lllstólys en in het noorden van Brabant en Limburg. In deze streken, waar nogal werkeloosheid heerst, gaat men de werkgelegenheid op voeren, door aanleg en verbete ring van wegen en kanalen. Die plannen kosten vanzelf veel geld. Voor de eerste phase vroeg de minister 9 millioen gulden aan, welke de Kamer zonder morren verstrekte. In de genoemde ge bieden zijn 71 nieuwe bedrijven gevestigd met een werkgelegen heid voor 3200 man. Een nadeel is dat verkeer en handel in het westen van ons land zijn geloca- liseerd. De vestigiging van nieu we bedrijven moet daarom zoveel mogelijk worden verspreid. Nieuws uit onze woonplaats Het Comité tot behartiging van de belangen der Ned. Herv. kleuterscholen heeft in overleg met het Schoolbestuur der Ned. Herv. scholen besloten vanaf heden alleen die kinderen op de Ned. Herv. kleuterscholen toe te laten, waarvan de ouders behoren tot de Ned. Herv. Kerk. Voor die kinderen, waarvan de ouders niet tot de Ned. Herv. Kerk behoren kan op deze regel een uit- zoudering worden gemaakt indien de ouders hun kinderen later naar de Ned. Herv. lagere school willen iaten gaan. De toelatingsleeftijd tot de kleuter scholen is bepaald op 4 jaar. Deze maatregel moest helaas ge nomen worden met het oog op het grote plaatsgebrek op de kleuter schooltjes. Zoals wij reeds eerder mede deelden, zal op Woensdag 9 April a.s. in de cantinezaal van de N.V. Louis Dobbelmann aan de Noord- kade een causerie worden gehouden door niemand minder dan Alfred van Sprang. Deze bekende radioverslaggever en speciale verslaggever van het Dagblad de Rotterdammer heefteen grote bekendheid verworven met zijn reizen door het verre en nabije Oosten. Hij is tegenwoordig geweest bij de onderhandelingen in Korea, heeft daar diverse reportages van verzorgd. Voorts bracht deze wereld reiziger bij uitnemendheid een bezoek aan het na-oorlogs Japan, aan Indo- China. Ook Indonesië heeft hij be zocht. En welke wederwaardigheden heeft hij niet gehad, gedurende zijn verblijf in Cairo. Hij heeft in deze plaats bij de relletjes het vege lijf kunnen redden uit de puinhopen van het platgebrande hotel. Over al deze belevenissen, waar van hij reeds een en ander schreef o.a. ook in de Spiegel, zal Alfred van Sprang op uitnodiging van de Rotterdammer Woensdagavond een en ander vertellen aan de hand van enkele films. Aangezien in andere gemeenten de zalen allen geheel uitverkocht zijn, haaste men zich dus om nog kaarten (ad. f 0.50) op de diverse adressen op de raambiljetten vermeldt te kopen. Ook het zeer slechte weer kon niet verhinderen, dat j.l. Zater dagavond nagenoeg alle ouders en leerlingen van School A een ge noeglijke avond hebben doorgebracht in de zaal van de Water. Het doel van deze bijeenkomst, de versterking van de band tussen school en huis, is dan ook volko men bereikt. Dat moet een grote voldoening zijn voor de leerkrachten, die ieder met eigen klas een deel van de avond verzorgden en daarvoor veel tijd en moeite hebben overgehad. Wel moet worden opgemerkt, dat ook de zaal van de Water voor dit ex periment te klein is, waardoor het zeer aantrekkelijke programma niet altijd tot zijn recht kwam. Tot slot een woord van dank aan allen, de kinderen niet uitgezonderd, die hebben meegewerkt voor deze avond te doen slagen. Gisteravond hield de Zwem- club „De Gouwe" haar bijna tra ditioneel geworden contactavond ih Lunchroom van de Water. De voor zitter, de heer Jennè, opende deze avond met een kort woord, waarin hij de leden en niet-leden opwekte voor