'"Weekblad voor Waddinxveen Vrijdag 16 November 1951 (tweede blad) Ho Noordkade, ten ba 7e jaargang Nieuws uit onze woonplaats De opbrengst van de Klaproos collecte was in onze plaats f 250.35. Een prachtig resultaat. Voor de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen hield Mevr. Lepelaar uit Haastrecht in Lunchroom „Van de Water" een zeer geslaagde lezing over het onderwerp „Van katoenplant tot zomerjapon". Op duidelijke en aangename wijze vertelde mevr. Lepelaar van de ver bouw en verwerking van de katoen. Verder werd een film vertoond over de textielfabricage in Twente. Het was een zeer leerzame avond, waarop de bond met voldoening terug kan zien. De opbrengt van de collecte en inzamelactie voor de Stichting 1940'45 bedroeg f 1668.98. pe propaganda-avond voor de stichting „Het vierde Prinsenkind", die Vrijdagavond in de groter®cre- atiezaal van de N.V. Louis Dobbel- mann werd gehouden, kan zeer ge slaagd genoemd worden. De avond was georganiseerd door de vijf plaat selijke Vrouwen-organisaties. Door middel van twee filmverto ningen werd een duidelijk beeld ge geven van de practische werkzaam heden die de stichting verricht. Verder hield één der kampcommandanten van de stichting, de heer Vogels, een causerie over de vijf door de stichting ingestelde kampen. Het prachtige werk dat de Stichting het Vierde Prinsenkind hier verricht, dwong iéders sympathie af. De op brengst van deze propaganda-avond die geheel aan de Stichting ten goede komt bedraagt ruim f 300.—. ne afd. Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolonies (Vacantiekolonies) heeft van het gemeentebestuur vergunning gekregen tot het houden van een huis aan huis collecte op 24 Novem ber ten bate van de uitzending van zwakke kinderen uit onze gemeente naar koloniehuizen. iedereen heeft in zijn omgeving wel kinderen, die al eens van zon verblijf in een koloniehuis geprofi teerd hebben en weet daardoor hoe gunstig dit op hun gestel werkt. Een zwak kind wordt zo licht een ziek kind! Wij trachten dit te voor komen door tijdige uitzending naar een koloniehuis. Maar daar is veel geld voor nodig. Steunt daarom allen de collecte in de komende week. Weest mild gezind voor t zwakke kind. In de vacature Gemeente-ont vanger en boekhouder-kassier van de Gemeentebedrijven, ontstaan door het overlijden van de heer P. Magré, werd Vrijdagavond door de Gemeen teraad benoemd de heer G. van der Krans, thans commies aan het kan toor van de Gemeentebedrijven. De heer van der Krans is 32 jaar oud en is sinds 1936 aan bedoeld kantoor werkzaam. Hij werd als vo lontair aangesteld en heeft het ge bracht tot tijdelijk ontvanger en kassier, welke functies zijn omgezet in een vaste benoeming. Van harte feliciteren wij de heer van der Krans met deze promotie. Od 9 November j.l. is de oud ste inwoner, de heer Jakob Visser in de ouderdom van 91 jaar overleden. Oudste inwoonster van de gemeente is thans mevr. Schwartz-van Keim- pema die ruim 90 jaar oud is. Door het gemeentebestuur zijn ingaande 1 Januari a.s., Mej. A. C. Hogebrug en de heer L. M. J. Boot te Gouda, beiden werkzaam ter ge^ meente-secretaris, bevorderd tot de jang van ambtenaar. De gemeente-avond die j.l. Maandagavond door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente was belegd, was voor die gemeente uiter- matf belangrijk. Het doel van de gemeente-avond was dat de lidmaten fouden uitmaken op welke wijze zij de komende vijf jaren de van de ambtsdragers voor de plaat seliike gemeente wilden doen plaats hebben Van de uitgebrachte stem den waren er 396 voor verkiezing door of op voordracht van de kerke raad en 59 voor verkiezing door de lidmaten. Bg de tweede stemming brachten 374 lidmaten hun stem uit voor verkiezing door de gemeente, op voordracht van de kerkeraad izoals deze had aanbevolen), 68 lid maten bleken voor verkiezing door de kerkeraad zelf te zijn en 8 stem men waren ongeldig. Onder nr. 242 is telefonisch aangesloten het Wijkgebouw van het Groene Kruis" aan de Station straat. Een Rotterdamse handelsreiziger moest voor zaken op de Zuidkade zijn. doch daar men ter plaatse niet met een auto mag komen, volgde prompt proces-verbaal. De verdachte verweerde zich met er op te wijzen, dat de borden aan de lin kerkant van de weg waren geplaatst in plaats van rechts, dat er nog meer auto s reden en dat de verbaliserend agent hem had verteld, dat hij op het gemeentehuis een vergunning voor twee kwartjes had kunnen krijgen. Toen vond de kantonrechter geen ter men aanwezig de verd- te straffen en werd deze ontslagen van