7 1 i5 BIJVOEGSEL Weekagenda fe'": van het Weekblad voorWaddinxveen van 11 April 1952. no. 357 Vervallen telefoonaansluitin gen: 524, C. van Elswijk, Kerkweg 495, Wed. P. Glasbeek, Zuidkade, 357, fa B. J. van Rbijn, Noordkade De gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Vrijdag 18 April, s avonds 8 uur. ten gemeentehuize. De opbrengst van de gehou- den collecte ten bate van het „Simavi- ^fonds" bedroeg vorige week f668,60. Woensdagavond heeft in „De Unie alhier de opening plaats gehad van de inschrijvingsbiljetten voor de reconstructie van de Noordelijke dwarsweg onder de gemeente Zeven huizen, strekkende van de kom dier gemeente tot aan de Bredeweg bij Willem II. Deze weg is ruim 2200 meter lang. Laagste inschrijver was hiervoor de firma vh G. van Wingerden Zn te Gouda voor de som van f 24975,-. Ook zijn de biljetten geopend voor de vernieuwing en verbreding van een vaste brug in genoemd weggedeelte en de brug bij de Sniepweg. Voor deze beide bruggen was het laagst ingeschreven door het Aannemersbedrijf J. W. Ver- dooren te Papendrecht met de som van f 12580,— Aangezien de vereiste goedkeuring nog niet is verkregen is de gunning aangehouden. Intussen kan nu vrijwel als vast staand worden aangenomen, dat deze in het grote wegverkeer liggende weg en bruggen in de komende zomer belangrijk zullen worden ver beterd. De Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs alhier, hield Dins dagavond in de Muloschool haar gewone jaarlijkse ledenvergadering. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der vereniging, de heer A. Jonkheid. Deze weesin zijn openingswoord op de grote gave van het Christelijk onderwijs, waarin Nederland zeer bevoorrecht is boven de andere landen. Steeds blijft de strijd, maar God eist van ons ge trouwheid. Als het volk Israel in zeer grote moeilijkheden verkeert, komt Gods gebod tot Mozes: „Zeg den kinderen Israels, dat ze voort trekken." Dit blijft Gods eis, ondanks alle moeite en zorg. De penningmeester, de heer C. Graafland, gaf verschillende toelich tingen naar aanleiding van een finan cieel overzicht over 1951, dat te voren aan alle aanwezigen was uit gereikt. Het Hoofd der Muloschool, de heer T. van Dam, gaf hierna een verslag over het afgelopen jaar. Aan deze school ontstonden twee vaca tures, die beide konden worden ver vuld, zodat het onderwijs zonderenige onderbreking voortgang kon vinden. Ook aan de Oranjelaanschool, waarvan het Hoofd de heer W. J. A. Ming, een verslag uitbracht, kon Win een tweetal vacatures voorzien worden. Over beide verslagen en tevens over dat van de kleuterschool werd zeer uitvoerig van gedachten gewis seld, waarbij door de leden verschil lende wensen naar voren werden gebracht. Hierna volgde de verkiezing van een drietal bestuursleden. De voor zitter, de heer A. Jonkheid, aan de beurt van periodieke aftreding, stelde zich wegens hoge leeftijd niet meer beschikbaar als bestuurslid. Deze mededeling werd door de leden met qrote teleurstelling vernomen. Na gehouden stemming bleek, dat de heren K. J. IJska en J. Mijderwijk in het bestuur terug keren, terwijl tevens gekozen werd de heer P. Sliedrecht. Dé heer J. Möhle, secretaris der ereniging, sprak de scheidende iorzitter toe. Namens de leden her- nnerde hij in grote dankbaarheid aan het zeer vele, dat de heer Jonkheid v 'orhet Chr. Onderwijs heeft gedaan, 36 jaar als bestuurslid van Christel. Nationaal, waarvan 32 jaar als voorzitter. In zeer moeilijke jaren heeft hij leidingTnoeten geven. In een kort dankwoord bedankte de heer Jonkheid de leden en het bestuur voor de samenwerking en het geschonken vertrouwen. Hij sprak zijn beste wensen uit voor de Ver eniging van Chr. Nat. Schoolonder wijs. Hierna