on n Een Onderduiker in Napoleonstijd. DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" 5. Duidelflk, toen hij het schilderij klaar had, deed Hiynpo Hotsflots zijn Zondagse trui aan, zijn zondagse das om en tstapte naar de telefoon. Hij belde hotel „De Gouden Lepel" op en kreeg de portier. „Ik moet onmiddellijk de heer Steven Steenrijk spreken," zei Humpo. „Direct„Ik weet niet of ik meneer Steen rijk kan storen," zei de portier. Hij heeft het erg druk ziet u, enne„Niets mee te maken." vond Humpo. „Zeg hem maar, dat Humpo Hotsflots de Grote enige minuten van zijn kostbare tijd heeft willen afstaan voor onderhoud, begrepen? Even later had hij Steven Steenrijk aan het apparaat. „Meneer Steenrijk'" zei Humpo. „Het is een juweel van een stuk. Uw oom staat erop als een krachtige temperament volle figuur, en zijn ogen laaien als kraters. Zijn lorgnet fonkelt als het ware het klare diamant, terwijl zijn goede karakter spreekt uit iedere penseelstreek. Zijn prach tige donkere haar is overtogen met een zachte gouden gloed, terwijl zei Steven Steenrijk." Is het al droog Ik wilde het namelijk meteen meenemen, zie je Eh, hm, eh.Nee, het is natuurlijk nog niet droog. Ik heb zojuist mijn laatste streek op het doek gezet enne. „Ik kom direct," zei Steven Steenrijk weer. „Is het mooi geworden? Ik zal de lijst meenemen. Tot straks. meente Ds. Duinker staande toe Lied 235U zegene God Vervolgens beklom Ds. Duinker de kansel. Deze begon met het voor lezen van joh. 12 44-50. Ds. Duinker zei o. m. Het gaat ons als een kind. Een kind dat voor de etalage van een speelgoedwinkel staat en denkt dat al zijn wensen vervuld zijn, wanneer hij dat ene stuk speelgoed maar in zijn bezit heeft. Als hij het dan eenmaal heeft en er mee vertrouwd is geraakt, komen er weer nieuwe wensen en verlangens. Zo is het ook met ons. Wij verlangen naar kennis, een goede naam, misschien naar geld, naar macht, dingen die menselijk zijn, soms al te menselijk. Maar diep in ons, somstijds nog onbewust, hun keren we naar iets anders, naar dat ene werkelijk gelukkig makende, naar het Licht. Het Eeuwigheidslicht. Er is dus iets van heilige onrust in ons hart. Dat is goed, want het brengt ons misschien nader tot Hem, tot het eeuwige leven, dat is het kennen van de enige waarachtige God en Jezus Christus die Gij gezonden hebt. Hierna dankte Ds. Duinker de vele genodigden voor hun aanwezigheid en sprak de wens uit dat de Gemeente Waddinxveen een gezegende tijd te gemoet zal mogen gaan. Hij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte met Gods hulp dit vertrou wen niet te beschamen. Ds. Palmboom uit Zwammerdam, die het consulentschap heeft waar genomen, sprak woorden van welkom, feliciteerde de gemeente en sprak de wens uit dat op de gezamenlijke arbeid van predikant en gemeente Gods onmisbare zegen moge rustengOok de vertegenwoordiger vanjde Broeder schap, de Weled. Heer Staab uit Rotterdam, sprak woorden van wel kom en bemoediging. Na afloop maakten velen van de gelegenheid gebruik om kennis te maken met Dominee en Mevrouw Duinker. Op Donderdag 20 Maart be legt het bestuur van het Algemene Ziekenfonds „Gouda en Omstreken" een openbare ledenvergadering in Hotel „De Unie". Bij dit fonds zijn niet minder dan 6000 plaatsgenoten aangesloten, vrij willig zowel als verplicht. Nu worden de verzekerden van Waddinxveen in de gelegenheid gesteld om aan de democratische opbouw van het fonds deel te nemen door middel van een verkiezing van 3 leden in de ledenraad en 3 plaatsvervangers. Zaterdag j. 1. gaf de Toneel vereniging T. O. G. haar eerste uitvoering in dit seizoen. Voor een flink bezette