Weekblad Emmabloemcolle 9e Spiegel van de week Kris-Kras No. 357 Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonr Adver De Amerikanen hebben bij de ontvangst van Koningin Juliana en Prins Bernhard weer eens ge toond het geheim te kennen om bij dergelijke gelegenheden een prettige, huiselijk-ongedwongen sfeer te scheppen en te hand haven. Het bezoek aan Washington heeft zich dan ook gekenmerkt door democratische eenvoud. De ont vangst aldaar was hartelijk en warm en de officiële gedeelten der recepties beperkten zich tot korte, hartelijke toasten, waarna steeds een gemoedelijk samenzijn volgde. De Amerikanen zijn vol bewon dering over de wijze waarop de Koningin de vele recepties heeft doorstaan, zonder een ogenblik van vermoeienis blijk te geven, zelfs niet na de grootse ontvangst te New York. Na het bezoek aan Washington heeft het Koninklijke Paar zich via Philadelphia en Kingston naar Hyde Park, het buiten der Roosevelts begeven, om daar ge durende het eerste weekend de gast van Mevrouw Roosevelt te zijn. Voor het stadje Kingston vormde het bezoek van de Koningin het hoogtepunt der feesten ter ge legenheid van het 300-jarig be staan dezer stad, die door de Nederlander Peter Stuyvesant werd gesticht. Op 5 April was het eveneens 300 jaar geleden dat een Neder lander, Jan van Riebeek, aan de voet van de Tafelberg in Zuid- Afrika de grondslag legde voor wat nu de machtige Unie van Zuid-Afrika is. Met groots op gezette feesten en manifestaties heeft de Unie gedurende vele weken deze historische gebeurte nis herdacht en ook, in ons land... in het bijzonder in v. Riebeeks geboorteplaats Culemborg is dit belangrijke feit niet onge merkt voorbijgegaan. Wij hebben alle redenen om in deze dagen met een zeker gevoel van vreug de en trots te denken aan het geen pioniers, zoals Stuyvesant en v. Riebeek, in vreemde wereld delen tot stand hebben gebracht. Trots kunnen we echter ook zijn op de achttien Urker vissers, die niettegenstaande alle moeilijk heden en onheuse behandelingen door hun Belgische werkgever vastbesloten zijn het bijltje er niet bij neer te gooien en alles in het werk stellen om een nieuwe be staansmogelijkheid te vinden. De burgemeester van Urk deelde dan ook na zijn terugkeer uit Argen tinië mede, dat hij ervan over tuigd was, dat er voor de Urkers in Argentinië nog een mooie toe komst is weggelegd. Er bestaat zelfs de mogelijkheid dat de vis sers aan een nieuw te stichten eigen maatschappij voor de vis vangst in Argentinië zullen deel nemen. De vooruitzichten van de Neder landse Jeugdherberg Centrale zijn helaas niet zo rooskleurig. Ten gevolge van een grote achterstand in het onderhoud van haar ge bouwen zal het hoofdbestuur der N.J.H.C. zich genoodzaakt zien nog deze zomer enige van haar jeugdherbergen geheel of gedeel telijk te sluiten. Om in deze toestand zo spoedig mogelijk een verandering te kun nen brengen is besloten geduren de deze en de volgende maand een grote inzamelingstactie te voeren teneinde op die manier het benodigde bedrag van ruim 300.000,^voor de meest ur gente herstel-werkzaamheden bij elkaar te brengen. Aangezien de jeugdherbergen ieder jaar aan vele duizenden onzer jongens en meisjes een be hoorlijk en goedkoop onderdak verschaffen, is het onze plicht.> mede te helpen om de grote in- zameling te doen slagen. Door de brief-bam-aanslag op prof. Böhm, de voorzitter der Duitse delegatie, die in Den Haag besprekingen voerde met verte genwoordigers van Israël over de Duitse schadevergoeding aan de Joden, zijn deze besprekingen in een kritiek stadium gekomen. De Israëlische delegatie -wacht, na het plotseling vertrek der Duit sers, reeds sinds enige dagen op het antwoord op de door haar gestelde vorderingen. Hoewel er reeds een vaag spoor in deze brief-bom-zak is, heeft men de af zender, vermoedelijk een buiten lander, nog niet kunnen opsporen. Chemici der HaagSe politie zoe ken nog naarstig naar verdere aanknopingspunten. Kwam deze bom door een geluk kig toeval niet tot ontploffing, bij een explosie van oud oorlogstuig op de Oirschotse heide kwamen twee mannen en twee kinderen om het leven. Het ongeluk ge beurde, toen de slachtoffers in een oude explosie-trechter naar koper en andere materialen aan het zoeken waren. Een der slacht offers moet op een oude, toenter tijd niet geëxplodeerde landmijn of granaat hebben getrapt Paasklokken Ontwaak nu o mens, ontwaak uit uw dromen, De nacht is voorbij en de morgen breekt aan. De dag eist u op voor uw werk en uw zorgen O, wil hen met vreugd tegemoet treden gaan. Kom, spoed u ten arbeid in steden en dorpen, Volbreng er uw plicht als een godd'lijke taak De stralende zonne, herboren in luister, Begroet gans d' aarde, O, mensen, ontwaak. Is er ooit een gedicht geschre ven waarin we zó worden ge wezen op onze taak Pasen, het feest van het n jeu we ontspruitende leven. Na een lange winter, waarin wij als het ware zijn verzonken geweest, is daar plotseling het nieuwe jonge leven. Wij, mensen, zijn ook geheel anders. Het is net, alsof ook in ons een verandering plaats vindt. Bekijken wij alles niet met andere ogen, dan in de koude, natte I wintermaanden Het bruist in j ons en we willen, evenals de ontspruitende knoppen aan de bomen, met nieuwe moed het leven door, met volle energie ons geven aan velerlei arbeid. Waarom zullen we geen gehoor geven aan de roep van de jube lende Paasklokken, die het nieuwe leven verkondigen? Wij zullen met vreugde de morgen tegemoet treden, om onze kracht te geven waar die ge- J vraagd wordt. Dan pas is ook voor ons het nieuwe bruisende leven herboren. Dan pas kunnen j we de laatste regels van het ge- dicht nazeggen. Dan zien we onze taak, die de Paasklokken verkondigen. Tot de volgende week. KRIS KRAS.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 1