werd de vergadering idoor Ds. J. Snoey met dankgebed toesloten. Het is bedoeling een samenkomst te beleggen, waarop door de leden op passende wijze van de afgetreden voorzitter kan afscheid ogenomen worden. De heer Jonkheid was van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonder wijs de derde voorzitter. De eerste voorzitter was de heer P. Rupke 1868—1905. De tweede voorzitter, de heer G. v. d. Akerboom werd in 1920 door de heer Jonkheid opge volgd. Het is zeker wel een bijzonderheid voor een vereniging, drie voorzitters in 84 jaar! Het Lezingencomité besluit het seizoen 1951 1952 met een le zing door de bekende vogeldeskun- dige en natuurvorser, de heer Simon de Waard. Als onderwerpen koos hij de Veluwe en het strand met de wadden. De lezing wordt toegelicht door film in zwart en wit en in kleuren. De heer de Waard heeft voor zijn opnamen, voorts van het vogel leven. eindeloos geduld aan de dag moeten leggen, maar daarom is zijn werk zo uitstekend geslaagd. Aangezien de heer de Waard bo vendien een prettig causeur is, zal er op de laatste avond zeker veel te genieten zijn. Voor het houden van de Emmabloemcollecte doet het bestuur van „Het Groene Kruis" nog eens een beroep op de grotere dames. Weliswaar zijn er van die aan komende meisjes, die met voorbeel dige ijver huis aan huis bellen om een bijdrage voor deze alleszins noodzakelijke collecte, maar deze kinderen worden maar al te dikwijls afgescheept met het minimum-bedrag van tien cents; iets wat men zich indien de bus wordt gepresenteerd door een volwassene, niet zo gemak kelijk veroorlooft. Kom jonge dames, stap voor deze keer nog eens over de bezwaren heen en geef U op bij de wijkzus ters. U steunt daarmede een zeer goede zaak. Door andere „Groene Kruis" werkzaamheden, namelijk het exa mineren van adspirantkraamverzorg- sters, zal de docente Zr. Verschoor op 18 April a.s. niet in staat zijn de Moedercursus van „Het Groene Kruis" in deze gemeente te geven. De eerstvolgende cursus is nu be paald op Vrijdag 25"April a.s. De cursisten worden verzocht hiermede rekening te houden. Bij het eerste concert te geven door het Jeugdkoor „Inter-Nos" te Waddinxveen, hetwelk a.s. Dinsdag in de zaal van de N.V. Louis Dob- belmann gegeven zal worden, zal zoals reeds bekend is een groep Zwitsers hun medewerking verlenen. Zij komen Dinsdagmiddag inWad- dinxveen aan, en nadat zij gereper- teerd zullen hebben, zullen zij om 5 uur officieel ontvangen worden door Burgemeester en Wethouders op het Gemeentehuis alhier. Ver moedelijk zullen de Zwitsers bij goed weer wel een jodellied voor het Gemeentehuis zingen. Voor de Chr. Vrouwenbond zal 23 April optreden Mevr. van Nieuwkoop, afkomstig uit Estland. Ook de parocbie van de H. Victor zal nu de Paasbachtwake vieren nu daartoe de gelegenheid wordt geboden bij decreet van 9 Februari 1951, van Z. H. de Paus en de toestemming van de Bisschop. Dat deze viering in tegenstelling met naburige gemeenten hier wel doorgang vindt, is te danken aan de voortvarendheid van de Zeereerw. heer pastoor G. J. W. van Dijk. Paas-Zaterdag om9uurn.m. vangen de plechtigheden aan met de wflding van het vuur en de paarskaars, waarmede plechtige paasprocessie plaats vindt. Na de paasboodschap, de wijding van het doopwater en de doopbeloften; vangt de Paasmis aan. Voor de plechtigheden kan een ieder zich voorzien van een paaskaars, welke tijdens de plechtigheden ont stoken kan worden. Vrijdag 4 April hield de af deling Bouwvak van het C. N. V. haar jaarvergadering. In een kleine, maar gezellige kring was men bijeen. Jammer voor deze afdeling was het te vernemen dat de actieve penningmeester de heer J. S. van Oostenbrugge zich niet meer herkiesbaar stelde. Alle lof