5CEH32 Heren Molières een Kinderwagen net Meisje Verstelnaaister JONGENSJAS net Kosthuis een Kinderwagen Ster" Winterjas MASTOP Scheerzeep Uinaigre Tandpasta Toiletzeep erillianline Badzeep Sattot Doeleman Waarom niet? DAMES BONTLAARSJE I 19.75 »DE KAPLAARS« Ik werk mei plezier! LOUIS DOBBELMANN N.V. 2 lepenbomen Jongensjas De winter Firma ZWIJGERS nop is het mei ie iaat! Algemene ontwikkeling In de ouderdom van 78 jaar overleed de heer A. Alblas, die sinds 1933 notabel was van de Herv. Kerk, alhier, en enkele jaren voorzitter van dit college. Bij de begrafenis waren de beide Herv. predi kantenen de verschillende commissies uit de Herv. Kerk vrij wel voltalljg aanwezig. Schaakvereniging W.S.V. 4e ronde 15 October J. Tol—F. Koster 1-0 K. v. d. Gaard—C. Broer 1-0 A. Brouwer—C. Verwey 1-0 A. Doornhein—S- Versloot ty2-i/2 H. W. SchildtW. Verstoep 0-1 J. KleiwegJ. Vink afgebr. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 5e ronde P. van Eeuwen-W. v. d. Heijden afg. A. Bl0m—T. Twigt afgeba. A. N. Littooij—C. J. Kortenoever 0-2 N. N.—J. Timmerman 0-2 C. H. Kramp—D. la Grand 2-0 A. Blonk—C. W. van Dam 1-1 C. H. Kramp—J. Timmerman 2-2 D- eerstgenoemde speelde met wit. Maandag 22 October damwedstrijd Excelsior—Schoonhoven, in de zaal van Veen te Schoonhoven. Vertrek 7 uur Julianastraat. Recht en Wet. (Vervolg van le blad) Maar wat is nu eigenlijk hoger be roep? Daarover het een en ander Hoger beroep. Daar is aan de rand van Amsterdam een inbraak gepleegd. De kraak heeft de dader een aardige grijp- stuiver opgebracht, want de brand kast, die zo solide bleek, is van achteren opengepeuterd als een sardineblikje en de lonen, ten be drage van rond tienduizend gulden, zijn door de ongewenste bezoeker meegenomen. De recherche gaat speuren: geen vinger- en geen voetafdrukken. Maar het raam vertoont een ope ning van vijf bij vijf centimeter, netjes 'er uitgesneden, waardoor de inbreker bij de afsluiter van het raam kon, deze opende en zo naar binnen stapte. De rechercheur,, met het onderzoek belast, heeft dit al eens eerder meegemaakt. En ook de manier van openen van de brand kast komt hem bekend voor. Dat is de methode van Manus Link, een brandkast-specialist, die al enkele veroordelingen op zijn minder goede naam heeft staan. Er wordt een arrestatiebevel uitgevaardigd en de volgende nacht wordt Manus van zijn bed gelicht. Manus is hevig verontwaardigd, zegt nergens van te weten, hoewel hij geen alibi kan geven voor de nacht tevoren. Ik heb geslapen, zegt hij, net als ieder ander fatsoenlijk mens 's nachts doet. En waar Manus alleen woont, is ec niemand die het bewijzen kan. Er wordt voorts geen cent van de buit gevonden. Ja, Manus heet niet voor niemendal link! Het zal een harde dobber worden voor de Jus titie om het schuldbewijs te leveren. Want niemand kan veroordeeld worden of het wettig en overtuigend bewijs moet geleverd worden. Maar de arrondissementsrechtbank te Amsterdam, die Manus' zaak enkele maanden later behandelt, meent dat dit bewijs er is en ver oordeelt Manus tot twee jaar ge vangenisstraf. Zonder aftrek van het voorarrest, want Manus zit al sedert zijn arrestatie aan de Wete ringschans. Manus neemt het niet en tekent hoger beroep aan. Ja, wat is dat hoger beroep? Indien U veroordeeld bent door de rechtbank, kantongerecht of politie- gerecht van het arrondissement, waaronder U ressorteert, dan kunt U binnen 14 dagen na de uitspraak naar de griffie van de rechtbank gaan en zeggen, dat U in beroep wilt gaan. Daar tikt men dan een formuliertje, dat U ondertekent en dan bent U „in beroep". Dat wil zeggen: de veroordeling wordt niet -uitgevoerd, het vonnis wordt niet geëxecuteerd, maar Uw dossier ver dwijnt naar de griffie van het Ge rechtshof, een hogere Rechtbank, die te zijner tijd Uw zaak zal be handelen. Dat is het recht van iedere veroordeelde, dus ook van Manus Link. En van dit recht heeft deze zware jongen eveneens gebruik ge maakt. Met die verstande, dat hij niet naar de Griffie ging hij is immers gedetineerd in voorlopige hechtenis 1 maar dat het papiertje, dat hij moet tekenen, netjes naar hem toe wordt gebracht. O ja, de service is voor de gasten van de Justitie zeer goed. Daar valt niets op te zeggen. Nu krijgt het Gerechtshof, waarvan er vijf in ons land zijn (Amsterdam, 's-Gravenhage, Leeuwarden, Den Bosch en Arnhem), de zaak van Manus te behandelen. Daar zijn dus weer andere rechters en hier is de officier van Justitie ook, maar heeft een andere naam: Procureur-Gene raal. Op de dag van de terechtzitting wordt de hele affaire weer van het begin af behandelt en als de