rechtsvervolging. voor het Lezingencomité sprak Peter Creutzberg, bioloog te Maas tricht over Suriname. Dit land aldus spr. dat grote mogelijkheden biedt, heeft geweldig te kampen met arbeidskrachten. Door de afschaffing van de slavernij in 1862 is er geen bosneger meer, die voor werk buiten de stad Paramaribo is te vinden. Men heeft nu arbeiders aange trokken uit Brits indië en mdonesre ten behoeve van de plantages. Met bun getal van 100.000 vormen zg meer dan de helft van de totale bevolking van Suriname en nog is dit niet voldoende. Het zware oerwoud, waarin de prachtigste houtsoorten worden ge vonden geeft een schrale grond. De ondergrond is nl. van granietachtig gesteente, die door de regenval wordt uitgeloogd. Alleen langs de kust en de grote «vieren wordt klei gevon den, waarop enkele cultures ontwikkeling komen. Sedert kort teelt men rijst; ook de cocosnoot komt in de belangstelling doch door onoordeelkundig persen gaat »/3 van ae pl~* men noe roofbouw. Ook hierin tracht men sedert korte tgd domr nieuwe aanplant regelend op te tredemHet grootste belang heeft men bg de open bauxietmijnen, die aluminium leveren. Er zijn drie maatschappgen, XT mflnen ontginnen waarvan 1 Nederlandse en 2 Amerikaanse. Vervolgens vertoonde spreker zgn eigen filmsvan eenwetenschappelgke expeditie. De beelden van deze film diePgedeeltelijk in beuren was opge nomen waren voortreffelgk. Pracn- tige opnam en van flora en fauna tochten langs rivieren en door moerassen, |ebieden die te voren nooit door blanken waren betreden. Spreker was vol lof over de buite£ gewone hulp, die de bosnegers bg deze moeilijke expeditie hadden verleend en hij Het op duidelgke wijze blijken hoe hij het maken van rassenonderscheid verafschuwde. Het was een mooie en interessante avond, waarvoor de belangstelling, in strijd met de traditie, helaas matig was voorzitter, de heer T- Ververs, momen teel in een ziekenhuis is opgenomen en dat hij binnenkort een operatie moet on dergaan, en sprak de hoop uit dat deze operatie goed mag slagen zodat de heer Ververs te zijner tijd zijn voorzitterszetel weer zal kunnen innemen. Verder her dacht hij het overleden bestuurslid, de heer 1- Dullemeijer, die tal van jaren zijn krachten aan de ijsclub heeft gegeven, alsmede het overleden Erelid, de heer L. Bonefaas. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. De penning meester, de heer L- W. Versluis bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Hier uit bleek, dat de vereniging er gunstig voorstaat, er was n-1. een batig saldo van f 1550-15. Bij monde van de heer I P de Zwart werd namens de controle commissie medegedeeld, dat de boeken en bescheiden van de pennningmeester in orde bevonden waren. Het iaarversla9 van de secretaris, de heer T. A. Alblas liet weer een ander geluid horen. Hieruit bleek dat een IJsclub een vri, wisselval lige vereniging is, daar het steeds van de weersomstandigheden afhangt, of men deze sport kan beoefenen. Voorts bleek dat de pogingen door het bestuur aan gewend, om de »Pette« uit te baggeren tot nu toe nog steeds geen succes hadden oehad. Omdat het water zeer ondiep is, is men genoodzaakt lager te wachten met het openen der baan, dan wanneer de Pette" op behoorlijke diepte zou zijn gebracht. Het Ijs is hierdoor zeer broos en breekt spoedig af. Het bestuur zal nogmaals ter bestender plaatse pogingen aanwenden om dit euvel te verhelpen. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de muziekvereniging „Concordia om een subsidie voor het uniformfonds dezer vereniging. Na een breedvoerige bespreking werd beslóten aan beide mu ziekverenigingen een subsidie te verlenen. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren P. H. van Geloven, W. Sleeuwenhoek en A. van der Zijden, welke allen herkozen wer den In de pauze werd een verloting ge houden waartoe door het bestuur een aantal fraaie prijzen beschikbaar waren aan de Noordkade, ten bate van de Stichting het |4e Prinsenkind, tegen een toegangsprijs van f0.75 per persoon. Op- gevoerd zal worden „Deengel in de kist De leden van Dobbelmann's toneel- vereen. V.I.O-D. hopen op grote belangstelling van de zijde der Waddmx- veense bevolking, gezien het goede doel waarvoor 3e avond wordt georganiseerd zodat ook wij voor de jeugdige oorlogs slachtoffertjes een zo groot mogelijke gel delijke bijdrage kunnen afdragen. Maandag geraakte de heer v. D in het Noordeinde onder een vrachtauto met het gevolg dat zijn been verbrijzeld werd. Hij moest naar het ziekenhuis overgebracht worden. Vrijdag 30 November, nam. 2 uur, zal de gemeenteraad bijeenko men ter behandeling van de gemeente en bedrrj fsbegro tingen. Van de N.C.R.V.