zaal werd de levensschets „Jan, mijn zoon" opgevoerd. Het ernstige spel werd door de spelers goed naar voren gebracht. Dat het gebrachte bij het publiek in de smaak viel bleek wel uit het langdurig ap plaus dat volgde na ieder bedrijf. Zaterdag 22 Maart komt T. O. G. (op veler verzoek) nogmaals voor het voetlicht, ditmaal in zaal 't Cen trum. Door onbekende oorzaak is Donderdagnacht ter hoogte van de R.K. Kerk, een zolderschuit met klei geladen, gekapseisd en geheel onder water verdwenen, met gevolg dat belendede gevels onder] de mod der gespoten werden, zeer tot on gerief van de bewoners der huizen. „De Spoorwegen spreken" is het onderwerp dat a.s. Woens dagavond de aandacht vraagt van de leden van bet Lezingen-comite en belangstellenden. Nu, wij durven de bewering aan dat dit onderwerp de belangstelling zal hebben, want een „spoortrein" sprak vroeger maar ook nu nog tot onze verbeelding. Vooral als er, zo als nu, gelegenheid is, iets meer te horen en te zien van het grote, ge compliceerde bedrijf dat de spoor wegen bezitten. Men neme kennis van de adver tentie. 50 jaar geleden heeft de heer P. Verheul de stoot gegeven tot oprichting van een plaatselijke afde ling van de Nederlandse Bakkers- bond. In die periode heeft deze af deling veel nut kunnen doen ten bate van de bakkersgemeenschap. D» collegialiteit is door deze samen- door K. JONKHEID. 6 L Dertig jaar geleden werd hij Schepen en twaalf jaar daarna ook Landbewaarder. Zijn vader en grootvader en heel zijn voorge slacht waren vooraanstaande man nen. Dankt de Goudse kaasmarkt zijn roem niet aan de fijnste kaas en de beste boter, die de Bloemen- daalse polder daar ter markt brengt? Zijn vrouw komt binnen. „Hoe is het afgelopen met het bruggegeld?" vraagt ze. „Het zal wel blijven zoals het is. Er werking ten zeerste bevorderd. Een tweetal nestors van deze af deling nl. de heren P. Verheul en D. Huizer mogen het genoegen smaken dit gouden jubileum te be leven. Het huidige dagelijks bestuur van deze afdeling wordt gevormd door de heren J. Verheul, voorzitter, H. Huizer, secretaris en J. Broer, pen ningmeester. Ter gelegenheid van dit jubileum zal op 19 Maart a.s. n.m. 3-5 uur in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een receptie worden gehouden. Ongetwijfeld zal hiervoor de no dige belangstelling bestaan. Na lange tijd is in deze gemeente de varkenspest weer opgedoken. De landbouwer van B. uit het Noord einde deed aangifte dat op zijn be drijf varkenspest was geconstateerd. De fa. Chr. N, Wagner was de laagste inschrijver voor de aan leg van een nieuwe straat langs de spoorbaan met bijbehorende werken. Thans is de uitvoering van dit werk aan deze firma gegund voor een bedrag van f 38.948,Onder de bijbehorende werken zijn o.a. begrepen het maken van een riole ring met straatkolken en het plaatsen van lichtmasten. Zeer vermoedelijk zal a.s. week met de uitvoering van deze werken een aanvang worden gemaakt. De j.l. Zaterdag gehouden collecte «ten bate van de kas van de afdeling Waddinxveen van deE.H. B.O. heeft opgebracht f 245,03 Dit bedrag zal worden aangewend tot vernieuwing en aanvulling van materiaal. Door de kerkeraad der Chr. Afgesch. Gem. alhier is beroepen Ds. G. J. Zwolferink uit Kampen. Morgen Zaterdag zal weer een offer van U gevraagd worden, deze keer voor onze medemensen die lijden aan de zo gevreesde T.B.C. Het is de Waddinxveense Be- stuurdersbond die deze collecte or ganiseert voor de leden en gezinnen van de vakbeweging. Jammer genoeg zijn hier in Wad dinxveen verschillenden die|hulp be hoeven. Honderden guldens worden plaat selijk hiervoor uitgegeven. Bedenk eens