voor zijn werk gedurende 4 jaar aan het bestuur dezer afdeling, iets wat door allen met een applaus werd bekrachtigd. Door een wijziging in 't bestuur aan te brengen, en door het benoemen van een nieuw lid is in de vacature voorzien. De voor zitter H. Vink behield met algemene stemmen z'n zetel. De secretaris C. Molenaar wordt nu penningmeester en S. Hekman is benoemd tot secre taris. Een Heitje voor 'n Karweitje. Onder dit motto voert de N.V.P. in de week van 19"t.e.m.26 April een grote landelijke actie, ten bate van de B.E. (gebrekkige padvinders),de districten, het Nat. Hoofdkwartier en de plaatselijke groepen. Ook de Waddinxveense Pieter Ma- ritzgroep verleent hieraan haar medewerking. De volgende week zullen er in onze gemeente enkele honderden z.g. „P"'g worden rondge bracht door welpen en verkenners. Wat u nu moet doen? Wel, let u even op. Wanneer n.het een of an dere karweitje te doen hebt, om enkele voorbeelden te noemen fiets schoonmaken, tuin opknappen, schoe nen poetsen, dan plakt u zo'n „P« op het raam. Eén of meer welpen of verkenners komen dan bij u aan de deur en verrichten het kar weitje tegen een door U vast te stellen vergoeding. Zjj hebben spe ciale lijsten bij zich, waarop u kunt aantekenen. Controle is dus steeds aanwezig. U begrijpt wel, dat wanneer de actie wil slagen, we honderden kar weitjes moeten krijgen. Het gaat om iets goeds. Van uw geld. waarvoor door ons gewerkt is, worden straks gebrekkige padvinders metvacantie gezonden en kunnen wij. de N.P.V. tot grotere bloei brengen. Helpt allen mee een beetje geluk te brengen in het leven van jonge mensen, die het bezit van gezonde ledematen missen. Wanneer U geen „P" ontvangt en toch iets voor ons te doen hebt, roept de padvinders aan of zendt even een klein bericht aan Vaandrig M. Ververs, Plasweg 27, telefoon 407. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden 1 paar bruine leren hand schoenen, 1 bruine want. Verloren-' I zwarte want, 1 bruine glacé dameshandschoen, 1 bruine hand schoen. Voorlichting Groentekwekers Gedurende de oorlog en daarna is de voorlichting aan de groenten- kwekers in Waddinxveen en Reeu- wijk door mij behandeld. Er is nu besloten, dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn en dit werk weer door Ir. Rie- mens te Naaldwijk zal worden overgenomen. Bij moeilijkheden kunt u zich dus weer tot hem wenden of tot zijn assistent D. de Ruiter, Hulkstraat 27d te Rotterdam. De Rijkstuinbouwconsulent te Boskoop E. F. JACOBI Sport in 't kort W.S.E. werd Zaterdagmiddag kam pioen - R.V.C. met 6—1 geklopt In wel één van haar beste wed strijden wist WSE het kampioen schap van de afdeling te behalen. Opmerkelijk was dat van zenuwen bij de WSE-ers practisch geen sprake was, uitgezonderd in bet begin van de wedstrijd tegen RVC. Na een kwartier waren beide partijen op dreef en werd een goede wedstrijd gespeeld. Na 20 minuten nam WSE door Fens de leiding uit een vrije schop. Enkele minuten later schoot de middenvoor van RVC een strafschop onhoudbaar in (1 1). Na een aanval van WSE volgde een tweede doel punt toen van links de bal goed voor het doel werd geplaatst. Nienhuis kopte keurig in en Van der Klauw gaf het laatste tikje (1—2). Enkele minuten voor de rust vergrootte WSE de voorsprong toen Rip de bal in het doelgebied plaatste en Nienhuis onhoudbaar inkopte (13). Na rust was WSE helemaal niet meer te houden en het werd spoedig 1—4, toen Wesseling een prachtig schot loste. RVC gaf zich nog niet gewonnen. De voorhoede wist echter nog twee doelpunten te maken. De wedstrijd eindigde met een 16 overwinning van WSE. Het gehele elftal heeft een aandeel in deze overwinning gehad, allen speelden een uitstekende wedstrijd. Na afloop