mzmm made-aiiiums 1952 „Het I/iecde Prinsenkind" Zelfstandig Meisje DENKEN „DE PELIKAAN" Nette Werkster aaoof 3a fjq nssno)|M[j m S'MflflH Jongste Bediende Taiensctioo! „gouoa" Voor elk wat wils Gez. DE R00Y JOH. WIEZER Eersfe Goudse Hunsistsppage hersteU oUe schade aan uw Htedinq, Greinkransjes Wie wil „De Werkman" Biro Balfp@nnen Met het recept JAC. 8ATOS deze week te doen aanvangen. Het ligt in de bedoeling een aantal werk loze landarbeiders bij deze werken te plaatsen. Maandag geraakte de vracht auto van de heer T. de Waardt geladen met zand en grint, in de Bloemendaalse Vaart en ging geheel onder water. Door een kraanwagen van de „Citosa" werd de auto uit het water gehaald. Ten gerieve van het auto verkeer zijn aan de Hefbrug een tweetal nieuwe stoplichten aange bracht in de plaats voor het woord stop. Deze nieuwe lichten zijn op grote afstanden te zien, iets wat het verkeer ten goede kan komen. Dinsdagavond hield de R.K. Blindenbond een toneelavond ten bate van het blindenwerk, waaraan belangeloos werd medegewerkt door de toneelvereen. K.T.W. Opgevoerd werd „Katrina, de hoogste prijs". De heer van Schaik sprak ever het bliudenvraagstuk. In ons jand wordt in verhouding tot andere lan den nog te weinig voor de blinden gedaan. Momenteel staat er op de begroting een post van 3 ton, maar voor 5000 blinden is dit een gering bedrag. Hij schetste de moeilijkheden in de werkinrichtingen. Ook het on derwijs aan de blinden is een zorg voor de blindenbond. Verder zorgt de bond voor het onderhoud van de blinden. Spr. besloot zijn propa- gandawoord met een opwekking om lid te worden van de blindenbond. De rijkspolitie vestigt er de aandacht op, dat huizen en gebouwen duidelijk zichtbaar genummerd moe ten zijn. Volgende week zal er door de politie controle gedaan worden en zullen bij nalatigheid de eigenaars der gebouwen verbahseerd worden. Woensdagmorgen werd ten ge meentehuize in het openbaar aanbe steed de bouw van 33 woningen aan de Esdoornstraat en de Mei doornstraat, voor rekening van de woningbouwvereniging „Waddinx- veen". In totaal waren er elf inschrijvers. De uitslag was als volgt Fa. P. Rehorst Zonen Waddinx- veen f. 327.250.—, J. de Joode Moordrecht f. 329.700,—, Fa. de Langen en van de Berg te Bergam bacht f, 329.777,—, Fa. Bontenbal te Reeuwijk f. 334.497,—, A, Vis ser te Capelle a. d. IJsel f. 335.785, •C. Vonk Stolwijk f. 337.264,-, W. D. van Mourik, Hilversum f351.000,-, F. de Boer te Driehuis-Westerveld f. 352.000,—, Piston en Willemsen te Rotterdam f. 356.356,J. Jechs te Apeldoorn f. 367.000,— en A. C. Zalenstein, den Haag f 380.292. De gunning werd aangehouden. Hedenavond spreekt voorde Chr. Hist. Kiesvereen. in het Herv. Vereen, gebouw de beer Mr. H. K. Beernink, lid der 2e Kamer, over de a.s. verkiezingen. De gewoonte van het bestuur van het lezingen-comité om een avond te reserveren voor een reisverhaal wordt ook nu voortgezet. a,s Dins dagavond hoopt te spreken de heer L. A. Dupreé uit Nijmegen, die met auto en Leica een .tocht maakte van 5000 km. naar Joegoeslavië, de Do lomieten en Venetie. Ongeveer 100 gekleurde lichtbeelden zullen het ge sproken woord aanvullen. Deze kleur opnamen zijn van uitzonderlijke schoonheid. Wij verwachten voor dij optreden de nodige belangstel ling. Men zie ook de advertentie in dit blad. Onze plaatsgenoot, de heer C. Krijgsman is geslaagd voor het examen typen. Hij werd hiervoor opgeleid door mevr. Boot te Gouda. Tot onderwijzeres aan een chr. school te Gouda is benoemd mej. W. Bakker, alhier. Gedurende de maand Januari werd bij de spaarbank van de Coop, Boerenleenbank ingelegd een bedrag van f 235.240.28 en opgenomen f 139.585.50. Acht nieuwe spaar boekjes werden uitgegeven. Aan het verslag van de woon ruimtecommissie ontlenen we het volgende Per 1 Januari 1951 stonden 245 woningzoekenden ingeschreven en werden er in de loop van dat jaar nog 139 toegevoegd. 