welk voorrecht U heeft als u gezond bent. Uit dank baarheid hiervoor kunt U Zaterdag hiervan blijk geven door te offeren in één der collectebussen die U ge presenteerd zal worden. Geeft met liefde. Het voorlopige programma - voor Koninginnedag, opgesteld door de Oranjevereniging „Waddinxveen", luidt als volgt: 9 uur Kinderaubade 10 uur Kinderfeest 2 uur Motor- en Autopolo 7.30 uur Optreden „VRIJ en BLIJ" 9.30 uur Film 11.30 uur Vuurwerk Een bijzonder attractief program ma, dat zeer zeker ook dit jaar weer zeer veel publieh op de been zal brengen. Dat 's avonds het zo bekende radioensemble „VRIJ en BLIJ" met volledige bezetting op het feestter- is niets aan te doen. De Goudse heren hebben ons in vroeger jaren allerlei rechten ontfutseld en ont wrongen. Het is onrecht en schande. Ze betalen geen cent polderlasten, ze eisen een deel van ons brugge geld, ze Hij breekt af. Hij kijkt weer uit over de mooie polder. Alles vrucht baar grasland. Geen lelijke gaten met smerig veenwater, zoals in de andere polders. Dat is te danken aan dezelfde Goudse heren. Ze willen niet, xlat er veenplassen ko men binnen een afstand van drie duizend meter buiten de stadsgren zen. Daardoor bleef Bloemendaal verschoond van de turfgravers. Dat is de goede zijde van de kuiperijen en de dwingelandij van het tirannieke stadje. terrein aanwezig is, zal zeer zeker in de smaak vallen van al onze gemeentenaren. Het aantal werklozen in deze gemeente neemt slechts zeer lang zaam af. Op 2 Februari genoten in totaal 123 werknemers een uitkering inge volge de Overbruggingsregeling en Sociale Bijstandsregeling. Hiervan waren 107 opgenomen in de O.U. en 26 in de S.B. Over deze week eindigde 8 Maart waren 51 werk nemers opgenomen in dé C.U. en 30 in de S.B. In totaal 81. De week daarvoor bedroeg het totaal aantal 90. Momenteel zijn in beide regelingen opgenomen 22 land arbeiders, 3 tuinbouwarbeiders, 5 transportarbeiders, 27 houtbewerkers, 7 bouwvakarbeiders en 17 losse ar beiders en van diverse beroepen. De plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis" heeft voor gehuwde en ongehuwde dames een moedercursus ingesteld. Deze cursus voor dames boven de 18 jaar, vangt hedenavond aan in het nieuwe Groene Kruisgebouw aan de Stationstraat. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden1 rode kinderporte- monnaie, 1 paar bruine gevoerde glacéhandschoenen, 1 nylenkous, 1 zakdoek, 1 .bruine herenhandschoen. Verloren1 gouden collier met hanger met steen, 1 grijzehrndschoen, 1 zilveren armbandje, 1 bietenriek. Toch blijft zijn gezicht gramstorig. „Gijs van het Pannedak is weer bezig geweest," zegt hij. „Zo, wat nu weer?" „Je weet, dat hij een Sociëteit heeft opgericht, een Sociëteit van Patri otten. Nu is daar ook een vrijcorps aan verbonden, dat zal oefenen en excerceren in de Remonstrantse kerk." Daar schrikt moeder van. Ze heeft in een der zakken van Antoon een papiertje gevonden, dat ze vader wil laten zien. Op dat papiertje staat het woord Sociëteit. „Die dominee moest zich maar be moeien met zijn kerk." „Noem je dat een kerk?!" De Remonstrantse kerk is een wan staltig gebouw. Bij de bouw bleek, dat het hoger zou worden dan de Sport in 't kort Waddinxveen I bleef op het goede pad, door een 4—-2 zege op Alphia I. Invaller Pellekoorn had de ondank bare taak van Geloven te vervangen en nam twee doelpunten voor zijn rekening. Maar ook de V.P.E., de naaste concerrent heeft gewonnen, zodat de spanning in afd. E blijft. Zouden de dames al met een kampioensvlag kunnen beginnen Dit hangt af van wat V.E.P. met Moerkapelle zal doen. In de res. afd. van G.V.B. verloor Waddinxveen 2 