Weekblad voor Waddinxveen Sport in 't kort No. 337 Vrijdag 23 November 1951 (tweede blad) 7e jaargang (Vervolg van het le blad) In een andere als hinderlijk ge voelde heerschappij van een over ledene, waren ook geen motieven vermeld; en in dit geval tast men wat de motieven betreft, volkomen in het duister. De Provinciale Zeeuwse Courant heeft er onlangs nog eens aan herinnerd. Het is de kwestie, waar de Hervormde kerk in Wemeldinge aan laboreert, kun nen we wel zeggen. Deze kerk heeft geen orgel en dat is het ge volg van het testament van Vrouwe Maria Coomans. Deze dame, die al anderhalve eeuw geleden stierf, had aan die kerk heel wat gelega teerd, evenwel onder voorwaarde, dat er in deze kerk geen orgel, ten dienste van de gemeentezang zou komen. De kerk aanvaardde het le gaat; in die dagen gaf men daar blijkbaar niet om een orgel. Maar tegenwoordig staat men daar anders tegenover. De afwezigheid van een orgel voelt men nu als gemis. Het zou wel mogelijk zijn, zulk een instrument in de kerk te bouwen, maar dan zouden de gelegateerde goederen teruggegeven moeten wor den. Een daarvoor zou een lief be drag nodig zijn. Herhaaldelijk hebben rechtsgeleer den zich het hoofd gebroken over de vraag, hoe de kerk in Wemel dinge een orgel zou kunnen aan schaffen, zonder in moeilijkheden te komen. Enige jaren geleden bij voorbeeld heeft men het geprobeerd met een beroep op het wetje van 1 Mei 1925, een wetje, dat in be paalde gevallen afwijkingen van een laatste wil mogelijk maakt. Daar is een merkwaardige procedure voor. De Hoge Raad, kan, op zijn minst veertig jaar na de dood van de erf later, op verzoek van de belang hebbende, een testamentair beding wijzigen of schrappen „in het al gemeen belang" en „zoveel mogelijk in aansluiting aan de bedoeling van de erflater" voor zover het betreft onder meer de bewaring van kunst voorwerpen of voorwerpen van historische waarde, in, voor het publiek toegankelijke, verzamelingen, en de mate waarin, en de voor waarden waaronder het publiek ge legenheid moet hebben om die voor werpen te bezichtigen of te ge bruiken. Gaat de Hoge Raad tot schrapping of wijziging over, dan wordt deze beschikking pas van kracht na goedkeuring van de Kroon. Op deze manier nu heeft de Hervormde kerk van Wemeldinge getracht de weg voor een orgel vrij te maken. Maar de Hoge Raad vond, dat er in de wet van 1 Mei 1925 geen grond voor een wijziging in het testament van Vrouwe Maria te vinden was. Dit ging dus niet door. Er wordt nu zelfs gedacht aan het biouwen van een geheel nieuwe k,erk, die niet onder heerschappij van Vrouwe Maria's testament zal staan. Zo ver werkt de onaantast baarheid van de laatste wil dus door. Een overledene heeft op deze wijze soms meer in te brengen dan welke dictator ook. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden; 1 blauwe kinderwant, 1 blauwe gevlamde vulpen, 1 p. bruine handschoenen, 1 beige hand schoen, 1 leren schort. Verloren 1 rood kinderwantje met wit kinderwantje, 1 bruine want. Nieuws uit onze woonplaats Hednavond 8.15 uur zal burge meester Warnaar spreken voor het televisieprogramma van de N.C.R.V. De uitzending van deze avond is een speciaal emigratieprogramma en in zijn hoedanigheid van Voorzitter van de Christelijke Emigratie-Centrale zal de heer Warnaar voor de tele visielens de geestelijke zijde van de emigratie belichten. Daar in deze gemeente veel belangstelling voor deze uitzending bestaat heeft de eigenaar van het „Centrum" in sa menwerking met de fa. van Eijk Hagoort de gelegenheid opengesteld om deze televisie-uitzending in het Centrum bij te wonen. Men deelt ons mede, dat de hiervoor beschikbaar- gestelde kaarten reeds alle zfjn uit gegeven. De heer J. B. uit Boskoop pas seerde met zijn motorrijwiel de ge meentelijke loswal langs de Noord kade. Plotseling kwam een auto de loswal afrijden. Beide bestuurders