de zwemsport. Verder bedankte hij de bazarcommissie en de leden, die zich verdienstelijk hadden ge maakt met de zeer geslaagde bazar- avonden. Na deze korte toespraak was de beurt aan de toneelclub Elck wat Wils, die de klucht „Tante Jutta uit Calcutta" opvoerde. Dit werd een daverend succes. Er werd uitstekend gespeeld, met het gevolg dat het zeer talrijke publiek zich best amuseerde. Het stuk werd gebracht op een wijze, zoals we dat in onze gemeente nog zelden gezien hebben. De spelers waren individueel zeer Qed wat in hoofdzaak wel te dan- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' 8. Humpo Hotsflots haalde verheugd zijn pakje sigaretten uit zijn zak en duwde hem open. „Och he den!" monpelde hij. Het is op! Niet een sigaretje meer om dit feest te vieren. En de sigaren-winkelier wil me niet meer bergenO, maar wacht eensIk kan hem natuurlijk betalen! Ik heb geld! Ik ben schatrijk! Dat zou ik haast vergeten hebben! Ik heb immers een een volle geldbuidel. Hij rende de trappen af en stapte dadelijk de sigarettenwinkel kinnen. „Tien pakjes si garetten" bestelde hij met een opgeruimd gezicht en haalde een van de ^bankbiljetten te voorschijn, dat met een onverschillig gebaar op de toonbank liet waaien. De winkelier liet zijn ogen haast uit de kas sen rollen. "Wat is dat Hebt u oh „Ik heb GELD!" zei Humpo Hotsflots. En maak een beetje voort, man! Ik heb weinig tijd. Ik ben druk bezet, begrijp je? Hier met die tien pakjes! Neen, niet van die goedkope. Die kan ik niet door mijn keel krijgen. Een paar minuten later verliet hij met opgericht hoofd de sigarenwinkelier, die hem sprakeloos van verba zing het honderd gulden biljet bekeek, waarvan hjj nog niet eens had teruggegeven. ken is aan de uitstekende regisseur, de heer Broeks, ook het grime-werk was keurig verzorgd. Al met al kun nen we zeggen, een zeer goede beurt voor Elck wat Wils. Na afloop bedankte de voorzitter de toneelclub voor het geen ze deze avond ten gehore hadden gebracht. De geslaagde avond werd nog even voortgezet door de jeugd, met mede werking van hetmuziekduodeRowa's die'deze avond de muziek verzorgd hadden. De directie van de Nutsspaar- bank te Gouda heeft onderhands aanbesteed hef bouwen van een Nutsspaarbank met woonhuis aan Stationsstraat alhier. De firma v.h. G. J. van Wingerden te Gouda, was laagste inschrijfster voor f 54.977. De gunning geschiedt later. Hoewel er nog steeds nieuwe werzoekenden worden inge schreven,Jbleef ook vorige week het aantal werklozen dat afgevoerd kon worden groter dan het aantal nieuw- ingeschrevenen. Over vorige week waren 24 werknemers opgenomen in de overbruggingsregeling en 37 in de sociale bijstandsregeling. Tegen over dit totaal van 61 staat een aantal van 68 in de vorige week. Het tegenwoordige aantal werklozen kan worden verdeeld als volgt: 14 landarbeiders, 6 bouwvakarbeiders, 24 houtbewerkers, 11 losse arbeiders, 4 losse arbeiders en 2 tuinarbeiders. De collecte, welke onlangs in deze gemeente werd gehouden ten bate van het werk van het Leger des Heils bracht op f 212,63 Aan de Gem. Nijverheids school te Alphen a. d. Rijn slaag den onze plaatsgenoten Primairen Jannie Bakker, Dikkie Huizer, Wil v. d. Loo, Adri van Ringelenstein, Leni Stolker. CostumièreWil Angenent. HuinaaissterMarry v. d. Hoek, Annie Metselaar, Truus Noorlander. Hulp in de Huishouding Jo Boon stoppel. Tegen water is het moeilijk vechten. Dit ondervonden j.l. Woens dag enige bewoners aan de Zuid kade, waar de verbreding plaats heeft, die de Gouwe zeer