met 1—2 vanDonk 2 W.S. E. won met 4—3 van Nic. Boys 2. Verheul klopte Z.V.V. met 4—2 en H.S.C. deelde de punten met 2—2. Het bestuur van W. S. E. deelt mede, dat de toegangsweg naar het sportterrein, ingang bij Ziekenzorg, nu goed in orde is en hoopt dat daardoor de belangstelling meerder zal worden. Met Tafeltennis ging het deze week minder goed. Elfhoeven I Kwiek I 7-3. K.B.G. 4—Kwiek 5 6-4. Kwiek 2—Vriendenschaar 4 6—4. Kwiek 3—Vriendenschaar 6 2—8. Kwiek 5—Topper 1 10—0, wegens niet opkomen van Topper. De Gouwe—heren gaan Dinsdag naar Gouda om aan een polo-tour- nooi deel te nemen. Geertje Wielema- ker komt dan bok in Gouda G.Z.C. Gereformeerde. Dat mocht niet. De onvoltooide muren werden met pannen afgedekt. Zo ontstond een laag gebouw met een groot dak, door de volksmond dra „Het Pan nedak" genoemd. En dominee Gijs- bert van Leeuwen ontving dadelijk de bijnaam: Gijs van het Pannedak. „De Roomsen en de Remonstranten verwachten van de revolutiemannen gelijkstelling en gelijke rechten voor zich en voor hun kerk." Eigenlijk vindt moeder dat billijk. Maar ze zegt niets. Ze heeft haar gedachten bij het gevonden papier tje. Na twee volle minuten zwijgen kucht ze, kijkt naar haar man en begint: „Vanmorgen heb ik Antoon z'n Zondagse pak afgeschuierd en weg gehangen. Daar heeft hij dat boek- speelt dan tegen Robben 1 uit Hil versum. Op de sjoel- en schietavonden is een bruto bedrag van zevenhon derd gulden bij elkaar gesjoeld en geschoten voor de verlichting in het zwembad. 3 April a.s. zal „De Gouwe" een contactavond beleggen in het kader van de gehouden sjoel- en schiet avonden. Deze contact-avond zal door „EIck wat wils" verzorgd wor den. Donderdag' 27 Maart komen de verenigingsbesturen bijeen om de Snortweek 1952 in elkaar te zetten. T.O.O.S. gaf een goed geslaagde uitvoering. Tyni Hilgerman werd bekerhoudster. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 26ste ronde C. W. v. Dam-G. Heeren 1-1 W. v. d. Heijden-T. Twigt 1-1 P. Vink-A. Blom 1-1 D. la Grand-G. F. Kramp 0-2 De eerstgenoemden speelden met wit. Schaakvereniging W.S.V. De Waddinxveense Schaakver eniging W S. V. speelde in de onder linge competities de navolgende wed strijd A. Bonefaas-A. Doornheim 1-0 C. Alblas-Pr. Broer - 1-0 A. A. van Oort-J. Stolker 1-0 F. Koster-J. Vink 1-0 J. Scheele-H. Kerver 1-0 H. W. Shchildt-A. Bonefaas 0-1 A. Doornheim-A. A. van Oort 1-0 T.O.O.S. bracht spanning en sfeer Met dit opschrift menen wij te moeten starten om een overzicht te geven van de 2e uitvoering van de Gymnastiekvereen. T.O.O.S. Dinsdag j.l. gegeven in Dobbelmann's cantine. In z'n openingswoord repte de heer Bontenbal o.a. van de grote vreugde, welke burgemeester War. naar en z'n vrouw weer verschaffen door hun aanwezigheid en waar wij aan toe willen toevoegen, dat hierin ook heel Waddinxveen zo zeer be voordeeld is. Er is een enorm groot programma afgewerkt in een uiterst snel_tempo en hiervoor willen wij de lof bezin gen van de heer v. Welzenis, als leider, die moest trachten naar de hoogste prestatie, ook als gangmaker hiervoor volkomen berekend was. Het programma, bestaande uit 18 nummers benevens enkele niet vermelde, werd omlijst door van Berkel Grunden en diens lof is al 30 jaar lang dubbel dik onderstreept. En dan Bernhard Barends, etc. zij brachten een lied in diverse gen res, zij lieten lachen, daarbij fantas tische accordeon-muziek genieten, welke meermalen de aanwezigen tot massazang bracht. Spijtig, maar noch meer ergerlijk was het dat bij de klassieke klanken de zaal op een bijenkorf geleek en dan wel op een der meest active bijendagen. Ook nu bleek, dat som mige mensen