58 aanvragen konden ingewilligd worden en 22 afgevoerd. Per 31 December ston den er derhalve 304 woningzoeken den ingeschreven. In 16 gevallen is een woningruil tot stand gebracht en driemaal moest een woning ge vorderd worden. Het aantal samen woningen bedraagt 157, waarvan er slechts 86 op de wachtlijst staan ingeschreven, zodat hiervoor met tertijd ook huisvesting gezocht moet worden. Het woonruimteprobleem in onze gemeente is dus bij lange na nog niet opgelost, zodat de zo pas aan besteedde 33 woningen een kleine, maar toch zeer welkome aanvulling zullen zijn. Sport in 't kort Zaterdagavond vraagt de jeugd- uitvoering van T.O.O.S. ons aller aandacht. Bij de tafeltenniswedstrijden van deze week was het alleen Kwiek 3 die een overwinning boekte en wel met 64 op GMF 3. Kwiek 1 ver loor van Elfhoeven met 2—8. Elf hoeven 2 wist, zij het dan met min der verschil. Kwiek 1 te kloppen met 6—4, terwijl Kwiek 5 van Ons Ideaal verloor met 46. De Waterpolo competitie ging ondanks het gure weer gewoon door en bracht de „Gouwe"-dames een onverdiende 2—4 nederlaag toe, rust- stond 2—0 voor de Gouwe. De heren brachten het er beter af en wonnen met 3—1 van Donk uit Gouda. Met de rust in de voetbalwereld zal het nu ook wel gedaan zijn. Er staan weer talrijke wedstrijden op het programma. Daarvan is de ont moeting Waddinxveen I - Moerka- pelle I wel de belangrijkste. Eerst verloor W'veen met 1-0. Wij zijn benieuwd. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen bestaan hier ter plaatse plannen om te komen tot oprichting van een volleybal vereniging. Deze zaalsport is in tal van gemeenten zeer populair. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 20 en 21ste ronde' A. v. Hoven-P. Vink 1-1 D. la Grand-H. Troost 0-2 A. Blonk-T. Twigt 0-2 P. v. Eeuwen-F. Heeren 0-2 C. Blonk-W. v. d. Heijden 1-1 C. H. Kramp-A. Zwanenburg 2-0 N. N.-D. la Grand 0-2 C. H. Kramp-C. W. v. Dam 2-0 W. v. d. Heijden-P. Vink 0-2 D. Ia Grand-G. Heeren 1-1 A. v. Hoven-T. Twigt 0-2 A. Zwanenburg-C. W. v. Dam 0-2 C. H. Kramp-P. v. Eeuwen afgebr. A. Blonk-C. Elonk afgebr. C. Klonk-N. N. 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. Wie kent niet deze stichting met haar uiterst nuttig doel? Waarschijn lijk heel weinigen. De toneelvereniging van Dobbel- mann speelde j.l. Zaterdag vooreen gering publiek „Van ander Ras" een spel van blank en zwart, gebundeld in strijd en eerzucht. Was het 't prachtig spel, wat een zo intense sfeer schiep, was het de wetenschap van het beoogde doel of iets anders, wij weten het niet. maar het was goed daar te toeven. De heer Hofstede sprak een ge waardeerd propagandawoord. waarin hij o.m. wees op het belangrijke feit dat door deze avond 5 personen van de stichting voor uitzending in aan merking kunnen komen. Spijtig is het dat zelfs oorlogs invaliden en oorlogswezen afhanke lijk zijn van liefdadigheid, laten wij dan in ieder geval dat minder pret tige ombouwen in uiterste plicht. De regie en algehele leiding was in de veilige handen van de heer J. H. A. Noordermeer en hij met z'n materiaal heeft meer gegeven dan verlangd mag worden. Alle rollen werden knap vertolkt en als U uit blinkers wilt hebben, Langdon en de „zwartjés", waarvan vooral „Brett Charles". Decors en kapwerk schonken het aanzien van iets volwaardigs en terug ziende op deze avond vraagt deze beslist om herhaling. Wat echter niet om herhaling vraagt, is het slechte begrip voor de doelstelling van deze avond. J. Tr. Klokken voor Amerika Tijdens Haar bezoek aan Amerika, zal H.M. de Koningin aan het Ame rikaanse volk, namens het Neder landse volk, een carillon aanbieden, als uiting van de gevoelens van erkentelijkheid van Nederland jegens Amerika, voor al hetgeen door de Verenigde Staten voor ons volk is gedaan. Ook in deze gemeente is een