wenste de aanvoerder van RVC de aanvoerder en spelers van WSE geluk met de behaalde overwinnlg en daarmede ook met het kampioenschap. Vervolgens sprak een der bestuurs leden van WSE. Dit feit wordt Woensdagavond in het R. K. Ver enigingsgebouw gevierd. Aan deze avond zal medewerking verleend worden door de Maluka's uit Bos koop met zang, muziek en jodel- liederen. Waddinxveen liep een punt uit op VEP. A.s. Maandagmiddag een belangrijke ontmoeting Waddinxveen IMoerkapelle I. De junioren van Waddinxveen klop ten thans GDS met 43 en Schoon hoven 2 verloor van Waddinxveen 2 met 24 Ibis speelde gelijk tegen Bodegraven 3—3 en HSC won van ZVV met 5—3, terwijl Verheul 2 tegen WGJ draw bereikten 0—0. De Gouwe dames hebben Dinsdag een verdienstelijke overwinning op een GZC comb, behaald. De kam pioenskansen van de Gouwe-heren zijn te niet gegaan, want door een onverdiende nederlaag nl. 4—3 tegen O.Z.V. zijn ze nu voor de titel uit geschakeld. A. s. Dinsdag worden de vol gende wedstrijden gespeeld B.Z.C. I-De Gouwe I, dames B.Z.C. conb-De Gouwe comb., heren G.Z.C. c-De Gouwe a, adsp. De indeling van de Zomercompe titie van de Kon. Ned. Zwembond is voor de Gouwe dames gewijzigd en is als volgt geworden: B.Z.C., Bergambacht-H.W.V., Den Haag, S.N.A., Den Haag-De Gouwe. Op de gehouden vergadering van de kring Gouda is onze plaatsgenoot de heer P. de Graaf als lid van de Sportcommissie gekozen. Damvereniging »Excelsior« Uitslag 30ste ronde J. Timmerman-P. Vink 0-2 A. Blonk-C. H. Kramp 0-2 A. Blom-G. Heeren 2-0 D. la Grand-H. Troost 0-2 T. Twigt-P. van Eeuwen afgebr. W. v. d. Heijden-A. N. Littoofj 2 0 C. H. Kramp-H. Troost 2-0 De eerstgenoemden speelden met wit De uitslagen van het persoonlijk kampioenschap dammen waren lste klasse N. v. d. Wouden-.T. Goudriaan 2-0 T. Twigt-J. Overs 2 0 H. Admiraal-A. Mesker 2-0 G. Heeren-P. J. Zwanenburg l-l B. de Hoop-J. Verhoef l-l 2de klasse W.v. d. Heffden-C. Molenaar(D) 2-0 C. Molenaar(B)-J. Both i_i J. Blom-J. Prosman 2-0 Aan het tournooi op Maandag 14 April te Rotterdam nemen 3 onzer plaatsgenoten deel. De heren C. H. Kramp, W. v. d. Heflden en J. Tim merman. Veel succes zij hun toege wenst. Maandag 14 April, de Geref. Kerk Paaszangdienst in Dinsdag 15 April, Zwitsers concert, cantine Dobbelmann. Woensdag 16 April Lezingen-comité. Lezing met film over het vogelleven. *in „Het Centrum" Donderdag 17 April Jaarvergadering E.H.B.O. in Hotel „De Unie" Vrijdag 18 April Algemene Vergadering Vereniging „Ziekenzorg", in „De Unie" Woensdag 23 April Openbare Verga dering v. d. A. R. Kiesvereniging in het „Centrum" Woensdag 23 April vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond in Geref. Jeugdge- bouw- Het gebroken Ei. EEN PAASVERHAAL VOOR DE JEUGD door MAARTJE ZELDENRIJK. In bed lag Freddie nog na te snik ken van verdriet. Op de bewaar school hadden de laatste dag voor de Paasvacantie een paar kinderen vertelt, dat ze thuis eieren mochten kleuren, verven, voor de Paasdagen. En Freddie had met open mond geluisterd. De juf had verteld, dat je allerlei leuke figuren en tekenin gen op de eieren kon verven en thuisgekomen had Freddie gevraagd, of ze ook eieren mocht kleuren. „Eieren kleuren?" Moeder had ver baasd gekeken. „Hoe kom je daar bij?" „Nou, Liesje en Ko van de melk boer mogen het ook en ze hebben het op school verteld ennemag ik het ook doen? Vanmiddag?" „Maar kind, dat kan niet, want we hebben geen eierenverf en de eieren komen vanavond pas, als vader thuiskomt. En dan lig jij al lang in bed." „U kunt toch verf kopen? In de winkel hebben- ze het. En mag ik dan vanavond niet wat langer op blijven?" „Welnee kind, zet dat maar uit je hoofd, hoor. Het kan wel erg laat worden, voor vader thuiskomt en