procu reur-generaal het woord krijgt, moet hij al zijn juridische vakbekwaam heid ten toon spreiden om bevesti ging van het vonnis der Rechtbank te vragen. Want hij heeft wel ge merkt, dat de heren rechters hier misschien in hun hart wel overtuigd zijn van Manus' schuld, maar de wet wil nu eenmaal het wettig en overtuigend bewijs en het gaatje van 5 X 5 in het raam en Manus' methode van brandkast-opening is voor de Rechtbank wel „bewijs" geweest, maar hoe zal het Gerechts hof, kortweg genoemd het Hof, er over denken? Na veertien dagen blijkt, dat het Hof er inderdaad anders over denkt. De president zegt, dat het Hof, niet overtuigd is, dat het bewijs is geleverd en daarom wordt het: vrijspraak wegens gebrek aan be wijs, met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. Uit. Manus knijpt één oog dicht, be dankt de president en zijn advocaat en gaat nog even terug naar het Huis van Bewaring om officieel ontslagen te worden. Maar met deze uitspraak hoe prettig overigens voor Manus is de Procureur-Generaal het niet eens. Ook hier is weer gelegenheid voor hoger beroep cassatie ge heten, waarvan Manus vanzelfspre kend geen gebruik wenst te maken. De procureur-generaal doet het wel en binnen acht dagen de daar voor gestelde termijn heeft hij een aantal cassatiemiddelen klaar en weer wordt de executie van het vonnis opgeschort. Over de betekenis van cassatie in een volgend artikel meer. TE KOOP Prunusstraat 26 Gevraagd: voor hulp in winkel en huishouding Bakkerij J. Verheul heeft nog enige dagen per week beschikbaar Inlichtingen of brieven onder letter C, boekh. T. Burger Te koop: 17 jaar - f 15.— en Bruine JONGENSMOLIERES Maat 39 - 15.- Alles in goede conditie Noordkade 30, 's Avonds na 8 u. KLi.iPKES' MEUBELFABRIEKEN N.V. vraagt voor een harer beambten vanaf Maandag t.m. Zaterdag Weespermoppen Vanillenootjes Burgerlijke stand Aangiften van 11 t.m. 17 Oct- 1951, GeborenPieter Jacobus z. v. P. A, Struik en B. van Klaveren. Maria d. v- A. van Eeuwen en G- H- J- van der Horst. Adrianus Cornelis z. v. C. M. P- van Vuuren en D. J. de Wit GehuwdH. Agten en G. Boom. Overleden: Jan Rupke, oud 74 jaar. Gerrit Bent, oud 82 jaar. Albertus Alblas, oud 78 jaar. Te koop Jan Dorrekenskade 72 Te koop, z,g.a-n. 2 Armstoelen en 4 Stoelen allen met bekleding Puttekade 219, Boskoop IhiHifj Zuidkade 5 Telefoon 535 TE KOOP: 14 zware eiken en grenen Binten 6 meter lang Te bevragenC. Hoogendoorn, Platteweg H 261, Reeuwijk Voor een goed en pas sende is het Uw voordeel te kopen bij Tweedjassen reeds vanaf f 60. Winterjassen vanaf 75. Trainingsbroeken, bruin en blauw Trainingspakjes, rood en blauw Mooie sortering Truitjes, Vesten, Kousen en Sportkousen Nylons f 4„50 geminderde met zwarte naad, iets fijns v. 6.90 ij Jee o 't betere goed! in staafjes Boldoot tabletten Pitralon tuben alle merken vele soorten Roja Castella Kemt Soir de Paris Dralle Vergulde Hand TOSCA eau de cologne Kerkweg 143 - Tel. 217 De Zondagsdienst wordt Zondag 21 Oct. 1951 waargenomen door Dr. J. W. H. Helleman. Koopt ze, U bent goedkoop uit In zwart en bruin met Rubberzooi m. 40 tot 47 f 11.95 met Crèpezool m. 37 tot 42 Naast postkantoor - Tel. 579 Met tientallen andere nette meisjes van mijn leeftijd werk ik dagelijks in de ruime, frisse verpakkingslokalen bij Dobbelmann. En 't be valt me bestl Kom jullie ook eens kijken? Breng gerust je ouders mee. Als je zin hebt om bij Dobbelmann te komen werken, kan je eerst zien, hoe er gewerkt wordt. Je kunt elke werkdag, behalve Zaterdag, van 9 tot 4 uur tjjj de portier inlichtingen krijgen. Kom eens pratenje zult er geen spijt van hebben! WADDINXVEEN Iemand heeft nog de Don derdag vrij, om te werken of te naaien Adres te bevr. bur. v. d. blad Te koop (gewaterd) C. Hofman, 2e Bloksweg 1 TE KOOP z. g.a.n. Winterjas, 16 jaar Voetbalschoenen Schoenen, maat 40 Adres te bevr. bur. v. d. blad Te koop aangeboden zo goed als nieuw, leeftijd 12 tot 14 jaar Te bevragen: Plasweg 5 komt weer met al zijn voor- en nadelen. Maar met een een paar heerlijk warme Pantoffels vallen reeds vele nadelen weg. Leren Bontlaarsjes voor slechts f 13.95. Profi teert hiervan, ze zijn goed. Pas op voor natte voeten. Met een paar Rubberlaarsjes voorkomt U ze. Ook Werkmans Rubber laarzen vanaf f 13.95 heb ben wij in voorraad. Maar ook voor uw Schoenen goed en fijn moet U bij de zijn. Dorpstraat 24 Telef. 584 Volgt onze cursus Wij beginnen in November en U bent van harte welkom. Vraagt inlichtingen bij Mevr. G. v. d. Lijn TALENSCHOOL »GOUDA« Flu weiensingel 35, Tel. 4059 Gouda

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 4