snel zagen stijgen en de woningen binnendringen. In korte tijd was de straat in een rivier herschapen. Met vereende kracht slaagde men er in door het opwerpen van dammen het water te keren. Hoelang zullen de Zuidkade-bewo ners in deze dikwijls onbegaanbare weg van modder en zand moeten zitten Dinsdag zijn leerlingen, leraren en commiseie van beheer van de Chr. Avondvaktekenschool evenals vorig jaar op excursie geweest. Een deel van de leerlingen bezocht de fabrieken vandeNfV. Bruynzeel in Zaandam, een ander deel het bedrijf van Werkspoor in Amsterdam. Spe ciaal voor de meubelbeeldhouwers en boetseerders werd hierna een bezoek gebracht a-n het Muiderslot, waarna de N.C.R.V.-studio het laat ste punt van het programma vormde. Maandag 31 Maart werd aan onderstaande plaatsgenoten het ge tuigschrift uitgereikt van de Goudse HuishoudschoolJ. Bezoen, H. Bron, C. Tromp, G. Verhoef, I. Verwoerd en J. Zweere. Woensdagmorgen vond in hotel „De Unie" alhier, de afslag plaats van een aantal onroerende goederen alhier, die door notaris D. B. van der Most ten verzoeke van de Erven van de heer G. Spek, in het openbaar werden verkocht. Zes woonhuizen met schuren, erven en tuinen aan het Noordeinde alhier, werden gekocht door de heer H. de Pater te Boskoop voor in totaal f 8750 (inzet f 8750). Van 3 woon huizen met schuren, erven en tuinen aan het Noordeinde alhier, werd eigenaar eveneens de heer H. de Pater te Boskoop, voor in totaal f 10.260 (inzet f 8350). Een perceel bouwterrein aan het Noordeinde werd gekocht door de heer J. J. van Rhijn te Boskoop q q. voor f 3150 (inzet f 2150). Twee woonhuizen met schuren, erven en tuinen aan de Onderweg werden gekocht door de heer C. de Rooij Kzn. alhier, q.q. voor f 4700 (inzet f 3800). Mej. A. Dijkman alhier, mijnde q.q. twee woonhuizen met schuren, werkplaats en erven aan de Zuidkade alhier, voor in totaal f 3250 (inzet 2650). Voor een te Utrecht gehouden examen van de Kon. Goedgek. Vereen, van Modevakscholen slaagde voor coupeuse onze plaatsgenote Marrie van Klaveren. Aan het postkantoor alhier, werd gedurende de maand Maart ingelegd f 10.206,43, terugbetaald f 13.800,15. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 6356. Aan de Coöp. Boerenleen bank alhier werd gedurende de maand Maart ingelegd f 83.259,75, terug betaald f 86.346,55. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5989. In zijn openingswoord memoreer de Ds. J. J. Moll dat het voor de scholen een vruchtbaar jaar geweest is, dat een naaicursus werd opge richt, met aanvankelijk 100 leerlin gen, dat aan de scholen 11 leer krachten zijn verbonden en dat het aantal leerlingen 368 bedraagt. Verder wekte spr. de leden op trouw te blijven aan de Herv. Geref. begin selen. In de vacature C. van Elswijk, die had bedankt als bestuurslid, werd gekozen de heer G. van Tilburg. Na het jaarverslag van de Kleu terscholen had de jaarlijkse uitloting plaats van aandelen. Uitgeloot wer den de no's 6, 23, 41 en 50, welke aandelen per 1 Mei a.s. betaalbaar gesteld worden. De voorzitter deelde mede, dat de kleuterschool aan de Onderweg moet worden uitgebreid en de plannen hiervoor reeds gereed zijn. Er zal een beroep worden ge daan op belangstellenden en instanties teneinde de financien hiervoor te regelen. Na de rondvraag werd de ver gadering gesloten. De jubilerende Bakkersvereniging Woensdagavond hielden de Geref. M.V. en J.V. hun gezamenlijke jaarvergadering in bet Jeugdgebouw aan de Stationsstraat, onder leiding van de voorzitter der J.V. de