hadden elkanders nadering te laat in de gaten en een botsing bleef niet uit. De gevolgen van deze aanrijding vielen nogal mee, daar zij beiden nog al niet met te grote snelheid reden. Het motorrijwiel werd beschadigd, terwijl de heer P. er met enkele ontvellingen af kwam. Het steeds vetter gemeste pluimvee blijkt in deze donkere herfstdagen al weer een grote aan trekkingskracht uit te oefenen. Zo werden in de nacht van Zaterdag op Zondag op de afgelegen boerderij van R.O. in de Pettepolder een ne gental eenden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, maar van de dader (s) ontbreekt tot dusverre elk spoor. Het gemeentebestuur zal op Maandag 26November a.s. herschouw drijven over de vaarten, sloten e.d. welke onder gemeentelijke politie verordening vallen. Het is n.l. bij de laatsgehouden schouw gebleken dat vele bewoners van de percelen langs deze vaarten e.d. verzuimd hadden de nodige maatregelen te treffen om de sloten schoon te maken. - De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds verder uit; In de afgelopen week werden weer 15 nieuwe gevallen geconstateerd, zodat thans niet minder dan 48 be drijven in deze gemeente door mond en klauwzeer zijn aangetast. Dat er ook in onze gemeente in bepaalde bedrijfstakken een slapte valt op te merken, moge blijken uit het aantal werknemers dat over de afgelopen week een uitkering genoot ingevolge de Overbruggingsregeling en Sociale Bijstandsregeling resp. 17 en 3. De wachtmeester der rijks politie, de heer W. van Atten, is overgeplaatst naar Boskoop. De afdeling Waddinxveen van de K.V.P. had Dinsdag jl. als spre ker uitgenodigd de heer M. P. van der Weijden, burgemeester van Ze venhoven. Na in het kort de geschie denis van het Marshall plan uiteen gezet te hebben ging spreker over tot de behandeling van het doel en het eigenlijke wezen van dit plan, het geen op zeer interessante wijze geschiedde. Na de lezing werden door enkele belangstellenden nog enkele vragen gesteld, welke tot ge noegen van de vragenstellers wer den beantwoord. Voor deze lezing bestond grote belangstelling. De Waddinxveense zwemclub „De Gouwe" organiseert op Woens dag 28 November a.s. een contact avond voor de leden en belangstel- lennden in lunchroom van de heer van de Water aan de Dorpsstraat. Medewerking verleent de toneelclub Elck wat wils met een toneelspel in drie bedrijven, getiteld „Het smeu lend vuur". De voorverkoop van kaar ten is voor de leden tot Zaterdag, avond en daarna voor een ieder opengesteld. Der traditie getrouw zal Sinter klaas met zijn trouwe knecht op Zaterdag 1 December a.s. een bezoek brengen aan het Spaardersbad te Gouda op het tijdstip, dat de Gouwe aldaar haar wekelijkse oefenuur heeft. Ongetwijfeld zal ook hiervoor weer de nodige belangstelling be staan. Hedenavond 8 uur zal in hotel „De Unie" jaarvergadering gehou den worden van „Het Groene Kruis". Zaterdag 24 November a.s. zullen de Mannenverenigingen op Geref. Grondslag uit de streek Gouda een ringvergadering houden in het Gemeentegebouw achter de Nederl. Hervormde Kerk. Op deze bijeen komst zal Ds. J. J. Moll een referaat houdenover het onderwerp „Liturgie". Dinsdag was de arbeider J. J. S- alhier in de Stadspolder te Dor drecht bezig met het boren naar water. Hij raakte met zijn hand be kneld in de gebruikte motor. Om hem te verlosssn moest een as worden uitgebrand. Met ernstige worden aan zijn hand is de man naar het gem. ziekenhuis overgebracht. Tot de wegen, waarvan de opneming in het tertiar wegenplan wordt voorgesteld en van welke uit breiding de betekenis is, dat in het onderhoud, dat nu geheel voor reke ning van de onderhoudsplichtigen is, een bijdrage wordt verleend, behoort o.a. de Noordeindceweg, lengte 2,9 km; WaddinxveenReeuwijk dorp, lengte 31 km; Zevenhuizen Wad dinxveen, lengte 7 km. Deze weg staat voor het 4,6 km lange gedeelte Bredeweg—Waddinxveen, de Pias- weg, reeds op het tertiar wegenplan. Voorgesteld wordt nu ook het 2,4 km lange gedeelte Zevenhuizen— Bredeweg, de Noordelijke Dwarsweg, op te nemen. Waterpolo De Gouwe-adspiranten hebben thans de G.Z.C.b ploeg aan hun zegekar gebonden door een 3-1 overwinning. De Gouwe-dames wonnen van de Goudsche-dames met 3-1, terwijl Gouwe comb.