-correspondent vernamen wij, dat voor de Ster-avond no ge en beperkt aantal kaarten aan de zaal verkrijgbaar zal zijn. - Woensdag J.1. hield de IJsclub Nooit Gedacht" te Waddinxveen in hotel „De Unie" de jaarvergadering. De vergadering stond wegens ziekte van de voorzitter onder leiding van de 2e voor zitter de heer M. Donker. I" zll" °Pe; ningswoord deelde spr. mede dat de Vervolgens moest in de vacature van wiilen de heer Dullemeijer worden voor zien. Als candidaat werden naar voren gebracht de heren M- A. Boeren. J de long Nzn en C. Kleijn. Na twee stem mingen werd de heer J. de Jong Nzn. benoemd- Bh de rondvraag stelde de heer L Versluis de vraag, of het bij de traditio nal tijdrace mogelijk was alle deelnemers oelijktijdig te laten starten en de afstand inplaats van 1 KM 5 KM lang te maken. De voorzitter deelde mede dat deze suggestie door het bestuur ernstig in over weging zal worden genomen. De heer F. Alblas bracht de valse start" ter prake. Bij de bespreking hier over werd naar voren gebracht de moge lijkheid wanneer tot tweemaal toe «vals gestart werd, de derde maal door te laten Sn. Door de voorzitter werd medege deeld dat ook dit punt in het bestuur ter sprake was geweest, en dat °°k met deze suggestie rekening zal houden- Hierna niets meer aan de orde zijnde werd deze prettige vergadering, die door een behoorlijk aantal leden werd bijge woond door de voorzitter met een dank woord gesloten. Donderdag had een aanrijding plaats tussen een personen en een vrachtauto, met gevolg dat de per sonenauto rechtop tegen een electr. lichtmast kwam te staan en deze deed afknappen. De wagen werd geel vernield echter zonder zonder persoonlijke ongelukken. Op de Rijksweg reed de vracht auto van de fa B. uit Boskoop te- gen de afsluitboom op van de brug, fodat deze afbrak. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats, wel een behoorlijke verkeersstremming. Met de sympathie van Burgemeester Warnaar, en met de directe toestemming van de directie en de bedr^fsleidmg der firma Louis Dobbelmann N.V. alhier heeft de personeelsvereen- van gen^mde firma het plan opgevat een toneeluitvoe ring te geven op H December 1951 s' avonds 8 uur in de cantinezaal van Door een misverstand is in ons vorig nummer medegedeeld dat he denavond de vergadering zou plaats hebben van „Veilig Verkeer". Deze heeft echter plaats op Vrijdag 23 November. Men zie de advertentie Tafeltennisclub »Kwiek« Ook onze Tafeltennisclub „Kwiek begint zich te roeien. Zij speelde een wedstrijd tegen Goedewagen I-Kwiek 2 behaalde in een zware strijd gelijk SPDoor deze uitslag gaat Kwiek 2 nog ongeslagen aan de kop. De overige uitslagen zijn: Elfhoeven 8 - Kwiek 5 5-5 Elfhoeven 2 - Kwiek 1 b-4 Vonk en Vlam 2 - Kwiek 4 1-9 Sport in 't kort Deze week is weer heel wat sport de revue gepasseerd. Onze P'aatj' H. Verweij wist voor een derde maal in successie beslag te leggen op de eerste plaats In de E klasse in de ronde van Zevenhuizen. Ook de Heer J. de Jong, als niet lid K.N.A.V., heeft een eerste prijs behaald. Waddinxeen moest tegen opintmet een gelijk spel genoegen nemen2-2. In de Reserve-klasse verloor Wad dinxveen met 4-3 van Woerden. In Groep 2 van de Junioren-afdeling verloren de kleintjes van Moordrecht met 0-1, terwijl in Groep 3 de Juni oren met 4-0 van Spirit a wisten te winnen In Groep 5 was er een plaatse lijke ontmoeting tussen W.S.E. a- Waddinxveen c 2-0. In de 2e klasse c was het W.S.E. dat G.S.V met 8-0 naar huis stuurde. In de 3 klasse b was het Donk dat met 5-0 de Waddinxveners de baas bleef terwijl Gouda 7 met korfbal- cijfers van W.S.E. 2 won 15-2 en Waddinxveen 2 wist tenslotte nog mct 3-0 van Unio te winnen. Ook T.O.O.S. doet het niet slecht Mei A. v. d. Vlier heeft haar kampioenschap 1951 met succes ver dedigd, terwijl onze dammers en schakers de volgende resultaten boekten. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 10e ronde A. N. Llttooij-J. Timmerman C. H. Kramp-A. Blonk 2-0 C. Blonk-ABlom T. Vwigt-C. W. v. Dam 2-0 G. Heeren-C. J. Kortenoever 2-0 H Troost-P. v. Eeuwen a[0e£r- W. v. d. Heijden-D. la Grand afgebr. De eerstgenoemden speelden met wit. Schaakvereniging W.S.V. 7e ronde A. Brouwer-J. Tol W. Verstoep-P. Broer i.'" S. Versloot-0. Koster ü-j K. v. d. Gaarden-H. W. Schildt 0-1 C. Verweij-C. Broer Zwem- en Pol^bOOUWE« De Couwe Adspiranten wisten de G.Z.C. adspiranten te verslaan met 6-0

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3