heer G. Berghoef. Na gebruikelijke opening en uit gebrachte jaarverslagen, werd door Gonda Robel een inleiding gehouden over „De Parel van grote waarde". Door de leden werd een levens schets opgevoerd „De weg terug". Voor deze avond was de belang stelling buitengewoon groot. Op de te Rotterdam gehouden Paasveetentoonstelling behaalden onderstaande plaatsgenoten een prijs. De heer A. v. d. Breggen voor tweejarige en oudere drachtige ooien, ooien geb. vóór 1951 en guiste ooien. De heer Ripping eveneens voor ooien geb. vóór 1951. Als naar gewoonte hield de plaatselijke Middenstands veren iging weder een gezellige avond voor haar leden en genodigden in Lunch room van de Water. Dat deze avon den in de smaak vallen, blijkt wel uit de grote belangstelling welke er voor bestaat, iets wat de voorzitter de wens ontlokte, dat de ledenver gaderingen ook eens zo druk bezocht mochten worden. Als hoofdpunt van het programma was het optreden van het gezelschap „Elck wat wils". Voor het gebodene door deze vereniging verwijzen wij naar het verslag van de contactavond van de zwemclub „De Gouwe", waar eenzelfde programma werd af gewerkt met hetzelfde succes. Tijdens de pauze werd de tradi tioneel geworden verloting gehouden. Donderdagavond werd de Jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de Vereen, tot stichting en in standhouding van Herv. Scholen, welke vergadering door 41 leden bezocht was. Geslaagde VARA-Avond Wederom was de Dobbelmann- cantine het centrum van vele bezoe kers op 28 Maart 1.1. Hiervoor was ook alle reden. Een Vara-feestavond met medewerking van artisten met klinkende namen. Het instrumentale gedeelte lag in handen van de overbekende The Ramblers en dat dit orkest reputa ties heeft, weet minstens iedere radio luisteraar. Zij, welke genoemd orkest eerder op zagen treden, zullen enig zins teleurgesteld zijn. Verder ver leende medewerking Janie Bron met gevoelige refreinzang en gepaste humor. Voorts Max van Praag, Tonny en Flip, ook zij in het zelfde genre en daarnaast Otto Sterman als voor drachtkunstenaar. Wij konden als zanger naast deze genoemde het meest waarderen Marcel Tielemans, die bewees nog steeds een zeer goede plaats te bezetten in de rij van zangers in de lichte muziek. De heer Verwoerd gaf in zijn openingswoord een duidelijk beeld van de groei van de afd. Vara te Waddinxveen, waarin hij o.a. wees op de groei van het ledental dat in slechts luttele maanden van 200 steeg tot 280, een mededeling welke een hartstocbtiglijke bijval oogstte. Hierna gaf genoemde voorz. het woord aan de Weled. Heer Burger, welke als propagandist wees op de enorme groei van de arbeiders-om roep, welk ledental thans 280.000 bedraagt. Spr. wees voorts op de demo cratische inslag der diverse omroe pen. welke in een uitstekende sa menwerking resulteerd, waarin hij kennelijk te kennen gaf vooral geen scheidingspolitiek te willen voeren. Hij besloot met er op te wijzen vooral niet te vergeten welke strijd er gevoerd is alvorens deze resul taten behaald zijn. De avond zelf kenmerkte zich door vlotheid en een opgetogen publiek. Janie Brons heeft haar reputatie eer aangedaan, vooral in haar „kinder jaren" waarin ze zingt dat ze vooral geen man mag kussen. Max van Praag heeft Waddinxveen flink laten zingen en als omlijsting The Ram blers met Mare. Tielemans. Het was elf uur, velen waarschijn lijk te vroeg, toen ook deze avond weer tot het verleden behoorde. J_Tr. Sport in 't kort Koning Winter is nog eenmaal teruggekomen en heeft alle buiten sport doen aflassen. Maar voor het komend weekend zijn de vooruit zichten gunstiger en staan er weer verscheidene wedstrijden op het programma. Waddinxveen tegen Spirit en Ibis ontvangt Bodegraven, HSCZVV. De Junioren van Waddinxveen moeten naar GDS. A.s. Zaterdagmiddag om 5 uur is op het R.V.C.