-G.Z.C. 5 in een gelijk spel eindigde 5-5, hierin was het de Gouwe speler Van Triet die vijfmaal scorde. Zaterdagavond speelt Gouwe I tegen het sterke G.Z.C. II een wed strijd voor beker-competitie der K.N.Z.C. in Gouda. Tafeltennis Kwiek I verloor van Vriendeschaarl met 1-9, terwijl Kwiek II haar positie aan de kop verstevigde met een klinkende 8-2 overwinning op Assu rantie, ook Kwiek 4 behaalde een overwinning met 8-2 op Goede- wagen II, terwijl Topper I met 4-6 van G.M.T. 4 verloor. Voetbal Waddinxveen I wist van Ammer- stol in een spannende strijd met 3-1 te winnen, zodat Waddinxveen thans met 3 punten de leiding heeft. W.S.E. 2-Groeneweg 4 2-1. Atlethiek Onze plaatsgenoot H. Verwey zal a.s. Zaterdagmiddag in deHerfstloop welke op de Burg. Martenssingel in Gouda gehouden word deelnemen. Ook de bekende Wim Slykhuis zal hieraan deelnemen. Schaakvereniging W.S.V. Onze schakers wonnen van W.G.J. I met 6V2-3 V?. H. van Dijken-J. Broekhuyse 0-1, J. Vink-J. Hoogen- doorn 0-1, J. Kleiweg-O. D. Neer man 1-0, C. Broer-J. van Jaarsveld 1-0, H. Scbildt-W. de Jong 1-0, K. van de Gaarden-J. de Jong 0-1, C. Verwey-D. v; n Wijk 1-0, J. Arkel-J. Woudenberg V2-V2. A.Dorn- heim-Jac. de Jong 1-0, A Brouwer- D. J. de Jong 1-0. Damvereniging »ExceIsior« Uitslag 11de ronde W. v. d. Heijden-C. H. Kramp 0-2 C. J. Kortenoever-J. Timmerman 0-2 D. la Grand-T. Twigt 1-1 L. de Graaf-C. W. v. Dam 1-1 C. Blonk-A. Blonk 0-2 A. BIom-G. Heeren 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. Motorsport Onze plaatsgenoot B. Olie heeft de Zuid-HollandseGrenrit met slechts 4 strafpunten uitgereden. De eind uitslag is nog steed niet bekend door een fout in tijd opneming. De bekendste motorrijder, namen aan deze rit deel. Gymnastiek Dinsdag 13 November j.l. zijn door de Gymnastiekvereen. T.O.O.S. de onderlinge wedstrijden verwerkt. In de sportieve sfeer, die in dfc zaal heerste, werd hard geturnd aan de verschillende toestellen, om de eerste plaats in elke afdeling. Het punten- verschil was dan ook dikwijls heel gering. Vooral bij de dames ging het hard tegen hard. Daar was de uitslag zó, dat no. 1 en 2 gelijk aantal punten had, evenals no. 3 en 4. De gehele uitslag was alsvolgt: Adsp. dames 12 en 13 jaar. 1 Willy v. Elk 38 p 2 Adrie v. d. Gronde 37 V2 p„ 3 Zwanny v. Ber gen 36 p. Adsp. heren 14-15 jaar. 1 Gerrie Hilgemaii 41 p., 2 Rina Hoogendoorn 38 V2 p-, 3 Corrie Struik 37 V2 p. Adsp. heren 1 Piet Tamerus 44 3U P-, 2 Johan de Leeuw 43 V2 P„ 3 Bernhard Lggrauw 43 p„ 4 Piet v. Gelooven 42 V2 p- Dames 1 en 2 A. v. d. Flier en T. Hilge- man beide 46 V2 P- 3 en 4 E v. d. Water en H. Broer beide 433/4 p., Heren 1 H. van Geloven 46 V2 p„ 2 H. Dullemeyer 45 3A p, Wanneer U zelf Sinterklaasbanket en gevulde speculaas wilt gaan bakken dan wordt het langzamer hand al tijd om de amandelspijs daarvoor te maken! Hiervoor zijn nodig; gelijke hoeveelheden aman delen en suiker en per 300 gram van dit mengsel een ei. De amandelen opzetten met koud water, aan de kook laten komen, met koud water afspoelen en pel len. De amandelen malen (desnoods in een koffiemolen,) met de suiker en het ei vermengen en op smaak afmaken met citroen- of sinaas appelrasp of een paar druppels si naasappel- of citroensap. Het mengsel goed dooreen kneden en in een gesloten (jam)potje be waren. In plaats van alleen aman delen kan men ook een mengsel gebruiken van amandelen en koek kruimels of van amandelen en rauwe griesmeel met amandel essence.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3