dan die verfdat is toch zonde van het geld En of Freddie nu smeekte of kwaad met haar voetjes op de grond stampte, ze kreeg geen eierverf en er werden geen eieren gekleurd, omdat ze er nog niet waren. De hele middag was bedorven en Freddie deed niets anders dan drei nen, tot moeders geduld uitgeput raakte, Freddie kort en bondig uit kleedde en naar bed bracht. „Ziezo," zei moeder, die nog veel te doen had voor de feestdagen, „hier kun je zeuren en dwingen, hoor? Zo doen we met kleine meisjes, die ondeu gend zijn!" En moeder was weggegaan, de deur achter zich toesluitend. Daar lag Freddie nu in haar bedje. En het was nog niet eens zeven uur. Nog lang niet, want buiten scheen de zon nog en ze hoorde in de bo men voor het huis de vogels fluiten en nu lag ze al in bed. Omdat ze stout was geweest. Toen huilde ze Officieële Mededelingen Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester is verhinderd a.s. Dinsdag spreekuur te houden. Keuring en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend: A. dat het goedkeuringsmerk, ge durende het jaar 1952 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen, de letter t in de kleine staande drukvorm B. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen zitting zal worden gehouden: te Waddinxveen, in het gymnastiek lokaal van school-B (bij de Brug), op Donderdag 24 April 1952, voor de letters A, B en C van 13-16 uur, op Vrijdag 25 April 1952, voor de letters D t/ra M van 9-12 en 13-16 uur, op Maandag 28 April 1952, voor de letters Nt/mZ van 9-12 en 13-16 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht le. dat de maten, gewicht-n en meetwerktuigen schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd moeten zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood 2ijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 2e. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen voor 1 October 1952 gestempeld moeten zijn met de letter t en dat er, bij verzuim of verhin dering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten, gewichtenen meetwerktuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Rotter dam, 's-Gravendijkwal 66 op elke Dinsdag en -Vrijdag (feestdagen uitgezonderd) van 9-12 en 14-17 uur. 3e. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen, welke worden ge stempeld met het afkeuringsmerk qljj, niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht 4e. dat ten bate van 's rijks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek van maten, gewichten en meetwerktuigen (keurloon) en voor het justeren van gewichten (justeer- loon); 5e. dat de milligram-gewichten niet op de herkeuringszitting maar alleen ran het ijkkantoor herkeurd kunnen worden. (De gezegelde en velop, afgegeven bij de vorige verifi catie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen. Een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 20 cent voor elk gewicht, moet Zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening nr. 115960 van ijk kantoor Rotterdam worden gestort.) zich in slaap. Toen ze daarna haar ogen weer opende, was het al bijna donker. Verbaasd keek ze in het rond. Lag ze nu al in bed? Hoe kwam dat ook weer? Ze kéék nog verbaasder toen ze in haar kamertje een klein mannetje met een heel lange baard zag staan. Freddie kwam overeind en keek naar het kleine mannetje. „Wie ben jij?" vroeg ze. „En wat doe je in mijn kamertje?" „Ik ben de kabouterkoning en ik kom je halen. Ga maar met mij mee. dan mag je in het bos met de an dere kabouters eieren kleuren." „Heus? Mag ik met jou mee? Om eieren te kleuren?" Het mannetje knikte zo heftig, dat z'n baard haast de grond raakte. - - V;

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 7