-terrein, de afge lopen week afgekeurde wedstrijd R.V.C. II—W.S.E. I vastgesteld. Jongens Good-Luck De afgelopen week hebben de Gouwe-heren en adspiranten weer succes geboekt. De dames daaren tegen verloren van de leider S.Z. en P.C. I. De Gouwe-dames waren met enige invallers en daar is het dan hoofdzakelijk aan te wijten dat ze een 4-0 nederlaag leden. De adspi ranten zijn bijna kampioen. Dinsdag wonnen ze weer met 5-0 van G.Z. C.a. De adspiranten moeten uit 2 wedstrijden nog 2 punten halen. De Gouwe comb, versloeg een G.Z.C. comb, met 4-1. Door deze overwin ning staan ze nog 2 punten achter op de leider O.Z.V., doch Dinsdag 8 April valt de beslissing want dan speelt De Gouwe tegen O.Z.V. De indeling Zomer-competitie der K. N. Z. B. is reeds bekend en de Gouwe kan het kampioenschap be halen, mits iedere speler zich de moeite wil getroosten om te trainen. Zij ontmoeten oude tegenstanders die in het afgelopen seizoen de ere palm aan de Gouwe moeten laten. Indeling 2e klasse dames: Gouwe-M.W.V. Raket-V.Z.C. dit is voor de dames een zware opgaaf en het zal niet meevallen enkele punten te veroveren. 2e klasse heren: A.Z.C. uit Alphen-B Z.C. uit Berg ambacht, L.Z.C. uit Leiden, Pinquins uit Woerden en de Gouwe. Reserve 3e klasse: B.Z.C. Il-de Gouwe II G.Z.C. 4- Pinquins 4. S.Z- en P.C. II. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 29ste ronde A. N. Lictooij-P. Vink 2-0 A. Blonk-G. Heeren 2-0 C. W. v. Dam-T. Twigt 0-2 H. Troost-C. H. Kramp afgebr. A. Zwanenburg-W. v. d. Heijden 0-2 De eerstgenoemden speelden met wit. Uitslag persoonlijke kampioenschap pen. J. Both-W. v. d. Heijden 1-1 J. Blom-C. Molenaar 2-0 Schaakvereniging W.S.V. Uitslag onderlinge wintercompetitie J. Scheele-C. Alblas 0-1 C. Broer-A. Doornhein 1-0 P. Broer-J. Stolker 1-0 H. Kerver-P. Broer 0-1 De eerstgenoemden speelden met wit. Tentoonstelling Bijz. Avondvak tekenschool. Evenals vorige jaren zal de cursus van bovengenoemde vaktekenschool worden afgesloten door een tentoon stelling en wel Zaterdag 5 April in de cantinezaal van de N.V. Dobbel mann, waar van 3—5 uur gelegen- geid zal zijn het werk der leerlingen te bezichtigen. Het zal de moeite ten volle belo nen een kjjkje te nemen bij de ver schillende stands, waar het werk van meubelmakers, werktuigkundi gen, bouwkundigen, beeldhouwers en boetseerders te bezichtigen zal zijn. Vakbekwaamheid is tegenwoor dig de grote eis, zodat deze tentoon stelling prikkelend kan werken op de ijver van de cursisten. Van de zijde van het bestuur is wel eens de opmerking gemaakt dat uit de omgeving meer belangstelling getoond werd als uit Waddinxveen zelf. Dit moest niet zo zijn, daar juist onze gemeente, als industrie centrum dit onderwijs broodnodig heeft. Wij wekken daarom dan ook alle belangstellenden op, gehoor te geven aan de oproep deze tentoonstelling te bezoeken. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 1 brillendoos, 1 baby- want, f 2,50, 1 groene ballpointpen, 1 zonnebril, 1 groene want, 1 zil veren broche, 1 pakje boomkwekers gaas, 1 br. kindersjaal, 1 groene autoped. Verloren1 koperen fluit, 1 grijs zwarte vulpen, 1 paar kinderwantjes, 1 hoofddoek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 6