hun mond nooit kun nen houden, zelfs niet wanneer dit gebiedende eis is. In het programma zelf vonden wij veel waardering voor de vrije oefe- ding van de ads. meisjes A in hun kleurige kledij. Ook de 24 meisjes Paard Voltige deden tot genoegen de aandacht voor zich vragen. Een van de hoogtepunten was wel de acht „Toosjes". Vier maal twee meisjes toverden de verenigings naam op het toneel, terwijl elke let ter, omlijst met woorden, de goede verenigingshoedanigheden vertolkte. Het meest frappante was echter dat deze acht meisjes stammen uit één gezin, iets unieks, wat niet vaak zal gezien worden. Het hoogspringen voor jongens is altijd spannend om te bekijken, ook hier waren sterren bij. De even- wichtsbalk was adembenemend, te meer daar enige dames zeldzame prestaties leverden. De ploeg heren voor hoogrek bracht een demonstra tie van spierbundels en behendigheid, ten volle gewaardeerd. Zij opgemerkt dat enige vrije oefening voor dames mede hoog geklasseerd stonden om reden deze op Tango werden begeleid. Tussentijds lieten ook de dames se nior nog een vrije oefening zien, wat wij, mede gezien sommige leeftijden, zeer konden appreciëren. „Het Schil derij" waaruit het slotstuk verrees (zie foto), was een waardige af sluiting van een programma, wat naarmate de avond vorderde, tot -grote hoogte steeg. Aan het slot werden nog aan clubt kampioenen herinneringen uitgereik- en ^vel aan de dames Flier en Hii german en de heer van Geloven. J. Tr. je in, waar hij zijn boodschappen in schrijft." Vader kijkt op. Waarom zegt ze dat? Is dat zo bijzonder? „Dat boekje had ik er uit gelegd," vervolgt de boerin. „En toen ik klaar was, deed ik het weer in ,zijn zak. Maar het gleed uit mijn han den en viel op de grond.-Toen viel er een briefje uit. Dat moet je eens bekijken. Ik weet niet wat het is." Ze legt het briefje op tafel. Vader zet zijn stalen bril op en kijkt. Zijn ogen worden groot. De spie ren van zijn hand worden gespan nen, alsof het papiertje twintig pond weegt. Wordt vervolgd Wij met acht uit één gezin" dames, heren, groot en klein adspiranten, senioren die thans hier aanwezig zijn als u ziet wat zfl presteren aan de rekstok, brug of paard ringen of aan evenwichtsbalken dan is 't u zeker wel wat waard series vrije oefeningen met een hoepel, knots of bal en tot slot dan nog het rytmisch dat het mooiste wezen zal. De T van T.O.O.S. geldt voor ons allen leden van de Gymnastiek tot ontwikkeling onzer spieren Houdt je lichaam jong en kwiek eens per week gaan wij marcheren in ons gymnastieklokaal onder leiding van van Welz'nis en daar turnen wij massaal. O, dat geldt voor een ieder ontwikkeling, dat doet je goed 't maakt je lichaam a,terk en lenig als je 't regelmatig doet. O van onze wil dus zeggen dat ook u bij ons kunt staan om uw lichaam flink te trainen en dan heeft u wel gedaan Sport staalt spieren zegt de laatste kom en maak ook uw lichaam fit als u eenmaal heeft geoefend wordt ook u bij ons wel lid. als wij hier staan aangetreden wij met acht uit één gezin is 't niet om die mooie letters maar houdt ook wat anders in wij staan hier namens alle leden Dames, Heren, wat u hierna tot het einde heeft aanschouwd werd door onz' geachte leider de heer Welzenius opgebouwd dus aan u mijnheer Welzenius is de eer van deze dag ik hoop dat alles goed mag slagen en u zich verheugen mag ik zal u nu namens allen oud en jong en groot of klein dit geschenk u mogen bieden hopend dat het goed mag zijn als u in uw vrije uren bij u thuis dan wat verpoost en u dit dan mag aanschouwen denk dan aan de jeugd van T.O.O.S.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2