comité gevormd om voor dit doel gelden bijeen te brengen. In dit comité hebben de volgende dames en heren zitting A. Warnaar Jz., burgemeester, voor zitter, H. Jenné, secretaris, Mej. IJ. Bartlema, Mej. B. Bremmer, Mej. Tr. Hogenelst, Mevr. H. A. v. d.Most- Seters, Mevr. C. E. Okkerse-Steen- kamer, Mevr. A. Pille-Pille, Mevr. S. Verheul-Venema, F. Alblas, G. Berghoef, W. Buitelaar, H. M. Doeleman, Pastoor van Dijk, A.H. van Gent, Ds. J. J. Moll, C. van Mourik, A. Noorlander, A. Oudijk, M. Schouten, Ds. J. Snoey en H. M. de Wilde. Op Zaterdag 16 Februari a.s. wordt een grote landelijke collecte gehouden en ook de Waddinxveense bevolking zal worden gevraagd haar steentje bij te dragen. Ter ondersteuning van deze actie wordt door de verschillende Neder landse klokkengieters een 14-daagse tocht gemaakt door Nederland met een reizende beiaard. Deze beiaard hoopt onze gemeente te bezoeken op Donderdag 14 Februari a.s. in de voormiddag. Het comité vertrouwt op aller medewerking te mogen rekenen VIJFDE LAURA-RIT Het bestuur van de Alphense Rij wiel Vierdaagse te Alphen a.d. Rijn heeft de Vijfde Laura-rit uitgeschre ven, te houden op 8 tot en met 11 Juli. In totaal zullen weer vier rit ten worden gemaakt, resp. over tra jecten van 120, 126, 122 en 105 km, met een parcours, dat enigszins ver schilt met voorgaande jaren. De vierde rit strekt zich gedeeltelijk uit over de omgeving van Waddinx veen, waarbij Reeuwijk en Gouda op het parcours liggen. De ritten, met Alphen a.d. Rijn als begin- en eindpunt, zijn als volgt samengesteld: Eerste dag: Leiden, Katwijk, Noord- wijk, Bloemendaal, Haarlem, Hille- gom, Leimuiden. Tweede dag: Rijnzatërwoude, Am sterdam (Schiphol), Amstelveen, Naarden, Bussum, Baarn, Hilver sum, Mijdrecht, Loenersloot, Uit hoorn. Derde dag: Hazerswoude, Bleiswijk, Bergsenhoek, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland, 's-Gravenzande, Monster, Loosduinen, Den Haag, Wassenaar, Voorschoten, Zoeterwoude. Vierde dag: Zwammerdam, Bode graven, Reeuwijk, Gouda, Haast recht, Oudewater, De Meern, Ou denrijn, Utrecht, Harmeien, Haar- zuilens, Vleuten, Woerden, Bode graven (Markt). E. v. E. Een dringend verzoek Als een land in oorlog is, leeft het gehele volk sterk mee met de mannen die hun leven voor het vaderland inzetten, en men is diep bewogen met hen die het offer van hun leven brengen, of die, voor hun verdere leven ver minkt en ongelukkig, uit de strijd komen. Dan wil men ook wel wat voor die ongelukkigen doen. Maar als het eenmaal weer vrede is, zinkt de belangstelling snel in, en kost het moeite de gelden bij elkaar te krijgen, die nodig zijn om deze ongelukkigen iets van de dankbaarheid van het vaderland te tonen. Er zijn hier verschillende vereni gingen en fondsen, die op dit ter rein werkzaam zijn. In de eerste plaats noem ik het vFonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen, waar voor vroeger regelmatig op Wa- terloo-dag werd gecollecteerd. In de latere jaren zijn daarbij geko men de Koninklijke Nationale Ver. tot steun aan Miliciens „Stamil", de Ver. „Eereschuld en Dankbaarheid", het Karei Doorman Fonds, de Prins Bern- hard Stichting en het Van Weer den Poelman Fonds. Al deze verenigingen en fondsen vervullen een zeer nuttige taak. De naam „Eereschuld en Dank baarheid" drukt dat eigenlijk het beste uit. Die naam zouden alle genoemde verenigingen kunnen dragen. Maar deze verenigingen kunnen niets doen zonder geld. Het gaat hier om de ereschuld van het Nederlandse volk en om de dankbaarheid van het Neder landse volk. Daar zijn we alle maal bij betrokken. Om zo weinig mogelijk kracht te verspillen zijn deze verenigingen gekomen tot een onderlinge sa menwerking. Eén maal per jaar wordt over het gehele land een collecte gehouden, en de op brengst daarvan wordt onder de medewerkende verenigingen ver deeld. In Waddinxveen werd