- en Machinefabriek H. Glasbeek Jr. Waddinxveen, 16 October 1951 Hierbij betuigen wij onze har telijke dank aan de Gez. DE GELDER voor hun goede ver zorging en verpleging voor en tijdens de ziekte van onze Va der en aan Dr. HELLEMAN voor zijn zorgvolle behandeling, tijdens de ziekte hem bewezen Uit aller naam, F. M. RUPKE Waddinxveen, October 1951 eigen fabrikaat 22 ct per ons 50 ct per half pond Moderne Damesjapon zuiver wol met rijke borduring diverse kleuren 24»50 Kinderjurkjes zuiver wol met lange mouw, in rood - groen en bleu, lengte 50 8.^5 met kleine stijging p. maat Meisjesmantels met bijpassend hoedje, aparte kleuren, lengte 45 23.50 met kleine stijging p- maat

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3