deze col lecte tot dusver niet gehouden omdat er hier geen comité was. Op mij is reeds meermalen een beroep gedaan om zo'n plaatse lijk comité op te richten. Tot dus- ver ben ik daarin niet geslaagd. En toch ben ik van mening dat Waddinxveen hier wat aan doen moet. Er moeten toch in Waddinxveen wel enkele mensen gevonden kunnen worden die bereid zijn om één maal per jaar een collecte te organiseren? Ten einde raad wend ik mij door middel van ons Weekblad tot de gehele burgerij, met het vriende lijk verzoek of zij die mij hierin willen helpen, zich even aan mij op willen geven. Ik denk nu in het bijzonder aan zovele van onze jonge mannen die zelf in Indonesië zijn geweest. Die weten wat oorlog is, die hun kameraden hebben zien vallen. Zelf zijn ze gespaard. Zijn er daaronder nu niet een aantal die dit even willen fixen? Maar natuurlijk is iedereen die wil mee werken, jong of oud, man of vrouw, hartelijk welkom. Ik hoop en vertrouw dat ik dit maal niet teleurgesteld zal wor den. DE BURGEMEESTER van Waddinxveen. gevraagd, voor dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Loon f 80.per maand. Kerkweg 222, Waddinxveen. MEN ZAL dat ge U een nieuw pak hebt laten aanmeten, zó keurig staat uw costuum als U het hebt laten reinigen en persen door TE GOUDA En dat, terwijl het zó weinig kost I Telef. 3066 Agentschap te Waddinxveen: Gebr. SOL, Noordkade 213 - Telef. 250 gevraagd voor Vrijdag Adres te bevragen bureau van dit blad- •i£B|>f Sep uaa uauuiq JCBMzaq usaS SWWQ Kan direct geplaatst worden een fa A. VAN EEUWEN Staat niet met de mond vol tanden op Uw reis naar Frankrijk Neemt eerst Franse les bij Mevr. G. v. d. LIJN Fluwelensingel 35 Tel. 4059 Gouda Unicum Rubber Corsetten D. W. Corsetten en B.H.'s Geerli Corsetten reeds vanaf f 9.45, B.H.'s f 1-55 Prima modellen Naaimachine- en Uurwerken - Reparateur Verkoop Naaimachines en Uurwerken Reparatie alle merken GROENENDAAL 87, GOUDA Telefoon 5150 (K 1820) IJssellaan 84 Gouda Telef. 4015 (K 1820) 1 Kindermodealbum 2.15 La grande revue 3.75 La mode Enfantine 2.75 Chic 2.50 Elegances 3.00 Le Chic Parfait 2.40 Byzu de la mode 2.10 Elite 4.50 Boekhandel VELDWIJK Licht en lekker koekje Vrijdag en Zaterdag slechts 60 cent per 250 gram aanvulling tot 100% van zijn loon bij ziekte of ongeval, die worde lid van de ziekenkas Inlichtingen bij W. BRANDHORST, Noordkade 13 Te koop, prima Singer Handnaaimachine met kast. Joh. Wiezer, Groenen- daal 87, Gouda REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en.goedkoper J. C. POL, Kerkweg 181, W'veen Predikbeurten op Zondag 10 Februari 1952 Ned. Hervormde Kerk vjn. 9-30 uur Ds. L. Vroegindeweij, van Papendrecht n.m. 6.30 uur Ds. J. v- d. Haar Gereformeerde Kerk v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. J. Snoey N. H. Bvang. »Wet en Evangelie* Nam. 3.30 uur Ds. G. van Veldhuyzen, Rotterdam. Christelijk Afgesch. Gemeente v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur Leesdienst- Dinsdag 12 Febr-, nam. 7 uur, Ds. A. Bijkerk, van Sliedrecht Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm, 10 uur, Ds. J. GugteD, Den Haag. Burgerlijke stand Aangiften van 31 Jan. t.m. 6 Febr. 1952. Geboren Pieter Johannes, z- van H. Hoogendoorn en G. G. Hamoen. Theodorus Johannes Maria, z. van G. Th. Janmaat en A. M. Hinke. Antje, d. van A. de Jong en A. Verdoold. - Dirkje Catharina, d. van G. Vos en G. Hilgers. Ondertrouwd: A. van Gemert en L. Prins. Gehuwd A. Vente en C. Treffers. - D. W. van Muiden en A. M. J. van den Berg. - J. C. Hogenes en A. Hilgeman. De Zondagsdienst wordt Zondag 10 Febr.1952 waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga Pracht sortering voor slechts f 2,90 Schrijven zo licht als een veer Veldwijk heeft ze. van Uw oogarts komt U toch zeker bij Opticien Ruime collectie monturen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3